Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 594127

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #90 : 17 Marec 2006, 16:28:13
Psi niso nedolžni in se najdejo tudi psi, ki so malo čudni.Pes ne bi smel v nobenem primeru napasti saj kot sem prebral in slišal da je bil napadeni mimoidoči in da ni bil vsiljiv. Moraš razumeti, da se to lahko zgodi tudi tebi in da živa podivja čeprav je imela perfektno vzgojo.. Pes je pač žival in dela napake. Psa bi jaz pretepel ne glede ali je bila zato kriva vzgoja ali pač njihova lastna volja. Če bi se zgovarjali na vzgojo bi lahko tudi jaz ubil človeka in tako rekel "kriva je vzgoja" in bi bil oproščen! No jaz sicer mislim da je v tem primeru bila kriva vzgoja in nagon krdela.


lp

Pes nima nič od tega, da ga pretepeš po dogodku, ker ne bo vedel zakaj. Če pa že ravno govoriš o ljudeh, je na sodišču nesrečno otroštvo in zloraba, olajševalna okoliščina (ali nekaj podobnega) in lahko pripomore k zmanjšanju kazni. Sicer pa, da malo priredim besede našega profesorja Lipičnika: "Krivi so psi, odgovoren pa lastnik."

Lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #91 : 17 Marec 2006, 17:06:07
Pes nima nič od tega, da ga pretepeš po dogodku, ker ne bo vedel zakaj. Če pa že ravno govoriš o ljudeh, je na sodišču nesrečno otroštvo in zloraba, olajševalna okoliščina (ali nekaj podobnega) in lahko pripomore k zmanjšanju kazni. Sicer pa, da malo priredim besede našega profesorja Lipičnika: "Krivi so psi, odgovoren pa lastnik."

Lp

tole je pa res dobro povedal  :), verjam da si bodo psi ki so preživeli ta dogodek dobro zapomnili to in da bodo drugič dvakrat premislili preden spet napadejo..

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #92 : 17 Marec 2006, 17:35:42
eden pes je že na gmajnicah!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #93 : 17 Marec 2006, 17:53:01
eden pes je že na gmajnicah!

Kar pejt ga iskat, jaz ga nočem.  :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #94 : 17 Marec 2006, 18:10:53
O groza  >:( po možnosti bo prišel še v roke kakega neuravnovešenega osebka... bravo  ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 17 Marec 2006, 18:11:31
Zanima me kakšna je to pravna država????
Kar se je zgonilo ni bilo namerno in verjetno bi tako odreagiral vsak pes, če bi se preveč  približali njegovi lastnini. Napaka lastnice psov je bila ta, da ni zaprla avta in s tem preprečila napad psov.
Zdaj ji grozi zakonsko tri leta zapora, za nekaj kar ni bilo namerno storjeno, a serijski morilec Silvo Plut se je  po dveh namernih umorih sprehajal po Sloveniji, ker mu je zakon to dopuščal, mimogrede ni bil nevaren za okolico. HALO!!!!  Zagrešil je še tretji namerni umor, pri katerem je celo užival in prav zaradi malomarnosti s strani tistih, ki bi ga morali že zdavnaj prijet in zapret. Sprašujem se, kje je pravna država in ali zakoni res veljajo samo za nekatere?????
Iz tega primera napad psov se dela cel cirkus, zakaj pa se ni delal cirkus, ko se je serijski morilec ljudi sprehal po naši državi in ogrožal in ogrozil  življenja ljudi????  >:(  >:(  >:(
Ne glede nato ali gre za napad psov ali za napad ljudi so ogrožena človeška življenja, razlika je samo v tem, da pes odreagira nagonsko človek pa z vsem svojim razumom, a na koncu koncev se serijski morilci sprehajajo nekaznovani po naši državi in še naprej počnejo neumnosti in zločine, psi pa morajo pod injekcijo, ker so  za okolico " nevarni".  Prepričana sem, da ni
 nevarnih psov, nevarni so lahko samo ljudje, tako kot niso slabi časi, slab je lahko samo človek!!!!!



