Ptice Slovenije

galy · 140980

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #30 : 26 Marec 2006, 10:57:11
Slovensko ime: ZELENA ŽOLNA
Latinsko ime: Picus virdis
Angleško ime: Green woodpecker

32 cm dolga ptica, z rdečo čepico,zelenim hrbtom,črno-belim repom in belimi prsi živi po vsej Evropi z izjemo S Škotske. Število žoln se je zmanjšalo zaradi izgube življenjskega prostora. Živi namreč v starih listnatih gozdovih,kjer so dobri pogoji za dolbenje lukenj.
Njen kljun je dolg okoli 4cm in ima izjemo dolg jezik-kar 10cm. Z njim prodre globoko v zemljo ali pod skorjo lesa.Razpon kril meri 41cm tehta pa do 200g.Samica od aprila do avgusta v golo duplo izvali 5-7 belih jajčk,ki jih s samcem izmenično valita in kasneje hranita. Valjenje traja do 19 dni,mladički pa se osamosvojijo po 27 dneh.
Glavni vir prehrane so mravlje,insekti in semena živi pa do 7 let

Ločevanje:
Samice: imajo značilno črno »uzdo« na bradi tik ob kljunu
Samčki: na istem mestu kot samičke rdečo liso,obrobljeno s črno barvo
Mladiči: vrat in prsi sta lisasto (črno-belo) obarvana

družina
slika1

ZANIMIVOSTI:
Zelene žolne največkrat slišimo v času parjenja,ko dolbejo luknje v stara drevesa (tok-tok-tok,trrrrrr)
Ko žolna na drevesih išče hrano,hrani mladiče ali dolbe luknjo se naslanja na svoj rep-sedi na njem
sedenje

slika2
zelena žolna

Viri:
Enciklopedija živali
vir slik: http://images.google.com/images?hl=en&q=Picus%20viridis&spell=1&sa=N&tab=wi

+1 točka

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 26 Marec 2006, 10:59:10
Te žolne so pa pri nas v gmajni  :D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #32 : 29 Marec 2006, 10:17:07
Pri nas pa se populacija giblje večinoma med vrabčki. Jih je največ (5 parov, ki si delajo gnezda  :) ). Poleg njih pa tudi malo taščic.

Slike so močno zmegljene, ker je zoom po večini 14x... :-[
http://tosca.moj-album.com/slike/771209/7BfpMiNAEWaEEJeM.v.jpg

http://tosca.moj-album.com/slike/771209/edAkJIsxiVXbIfQV.v.jpg

http://tosca.moj-album.com/slike/771209/j_tLwIWDAeuBBW0L.v.jpg
eden izmed parčkov, v ozadju se vidi gnezdo (pod streho)

http://tosca.moj-album.com/slike/771209/4hJCYWOgYozmvdPg.v.jpg

http://tosca.moj-album.com/slike/771209/Qp5mpsPmfs0NJhiW.v.jpg


lansko gnezdo

Pa malo še o eni vrsti, ki jo poznam..:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠKRJANČAR
[/size]
Falco subbeteo

Opis:
Je eden izmed najmanjših poznanih sokolov in eden največjih mojstrov letenja. Izvaja poteze, ki jih lahko le z odprtimi očmi opazujemo. Hrani se z raznimi vrstami žuželk, ki jih že med letom ujame in pogoltne. Loti se tudi napadov na manjše ptice (npr. lastovke ipd.) in celo netopirje. Ponavadi lovi podnevi, včasih, v svetlih nočeh, pa ga lahko vidimo tudi ob mraku. Njegova živahnost in energija sta neverjetna. Spretnost, s katero prepleta svoje življenje se zdi skoraj nemogoča, če jo ne vidimo na lastne oči.

Življenski prostor:
Najdemo ga na višina tudi do 3000m, ampak škrjančar vseeno ostaja zvest nižinskim predelom. Njegov življenski prostor obsega skoraj celotno Evropo in Azijo. Njegova prezimovališča so v J predelih Afrike in Azije.Njihova populacija je trenutno stabilna, čeprav se je njihov življenjski prostor v preteklosti močno skrčil. Zdaj je v večini dežel zaščiten. 

