Sprememba zakonodaje

čara · 10326

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 29 Februar 2012, 21:14:18
Kdo ve kaj več o kakih spremembah točno se gre?!?
Nekaj novinarji čivkajo o davku, ki ga bomo vsi lastniki (registriranih) psov plačevali? Bojda bi naj šlo za pobiranje drekov etc...
Kaj nam bodo še uturili? Je KZS organizirala kako skupščino ali karkoli, kjer bi se uskladili, predebatirali?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 29 Februar 2012, 21:18:18
V prispevku na Preverjeno (POP TV) so rekli, da se pripravlja zakonodaja, ki bo omogočila občinam uvedbo davka na pse. To je vse, kar vem. KZS pa ne vem, kaj naj bi imela pri tem oziroma, kaj bi lahko preprečila. To ni ravno v njeni domeni.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 29 Februar 2012, 21:22:54
Vem, da ni. Živim v malo iluzornem svetu (vpliv faxa) in tako naivno upam, da bi s KZS mogoče lahko sodelovali oz. da bi se KZS angažirala pri teh zakonih in bi posledično mi lahko bili bolje obveščeni in morda, tudi kaj so-oblikovali, da bi bilo realno in življensko.
Zakone ponavadi pišejo taki, ki nimajo ravno pojma o zadevah in cvikam, da bo spet kaka katastrofa ven izpadla.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 01 Marec 2012, 10:43:31
Res. Iluzorno in naivno. Moli, da se KZS ne bo vmešavala, kajti v zadnjih par letih so bili predlogi, ki so prišli od njenega vodstava taki, da se samo za glavo primeš in jokaš. Še pomnite tovariši tisto o 35cm, pa o samo dveh dovoljenih psih na gospodinjstvo....


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 01 Marec 2012, 11:03:12
Kar koli bo ne bo popolnoma nič drugega kot še ena stvar za cuzat denar iz folka. Blagajne so prazne, ne vejo več kje še dobit.
Utopično  razmišljat ,da bo kaj drastičnega ali ,da bo za kaj dobro... bo ja  dobro zato ,da se fila državna blagajna pa čisto nič drugega...
  rečeno je bilo kao občine zato ,da bodo davke  dale , da bodo potem vlagali v koše za dreke in čiščenje pa take....
Šur Šur.... me prav zanima, pa tud če jih bodo ... kako vestno jih bodo potem praznili... ali bo to en kup vrečk da se spodaj koša tud videlo ne bo ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #5 : 01 Marec 2012, 11:14:44
Medtem ko se vedno niso uspeli niti vseh pocipirati, niti od vseh ne potegnejo letnega denarja za ovezno cepljenje... in bodo ponovno cuzali samo tiste, ki cipirajo, cepijo in ze sedaj igrajo po pravilih. Zalostno.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 01 Marec 2012, 12:14:27
Ma cisto dovolj bi bilo, ce bi zaceli talat kazni tistim, ki ne pobirajo drekov za psi po mestu. Po Kopru so postavli kante z vreckami na 200m, in jih relativno redno polnejo, pa se vedno ne morem niti pobrat dreka od svojih psov, brez da bi stopla na drek od koga drugega :-X sramota res.

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 01 Marec 2012, 12:32:14
Pri nas so postavili koše in smo dali predlog, da dodajo tudi vrečke, ker ko greš na sprehod pri jezeru ki je kao neka  "izletniška" točka je vse posrano. In so rekli, da je to strošek. Če najdemo koga, ki bo financiral vrečke pa lahko namontirajo na koše še nosilec za vrečke "sponzor" pa jih potem fila ::)  In me res zanima, da če od mene recimo poberejo davek na psa, potem vrečke bodo. Pa vrečk sploh ne rabim za svoje pse, ker jih nosim s sabo ampak za obiskovalce, ki jih pač očitno nimajo. ??? Sicer vprašanje če bi jih uporabili ampak potem mu vsaj lahko rečeš, tam maš vrečko pa zgin pobrat  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 01 Marec 2012, 12:34:32
Seveda je prazna blagajna, ko pa sebi take plače in nagrade izplačujejo in koliko kaj pokradejo!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 Marec 2012, 16:57:20
Pri nas je za videt kar nekaj košev in jih imamo pomoje že več kot 5 let, tudi vrečke redno videvam nafilane (se tudi porabijo hitro pomoje), pa še vedno srečam dreke sredi pločnikov ali pa zraven cest... sigurno so tudi sredi trave, pa tam ne hodim.  ::) In bi res tukaj lahko začeli denar pobirat tistim, ki se jim ne da prepognit.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #10 : 03 Marec 2012, 17:02:47
A se samo pri nas dogaja, da obstanejo kosi za dreke samo do vikenda?  ::)