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #96 : 17 Marec 2006, 18:27:59
Ja in kaj bi zdej ti naredila? Najbolš da greš s transparentom pred parlament pa gladovno štrajkat. Cirkus je treba delat. In to iz vseh takšnih in podobnih dogodkov. Tale je pa bolj odmeven kot Plutov, ker je ljudem bljižji in se lažje predstavljajo v njemu. Pa še na obeh straneh si lahko. Ali žrtev, ali storilec. Je zelo splošen dogodek, medtem, ko je Plut zeeeeelo specifičen. Najbrž pa veš, da je pri nas številčno gledano več psov kot otrok. Za sliko koliko ljudi se je dogodek dotaknil. Pa še to. Ko praviš, da človek reagira razumsko. Pri profilu serijskega morilca ni prostora za razum. Prej gre za nagon.  ::)



čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 17 Marec 2006, 18:48:31
Težko bi rekla da gre za splošen dogodek, vsak takšen dogodek je lahko ali pa je  specifičen.
To kar se je zgodilo, bi se lahko zgodilo vsem tistim ki imamo pse, ne glede na pasmo in verjetno bi ostali pri tem nemočni. Vsak pes je lahko tega zmožen, če začuti, da je potrebno obvarovat tisto kar mu je drago.
G. Černe je lepo povedala pri dnevniku, če ste gledali.

Pa lep večer želim še naprej.....





T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #98 : 17 Marec 2006, 19:08:44
Vsak pes je lahko tega zmožen, če začuti, da je potrebno obvarovat tisto kar mu je drago.

Žal tej ženski ni čisto jasno kaj so psi želeli obvarovati.Do sedaj je vedla že tri različne razloge.
1x je šel človek samo mimo,psi so napdli
2. jo je vprašal,če lahko fotografira avto,so ga psi napadli
3. jo je vprašal,če lahko fotografira pse,so se prestrašili-napadli
 Sedaj se ji dozdeva že to,da je sploh ni vprašal :o >:(.Zjasni naj se kakšen izgovor bo "kvazila" naokrog >:(.Sama je rekla,da sta njena psa napdla neko psičko Pikico,ker je lajala.Ja lepo vas prosim,kateri pes pa ne laja? :o >:(

Ženska je tup tup,če ni sposobna obvladati teh psov naj jih ne ima!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #99 : 17 Marec 2006, 19:11:25
Ja in kaj bi zdej ti naredila? Najbolš da greš s transparentom pred parlament pa gladovno štrajkat. Cirkus je treba delat. In to iz vseh takšnih in podobnih dogodkov. Tale je pa bolj odmeven kot Plutov, ker je ljudem bljižji in se lažje predstavljajo v njemu. Pa še na obeh straneh si lahko. Ali žrtev, ali storilec. Je zelo splošen dogodek, medtem, ko je Plut zeeeeelo specifičen. Najbrž pa veš, da je pri nas številčno gledano več psov kot otrok. Za sliko koliko ljudi se je dogodek dotaknil. Pa še to. Ko praviš, da človek reagira razumsko. Pri profilu serijskega morilca ni prostora za razum. Prej gre za nagon.  ::)
Delno se strinjam s teboj. Pri profilu serijskega morilca pa je moje mnenje naslednjo. Človek je dosti bolj razumsko bitje in če bi vsak človek sam skrbel zase bi lahko ob prvih znakih, ki jih prepozna poiskal strokovno pomoč. Pes pa je odvisen samo od vodnikovega načina šolanja.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #100 : 17 Marec 2006, 19:40:51
na gmajnicah sta že 2 psa! danes so pripeljali še drugega in ga zaprli v boks in iz vseh strani zatemnili, da se pes umiri...v temi...absolutno!!! :-X :-X :-X

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #101 : 17 Marec 2006, 19:42:48
na gmajnicah sta že 2 psa!

Močno močno upam, da v Gmajnicah v tem primeru vedo kaj delajo :-\

Lp nina



čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 17 Marec 2006, 19:46:21
search.and.rescue, se popolnoma strinjam s tabo in to je tisto kar jaz želim povedat, da je človek razumsko bitje in da zavestno počne to kar pač počne in pri vseh teh morilcih gre za namerno močetje zločinov, čeprav jih kasneje spoznajo za neprištevne in jim drastično znižujejo kazni, nekateri pa za svoje zločine nikoli ne plačajo. Tako bo naprimer serijski morilec ki je namerno in zavestno ubijal dobil zaradi olajševalnih okoliščin kot je npr. neprištevnost 5 let zapora ali pa samo zdravljenje na psihiatriji,  lastnica teh psov, ki so nagonsko odreagirali in zaščitili svojo lastnino pa bo dobila 3 leta zapora in kar lepo vsoto denarja za plačat. Jaz tega preprosto ne morem razumet.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #103 : 17 Marec 2006, 19:56:18
Močno močno upam, da v Gmajnicah v tem primeru vedo kaj delajo :-\
glede na to kaj sem danes slišala se ne :-X

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #104 : 17 Marec 2006, 20:13:04
No, pa smo tam. Je kdo gledal "plemeniti komentar" na Prva tV?

