Alergija- na kaj???

rožica · 75505

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #30 : 15 Marec 2006, 20:06:03
Ne, sej je kul, bolje, da zvem, če kaj narobe delam. Sem pomislila na popečeno meso in mi je všeč ideja- pa še Atosu bo teknilo. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #31 : 15 Marec 2006, 20:08:24
je fajn, psu disi, je pa definitivno manjsa svinjarija kot s surovim. narezes na kocke, popeces, odlijes sok stran (ne vrzes stran, samo ne spakiras ga v vrecko) in imas krasne priboljske.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 17 Marec 2006, 04:55:38
Lani poleti je imel moj Skywalker težave z alergijo.
Zelo podobni simptomi-rdečica,otresanje z glavo,vendar si je zraven še praskal uho,da je bilo že skoraj brez dlake.

Diagnoza alergija!

Toda na kaj?

Kri smo poslali na analizo v Španijo in čez kakšne tri tedne dobili nazaj mapo s kakšnimi 4. listi formata A4,na katerih je pisalo vse,na kaj je alergičen in kaj je na meji.

In teh stvari je bilo ogroooomno!

No,vmes je dobil trikrat inekcijo za ne vem več točno kaj,pa inekcijo,da se je preprečil nastanek garij na prizadetih delih,pa poseben šampon,pa posebno hrano RC Sensitivity Control,pa....

Potem smo zopet iz Španije dobili posebno kuro z inekcijam,katere sem mu potem sam dajal tedensko kar pol leta.

In sedaj je popolnoma vredu,le pazit moram,da ne zaužije stvari na katere je alergičen oz.kako drugače prihaja z njimi v prepogost kontakt.
Je pa na srečo pri njemu alergija pridobljena in ni dedna-tudi noben od bratov ali sester nima težav.


Je pa vse skupaj stalo kar preko 150 tisočakov.

Se še enkrat izkaže dejstvo,da je cena nakupa psa le kaplja v morje.  ;)




Lp Zoran

+1

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #33 : 18 Marec 2006, 14:53:08
SKY, na kateri kliniki pa ste bili?

Witty je bila danes na kontroli. Stanje se izboljšuje in za začetek moramo izločiti bolhe (frontline). Ko se bodo vse ranice zacelile in pozdravile, nehamo jest tablete in se kopat. Če se bodo potem še pojavile kraste, bo pa morala Witty na dieto.

lp

Los je car!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 20 Marec 2006, 15:23:10
Citiraj
SKY, na kateri kliniki pa ste bili?

Toplica-dr.Matko


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #35 : 23 Marec 2006, 20:22:16
Vprašanje za tiste, ki se malo bolj spoznate na sestavine hrane: Atos spada med velike pasme in je do teh Eukanuba briketov jedel brikete za velike pasme. Zdaj ta nova hrana pa ni nič posebej prilagojena velikanom. Me zanima, če mu lahko to kakorkoli škoduje, ker bo na tej hrani najmanj tri mesece. :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #36 : 23 Marec 2006, 21:35:03
Torej hrana ni Large Breed?? Indi je bil 2 meseca na Pro Pac Performace Puppy, ki je za male, srednje in velike pse pa mu ni nič škodilo. In dvomim da bo Atosu kej škodlo.

Lp, Nastja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 27 Marec 2006, 20:56:33
Rožica kako napreduje vajina izločevalna dieta??

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #38 : 27 Marec 2006, 21:23:22
Atosu očitno nič ne manjka. Z veseljem poje svojo skledo briketov, prebava se mu je ful popravila (prej je imel vedno mehko blato -nikoli drisko-  pa veliko je kakal, sedaj pa je blato kompaktno in ga je precej manj). Se mi zdi, da je mogoče malo trebuha zgubil, ker pač čez dan  ni več priboljškov, razen konjska hrenovka za šolo. Ima kar lepšo postavo ;) No, vsaj meni se zdi. Je pa ful živahen, ješč., igriv... Edini problem je ta, da tisti tableti niso prijeli - na to me je opozorila že veterinarka, ker so baje blagi- tako, da ima še vedno rdeče očke in stresa z glavo. Sicer manj, a vseeno opazno. Zdaj je dobil nekaj drugega, ki pa bo zagotovo pomagalo.

