Bulica na šivu po sterilizaciji

MynnCi · 4083

MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
: 14 Februar 2012, 19:05:32
No mi smo ranico po sterilizaciji lepo zacelili, včeraj pa se je pojavila bulica v velikosti lešnika, trda (14 dan po sterilizaciji) ... šli smo k vetu in pravijo, da je to reakcija na notranje šive in da bo vseok, seveda jaz pa panik kot sem... sprašujem še tu, ali je kdo imel podobno izkušnjo.
Iz bulice je danes prišla kapljica "cukrovce"
Kužiko ne boli nič niti ne liže.

Ima kdo podobno izkušnjo?

Hvala



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Februar 2012, 21:41:03
Jaz imam čisto enako izkušnjo. Bula v velikosti lešnika se ji je naredila par mm nad šivi nekje 1-2 tedna po stelirizaciji, vnela se pa je nekje po 1 mesecu. Najprej ni bilo nič, samo trda bula, potem pa je ful nabreknila (v velikost oreha), potem je počilo, tekel gnoj ven...
In sva šle k veterinarju, ki je rekel, da je lahko alergična na šive, lahko je to zaradi same stelirizacije, ali zaradi tega ker je že 2. dan po njej skakala okoli, ali pa ni zaradi stelirizacije in je čisto naključje da se je ravno takrat pojavila.
Je pa rekel, da je to abces, ji dal injekcijo antibiotikov in potem je še nekaj dni jedla neke tablete antibiotike. Potem se ji je vse lepo zacelilo, ampak se ji še vedno vidi brazgotina (pol leta po stelirizaciji).

Sem mislila, da tale problem ni pogost...



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Februar 2012, 13:53:53
Tejch hvala za izkušnjo, mene je danes vet klicala, da če bulica do petka ne bo ok oz se pred petkom ognji, takoj pridet se pokazat. Ja šit no po 1 mesecu se je ognojila, kriza no... druge ni kot čičat pa čakat.
Hvala



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Februar 2012, 09:48:03
Mi smo imeli tudi podobno izkušnjo...s tem, da ni bila le ena bulica, ampak kar njih par :(...je pa res da so se kar naenkrat naredile, v roku enega dneva pa čisto zagnojile :(, smo šli takoj nazaj k vet., jih je le stisnila, da je šel gnoj ven, razkužila in potem je bilo ok...na teh...se ji je potem na drugem mestu spet naredilo, ena ali 2 se ne spomnim več dobro, ampak kar nekaj časa po sterilizaciji, spet ponovili zgodbo in je bilo ok...je pa tudi vet. rekla, da je to zaradi reakcije na notranje šive.

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Februar 2012, 13:15:27
No sporočam, da smo šli k vetu saj je ta bulica prav iznenada postala gnojna, v torek je bila rožnate barve, v sredo dopoldan še vse ok, zgodaj popoldan že gnojno. Dobila antibiotike. Diagnoza: Reakcija na notranje šive.
Zdej ma pa spet flajšter gor, jovo na novo :) Upam da se bo dobro in uspešno ter hitro zacelilo, ker zdele pri nas kr skačemo iz ene zadeve v drugo, skoz neki.

Hvala vam za poste.

Srečno vsem!



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 Februar 2012, 18:10:53
Moja ni nobenega flajštra dobila :P . Pa tut razkužil ji ni... Verjetno zato, ker smo šli en dan po tem ko se ji je zagnojilo k vetu in takrat več ni biolo gnoja not  :)