Naš Plemeniti poslanec je že pozval k prepovedi vseh psov pasme bull in kot primer navedel Amerko, Francijo, Anglijo...

Lahko bi se malo pozanimal, kje je katera pasma prepovedana. :-X

Komu pa kost v glavi raste, pa bi se dalo razpravljati.  ;)



čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 17 Marec 2006, 20:30:50
Puppa, sem gledala in poslušala.

Glede Plemenitega nimam komentarja, ker mu je g. Černe že za dosti dobo povedala in upam, da mu je vsaj malo kliknilo.  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #106 : 17 Marec 2006, 21:08:13
koliko v takem primeru pomaga pretepanje psov, se je jasno pokazalo - pse so tolkli z latami po glavah, pa z gasilnimi aparati... psi so pa samo še bolj divjali. Kako čudno, a ne?


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #107 : 17 Marec 2006, 21:18:40
Glede človeških morilcev...dvomim, da je razumen človek sposoben strastno razsekati človeka na prafaktorje. Oziroma, bolje rečeno, dvomim, da je tak človek v trenutku, ko to počne, pri svojem početju z razumom. Tudi človeka v določenih situacijah vodijo nagoni in strasti, ne samo živali.

Glede konkretnega primera napada psov pa ste že toliko povedali, da ni več kaj napisati. Mogoče bi edino to pripomnila, da se gospod Plemeniti vse preveč rad vtika in podaja globokoumne izjave o temah, o katerih, milo rečeno, pojma nima.  :-X

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #108 : 17 Marec 2006, 21:23:58
Kaj pa vem, če bi šlo za malo lažje pse bi se dalo mogoče enega po enega dol sneti in odvleči za kakšno ograjo. z nekaj šintarskimi zankami bi se mogoče dalo tudi te mrcine. ampak kaj, ko takega orodja ni pri roki, ko bi ga rabil.Ali pa tako počiti čez gobce s kakšnim železom recimo, da se ga onesvesti. Takšno pikanje in trobljenje jih pa kvečjemu še bolj razkuri.


čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 18 Marec 2006, 00:15:00
Citiraj
Ženska je tup tup,če ni sposobna obvladati teh psov naj jih ne ima!

Odvisno kaj pomeni obvladati pse. Verjetno vsak izmed nas obvlada svoje pse do neke mere in verjamem, da jih je tudi ta lastnica.
Vprašanje pa je, koliko je takšnih, ki bi v takšni situaciji obvladovali svoje pse? Kako bi se znašli, če bi se to zgodilo nam? Verjemite, takšnih ljudi je zelo malo, ki bi obvladovali nastalo situacijo.
G.Vidic je v eni oddaji zelo lepo povedal, da preveč zaupamo svojim psom, kar bo popolnoma držalo. Vsi se zanašamo na to, da naš pes pa ni takšen, je lepo vzgojen, je prijazen, nikoli ne bi nikogar ugriznil.... Koliko je v tem resnice pa je vprašanje, ker je vsak pes kosmat za ušesi, v danih situacijah ne vemo in ne moremo vedet kako bo odreagiral, zato jaz nikoli ne bi dala roke v ogenj za nobenega psa, niti za svoje. Če me kdo vpraša, če je hud mu povem, da načeloma ni z njim težav, vendar pa previdnost nikoli ni odveč.

Ta primer, ki se je zgodil pa  me spominja na mojo drago prijateljico, ki je s svojim dobermanom doživela podobno izkušnjo pred približno desetimi leti. Tudi ona je bila takrat v časopisih na televiziji, njo in njenega psa so obravnavali kot najhujšega kriminalca. A resnici v oči ni želel nobeden pogledat, zakaj se je to zgodilo. Na ta dogodek pa je spomin izpred desetih let tako živ, kot bi se zgodil včeraj. Vsaka zgodba ima svoj začetek in svoj konec in vsak zakaj ima v življenju svoj zato. So pa stvari, ki se zgodijo in ob tem ostanemo popolnoma nemočni in to je pečat, ki ga nosiš celo življenje.




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #110 : 18 Marec 2006, 00:22:53
Mene bi res zanimal zakaj in zato te zgodbe...

Prvic zato, da se lahko iz tega kaj naucim zase in za svoje pse; drugic, ker je ta zenska napisala opis pasme za mojpes.net, torej je bila vsaj teoreticno podkovana v tem smislu; in tretjic, ker je vedela, da so psi napadalni in da jih ne obvlada...

battito animale


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #111 : 18 Marec 2006, 00:30:23
Verjetno vsak izmed nas obvlada svoje pse do neke mere in verjamem, da jih je tudi ta lastnica.


