Lovstvo

diva1 · 280950

helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 18 Oktober 2012, 13:32:38
Pha, kakšne roke :D ma tole bi še ptičarka težko spravla čez breg (je tak odsekan breg večinoma). Pa tudi če bi jo, ni druge kot da jo vleče za sabo. Tako da smo kar za rep vse skup z renčečim psom vred ven potegnili ;D
Se pa hitro navadijo na hranjenje, jaz jih opazujem na Vrhniki pod enim mostom, jim otroci dol mečejo kruh, ma jih je kot v kakšni farmi tam...Enkrat sem celo na bolhi zasledila oglas, jo je nekdo prodajal kot ljubljenčka ::)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #481 : 18 Oktober 2012, 13:52:05
Si kar predstavljam :D :D
Je pa vseeno dobra tale tvoja Dina :)
Naša Dina bi jih skasirala od "podgane"... nedvomno...  preštorasta, pa  tud ko napačno zagrabi in jih pokasira, jo naslednjič še vedno ne izuči. ::)
Pri nas teh takonkretnih ni ( so pri vas ostale na drugi strani hriba >:D) so pa pižmovke. Je pa imel damč bližnje srečanje z njo.Un ima navade  da šnufljo v lukne rine

Je  bila pa reakcija za na videosmešnice ;D.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #482 : 21 November 2012, 17:26:40

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #483 : 21 November 2012, 18:21:05
Eno lovsko - ne lovsko vprašanje. Foto-lov? A se ga kdo poslužuje...morda s psom. Sicer imam lovca dovolj blizu, da mi je jasno kako in zakaj so Lovci in kako delujejo lolci  ;) ampak jaz osebno nisem duša za kaj takega. Mi je vsekakor ideja o fotolovu ljubša. Ampak, ker je vsaj ena psica rada non-stop z mano pa me zanima, če to gre. Predvsem z vidika, če divjad kaj bolj zazna ''lovca'' in jo plaši bližina psa (ki seveda divjadi nebi načrtno plašil). Dvojne vonjave pa to? Mi psica namreč vedno v bližini divjadi, da vidni signal ''tam je nekaj'' pa jaz prej opazim. Bi jo pokoristila za nakazovanje :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #484 : 21 November 2012, 19:01:24
Če se redno giblješ po istih potem se divjad načeloma že navadi, sploh če te ima možnost opazovat in spremljat, tako da ji kapne da ji psi niso nevarni. Jaz se večinoma ob poletnih večerih stacioniram na rob travnika, pes v prostoru zraven mene in opazujeva srnice. Slikat se nama pa ne ljubi  :) Letos smo imeli eno "super" leglo treh lisičk, ki so nevemkje zgubile svojo lisičjo previdnost in jim je po ene 5,10min kapnlo da so opazovane. Poleg tega mamo še zelo fajn lovce, s katerimi se je dalo brez problema zmenit, da mi te tri pustijo, vendar je vseeno ena nekam šla ne vem al po naravni al nenaravni poti. Drugi dve pa uživata "na varnem" v naši ogradi z ovcami (preskoči/spodleze ograjo in miške lovi), od začetka so se mal postrani gledali zdej pa nobenga ne gane.To pa bi poslikala, sam mi nikoli ne rata  :) Divji prašiči mi ponoči pod oknom rovarijo, ker je ravno njiva tam in se prav tako ne pustijo motit pri svojem delu, tko da za slikat materiala imam ogromno. Včasih sem se na prežo naštimala in psa ob vznožju na prostor dala, sam mi je ljubše če sva skupaj da se lahko še malo počohava. Tudi v lovišču se da s psom počet marsikakšno lovsko dejavnost brez plašenja živali ali kršenja zakona, takole nakazovanje je pomoje čisto neškodljivo, za psa pa zabavno.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #485 : 22 November 2012, 16:07:37
Hja jaz mam to srečo, da tamala lah tud na prežo zram pride (jaz za njo pa lah tud po lestvi skupaj lezeva gor in dol-mala obvlada 8) ali kar v nahrbtnik z njo če je lestev prestrma ;)).Smo pa ravno danes srečali dve srnice, ki sta se mirno pasli pri našem mimohodu nekaj metrov stran. Lušno jih je opazovat.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #486 : 11 December 2012, 15:00:46
Down!............klasika ;D

http://www.youtube.com/watch?v=qjxB-YSqTyA

..............do "MORAM" down je še dosti časa, ampak že začetek lahko dokazuje končni rezultat..................... logično :o