Če povem po pravici, sem že rahlo zmešana od vseh stvari- mogoče je že vse skupaj pretiravanje. Vprašam se, kako so lahko psi živeli pred toliko leti, ko ni bilo veterinarjev :-\ ::)  Ne vem, po eni strani se bojim, da če tega ne pozdravimo, da bi lahko bilo še kaj hujega, po drugi se mi pa zdi rahlo pretiravanje, ker ima ogromno berncev rdeče oči. Ne vem, kaj vi mislite.? :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #39 : 27 Marec 2006, 22:39:39
Če povem po pravici, sem že rahlo zmešana od vseh stvari- mogoče je že vse skupaj pretiravanje. Vprašam se, kako so lahko psi živeli pred toliko leti, ko ni bilo veterinarjev :-\ ::) Ne vem, po eni strani se bojim, da če tega ne pozdravimo, da bi lahko bilo še kaj hujega, po drugi se mi pa zdi rahlo pretiravanje, ker ima ogromno berncev rdeče oči. Ne vem, kaj vi mislite.? :-\
Jaz si tole nekako tako predstavljam. Včasih tudi raznih bolezni pri človeku(aids in druge) ni bilo ,prav tako na živalih(ptičja gripa,nore krave,...).Po besedah učiteljice s(m)o za to krivi ljudje,zaradi našega življenja in uničevanja narave.Sigurno je nastalo veliko bolezni prav zaradi ozračja(onesnaženega seveda). Včasih so se ljudje preživljali s tem kar so si našli,torej so ves čas živeli v sožitju z naravo.Zdaj jemo ves čas nekaj umetnega,predelanega,prav tako naše živali.Sigurno je vzrok tudi v tem.
To je zelo razširjeno vse skupaj in vsak ima svojo predstavo.Jaz nekako tako gledam na tole. Sem prepričana,da če bomo z onesnaževanjem šli tako naprej da se bo razvilo še več bolezni in s tem tudi zdravil saj bomo bol razviti-ali pa tudi ne,kdo bi vedel.

lp,
Nina

+1

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #40 : 11 Maj 2006, 20:34:46
Evo pa imamo tudi mi probleme. Indi ima vnete oči. Oz ne vem če so to vnete oči. Ker ima boks pod smreko se bojim da je to alergija na cvetni prah. Zjutraj ko mu umijem oči in mu jih namažem (s Chloramfenikolom - Ninciii .. zapomnla sm si) je potem za nekaj časa vse vredu. Po petih minutah pa mu spet teče iz očk. Tako rumenkasto. Ko pa pridem domov ima pa skoraj zazidane oči  :( :( :( No ne zazidane ampak čisto polno tega rumenega. Mu že gre zelo na živce ker kar naprej umivamo in čohamo in mažemo.
Zadnjič ko smo šli k veterinarju smo dobili ta Chloramfenikol zaradi vnetja. Sedaj pa res sumim da je to alergija. Ker prej ni imel vnetja. Zadnje čase pa ni nikoli vetra, skoz je sončno vreme. Cvetni prah pa kar suzva iz smrek.
Kaj mislite. Ali je to res lahko alergija na cvetni prah ali je pas samo vnetje. Pa očke ima včasih tudi malo rdeče. Pa tisti izcedek iz očk.

Aja pa še to .. ali je Visine primeren za v očke? Pač za vnetje ali karkoli pač je to. Ali je bolje da gremo k veterinarju?

Ali se sploh da testirat žival na kaj je alergična?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 11 Maj 2006, 20:44:32
Res je zapomnila si si, nisi pa prav zapisala.  :P Chloramphenicol

1. Visine... smo že razložili ni primeren. Visine vsebuje vazokonstriktorje (skrčijo očesne žilice), ki dejansko ne naredijo drugega kot oblažijo rdečico očesa. Pri gnojnem vnetju torej ne bo učinka. 
2. če gre za gnojni izcedek iz oči gre za vnetje in zelo redko za alergijo. Pri alergiji so oči lahko rdeče, srbeče in imajo ponavadi čist izcedek (tečejo samo solze). Lahko pa cvetni prah nadraži oči, očesna veznica se izsuši zraven pridejo še bakterije, ker oko ni zaščiteno z solzno tekočino in do vnetja pride še hitreje.