V celem kraju se mi zdi, da imamo enih 5 kosov, sama vem tako samo za 3 :)

Mimi*


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 03 Marec 2012, 19:47:49
Odkrito povedano, meni pa se zdi bolj pametno, da uvedejo davek, ki se jasno tudi tako imenuje, kot ga imajo po veliko zahodnih državah in me v zameno nehajo posiljevat z obveznim letnim cepljenjem stekline, ki je takšno samo zato, da plačujemo tisto kvazi "takso" in ne zaradi dobrobiti psa kot takšnega.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12 : 04 Marec 2012, 05:27:07
Ma cisto dovolj bi bilo, ce bi zaceli talat kazni tistim, ki ne pobirajo drekov za psi po mestu. Po Kopru so postavli kante z vreckami na 200m, in jih relativno redno polnejo, pa se vedno ne morem niti pobrat dreka od svojih psov, brez da bi stopla na drek od koga drugega :-X sramota res.
Podpis.

Na mojmu koncu najdeš kupček tudi čisto zraven pasjega koša, pa ljudje ne poberejo ga >:(  Tukaj bi ogromno zaslužili. Pa tudi nad odvezanimi psi sredi mesta.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 04 Marec 2012, 11:52:41
Pri nas je tako-prav košev za pasje dreke ni ravno veliko in ponekod komaj noter stišim vrečko in večkrat dam potem pač na vrh koša.
Bi jih rabili več, Je pa tudi res, da na nekih poteh so pač koši "za ljudsko smetje", jaz tudi tam noter vržem, ker se mi ne da hodit pol ure do pasjega koša.

Drekov pa toliko, da te mine vse veselje do igre na travniku, moraš prav gledat, da ne stopiš v kak drek.  :-X

Pri nas na vasi, konkretno na našem delu travnika je tudi obup in groze. Pa sta v bližini dva koša, kamor bi se lahko dali kupčki dreka. Eni psi se sami šetajo, večina pa z lastniki in se naredijo neumne.

Bom dala domačim predlog, da tam damo vsaj ene 50CM visoko ograjo, tolko, da pač ne serjejo psi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #14 : 04 Marec 2012, 14:56:09
Skrajni čas za tole

Last psa je luksuz in ne življenska pravica in ta luksuz ne more in ne sme obremenjevati ostale okolice ki z njo nima nič; zakaj bi občani, ki nimajo psa ( se pravi večina), morali nositi finančno breme za komunalo  tistih ki so se  za psa odločili; to je takšen absurd kot da bi vsak državljan moral plačevati razne eko davke, cestnine za avtomobile. In tudi redarje je potrebno plačati

Seveda pogoja da je takšna zakonodaja uspešna sta dva, boljši nadzor registriranja  psov ter pač dejstvo da ta denar  tudi gre dejansko za to ćemu se ga pobira (in ne za asfaltiranje županovega dovoza)
Vsekakor pa je to korak v pravo smer, in upam da ne bo zgolj ostalo pri predmandatnih obljubah (obdavčenje živalske vzreje, omejitev  števila psov, dodatni pogoji za last določenih pasem...)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Tempera