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #487 : 11 December 2012, 15:05:44
To ni klasika ampak kretenizem.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #488 : 11 December 2012, 15:44:15
Vidiš, ta kretenizem deluje od tam naprej kjer se vaše veleumje neha  :o ...................ustavlja psa ko ŽE steče za divjadjo  :o ;D ;) :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #489 : 11 December 2012, 16:12:46
Z vajo down ni nič narobe (mi ki ne streljamo imamo namesto nje prostor na daljavo) kretenski je način - kako vlači psa po dvoriščuin ga tlači dol. 100 let za leseno žlico (ali 40 let za solidno klasiko)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #490 : 11 December 2012, 16:21:46
Očitno nisem bil dovolj jasen; samo zate še enkrat:

Vidiš, ta kretenizem deluje od tam naprej kjer se vaše veleumje neha  :o

Auuuuuuuuuuuu, hiv, hiv  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #491 : 11 December 2012, 16:32:42
Jaz na posnetku ne vidim drugega, kot vlačenje psa na povodcu po dvorišču in pritiskanje v položaqj down. Nobene visoke umetnosti in lepega ustavljanja sredi gonje.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #492 : 11 December 2012, 16:45:51
Najboljše da se udeležiš kakšnega "vzrejnega pregleda" kjer se disciplina zaustavljanja izvaja ........................ in jim razložiš, podemonstriraš svojo "silicijevo dilino"  :o

Do takrat pa kot že nekajkrat:
"Le čevlje sodi naj kopitar"    Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuu  ;D

Vidiš, ta kretenizem deluje od tam naprej kjer se vaše veleumje neha  :o

PS
Če bodo problemi pri demonstraciji ga pa malo po TTučaj med pavzo  ;) ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #493 : 11 December 2012, 17:06:46
Saj so tudi nekateri lovci prišli korak naprej, mogoče bi se lahko učil od njih?


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #494 : 11 December 2012, 18:09:35
........in lovski psi so vse boljši in boljši :o



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #495 : 11 December 2012, 18:31:01
Kako se mladiča uči vajo počakat oz. Down če že hočeš...
http://www.youtube.com/watch?v=24pdruHwmqs samo en banalen primerek...obstajajo še dosti boljši posnetki pa jih ne bom iskala.
Ker vem da leti tole na ''ko pes že leti za divjadjo se ne deri, ker nima smisla'' hja drži pa če psa pribijaš v tla ali mu kliker mečeš v glavo ali celo dejansko delaš z njemu. In v tistem kontekstu se je govorilo o odraslih psih, ki jim (ne njim ne vodnikom) lovstvo ni niti približno v interesu. Kavč psi če hočeš.
Na tvojem posnetku pa je bil mladič  ;) in z mladičem gre na ogromno načinov...eni so kretenski, eni so smešni...pa žal večinoma dolgoročno pomagajo smešni  :P
Obrni kakor hočeš tud Dober lovski pes tudi brez dovoljenja ne štarta...če ti, je slabo vzgojen. Down se načeloma uporablja tudi pri lovcu samo zato da se ga ustavi na primerni razdaliji (npr. da ga ne pošicas, ko imaš divjad na muhi) In na koncu si spet pri samokontroli kot taki in ne pri pribijanju psa v tla. Aja pa to ni zraslo na mojem zeljniku. So kar besede lovca, ki je s psi delal v lovišču tko ene par generacij psov.  ;)
In kretenizem deluje natanko tako daleč kot ti seže roka, želja psa po izvedeni vaji pa dosti dlje  ;) (izven tvojega vidnega polja- kar pa zna zaviset od tvojega vida-nekateri vidijo toliko daleč kot kokice koruzo)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #496 : 11 December 2012, 21:27:44
Moja 'lovka' se v polnem nagonu na komando takoj ustavi. Pa se je to naučila na čisto lep način. NLT pa isto :o
Mam čudna psa ne? ::) Pa lovci ki jih poznam imajo tudi sila čudne pse, ker se ustavljajo in grejo na 'down' brez pribijanja v tla...

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #497 : 12 December 2012, 08:06:15
Vse čestitke vsem !!! ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #498 : 12 December 2012, 08:36:07
Citiraj
Saj so tudi nekateri lovci prišli korak naprej

da tako da se lov z psi vedno bolj opušča... korekcijo z povodcem uporablja večina lovcev , ki jih sam poznam in gre brez izjeme za odlične delovne pse,

Citiraj
Kako se mladiča uči vajo

sklepam da imaš sama lovca, ki je deloven pes ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #499 : 12 December 2012, 09:07:51
da tako da se lov z psi vedno bolj opušča...

Pa ne zaradi načina lova.Veliko bolj zaradi tega,ker je lepše na "štantu" sedet in čakat.Pa psu je treba jesti dat,pa cepiti.To so pa že preveliki stroški.V nekaterih lovskih družinah so že tako" na psu" z psmi,da morajo na pogonih sami igrati gonjače. ;) :P



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #500 : 12 December 2012, 09:10:14
A tudi lajajo zraven? :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #501 : 12 December 2012, 09:13:33
še en dodaten razlog, zakaj je bila neumnost da nisva šla delat pnzja; bi lahk šla v sposojo  v zameno za malo divjačine  8)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #502 : 12 December 2012, 09:57:08
Andreja,pošteno povedano ne vem!Se ne udeležujem skupnih jag.