Predlagam, da greste k veterinarju. Čim prej...

Lp nina



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #42 : 02 Avgust 2006, 14:18:13
Toplica-dr.Matko Lp
Enako.

Sky, prosim če mi lahko kaj več poveš.
Na kaj je bil tvoj alergičen? Ali je zdaj popolnoma vredu?

Moj Maj gre ravno skozi isti postopek :'( . Tako smo ob opaženi kožni spremembi in začetnem praskanju posumili na alergijo, s testom pa počakali na tapravo sezono, kjer je teh snovi največ v zraku in pes tako najbolj razdražen.
Nakar so mu prejšnji mesec odvzeli nekoliko krvi in odposlali na Alergovet v Madridu.
Prejšnji teden sem prejela rezultat in je bilo navedeno, da je zelo alergičen na drevesa, alergičen na riž in na meji alergičen na sojo, koruzo in nekaj žitaric :-\ . Btw. pride ta test ne nekoliko čez 50.000 SIT, kar se mi niti ne zdi ravno veliko, glede na to, da si končno na jasnem in ne rabiš več iskati. :o
Tako smo zdaj prešli na dietno hrano Eukanuba Dermatosis, saj le ta in RC Sensitivity Control ne vsebujeta teh prehrambenih dodatkov. Šele zdaj sem opazila, da skoraj ni hrane katera ne vsebuje riža  :( Tako se bomo izognali tej težavi, ostane še alergija na mešana drevesa.
Le-to bi naj odpravila imunizacija, ta bo potekala v obliki pripravljenega seruma kateri se mu injicira čez določeno obdobje.

Upam, da bo poročilo komu v pomoč, če se slučajno odloča glede opravljanje testa.

Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #43 : 02 Avgust 2006, 14:24:27
Btw. pride ta test ne nekoliko čez 50.000 SIT, kar se mi niti ne zdi ravno veliko, glede na to, da si končno na jasnem in ne rabiš več iskati. :o
100x hvala za tale podatek!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #44 : 02 Avgust 2006, 14:34:51
Ni za kaj  ;) Tak strošek pač je za ta test in ko to veš, se nekako lažje pripraviš na to.
Tudi meni je bil ta test nek bav bav, ampak mi zdaj nikakor ni žal.
Pač nisem vedela kako izgleda in poteka, predstavljala sem si xxx obiskov in xxx pikov in testov, ne pa samo en odvzem krvi in en test. Tako se mi je zdelo easy in sem takoj privolila.
Vsekakor se splača pozanimati in ob dvomih povprašati veterinarja ter si čas vzeti in podebatirati zadevo.
Seveda se nabere malo $ tu, malo $ tam, in že je tega precej, ampak mi je prav odleglo to da vem kaj mu lahko dam za jest in kaj ne  :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #45 : 07 Avgust 2006, 13:27:43
Skogkatt: ja saj ravno zato hvala za podatek o ceni. Da se lahko pripravim - finančno in psihično. No ja, pred tem bom poizkusila še malo z alternativno medicino, ampak vsaj vem stvari oz. infomacije, ki jih potrebujem.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 13 Avgust 2006, 02:36:12
Oh,skogkatt!

Res se opravičujem,da sem šele sedaj prebral tvoje vprašanje!   :-[

Pa saj ni veliko za dodati,ste imeli podobno ceremonijo.

No,mi smo po tistem,ko smo kri poslali na preiskavo dobili nazaj rezultate testiranj in tako sedaj točno vem,čemu se izogibat.


Ali ste tudi vi dobili potem kuro z injekcijami?

Mi smo dobili tri večje ampule in en kup brizgalk,potem pa mu je bilo potrebno vsak teden dati injekcijo.
Ampule so bile označene z različnimi barvami,tako da se je najprej porabila ena ampula,potem pa se je prešlo na drugo.
vsega skupaj je bilo za slabega pol leta.

Je pa tako,da so menda nekateri psi po tej kuri popolnoma ozdravljeni alergij,nekaterim se pa mogoče kura kdaj ponovi.