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 04 Marec 2012, 15:14:05
No, jaz nisem niti proti, niti za. Če pa že bodo to uzakonili, davek na domačo žival, naj uzakonijo še za krave, konje, mačke in pač vse ostale zadeve po spisku.
Kar pa zadeva pobiranje drekov, pa takole - ne vem, zakaj se jih ne bi pobiralo tudi za konji in za kravami naprimer? Po naši asvaltni cesti, ki pelje skozi naselje so včasih gromozanski konjski dreki, pa še nisem videla ne slišla, da bi lastnik konja to pospravil. S kravami je pa tko, ko jih ženejo na pašo, ponekod na vaseh vsako jutro do pozne jeseni, je tud za njimi na debelo dreka po glavni cesti, pa tudi še nikoli videno, da bi šel kdo s šajtrgo pa žaganjem za njimi, pa lepo pospravu.

Davor, ti pa nehej nabijat o tem luksuzu kar naprej, stvar posameznika je, kaj si bo v življenju privoščil. Nekateri si psa, nekateri si avto, drugi dobre počitnice, eni vse, eni nič.
To ni noben luksuz, pač pa stvar države, ki si izmišlja, kje vse bi še lahko ožela državljane. Posameznik si privošči, kar si pač lahko v okviru svojih financ.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #16 : 04 Marec 2012, 15:43:00
Citiraj
zakaj se jih ne bi pobiralo tudi za konji in za kravami naprimer?

ehm koliko vem je kmetijska dejavnost pri nas obdavčena ? torej tudi govedoreja. Gnojenje je pa tudi z zakonom urejeno, in to pač človek počne na svojem travniko za svojo
živino kot potreba kmetijske proizvodnje, tko da imaš lahko štikl mesa na krožniku. Kar se pa tiče konjev se pa strinjam, čeravno jaz tle to redko opazim in imamo hipodrom

Citiraj
Nekateri si psa, nekateri si avto, drugi dobre počitnice, eni vse, eni nič.

Seveda je tvoja osebna stvar kaj si kupiš, samo jaz tvojih počitnic ne plačujem a ne ? občinska komunala (koši za pse, vrečke in ljudje ki jih praznijo, urejanje okolja za tistimi ki ne čistijo za svojim psom), nekateri imajo tudi želje da se postavijo ograjeni parki za pse...pač stane in kdo si ti da bodo drugi občani, ki nimajo psa ali jih sploh ne marajo plačevali zate oz. za nas?

odgovora bosta tule seveda dva; -saj jaz tudi plačujem za svinjarijo ki jo počnejo tuji mulci in pa - jaz od tega nič ne rabim ker  vedno čistim za svojim psom.

Sem zadel ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 04 Marec 2012, 15:49:03
Če bi bil  davek res temu namenjen  sem jaz takoj za. Ampak vsi dobro vemo da temu tud približno ni tako
Mi imamo eno tako  sprehajalno pot. In za to se je že pobralo. Nek prispevek k komunalni ureditvi.  In so zrihtali kao ::)
Postavili kakšnih 8 klopic, nasuli šoder po tisti potki, speljali odvodnjavanje, in celo Koše za smeti.
 No tega je cca  kakšnih 6 let od tega.
Pol od tistih klopic je segnitih- leseni deli uničeni ( kot zanimivost podizvajalci še danes niso dobili plačano za tiste klopce)
Šoder... da ne rečem ali ga je spralo v tisto odvodnjavanje ali pa se je nekdo spomnil da mu je  to bližnjica s traktorjem v gmajno se peljat. Torej lepota tiste potke je  :-X.
Koši za smeti... vsako leto natanko enkrat so izpraznjeni. In to takrat ko imajo lovci + ostali prostovoljci + šolarji  čistilno akcijo in čistijo gmajno  in okolico , pa spotoma še koše. Torej sedaj enkrat na spomlad bodo zopet očiščeni- spraznjeni. Čez dva meseca  bodo pa zopet nafilani do vrha in še zraven.