Tuki se pa močno motiš. Ni jih obvladala. Niti enega, kaj šele 4. In glede na pretekle iskušnje, ki bi ji morale biti v resno opozorilo, pa jih ni vzela v poduk, bi se morala tega tudi sama zavedati. Ona pa trdi, da so njeni psi, kot mucki do človeka. >:(



čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 18 Marec 2006, 09:33:52
Poglejte, glede nato, da ima vsak od nas svoje mnenje in da je vprašanj veliko zakaj je bilo tako in ne drugače, menim, da je najbolj pametno, da se o tej razpravi tukaj obvesti lastnico teh psov in sama pojasni in odgovori na vprašanja, če je dala izjavo za televizijo jo bo mogoče dala tudi za forum, ali pa bo odreagirala tako kot misli, da je zanjo prav in najboljše.


Pisat o nečem, pa niti nihče od nas pravzaprav ne ve zakaj se je pravzaprav šlo in zakaj je do tega prišlo, ker nihče ni bil na samem kraju dogodka se mi zdi nesmiselno in ne vem če ima večina tudi za svoje izrečene besede kritje, da tako vztrajno trdite, da psov ni in ni obvladala in da je tup tup, itd.....  Dejstvo je, da vemo samo tisto, kar smo izvedeli iz medijev. In, če je res kar so povedali na popu da je bil avto odprt notri sta bila za mrežo dva psa, lastnice ni bilo, ker je šla iskat še druga dva, potem tudi tega možakarja ne razumem, zakaj ni obral druge poti ali pa vsaj počakal da se lastnica vrne, če je videl odprt avto in notri dva velika psa.
Jaz si nikoli ne bi upala mimo takšnega avta, ki je odprt, lastnika nikjer,  notri pa psi  :-\

No, dobro, to je že zgodba medijev, iz izkušenj prijateljice in njenega dobermana vem, da znajo mediji tudi kaj preveč napihnat.
Kot se že napisala, je dobro obvestit to žensko, ker je v končni fazi omenjena, deležna vseh mogočih besed in  konec koncev ima pravico vedet kaj se o tem piše ker gre za njo in njene pse in navsezadnje se ima pravico branit.

Brez zamere in lep dan želim........


 




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #113 : 18 Marec 2006, 12:06:35
Poglejte, glede nato, da ima vsak od nas svoje mnenje in da je vprašanj veliko zakaj je bilo tako in ne drugače, menim, da je najbolj pametno, da se o tej razpravi tukaj obvesti lastnico teh psov in sama pojasni in odgovori na vprašanja, če je dala izjavo za televizijo jo bo mogoče dala tudi za forum, ali pa bo odreagirala tako kot misli, da je zanjo prav in najboljše.

Sem mnenja, da nima smisla obremnjevati lastnico psov, glede nato v kakšnem psihičnem stanju se nahaja že dolgo časa. Res pa je, da se jo obtožuje vse povprek, čeprav večina nimam pojma o omenjenem primeru. Tudi sama nisem seznanjena v podrobnosti, vendar gleda na vse, kar se o lastnici ve in sliši ( iz različnih virov enaki podatki ) bi se morali vprašati kdaj in kdo bo odgovarjal za ta nesrečni primer. Tako kot so s stolčkov leteli odgovorni ljude v , ravnotako nesrečnem primeru Lipa, tako bi tudi tukaj moral kakšen stolček ostati prazen.  Na vseh ravneh od zakonodaje, do zdravnikov pa tudi na nekaterih kinoloških ravneh bi morale nastati spremembe. Po mojem mnenju bi se morali zavedati, da tukaj ne nosi odgovornosti samo lastnica omenjenih bullmastifov ampak je odgovornost tudi na  kakšni drugi strani.

Nekje sem prebrala pisanje nekoga, ki se je znesel nad SNS. Tudi sama sem včeraj napisala nekaj besed g. Jelinčiču, čeprav sem mnenja, da ga moje pisanje ne bo preveč prizadelo, vendar sem napisala bolj prijazno v upanju, da se bo pustil kinološko izobraziti. Mogoče bi bilo dobro, da bi mu še kdo napisal kaj v tem smislu.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 18 Marec 2006, 12:17:34
Miša se strinjam s tabo, da odgovornost nosijo tudi drugi ljudje. Če je zadeva bila kritična v preteklosti potem ne razumem zakaj so pristojni odreagirali samo z denarno kaznijo? 