Sky ni od lani imel popolnoma nobenih težav več-edino pri hrani pač pazim,da ne izzivam usode.Je pa Sky predvsem alergičen na pšenico,sojo,različne mešanice trav,bor....


In tako kot si napisala-test ni noben bav bav.Odvzame se kri,pošlje v Madrid in nazaj dobiš vse lepo napisano.Nobenih dvomov ni več.
Cena je pa res nekje okoli 50 tisočakov.
Mene je s tem,pa s posebno hrano,pa s Peroxyderm šamponom in z vsemi inekcijami proti garjami,pa z injekcijsko kuro,pa.....stalo okoli 150tisočakov.

Saj se sliši veliko,po drugi strani pa sedaj točno vem kaj in kako in nimamo nobenih težav več.  :)  :)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #47 : 15 Avgust 2006, 12:41:08
Okej, sicer bo tole najbrž bolj brca v temo, ampak vseeno - če mogoče kdo ve odgovor na moja čudna vprašanja.  :-[

Astor ima torej nedefinirano alergijo (beri: ni bil testiran še za nič). Alergija je po besedah veterinarke (drugače ima tudi borelijo).
Pojavljajo se mu vnetja na kožici med blazinicami (mešano na različnih tačkah). Vnetja so se začela februarja in se pojavljala na cca 2-3 tedne. Nikoli več kot 3 tedne (pa že 3 tedne je bilo redko).
Sedaj pa Astor dober mesec (še malo več) ni imel nobenega vnetja.  :o Pojavilo se je sedaj, po tem ko je 2 tedna kar dobro deževalo.
Je možno, da gre za kakšno "stvar" v zemlji, ki se izloči šele ob dobri namočenosti? (živim na barju in poleti traja nekaj časa, da se zemlja dobro namoči - tako so vse razpoke v zemlji izginile šele sedaj, po 14ih dneh deževja)
Sama nimam pojma, samo malo poizkušam sklepati iz opazovanja.... ker je sumljivo, da se vnetje pojavi šele ob obilnem deževju.  ???



Lp,
M


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #48 : 15 Avgust 2006, 12:45:42
Ena ideja, ceprav je mogoce tudi bolj brca v temo. Kaj pa, ce so glivice?

Glivice rabijo vlazno okolje, zato se mogoce pojavljajo v vlaznem vremenu. Na kozici med tackami je tudi idealno, ker ni prezraceno.
In glivice povezujejo tudi z alergijo.

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #49 : 15 Avgust 2006, 12:59:00
Ena ideja, ceprav je mogoce tudi bolj brca v temo. Kaj pa, ce so glivice?

Glivice rabijo vlazno okolje, zato se mogoce pojavljajo v vlaznem vremenu. Na kozici med tackami je tudi idealno, ker ni prezraceno.
In glivice povezujejo tudi z alergijo.
Lilit veš, da čisto mogoče.  :o Imam namreč eno sorodnico, ki dela na vet.inštitutu in je zadnjič Astorju vzela bris iz rane na tački. Žal je bilo vse sterilno (jaz krava sem mu prejšnji večer namazala rano z antibiotično kremo in le zakaj je bil bris sterilen... :-[ ). No in ona mi je tudi omenila, da gre lahko za kakšne glivice. Vzela mu je tudi bris iz ušesa (veterinarka pravi, da otresa z glavo zaradi vnetja ušes, ki je povezano z alergijo), pa je bil ta tudi negativen na vse kar se da testirati.  ???
In vse bolj sumim, da ne gre za alergijo.... oz. če gre, da je ena prekleto čudna.  >:(

In ja...vnetja se vedno pojavljajo v času vlažne okolice (sneg, plundra, močno dolgotrajno deževje...). Pismu rosno.... Mogoče pa sem na sledi čemu!   :o
Hvala Lilit!  :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #50 : 15 Avgust 2006, 15:08:04
pri alergiji je lahko ze sama vlaga lahko vzrok za izbruh, sploh, ce je na takem mestu, da se koza se kaj drgne oz. da se ne zraci (pri ljudeh na mestih, ki se bolj potijo - npr. na pregibih).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #51 : 15 Avgust 2006, 19:09:19
pri alergiji je lahko ze sama vlaga lahko vzrok za izbruh, sploh, ce je na takem mestu, da se koza se kaj drgne oz. da se ne zraci (pri ljudeh na mestih, ki se bolj potijo - npr. na pregibih).
Aja? Ja super...spet smo na točki nič.  :-\
Hvala Maja!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #52 : 15 Avgust 2006, 19:11:28
To svojo teorijo o Barju sicer lahko relativno hitro sprobas... ga pac zacnes vozit na sprehod drugam... ce je kontaktna alergija na kaj v tleh, bodo tacke ozdravele.

