Pasja trenirka

Lojze · 6480

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
: 06 Februar 2012, 10:25:17
Prosila bi za pomoč in informacijo.
Včeraj sem ugotovila,da bomo imeli zaradi velike količine snega pri naših puncah problem.Namreč,Tinki in Zaini je po mladičih ostalo povešeno vime,še posebno na zadnjih dveh četrteh.Punci sta precej nizki,33 in 35 cm.Ker živimo dobesedno v slovenski sibiriji,trenutna količina snega je cca.40cm,se jima vimček za moj okus preveč vleče po snegu.Ker ne bi želela,da dobita kakšne poškodbe ali omrzline razmišljam o trenirkah zanju.Pred leti sem videla takšne trenirke na razstavi in se mi zdijo zelo primerne za reševanje tega problema.Oblačijo se na vse štiri noge in se potem z ježki spnejo na hrbtni liniji.Če ima kdo inormacijo,kje bi se takšne trenirke dobile bi bila zelo hvaležna.
Tjaša



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 Februar 2012, 11:02:49
Mogoče tole: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=456

http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=379
Ninci ima vse ;) Pa še ne premočijo nekateri...toliko bolje. Sem ravno gledala za povodce in videla tudi tole, pa sem prilepila...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 06 Februar 2012, 11:13:08
Inanna,hvala!Ja,tole bo super!Samo še punci zmerim,potem se pa z ninci zmeniva!
Tjaša



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 Februar 2012, 11:19:55
Ko boš imela, pa pls fotko, me zanima, kako zgledajo basseti v trenirkah  :o
Btw, OT, midva zdaj srečujeva nekajkrat tedensko 8-letnega basseta, z imenom Val. Super pes! ;D


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 06 Februar 2012, 11:32:21
Res?Od kje pa ste?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 Februar 2012, 11:48:45
Domžale. Gospod s psom mora biti pa tudi iz okolice, ker je vedno peš. Samo ju prej nisem nikoli videla...sta "novinca" :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 06 Februar 2012, 12:14:01
Lahko probaš tudi tako, da jima samo čez problematičen del oblečeš tulec iz flisa. Primerno dolžino flisa na robu skupaj zašiješ in je :)
Malo izven teme, ampak mogoče kdo dobi dobro idejo. Mi smo uporabljali flisaste tulce za zaščito obraza pri smučanju, preden so začeli prodajati razne podkape in bufe.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 06 Februar 2012, 12:22:51
Zoe hvala za idejo,ampak ta pri naši Tinki ne bi funkcionirala. :P ;D Ko smo ji enkrat zaradi poškodbe blazinice dali na nogo čeveljček je v momentu nogo nosila v zraku,kot da ni njena. ;)
Razen pokojnega Lojza,ki je rad ob dežju nosil svoj plašč nobeden od naših psov ni navajen na oblačila.V primeru Tinke in Zaine se bosta pa punci morali v takem snegu navaditi na njih.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 06 Februar 2012, 13:25:05
nekateri so dobermanke ker povijali po dojenju- jim seski pogosto ostanejo povešeni dolgo časa. In ja skrb zaradi poškodb je utemeljena :-\. Prav pri dobermanki se je zgodilo, ko so še bile skakalnice iz šibja za IPO , da je grdo zapela in odtrgala velik del podvozja  :(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 06 Februar 2012, 13:34:38
Sicer sta že obe kar nekaj časa po mladičih(Tinka od junija predlani,Zaina od avgusta lani)vendar sta še posebno pri Tinki zadnji četrti obupni.Že ko sem jo 16 mesečno pripeljala domov je imela ti dve četrti delno povešeni zaradi nepravilno tretirane navidezne brejosti.Vse skupaj se je še bolj povesilo po njenem leglu,saj je bila prava mlekarna.Za nameček sem včeraj ugotovila,da imajo "madam" tudi mleko. ???Spet namišljena brejost >:(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 06 Februar 2012, 13:53:50
kupi ne preohlapno trenirko in se mora zapenjat na hrbtu. Mogoče vseno še en elastičen pas za trebuh?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 06 Februar 2012, 19:10:52
Izgleda,da ne bo nič s trenirkami :'( Imajo moje punce preveč čudne mere. ;) Hudič je stlačiti praaavokotnega psa v obleko  za kvadratnega ;) :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 06 Februar 2012, 19:18:22
Lojze tole poglej: http://www.horseandmore.si/bandaze.html mogoče bi šlo da jo "zbandažiraš" po trupu. Te bandaže imajo lepo ježke na koncu samo oviješ ne pretesno in se zalepijo. 

Lp, nina



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 06 Februar 2012, 20:04:21
Drugače pa od zoe idejo uporabiš, le da daš na vrhu ježke ali zadrgo in vsakič lepo zapneš, da ne vlečeš nanje čez glavo ipd. Pa na prsnem košu (spredaj) nek trak, da drži na mestu, da ne zleze dol - kot so narejene oprsnice npr.
Bi bilo res še lažje kot celi puloverčki, z rokavi vred... :)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 27 Februar 2012, 12:57:21
Še enkrat najlepša hvala vsem,ki ste hoteli pomagati z predlogi.Počasi napredujemo! Smo našli zelo prijazno gospodično,ki se trudi narediti trenirke za naši dve mični gospodični.Štih proba je že bila,ko pa bosta končani objavimo slikice damic v trenirkah!Obljubim,da bo prizor za bogove!



samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 Februar 2012, 14:11:14
Če pa kaj čakam, pa je to ziher slika tvojih gospodičen v trenirkah  :o :o ;D



PoPasje

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 27 Februar 2012, 15:06:08
Če bo v prihodnje še kdo potreboval kaj zašitega ali seštrikanega za svoje pse:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11735.0



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 27 Februar 2012, 18:40:07
Evo,danes je ena trenirka že prišla.Sprobano,Tinki pristaja kot ulita!Gospodična zna celo hoditi v njej in se prav važno nosi.Slikice naredim jutri,ko bo kaj boljše svetlobe!Samson,da dol padeš,kako je dobra v njej!