Obarvanost:
Je temno sive barve, z izjemo lise, ki se vleče od glave do trebuha in jo prelivajo črne proge ter spodnjega dela repa in 'hlačk', ki se sveti v temno rdeči barvi.

Razlike:
Med samci in samicami ni precejšne razlike, oba sta obarvana podobno. Samice so večje od partnerjev (ter s tem tudi težje). Njihova dolžina se giblje okoli 32-36 cm, teža pa med 150 in 300 grami.

Razmnoževanje:

Parijo se v koncu maja. Valijo v mesecu juniju (samica vali pb. en mesec, samec ji nosi hrano). V enem leglu pa najdemo od 2-4 jajca, temne rjavkaste barve z lisami. Mladiči so v začetku snežno beli in puhasti, nato pa s starostjo pridobivajo poteze in barvo staršev. Za njih je značilna tudi uporaba enega gnezda ogromno let zapored (tudi 40 let in več).

Telo:

Za škrjančarje je značilna vitka, dolga a mišičasta postava. Že njihov način prehranjevanja in letenja jim je izoblikoval ostra, zaobljena krila in špičast rep. Imajo močne, rumene kremplje saj si z njimi pomagajo pri lovljenju plena (slednjega močno stisnejo med kremplje). Ima sorazmerno velike oči v primerjavi z glavo. Le-te so temno rjave barve in imajo rumeno obrobo. Glava je zaobljena, lepo oblikovana in ponosno stoji na vrhu pravokotno zaobljenega trupa.     

Slike:

Slika 1
Slika 2
Slika 3
Slika 4

----------
Tosy

+1 točka
slike sem spremenila v povezavo, da se stran hitreje nalaga (naj bi bile velike 500x500  ;)); zoe

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 29 Marec 2006, 11:56:28

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #34 : 29 Marec 2006, 12:55:37
Lepe slikce Tosy :) Ko jaz dam opticni zoom, pridejo neke packarije :-[

battito animale


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #35 : 29 Marec 2006, 17:31:14
Zoe, hvala za popravek... ;) :-[

Lilit, ja slikice so po vsebini lepe, kvaliteta je pa zelo slaba... :-\ 14x zoom...To je res težko delat, ampak kakor prideš bližje lepo hop hop pa jih ni več... :o

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 29 Marec 2006, 17:57:33
Tosy, saj niso slabe. Dovolila sem si jih nekoliko obrezati in pomanjšati: slike by Tosy (jih bom kasneje zbrisala, obljubim)

Še en kalin, posnet danes (12x zoom: rezanje does wonders ;)), ne najboljši, ker je bil reees daleč.



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #37 : 29 Marec 2006, 18:14:05
Galy, pa saj ti si prava mojstrica... :o (kdaj ugotovim, ne,... :P )...Res vse pohvale.. ;) Jaz bi jih lahko seveda obrezala, pa sem popolnoma pozabila, da kaj takega obstaja... ::)

Pa me zanima katera ptička je tole (glej priponko):

P.s. Zelo, zelo slaba kvaliteta ampak sem jo iz 30 m slikala  :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #38 : 29 Marec 2006, 19:01:06
To je bela pastirica.

Tosy, ne, tudi po kvaliteti so uredu... ravno to ti pravim, ko na mojem aparatu uporabim zoom, dobim ful spackano sliko, tako da so kar uredu 8)

battito animale


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #39 : 29 Marec 2006, 19:12:45
Hvala za info... :)

Drugače pa...kriza...Jaz na svojem zaslonu, na fotiču dobim krasno sliko, tudi če sta optični in digitalni zoom 14x. Ampak, ko računalnik poveča slike so zmegljene... :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 29 Marec 2006, 19:21:36
Na zaslončku dobiš lepo slikco, ker je čisto majhna, tudi če bi jo na računalniku pomanjšala na velikost ene 100x100 pikslov bi bila lepa  ;) Mene to blazno moti kadar slikam pse, ker mislim kako imam krasne slike, potem na računalniku pa vidim, da jih je polovica neuporabnih.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #41 : 07 April 2006, 20:51:10
Ker že dolgo nihče ni nič povedal, pa sem zato jaz sestavila opis planinske kavke, ker imam ravno lepe slikce ::).