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #53 : 15 Avgust 2006, 19:25:37
To svojo teorijo o Barju sicer lahko relativno hitro sprobas... ga pac zacnes vozit na sprehod drugam... ce je kontaktna alergija na kaj v tleh, bodo tacke ozdravele.
Huh...težka bo.  :-[ Namreč jaz sem chicken in se zadnje čase ne upam več sprehajati po naših gozdovih, ker so zelo blizu nas opazili hlačati mamo medvedko in njenega mulca medvedka.  ::) In Mojca prpa se ne upa več v gozd....  ;D
Ampak hvala za idejo! ;) Se jo bom lotila, ko bo mama medvedka šla kam globje...  :-[

Drugače pa sem barje omenila bolj v smislu namočene zemlje. Torej teorija: dobro namočena zemlja ima "nekaj" kar povzroči vnetje. Po gozdu, kjer je v času deževja namočena zemlja, ne hodimo (trenutno - pač medvedje zadeve). Na barju pa zemlja poleti potrebuje več časa, da se dobro namoči - zato je mogoče trajalo toliko dlje, da je prišlo do vnetja (dež je začel padati pred 14dnevi, vnetje pa se je pojavilo šele pred parimi dnevi). Nisem mislila toliko na specifičnost barjanske zemlje, čeprav ideja je vseeno zanimiva in vredna preizkusa. Hvala Lilit!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #54 : 19 Avgust 2006, 13:42:16
Oh,skogkatt!
Ali ste tudi vi dobili potem kuro z injekcijami?

Smo jo naročili ja in zdaj čakamo da pride in da začnemo s to imunizacijo  :)
Upam, da bo prav tako uspešna kot pri vama.

A mi lahko samo še poveš na kaj je bil tvoj pozitiven, če se še spomniš in če nisem preveč zahtevna.  ::)
Pač toliko za informacijo, sem bolj radovedne narave  :-[  ;D
Hvala ti!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 19 Avgust 2006, 14:52:39
Iz glave ti lahko povem za pšenico,4 različne mešanice trav,bor,korenje,pršice,...

Bom pa pogledal v izvide in ti napisal.


Tudi jaz upam,da bo kura uspešna-pa sploh ni tako grozno dajati tiste injekcije,kot si človek misli.  ;)


Lp


IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #56 : 24 September 2006, 18:55:53
mi lahko nekdo, ki hrano uporablja, lepo prosim, napise sestavo Eukanube Dermatosis.
hvala, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #57 : 24 September 2006, 22:40:16
Žal nimam več Eukanubine vreče, sem pa našla tale link in upam, da so gor vsi željeni podatki... (je pdf file; glej stran 15)

http://www.eukanuba.si/vetcompend.pdf

Lp,
M


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #58 : 25 September 2006, 00:14:29
ooo, ful hvala. sem iskala tudi na tej spletni strani, pa nisem nic nalsa  ::)

gledam tale navodila za hranjenje, pa se mi zdijo malo sumljiva. 50-60 kilogramski pes naj bi dnevno dobil samo 335-380g, pri tem, da je kaloricna vrednost hrane 4082 kcal/kg ... je tebi tvoj kaj shujsal (ce si ga hranila po teh navodilih)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #59 : 25 September 2006, 10:05:21
Ful je nizkokalorična hrana in psi, ki jo jedo, običajno shujšajo. Zato lahko komot dajaš ali večjo mero ali pa ji zraven še kaj kuhaš (če ni strogo na briketih). Mi smo tako poskušali reševati manjko, ampak Astor je vseeno za 3kg shujšal (in bil posušen kot prekla!  >:( ).

LP,
M