Cepljenje proti klopnim boleznim

Tejch · 11971

Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
: 08 Marec 2012, 14:42:03
Mene zanima ali se lahko da psa cepit proti klopnim boleznim?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1 : 08 Marec 2012, 14:44:45
Proti boreliji mislim da ja. Ampak ne pomaga pri erlihiji. Pa drago je.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Marec 2012, 15:10:50
Koliko pa pride? Pa na koliko časa moraš cepit? Če slučajno veš...



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3 : 08 Marec 2012, 15:30:16
Cene ne vem točno. Vem, da je treba večkrat cepiti, ampak ne vem na koliko časa. Veterinar bi ziher vedel.  ;)



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #4 : 08 Marec 2012, 15:50:42
Cepi se na eno leto. Ko ga cepiš prvič, je potrebna še ena doza čez en mesec, nato pa na eno leto.

Jaz sem dala za cepljenje 35eur.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 08 Marec 2012, 17:11:47
35€ itak ni nekaj dosti... Daš dosti več, če ti faše borelijo pa moraš potem antibiotike plačevati. Pa še zaščita proti bolezni je...  Tako, da jo bom verjetno dala  :) . Se bom še malo pri veterinarju vprašala  :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 08 Marec 2012, 18:36:23
V vet. bolnici Šentjur - ambulanta Ljubljana (Glonarjeva 2) je cepljenje proti boreliji 30€  ;)

http://www.vet-med.si/



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 08 Marec 2012, 19:36:36
Pozdravljene!
Mene pa cepljenje zelo interesira. Osebno menim, da je znesek za cepljenje zanemarljiv, če je cepivo učinkovito.
Me pa zanima nekaj... če katera ve iz lastnih izkušenj; namreč moja psica je zelo občutljiva na vakcine. Pri cepljenju proti steklini ima že od nekdaj hude reakcije (naslednjih 24 ur je čisto hin). Lani pa je dobila reakcijo tudi na cepljenje - "koktail" proti kužnim....
In me skrbi, da bi se pojavila tudi reakcija na to cepivo.  :-\ Je pa res, da v ambulatno (še) nisem poklicala. Imam pa namen.... vendar me zanimajo morebitne vaše izkušnje.
Hvala in LP, Katja



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 08 Marec 2012, 22:24:32
35€ itak ni nekaj dosti... Daš dosti več, če ti faše borelijo pa moraš potem antibiotike plačevati. Pa še zaščita proti bolezni je...  Tako, da jo bom verjetno dala  :) . Se bom še malo pri veterinarju vprašala  :)

Se pravi 35 EUR za eno ali 2 cepljenji? Ker cepi se 2x. Torej, če je eno cepljenje 35 in je potrebno cepiti 2x, pride skupaj 70 EUR. To pa že ni tako malo.



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #9 : 09 Marec 2012, 07:17:13
35eur je za eno cepljenje. Tako da je prvo leto strošek cca 70 eur, nato pa enkrat na leto cca 35. Pravijo, da je potrebno cepljenje ponavljati vsako leto. Jaz sem rekla, da bom cepila dve leti zapored, nato pa pogledala titre. Če so dovolj visoki bom kakšno leto preskočila, tako kot pri kužnih.

Se mi zdi pa cena cepljenja najmanjši strošek..Raje 35eur na leto kot pa zdravljenje borelije oz. paliativno blaženje njenih dolgotrajnih posledic. Imata pa naša dva kljub cepivu še vedno ovratnice proti klopom - zaradi erlihije.

Pri nas ni bilo nobene stranske reakcije na cepivo za borelijo. Na srečo na nobeno prejeto cepivo do sedaj.

Jaz bi dala cepiti tudi sebe, če bi prodajali tudi cepivo za ljudi. Tako kot za klopni meningoencefalitis.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 09 Marec 2012, 08:01:59
Sicer ne vem če info drži...ampak sem čula pravit, da tole cepljenje ne pokriva kaj dosti borelije, ki se pojavlja v Slo.  :-\ A se da to kje točno zvedet? Koliko/katere vrst/e borelij pokriva cepivo, ki se ga dobi pri nas? Nerada cepim s čemerkoli še manj pa, če cepivo vsebuje kaj kar sploh ni aktualno za moje. Ni pa glih QL če ti kaj stakne  :(
Na veterini itak rečejo ja...jaz bi pa kak drug bolj merodajen podatek.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 09 Marec 2012, 08:32:38
O tem cepivu se je nekaj razpravljalo že tule: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1761.210



cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 09 Marec 2012, 09:04:22
Kot je meni znano, je bilo to cepivo razvito za američane, zato je to cepivo uporabno predvsem pri sevih borelije, ki se pojavlja v Ameriki, v Sloveniji pa prevladujejo drugi sevi, zato je to cepivo za naše področje večinoma neučinkovito. Take info sem letos dobila na faksu. Poleg tega tudi v Amerki tega cepiva (za ljudi) ne uporabljajo več, sicer ne vem zakaj. Poleg tega mi kmečka pamet govori, da če bi obstajalo dovolj varno in učinkovito cepivo proti boreliji, bi se že uporabljalo na ljudeh, ampak tako žal ne obstaja, vsaj za neše področlje ne.