Slovensko ime: Planinska kavka
Latinsko ime: Pyrrhocorax graculus
Angleško ime: Alpine Chough

Planinska kavka je ptica, velika skoraj kot golob. Dolga je približno 38 cm. Celotno perje je bleščeče črne barve, kljun je pa rumen, nekoliko upognjen navzdol, noge so rdečkaste.
Je zelo družabna ptica, ponavadi leta v jatah, lahko tudi po sto ali več planinskih kavk skupaj.
Planinsko kavko srečamo v visokogorjih ob skalnatih previsih in meliščih. Pozimi se nikoli ne seli, le kadar je mraz res hud, se umakne malo nižje.
Hrani se večinoma z majhnimi živalicami, z mrhovino, odpadki s plodovi, semeni… Zelo rada pa tudi vzame hrano od kakšnega izletnika.
Gnezdi v nedostopnih skalnih previsih nad gozdno mejo. Izvali 3 do 5 lisastih jajc belkaste ali rjavkaste barve, dolga pa so okoli 4 cm. Ima samo en zarod. Mlada planinska kavka se od odrasle loči po temnejših nogah in po ne tako izrazitem rumenem kljunu.
V Sloveniji prebiva manj kot tisoč parov, v celi Evropi pa je več kot šestdeset tisoč parov planinskih kavk.

Nekaj slik iz Košute (foto: Tina in Ivo Šimenc):



Nekaj več pa na povezavi: KLIK

Povezavi:
Pyrrhocorax graculus
DOPPS - planinska kavka

Viri:

  • N. Praprotnik, M. Vogrin; Rastline in ptice Slovenije (album samolepilnih sličic – GEA); Mladinska knjiga; 2004; Ljubljana
  • J. Gregori, I. Krečič; NAŠI PTIČI; DZS; 1979; Ljubljana

Lp, Ana

+1 točka



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #42 : 08 April 2006, 11:24:54
Tosy ta ptička ki si jo slikala večkrat pride k moji babici (mislim ne ta ptička, ampak te vrste)  :P



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #43 : 08 April 2006, 17:28:16
Joj, Nastja, kako si me nasmejala... :D

Sicer pa sem pri ans to vrsto opazila do sedaj samo 4x. Upam, da jo bom še večkrat....

Sicer pa kmalu šer poročilo o golobih - sicer so tudi v Sloveniji, ampak tile iz mojih slik so londonski...pa vseeno... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #44 : 08 April 2006, 22:24:04
Pri nas imamo pa eno novo vrsto pticev (nikoli prej videla, cist mini je), ki jim je v najvecje veselje plesat psom okrog gobca. Prav norce se delajo. Prileti, naredi stalo in odleti- pes seveda za njim. Pa se igrajo na travnikih ;D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #45 : 09 April 2006, 18:37:48
Nika, če lahko, le slikaj te vražičke... :D Me prav zanima kdo so.  :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #46 : 09 April 2006, 19:20:07
Redkokdaj imam digitalca zraven, p tudi ce bi ga imela, bi se verjetno lahko na trepalnice postavila preden bi ga lahko normalno slikala. Mali, z ucinkovitimi hitrimi refleksi. Nea bo slo ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #47 : 10 April 2006, 20:29:28
Še par zanimivosti o vrabčku:
- njegovo gnezdo je lahko spleteno iz precej nenavadnih stvari kot so koščki cunj, razne bilke
- vrabčki si znajo prisvojiti tudi gnezda drugih ptičkov
- mačko ki preži nad njegovimi mladički zamoti tako da se naredi da ima polomljeno nogico in tako preusmeri pozornost
- zajedalcev se znebi tako da se povalja v prah

P.S. Ne vem če je že kdo to povedal samo nam je ravno danes to učiteljca govorila pa se mi je zdelo fajn (ona pa je rekla da je to nekje brala tako da ne vem vira  ::) )



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #48 : 12 April 2006, 16:37:04
dej ko mamo novega digitalca, ki ima 4x večji zoom kot prejšnji, lahko lažje naredim kakšno slikco :).