 ja naj dajo davke, pa še kmetom sploh določenim pa še kakšno kazen tudi. Za svinjanje v primeru trosenja gnojnice. Tudi... takoj podpišem in rade volje tud davek na pse plačam.
Zjutraj predno smo šli na pohod sem  po celi zimi dala ven  na teraso  na štendar sušit perilo. Sedaj sem ga lahko samo nazaj v stroj zbasala in pomoje ga bom lahko dvakrat obrnila , ker se je en veleum spomnil danes  vozit gnojnico( na nedeljo) in zasmradil vso okolico.  :-X
Pa ni treba dvakrat ugibat kater, ker vse poti in sledi vodijo na njegovo dvorišče.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #18 : 04 Marec 2012, 15:55:58


Verjetno, pač od občine do občine, ampak če izhajamo iz zgolj predpostavke izrabe zakonodaje  slednje nikjer ne bi imeli, če bo zadeva vsaj naspol delovala (in kjer se da skasirat imamo organe dokaj sposobne) bo že vsaj nek korak. Navsezadnje tudi že sedaj tisti ki ste v stanovanjskih hišah plačujete dodatek komunale če imate psa ?
v drugih temah ko se gre za nakup psa so nekateri tako glasi , češ će si ne moreš privoščiti rodovnika  tudi psa imeti ne moreš, pa ja da vas par evrov letno sedaj ne ščiplje ? če že sklepamo da denar za last psa mora biti ? :P

Kar se pa tiče gnojenja, pa smo spet pri (ne)prijavah, slednje je z zakonom jasno omejeno, če ste pripravljeni tolerirat da vam človek veselo šprica pred oknom v nedeljo ali na lep vroč poletni dan....na teh koncih je hitro zaleglo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #19 : 04 Marec 2012, 16:00:57
Danes zjutraj, ko sem psa peljal "razlaufat" sem s seboj vzel vrečko in sklenil pobrati VIDNE dreke ob makadamski poti. Ne mislit, da so bili naši, čeprav se tam sprehajam (in če se pofedla, da ni vidno, dovolj stran ne poberem  :-[ ). Na recemo 100-150m sem jih pobral sigurno 1,5kg. V "okolišu" je 8 psov, recimo polovica tja zahaja.
Že nekaj časa (odkar je skopnel sneg) tuhtam ali pobrat za drugmi ali ne. In sem danes zjutraj pobral, živa resnica!..................in se soploh ne "jezim"  8)

Navsezadnje tudi že sedaj tisti ki ste v stanovanjih hiše plačujete dodatek komunale če imate psa ?

Ne vidim smisla zakaj "še nekaj" ....................vidim pohlep, poneumljanje ljudi, ki se tudi učijo skozi čas raznih "trikcev"...............da nekaj delamo in ne mislimo na neumnosti ;D >:D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 04 Marec 2012, 16:06:28

Kar se pa tiče gnojenja, pa smo spet pri (ne)prijavah, slednje je z zakonom jasno omejeno, če ste pripravljeni tolerirat da vam človek veselo šprica pred oknom....na teh koncih je hitro zaleglo

Vsako leto ene trikrat plača. Lani je bil še medijska zvezda  ;D( v lokalnem cajtngu) in njegova gnojnička zraven, travnik poslikan z zoomom ker je bil vmes med gnojnico  še celo wc papir  ;)
Očitno je kazen premajhna...
ali pa  cena žlehtnobe tud to pogolta... ne vem.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Tempera

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 04 Marec 2012, 16:23:59
Ja kmetijska dejavnost je po zakonu obdavčena, ker je pridobitna: S tem, da zlaufaš psa in pustiš, da se userje pa ne pridobivaš ravno nekega dohodka.
Gnojenje je z zakonom urejeno tako, da se gnoji pridelovalne površine, nisem pa še zasledila, da asvalt in makedam spadata v kategorijo pridelovalnih površin.

Ta dva odgovora, ne vem, al sta tvoja al kako??

