Izcedek iz nožnice

Staci · 6976

Staci

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 26 Februar 2012, 09:35:44
NE vem, če ta tema že obstaja, sem pregledala nekaj strani in nisem našla nič podobnega. Se pa opavičujem, če jo ponovno načenjam.

Moja psička ima izcedek iz nožnice, svetlo rumene barve in brez vonja. Bi mi lahko kdo, preden se podam k veterinarju, povedal kaj bi to lahko bilo. Ker je pasme whippet, bi se lahko mogoče prehladila(?) (v mrazu je vsekakor oblečena), ker zelo rada je sneg, česar žal ne morem preprečiti, saj se kot plug zapodi vanj.

Hvala vsem.

Ana



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1 : 26 Februar 2012, 12:26:20
Moja je to imela pred prvo menzo. Se je nekaj ven cedilo, tudi brez vonja, pa gosto je bilo. Ene 3x sem zasledila tudi, kot bi se polulala, samo, da ni bilo nobenega vonja. Peljala je nisem, ker se je po menzi to prenehalo. Vceraj je dobila drugo menzo in tega ni bilo.

Mimi*


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #2 : 26 Februar 2012, 13:00:24
Tak izcedek je imela moja psička, pasme yorkshire terier, približno 4 mesece nazaj. Opazila pa sem tako, da se je skos lizala spodaj, ker jo je verjetno srbelo ali peklo in tudi dlako je imela sprijeto skupaj. Itak smo se odpravili takoj k veterinarju, s seboj sem že imela urin, ki sem ga vzela pol ure prej. Diagnoza - vnetje mehurja, zaradi kristalov. Od takrat naprej smo na dietni hrani in se je zadeva umirila.


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #3 : 26 Februar 2012, 13:06:35
Aja, še to... pri moji psički se je ta izcedek pojavil izključno zaradi hrane, ki ji ni ustrezala in ne zaradi gonitve (je sterilizirana) ali prehlada mehurja.

Koliko časa pa to že traja pri vaši psički? Kako ste pa opazili izcedek, se liže? Ali gre večkrat lulat in dlje časa lula?


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #4 : 26 Februar 2012, 18:54:04
Podoben izcedek smo imeli tudi mi pred prvo gonitvijo, šlo je za juvenilni vaginitis. Ne morem se spomnit ali je bilo tako hudo da so bili potrebni antibiotiki al ne.

Vzrokov za izcedek je lahko kar nekaj... Staci koliko je stara tvoja psička?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #5 : 26 Februar 2012, 21:06:49
Moja psička ima tudi včasih izcedek, sicer ne zgleda da bi jo kaj peklo.. ali kaj podobnega, meni deluje kot beli tok  ??? (če je tudi pri psih).
tako kot je rekla black beauty, razlogov je lahko veliko.. :-\

Dogs are best friends ever!


Staci

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 27 Februar 2012, 21:33:06
Hvala vsem za odgovore.

Meta je stara slaba tri leta in je tudi sterilizirana. Opazila pa sem v petek, da se liže in nato na kavču moker flekec ter preverila od kje. Lula normalno. Razen, če smo dlje časa zunaj gre večkrat, imam občutek, kot, da bi markirala in se je to dogajalo tudi pred tem. Tudi deluje kot beli tok. Hrano smo res pred kratkim zamenjallli, a le okus, proizvajalec je isti.

Jutri gremo na pregled, danes je bil daljši dan v službi.

Hov hov še od naše zaspanke.



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #7 : 27 Februar 2012, 22:12:54
Moja je bila na isti hrani 1 leto, mislim od iste firme, vmes sem samo zamenjala za dietno. Pa je vseeno prišlo do kristalov. Je pa rekla veterinarka, da so primeri, ko lahko tudi po več letih iste hrane, isti okus, isto pride do nabiranja kristalov v mehurju.
No nevem....