Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 595377

BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #120 : 19 Marec 2006, 00:45:11
Miša pisanje plemenitemu je samo potrata časa.Po vsej verjetnosti on tega sploh ni prebral,ali pa odprl kuverte.Imam predlog, da mu ponovno pišeš ,na kuverto pa daš žig, od kakšne poznane gostilne ali kmečkega turizuma.To kuverto bo 100% odprl.

L.p.Benjamin!



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #121 : 19 Marec 2006, 20:11:32
to kar je sprožil tale napad med ljudmi je pa res že bedarija...  ::)  danes je mojo mamo, ko je bila na daljšem sprehodu z našima dvema mešančkoma (psička ima 8kg, pes pa 12kg, oba sta majhna) z žaljivkami napadel starejši moški... pa je šla samo mimo njega in ga je ignorirala. naša dva psa sta bila pa privezana in človeka nista niti pogledala. ta tip je pa začel najprej napadati mojo mamo če je slišala kaj so psi naredili enemu človeku par dni nazaj. sploh ga ni hotela poslušati in mu je samo rekla naj jo pusti na miru. nato je pa stopil direktno pred njo in se začel dreti kako si drzne sprehajati pse zunaj, če se zaveda da so vsi psi nevarni, da jih je treba vse pobiti  ??? >:(  ja pa kaj a so ljudje sploh še normalni??   ::)

zdaj so na račun prišli vsi tisti ki se psov bojijo (sploh "nevarnih" pasem) in bodo toliko časa glasni dokler ne bo res kakšen neumen zakon uveljavljen  >:( totalna bedarija...



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #122 : 19 Marec 2006, 20:21:31
Zaradi parih primerkov napadalnih psov smo potem vsi lastniki psov nenormalni in vsi psi so nevarni in popadljivi. To mi je čisto jasno,da se bojijo psov,ampak dokler jih sploh ne pogleda ne ni treba zganjat nobene panike. Sem pa za to,da so pesjani privezani v mestih in tam,kjer je veliko ljudi. Pa to velja tako za velike kot za majhne.
Mi gredo na živce starši manjših otrok,ko pes želi pobožati Rino...starši pa ne,ne, ne prijemaj psa.Pojdi  stran, te bo napadel. Se mi sploh ne da ubadat s takimi,če imam pa ravno preveč časa jim rečem da niso vsi psi napadalni..
Ali pa kakšne starejše gospe.Zadnjič sem hodila po pločniku,Rina je hodila zraven mene.Ker je imela gospa v rokah vrečke sem Rino prijela še nižje na povodcu(ker njo zelo mikajo vrečke  ;D ). Gospa pa že na daleč..pojdi dol s pločnika ker me bo napadel. Jojjj  >:(

Eni so res obupni.Na srečo pa so še taki ki niso lastniki psov,pa jih imajo vseeno radi. Srečujem eno družinico z majhnimi otroki ki se vedno razveselijo da lahko njihovi otroci pobožajo Rino.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #123 : 19 Marec 2006, 20:24:05
Danes je bil tako lep dan, da se pri nas nismo mogli upreti enemu daljšemu sprehodu. No, iz preventive sem svoje pesjane pustila doma in na sprehod peljala našo 90 letno teto. ;D Zaradi lažje hoje, sem se odločila, da se podamo po PSTju. In  glej ga čudež  :o :o :o: vsi kužki na sprehajališču so bili veliki tam do klen, težki malo čez 10 kg in ne boste verjeli - bili so na vrvicah. Tale dogodek je ljudem zlezel pod kožo globje, kot je prvi trenutek za videti. Glede na vse skupaj imam občutek, da bomo posledično čutili še zelo dolgo. In kot je nekoč, nekdo že uporabil te besede: nič več ne bo tako, kot je bilo do sedaj  ???