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 09 Marec 2012, 09:42:27
Roxy, hvala za link. Bom pogledala.

cofi, točno nekaj takega sem jaz čula. Kje bi lahko bolj točno to info preverla? Imam ''fobijo'' pred veterinarji  ;) ker do sedaj so mi že kar nekaj uturili bolj zaradi njihovega žepa kot zaradi mojega psa. In pač malo bolj cvikam in vse preverjam 1000x  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 09 Marec 2012, 10:53:54
Ne vem, jaz sem prebrala veliko različnih informacij glede tega. Nekje da pomaga za vse seve, nekje samo za 4 od 17, nekje da samo ameriško ne ščiti pred vsemi, evropsko pa... Tako, da se bom jaz lepo pri mojem veterinarju pozanimala. Je že večkrat pokazal, da ne gleda toliko na denar, ampak za dobro živali in mu zaupam.  :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #15 : 09 Marec 2012, 11:14:29
 :) Nam je veterinarka diskretno odsvetovala cepljenje. :-X :-*



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 09 Marec 2012, 11:25:23
Radi take vete  :-* ki znajo cenit svoje stranke (ne denarja ;))
Sej vem da obstajajo.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #17 : 09 Marec 2012, 12:31:47
Moj vet mi je tudi bolj ali manj odsvetoval. On sicer svojega psa cepi, ampak za cepljenje vseh mojih (3) bi plačala čez 200€, pa mi je rekel, da zaščita ni tako dobra, da se splača.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 09 Marec 2012, 12:53:23
Meni se itak zadnje dve leti zdi, da je full več okužb z anaplazmozo kot z borelijo.  ???



cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 10 Marec 2012, 12:10:22
Sem pogledala na zdravila.net, cepivo, ki ja na voljo pri nas se imenuje Merilym vsebuje oslabljene seve samo B. burgdorberi, pri nas pa prevladuje B. afzelii, poleg taga se pojavlja še B. garinii. Sicer ne vem kakšne okužbe posamezni sevi povzročajo pri psih, bi bilo za vprašat kakšnega veterinarja, če sploh so razlike. Jaz raje denar, ki bi ga investirala za cepljenje investiram v ampule in jih poleti ekstra redno uporabljamo, ker se tako zaščitiš še proti ostalim boleznim.  :)

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #20 : 11 Marec 2012, 07:51:55
V podrobnosti cepiva se do sedaj nisem spuščala, mi je bila pa zanimiva informacija o tem kateri sev vsebuje cepivo. Zato sem včeraj nekaj časa posvetila brskanju po internetu in literatura pravi, da pri psih edino ta sev povzroča klinično sliko borelioze. Definitivno je sensu stricto prisotna tudi pri nas. Cepivo pa vsebuje evropski in ne ameriški sev te bakterije.

Kako, da ostali sevi (afzelii itd.) ne povzročajo klinične slike pri psih, ne vem. Si moram vzeti še malo več časa in volje za brskanje po internetu. 





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 11 Marec 2012, 09:20:28
Vtemi o boreliji sem že napisala naše izkušnj z boleznijo,zdravljenjem in cepljenjem. Ne bi rada,da bi se to nam še kdaj ponovilo,tega ne privoščim nikomur.cepivo izdeluje Merial,prirejeno je za evropsko tržišče,pokriva kar nekaj vrst sevov,vsako leto ga proizvajalec dopolnjuje.naš veterinar ga svetuje,letos bomo cepili tretje leto,na obalije delež cepljenih psov kar visok,vsak leto se povečuje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 11 Marec 2012, 10:27:17
Vsekakor se splača cepiti pse tistih pasem, ki so posebej občutljivi na borelijo in se pri njih ponavadi konča s smrtjo (bernci recimo)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 11 Marec 2012, 12:39:21
Lanabela, katere pasme pa so to? Poleg berncev? Me zanima predvsem za zlatega prinašalca in kraškega ovčarja. Sem gledala nekaj po netu pa nisem nič posebnega o klopnih boleznih našla...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 11 Marec 2012, 13:09:43
Vem samo za bernce in velike švicarske in njihove mešance.


cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 11 Marec 2012, 17:46:05
Anča, sporoči ko še kaj novega izbrskaš :)

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 11 Marec 2012, 19:49:20
Dekleta, (se opravičujem, če je še kak osebek močnejšega spola prispeval kak zapis!) - najlepša hvala vsem za koristne informacije!! :-*
Katja