Lišček                Še en lišček


Sinička                   Plavček               Zelenček


Več slik pa tukaj.

Lp, Ana



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #49 : 12 April 2006, 19:38:02
jaz pa vam danes z velikim ponosom povem,da sem videla štorklje 8).Prvič in mislim da zadnjič v življenju.So pa ogromne barabe,saj ko sem pritisnila na sprožilec je mrha počepnila v gnezdo in se ne bo dobro videlo,za 2. par pa sem pozabila slikati :-[.Imam pa zato slikano gnezdo :D in ko dobim prilepim ;).

Anana fuuuuuul dobre slike...a poveš kateri digitalec imaš sedaj?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #50 : 12 April 2006, 21:04:57
jaz pa vam danes z velikim ponosom povem,da sem videla štorklje 8).Prvič in mislim da zadnjič v življenju.

O, lepo, kje pa si jih videla? Zakaj pa misliš da zadnjič  ??? ::)?

...a poveš kateri digitalec imaš sedaj?

Panasonicov LUMIX  F27 :)

Lp




galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #51 : 12 April 2006, 21:09:31
 :o vau anana, sploh prvi lišček je čudovit. ;) Koliko si rezala?



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #52 : 12 April 2006, 21:11:57
Em, ja tam zraven je bil ravno en kol, pa sem ga mogla izrezat (glej v priponki).



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 12 April 2006, 21:31:10
Ja, dober fotoaparat & velik zoom (& fotografova potrpežljivost) naredi čudeže. Se veselim prihodnjih slik :)

Zdaj sem se spomnila, da moram še nekaj napisati. Mogoče bi bolj pasalo v temo "domače ptice", pa bom kar tukaj. Namreč: pomen ročnega hranjenja. Vse moje skobčevke so bile kupljene v trgovini (klasika ::)) in kljub trudu so vse ostale bolj ali manj neudomačene. Kaj udomačitev pravzaprav pomeni, sem ugotovila šele ob Čopiju. Ta sinica je bila skoraj kot pes. Še v času, ko se je že osamosvajala, je priletela na klic (in pristala na glavi :) ena slika). Res, velika razlika. Če bom še kdaj kupovala papagaja (ne glede katerega) bo 100% od vzreditelja.

ps: tole ni reklama za udomačevanje divjih živali.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #54 : 13 April 2006, 15:25:19
Anana na ekskurziji smo bili v prekmurji in so tam čepele v gnezdih :).Zadnjič pa zato...ker se mi ne da lesti v prekmurje,hehe.No saj mogoče pa bomo še šli kdaj Muro pogledati ampak mi je ostalo preveč khm dogodkov v spominu,da bi me gor vleklo :D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #55 : 13 April 2006, 22:25:35
Vem, da je že bila opisana Bela pastirica .Upam, da ni kaj narobe, če dodam še malo bolj podroben opis....

Spada v družino PASTIRICE IN CIPE - MOTACILLIDAE
Velikost : 18-20 cm
Samec in samica sta enako obarvana. Ima belo čelo in okrog oči, medtem ko je po grlu, vratu, prsih, temenu in tilniku črna.Noge s prsti so temne, temen je tudi kljun in razmeroma velike oči.
Pozibava se z dolgim repom, ki pa je razmeroma krajši kot pri sivi pastirici.
Petje je nevsiljivo cvrčanje, sestavljeno iz več zlogov.
Živi v odprtem svetu, kjer ima dovolj možnosti za gnezdenje in je rada blizu vode. Naseljuje vse vrste odprte pokrajine od tundre do polpuščave, najdemo jo tudi v naseljih.

Hrani se z žuželkami in drugimi majhnimi živalmi, ki jih spretno lovi na tleh s hitrim tekanjem, kar je značilno za vse pastirice.