Davor,pa bi ti posodil svojega psa nekomu,ki je preveč škrt,da bi sam imel psa?Jaz osebno ne!Pa so me že prišli vprašat,če posodim psa,da bo šel iskat zastreljeno divjad.Brez mene seveda! ??? >:(
Troti trapasti! Kar se pa divjačine tiče-je lahko dostopna na tržišču.Nisem lovec,pa jo imam vedno dovolj v skrinji.Da za pse niti ne govorim.Ta"stari" se občasno skegla,pa da kar orng kose surove divjačine za kosilo ali večerjo :o :P ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #503 : 12 December 2012, 10:17:35
pogoj da sem zraven je samoumeven in seveda da je lovec usposobljen,
ampak je tole itako brezpredmetno, ker ste me takrat prepričale da pnzja itak ne potrebujem oz. bi naredil zgolj škodu psu  ::)

in da se strinjam, delovni pes bi moral za lovca biti pogoj, če nisi sposoben ali ne želiš vložiti potrebno v lov, pač se ne boš s tem ukvarjal

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #504 : 12 December 2012, 11:03:33
Citiraj
korekcijo z povodcem uporablja večina lovcev

Korekcija (odraslega psa, ki mu je jasno, kaj bi moral početi, pa ne) s povodcem je ena stvar, vlačenje psa okrog in pritiskanje ob tla mladiča, ki mu niti ni jasno, kaj bi moral narediti pa nekaj povsem drugega. Šolanje (vsaj) mladičev bi moralo biti nestresno, ta mladič jasno kaže znake stresa.

Citiraj
sklepam da imaš sama lovca, ki je deloven pes ?

Nima nobene zveze, vaja down je vaja down, vseeno ali jo pes izvede zato, da lahko lovec strelja čezenj ali zato, ker ga laik na ta način ustavi. Pred gonjo, med gonjo ali pred avtomobilom.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #505 : 12 December 2012, 11:20:04
Citiraj
Nima nobene zveze,

Zame veliko pomeni ali ima vodič izkušnje iz prve roke, iz terena , z delovnim psom preden deli navodila ali celo obsoja določen način šolanja, gre za osnove kredibilnosti
Marsikdaj razumem lovce , ki že dolga leta delajo z lovskimi psi, da jim potem razni teoretiki iz kdjev solijo pamet, čeravno na lovišče še stopili niso

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #506 : 12 December 2012, 11:31:08
Vaja izvedena v lovišču = kjerkoli zunaj strnjenega naselja, je enaka ne glede na to ali jo izvede pes med lovom na divjad in je njegov lastnik lovec ali pa jo ob prisotnosti divjadi izvede pes, katerega lastnik ni lovec.

Meni se zdi povsem v redu, da se lovcev ne posiljuje s lovskimi psi, če zanje nimajo občutka. K sreči so časi, ko je imel vsak vaški rednek s puško pri kozolcu priklenjen okostnjak od istrskega goniča ali nltja, mimo.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 12 December 2012, 15:30:47
Ej a veš, da mam priliko dobro poznat lovca, ki je delal s svojimi psi v lovišču. Pa je že tak nekje 20-25 let nazaj znal psa v vajo down spravit brez pribijanja v tla. In prav zanimivo, da se dobro štekama ravno zarad tega ker oba zagovarjava lep način dela s psom. Zanimivo, da sva na isti valovni dolžini pa čeprav on dela na lovišču jaz pa sprehajam po lovišču.  ;) Tako da Vsi lovci pač ne pribijajo psov. Bo kar držalo kot je Lanabela rekla - vaja down! je vseeno kdo jo rabi ker je Ista. Dol takoj in zdaj zaradi tvoje varnosti (za samo utrjevanje tudi zato, ker si ti tak spomneš).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #508 : 12 December 2012, 16:01:00
Ma Lunetta, ti si prava enciklopedija  :o



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #509 : 12 December 2012, 16:01:14
Tud moja lovska psa nimata nobene težave z down  8). Naučena seveda brez vrvice kot vse kar naučim  :) Glede posnetka- down  proti vodniku, ko pes  itak ve, da bo nsalednje povelje ni noben "down" ampak prej vaja ustavljanja iz RO  :P. Prava je ta vaja, ko pes teče stran od vodnika in je v nagonu. In takrat pač ne moreš prilaufat za njim ga ujet in butat ob tla  ;)- razen, če si hiter kot Pidog ?  :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!