 
Drugače pa nihče od nas nima pojma kaj v resnici je sploh bilo, zato s to debato ne bomo prišli nikamor.
Saj veste, kako pravi pregovor, po bitki je vsak general.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #115 : 18 Marec 2006, 12:38:46
Miša se strinjam s tabo, da odgovornost nosijo tudi drugi ljudje. Če je zadeva bila kritična v preteklosti potem ne razumem zakaj so pristojni odreagirali samo z denarno kaznijo? 

čajanka, ne govorim samo o preteklih napadih njenih psov ampak tudi o njenem zdravstvenem stanju v preteklosti, za katerega so vsi vedeli, tako od domačih družinskih članov, kot zdravstvenih delavcev in na koncu tudi odgovorni ljudje v kinologiji.


Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


čajanka

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 18 Marec 2006, 12:48:29
No, potem pa je še toliko bolj žalostno, da niso odreagirali, če so vedeli za vse to tako domači kot kinologi.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #117 : 18 Marec 2006, 13:04:46
Mislim, da je problem v tem, ker nimamo ustrezne zakonodaje in to na vseh področjih, da bi lahko odgovorni ukrepali v pravem trenutku. Nekateri so baje bili seznanjeni z vsem, pa niso smeli ukrepati, ker jim zakonodaja tega ne dovoljuje. Vrtimo se v začaranem krogu...

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #118 : 18 Marec 2006, 14:31:11
Res je, lastnici nikakor ni lahko in nikakor si ne bi želela biti v njeni koži. Vendar:

- imeli so agresivnega samca, ki ga ni obvladala, ne fizično in ne psihično, ne ona in ne njen mož. To se je pokazalo z večimi napadi na druge pse, ki jih nista bila sposobna preprečiti in kar je najhuje, namesto da bi uvidela resnično situacijo in poskrbela za varnost na tak ali drugačen način, sta vedno iskala izgovore (drugi je izzival, branil je psico ki se goni, bila je samo malenkost....)
- kljub temu, da bi morala vedeti, da se agresivnost, (ki za pasmo ni značilna) deduje, sta ga parila s svojo psičko
- čeprav niti enega samega psa nista obvladala, sta obdržala doma še oba mladiča...
- vzgoja dveh enako starih mladičkov hkrati je zelo zahtevna zadeva celo pri veliko lažje obvladljivih pasmah
- mladiči vedenja po svojih starših ne samo podedujejo ampak se od starejših tudi učijo in jih posnemajo

Nastala je situacija, ki je nujno vodila v katastrofo. Psi so bili kot tempirana bomba, samo vprašanje časa je bilo, kdaj se bo sprožila. Kaj se je v resnici dogajalo tistega nesrečnega večera vedo samo tisti, ki so bili tam. Če bi bili psi v prtljažniku privezani ali v kletkah do tega ne bi prišlo. Bi pa počilo ob drugem času in ob drugi priložnosti.

Vprašanje kako čim bolj kaznovati lastnico ni bistveno. Bistveno je, kako v bodoče take situacije preprečiti. kdo je tisti, ki bi moral reagirati preden je do nesreče prišlo  - znakov, ki so kazali na to, da je situacija zelo nevarna je bilo dovolj.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #119 : 19 Marec 2006, 00:15:49


Vprašanje kako čim bolj kaznovati lastnico ni bistveno. Bistveno je, kako v bodoče take situacije preprečiti. kdo je tisti, ki bi moral reagirati preden je do nesreče prišlo  - znakov, ki so kazali na to, da je situacija zelo nevarna je bilo dovolj.

Se strinjam! Pa tukaj ne leti samo odgovornost na lastnico (ki je sicer brezpogojno  kriva za nastalo situacijo), amapk tudi na pristojne službe, ki so več kot očitno vedele, kaj se dogaja z dotičnimi psi. Zakaj ni nihče ukrpepal? Čas je, da se v Sloveniji vzpostavi nek pravni red, kar se tiče živali in njihovih lastnikov, saj je tudi tukaj vse skupaj "tampirana bomba" in ne vem, kaj še čakajo in čemu se ne zganejo. Pa tukaj seveda odpadejo nesmiselni in že kar smešno butasti predlogi Jelinčiča..govorijo in določajo naj strokovnjaki. Kje je tisti register nevarnih psov?(ne pasem!), ki so že napadali in bili prijavljeni? Zakaj obstaja, če pa je več kot očitno nerelevanten? In še mnogo drugih vprašanj...

lp,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/