                            
                      Tako zgleda v šprintu  ;D

Za plenom skoči v zrak in v zraku celo nekoliko lebdi ter pobere zalogaj z rastlinja.
Gnezdi na tleh, v škarpi, na kozolcu in sploh na stavbi, pod mostom, v zidu, zasede tudi umetno valilnico. Gnezdo je iz bilk in mehko postlano z dlako, žimo in perjem. Samica znese od sredine aprila do koca julija 5-6 svetlih jajc s številnimi drobnimi lisami in pikami. Valjenje traja 12-14 dni, vali samo samica, oba pa skrbno hranita mladiče še okrog osem dni po odhodu iz gnezda (pri 13-16 dneh).
Ogrožena je predvsem zaradi uničevanja živjenskega prostora, onesnaževanja voda in uničevanja virov prehrane. Izgube pretrpi tudi v hudih zimah oz. med selitvijo in na prezimovanju.



Vir : Ptiči Slovenije, Ivo Božič
Slike so moje; zoom je pri večini na 48x (12x4), tako da niso glih dobre...toliko, da se ptičke vidijo  :)

+1 točka

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #56 : 16 April 2006, 18:17:42
No, pa prihajam še jaz z eno slikico sive vrane (Corvus cornix), ko sem jo ravno danes ujela:



Aja, pa ko sem ravno v tej temi... ::)
Mogoče kdo ve kako je ime ptici (velikosti sinice) - večinoma neke sive barve, repček pa ima oranžno - rdeč? Žal je bolj ne znam opisati. Ena slabša slikica je v priponki (slikana s prejšnjim digitalcem, ko se je ptica ujela v garaži), če kaj pomaga. Trenutno namreč taka ptica pri nas gnezdi pa ne vem niti kako se ji reče. :-[ V priponki lahko vidite tudi gnezdo...

Lp



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #57 : 16 April 2006, 20:50:39

battito animale


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #58 : 23 April 2006, 00:35:08
Na začetek sem dodala seznam že predstavljenih ptic - za boljšo preglednost.

Slovensko ime: Zelenec
Latinsko ime: Carduelis chloris
Angleško ime: Greenfinch

Zelenec je dolg 14cm, s premerom kril 16-18cm. Je zelene barve z rumeno na krilih in repu. Samice in mladiči so manj izrazitih barv. Hrani se s semeni, ko gnezdi tudi z insekti in pajki. Ponavadi ima dva legla letno, s 4-8 jajc. Samica vali do 15 dni, mladiči zapustijo gnezdo v treh tednih. Je družabna ptica, najdemo jo v jatah.
Razširjen je po celi Evropi, severni Afriki in JZ Aziji, umetno pa je naseljen tudi v Avstraliji in J Ameriki. Z izjemo severnih populacij ne migrira.

Čudovita ptica, katero sem se cel dan trudila slikati. Zvečer mi je - z veliko potrpežljivosti - le uspel en zmazek :)
   
Zelo lepo sliko je zgoraj prilimala anana.

Slike:
z mladiči
kopanje :)

foto-narava.com - zelenec

Viri:
bbc.co.uk - zelenec
wikipedia.org - zelenec

Prilagam še današnje slike kalinov:
                  

...in prosim za pomoč pri določevanju teh dveh ptic:
slika1  slika2  slika3
Mogoče samček in samička šmarnice? ??? Falila? :-[

+1



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #59 : 02 Maj 2006, 20:54:51
Pri nas je letos zelo veliko zelencev, medtem ko smo lani redkokdaj videli kakšnega. Takrat je bilo zelo veliko dleskov, letos pa še nobenega nisem opazila. Čudno.

Galy, kako čudovite slike :o! Odkar imamo ta fotoaparat, s katerim lahko slikam ptice, se pri nas še ni pojavil noben kalin :(.

Sem pa hotla it pogledat v knjigo za katero ptico gre, pa je ne najdem >:( (knjige mislim).

Še nekaj novih slik:



Direktor 8)                        Pevec


Zelenec


Je pa večina slik slabše kvalitete, ker si jaz ne morem kaj, da ne bi slikala ptičev tudi ob slabi svetlobi  ::)

Več SLIK

Lp, Ana