V direktu pa še tale članek: http://www.direkt.si/domov/crna_kronika/12392/

BenSon, sem mu pisala kar po mailu  ;) sem en konc gorenjke :P

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #124 : 19 Marec 2006, 20:37:04
Sem pa za to,da so pesjani privezani v mestih in tam,kjer je veliko ljudi. Pa to velja tako za velike kot za majhne.
moja dva sta bila privezana danes, tako kot vedno  ;) jaz sem tudi 100% za to da so psi privezani... spustiš jih pač tam kjer ni ljudi in psov. če bi se tega VSI držali bi bil svet lepši in do takih napadov nebi prišlo... psa je treba imeti VEDNO pod nadzorom pa ni važno ali je velik kot čivava ali kot nemška doga...  ::) na žalost so pa vedno izgovori: "pa saj naš ne bo nikomur nič naredil, je čisto prijazen!"  ::)



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #125 : 20 Marec 2006, 00:21:52
Šapa upam da ne bom naletel na takšnega idiota kot se je to zgodilo tebi,saj bi mu dokazal da je človek lahko dosti bolj nevaren človeku kot pa pes! >:(

L.p Benjamin



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #126 : 20 Marec 2006, 00:28:07
Danes je bilo res čutiti nekakšno napetost na PST-ju. Čeprav je bil lep sončen dan, je bilo kot, da se bo vsak cajt ulilo. Kar nekak žalostno je bilo. :( In res so bili večinoma vsi psi na vrvicah. Tudi moj večinoma. Le kjer sva bila čisto sama sem ga spustil naprej. Očitno bo minilo še nekaj tednov, da se ljudje pomirijo. No, nekaterim itak ni pomoči. Ampak, smo optimisti.  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #127 : 20 Marec 2006, 08:40:08
Tole sta mi poslala Katya in Marko Klik:'( :o :'( Groza..

No ampak vsaj policisti niso imeli veliko dela, ker je praktično skoraj vse posneto :-\


Lp nina





Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #128 : 20 Marec 2006, 08:51:53
ninci tale posnetek je že zelo star... še eni neodgovorni lastniki ki svojega psa nimajo pod nadzorom in ga ne obvladajo oz. se ga celo bojijo. pes ne mara drugih psov pa je vseeno odvezan na odprtem dvorišču...  ::) pametno, ni kaj. med drugim je bil pa tudi zlati prinašalec odvezan..  ::) PSE JE TREBA IMETI NA VRVICI IN POD NADZOROM PA TAKIH POSNETKOV NE BOMO VEČ VIDELI  >:( ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #129 : 20 Marec 2006, 08:59:18
ninci tale posnetek je že zelo star... še eni neodgovorni lastniki ki svojega psa nimajo pod nadzorom in ga ne obvladajo oz. se ga celo bojijo. pes ne mara drugih psov pa je vseeno odvezan na odprtem dvorišču...  ::) pametno, ni kaj. med drugim je bil pa tudi zlati prinašalec odvezan..  ::) PSE JE TREBA IMETI NA VRVICI IN POD NADZOROM PA TAKIH POSNETKOV NE BOMO VEČ VIDELI  >:( ::)

Jaz ne vem koliko je star, ker sem ga dobila danes :-\ Ampak ker je debata ravno o napadih bi pač tudi tole spadalo sem. Če ne drugega toliko, da vsi vidimo, kam vodi neodgovornost lastnikov, mislim da sama pasma sploh ni pomembna. Pes je napadal kljub kričanju in posredovanju lastnikov.