Moj je takle, ja vedno pobiram za svojim cuckom, ne boš verjel, kje vse, tud tam, kjer se načeloma ne vidi, i še bom neglede na davek ali kazni.
Načeloma tudi proti davku nimam nič, ampak bi mi bilo veliko bolj pri srcu plačevat za nekaj, kar obstaja v reali, ne na papirju. Torej, naj postavijo koše, zrihtajo vrečke, uredijo pasje parkovne površine, potem pa naj zaračunajo. Nikakor nisem pristaš tega, da najprej zaračunajo, potem pa dolgo nič in spet zaračunajo, pa spet dolgo nič, pa je par let okoli - taka je praksa pri nas.

Redarska služba obstaja, redarji so plačani, pri nas recimo, oglobijo samo kakšen narobe parkiran avto, pa tako sem se veselila, ko sem hodila mimo pasjih drekov, da pa bodo res nardil red glede tega. Ampak je treba dejansko delat, jit okol, lovit folk, to jim ne diši, bolj elegantno je naprintat položnice, pa maš takoj vse na računu.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #22 : 04 Marec 2012, 16:33:24
Citiraj
S tem, da zlaufaš psa in pustiš, da se userje pa ne pridobivaš ravno nekega dohodka

ne pridobivaš, povzročaš pa onesnaževanje, ki ga v tem trenutko finančno nosijo vsi občani,  predvsem tisti ki psov sploh nimajo:
Če pa pri vas špricajo z gnojem po asfaltu in makedamu pa imate resen problem

Vidim da smo tokrat kar hitro prešli v fazo, ko zmanjka argumentov in se začnejo neumnosti, ponavadi sta vsaj stran ali dve odgovorov...raje si vzamite pidoga za zgled in vsaka lopatico in kanglico v roke pa namesto na forum ven kakce počistit in ne bo razloga za davek a ne

Citiraj
Vsako leto ene trikrat plača. Lani je bil še medijska zvezd

dobro tale je že ekstrem in ne ravno statistika, pač imaš to nesrečo, da si naletela na takšnega, tle smo obdani z kmetijami in se ljudje zakonodaje (in zdravega razuma) držijo na obeh straneh.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Tempera

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 04 Marec 2012, 16:40:04
Povzročam onesnaževanje, za katerega je z zakonom predpisana kazen in službe, pristojne za to imajo vsa pooblastila, da mi to zaračunajo, pa mi ne , ker služba ne funkcionira tako, kot je predpisano. Pa nej tisti, ki to plačujejo namesto mene in so tako strašno ogroženi pritisnejo na te službe, da začnejo izvajat svojo nalogo. Štekaš???
Ne gre se zato, da bo več pobranih drekov, za to se jim j****, gre se zato, da bo več nastrganga dnarja.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #24 : 04 Marec 2012, 16:50:35
Citiraj
, ker služba ne funkcionira tako, kot je predpisan

nekako dvomim, da ima naše redarstvo sredstva za iskanje pasjih kakcev kakor si ti to predstavljaš, tudi če bi imeli, to kvečjemu reši problem neodgovornih lastnikov ne same komunale za pasjo populacijo. Še vedno potrebuješ koše, po možnosti vrečke in storitev ki jih prazni,  po marsikje tudi površine primerne za gibanje z psom

Vam pa je tle samoumevno, da slednje nosi vsa občina in to je tista aroganca lastnikov psov, zaradi katere je pri nas javnosti toliko negativno nastrojena, Kot kaže opravičeno

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Tempera

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 04 Marec 2012, 16:53:33
Nikakor občina, vendar naj najprej naredi, potem pa zaračuna, če že mora bit tko!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #26 : 04 Marec 2012, 17:08:13
Vidim da je problem v tem da se sploh ne zavedaš za kaj  gre pri tej zakonodaji

Do tega trenutke je bila komunal stvar stroškov občine, v določenih je to bolj pčitno v drugih manj, pri nas imamo tako koše z vrečkami kot čiščenje zelenic v mestu, sedaj denarja ni več in če želimo, da se obstoječe storitve obdržijo pač od nekje mora ta prit. In je popolnoma logično in pravilno da ga nosimo mi lastniki psov, ki te storitve tako ali drugače rabimo

Da pa nekje ni vidnih rezultatov je pa krivda obćine, pristojnih organov in ne zakonodaje kot take , treba je znat mal ločit zadeve tle. Vsebinsko je zakon čisto vredu, kaj bodo pa naredli iz tega pa bomo videli


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 04 Marec 2012, 17:27:49
 nardili bodo tako kot z ločevanjem odpadkov. Dejansko ko smo začeli ločevat so se smeti podražile dvakratno ::)
 pa ko je bilo s priklopom  kanalizacijo  pri nekaterih ki še niso bili  in ostalih na čistilno +   cena na položnici
 pa z vodo.
 pa npr z dimnikarskimi storitvami... ta je tud ena takih  ;D
 pa še kaj je bilo takega... se bom še spomnila ;D

Sem pa gledala  pred časom ,  o zapufanosti občin... zanimivi podatki. Sploh ko  sešteješ s tem da  banke ne dajejo več kreditov.
Potem se pa najdejo ideje po novih davkih... zanimivo a ne.

p.s. Davor  :D  a nimaš ti Kanglerja za župana. Vi boste pa duple davke dobili... šahovsko prvenstvo je zelo pomembno... baje ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #28 : 04 Marec 2012, 17:41:18
dobro, kaj sploh predlagaš, da postanemo druga južna Italija ? ločevanje smeti ni bila naša izbira , ampak direktiva EU, kot je tista da morama zapreti odtočno kanalizacijo do 2015, dimnikastvo je nateg ampak ker so mi šli par krat na roko se ne bom p!"%il. Mislim, da le malo preveč jamramo tule, lahko bi skasirali izreden davek kot ga imajo Hrvati, pač denarja ni in ga bodo pač poskušali dobit tako ali ovak, vsaj v tem primeru mi to ni toliko sporno, ker se me pač zadeva tiče, čeravno nič od tega sam ne uporabljam

nah  že kar nekaj ler nisem Mariborčan, imam pa to srečo da sem v najbolj zadolženi obćini lanskega leta ki ima kar dve novi čistilni napravi in niti ena ne deluje in nikoli ne bo in je raja čisto flegma
Bo pa ziher štala ko bodo dobili prvo položnico za pasje kakce in kot pravilo so najbolj glasni ravno tisti ki za psom v življenju niso pospravili

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 04 Marec 2012, 17:57:50
Sej ne jamramo... zgolj debatiramo.  ;) ;D Južna Italija ima drug problem. Problem v odvažanju smeti. Pa oni ne ločujejo.
Mi pa ... smeti so biznis :P... pri nas se je izkazalo da  to dober... dejansko občina zasluži z embalažo, ko smeti proda, ko so nam prodali kangle( dvojne) in še podražili so odvažanje.
Pri nas imamo tud dve novi čistilni...pa čisto isti šmorn .. tudi ena ne deluje kot bi mogla.
Z uvedbo davka na pse prav naj ga. Ampak to pomeni da bomo davek plačevali zopet tisti ki imamo pse čipirane, drugi ki pa tega nimajo pa ne bodo. Ker jim  bo spet baza podatkov šepala.
Tudi cepljenje za steklino je ene vrste nateg ;)... tisti ki imamo pse čipirane  in dejansko skrbimo za njih tako ali tako   plačujemo. Drugi pa ne... ker  zakon obstaja  že vrsto let pa še sedaj niso zrihtali kot bi lahko.

Priznaj Davor...  tudi če bo ta davek ne bo popolnoma nič drugega kot še ena natega za folk lupit.
Kaj pa npr mačke ?
Moje osebno mnenje je da bi bilo najprej na tem področju dobro zadeve uredit.
Vsako leto v vseh občinah poplava  zavrženih mačk- zavetišča pokajo po šivih- občine plačujejo.
A ne bi bilo smiselno da bi tukaj en varčevalni ukrep naredili. Z preprostim čipiranjem  popisom lastništva - mogoče tud subvencioniranim steriliziranjem in  kastriranjem. Veliko bi prišparali.

Pri nas so se začeli gonit...  cele ibunge vsak večer in ponoči...  čez dva meseca bo pa spet veselica druge sorte.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.