Lp nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #130 : 20 Marec 2006, 09:10:10
hja vseeno pa taki posneti samo spodbujajo uvedbo zakona o prepovedi določenih pasem... ob objavi posnetka bi bilo pametno zraven napisati kakšen komentar da bi se videlo da obsojamo dejanje lastnika in ne psa. namreč velika večina ljudi ki si ogledajo ta posnetek ne vidi neodgovornih lastnikov, ki svojega psa ne obvladajo ampak vidijo samo pitbulla, ki napada prijaznega zlatkota... dejstvo da sta bila pa oba psa spuščena in brez nadzora je pa kar prezrto... ob branju "nepasjih" forumov lahko vidiš kako so se odzvali na ta posnetek. povsod namreč želijo prikazati APBTje kot krvoločne zveri ki trgajo vse kar vidijo... tisti ki pa pasmo poznamo pa vemo da je to daaaaleč od resnice  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #131 : 20 Marec 2006, 09:14:05
hja vseeno pa taki posneti samo spodbujajo uvedbo zakona o prepovedi določenih pasem... ob objavi posnetka bi bilo pametno zraven napisati kakšen komentar da bi se videlo da obsojamo dejanje lastnika in ne psa. namreč velika večina ljudi ki si ogledajo ta posnetek ne vidi neodgovornih lastnikov, ki svojega psa ne obvladajo ampak vidijo samo pitbulla, ki napada prijaznega zlatkota... dejstvo da sta bila pa oba psa spuščena in brez nadzora je pa kar prezrto... ob branju "nepasjih" forumov lahko vidiš kako so se odzvali na ta posnetek. povsod namreč želijo prikazati APBTje kot krvoločne zveri ki trgajo vse kar vidijo... tisti ki pa pasmo poznamo pa vemo da je to daaaaleč od resnice  ;)

Vsekakor obsojam dejanje lastnikov in nikakor ne psov, da se razume. Tako v zadevi bullmastifov, kot v filmu, katerega link sem dala. Pa .. tudi zlatkoti niso tako nedolžni ;), kot se večini ljudi zdi.
En je nekaj časa nazaj, kar dobro pogrizel enega APBT-ja.

Lp nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #132 : 20 Marec 2006, 09:38:15
Pa .. tudi zlatkoti niso tako nedolžni ;), kot se večini ljudi zdi. En je nekaj časa nazaj, kar dobro pogrizel enega APBT-ja.
ja, ampak katera novica je bolj privlačna za ljudi - zlatko je napadel APBTja ali obratno  ;) prav zato se pa v časopisih pojavljajo samo "nevarne" pasme...  :-\ žalostno, res. tole je seznam pasem katere so prepovedali v švici:

Pitbull Terrier, American Staffordshire Terrier, Staffordshire
Bullterrier, Bullterrier, Dobermann, Argentine Dog, Fila Brasileiro, Rottweiler, Mastiff, Mastin Espagnol, Mastino Napolitano, Tosa.

hmmm... jaz poznam veliko več napadov šarplanincev in nemcev kot pa katerekoli izmed teh pasem. pa vseeno ti dve pasmi nista prepovedani nikjer  ::) prav smešni so s temi nesmiselimi zakoni...  ::) dejstvo je da nevarnih pasem ni, so samo nevari psi in njihovi neodgovorni lastniki  >:( povod za sprejetje tega zakona v švici je bil pa napad 3h pitbullov na otroka. seveda so pa dejstvo da so bili ti trije psi psihično in fizično zlorabljeni kar prezrli... pse so imeli 10mesecev zaprte v kleti in sploh nočem vedeti kaj vse so delali z njimi... noben vzgojen pes ki živi v primernih pogojih in ima normalnega lastnika ne bo napadel človeka kar brez razloga  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #133 : 20 Marec 2006, 09:47:39
Jaz vseeno mislim, da prevec posplosujete... sem prepricana, da ce bi 4 zlatkoti raztrgali cloveka, bi ravno tako prisli v novice.

Zlatko napadel pitbulla ne pride v novice, ampak tudi pitbull napadel zlatkota najbrz ne... zakaj bi bili pasji spopadi sploh zanimivi za javnost?

Dejstvo je, da so nevarni psi in njihovi lastniki... dejstvo pa je tudi, da so nekatere pasme tezke za vzgajat. Mogoce ne mores direktno rec, te pasme so nevarne, lahko pa reces, te pasme so potencialno bolj nevarne od drugih, ce pridejo v neprimerne roke.

battito animale


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #134 : 20 Marec 2006, 09:52:47
Kako pa potem to zgleda, ko v eni državi prepovejo določene pasme? Predvidevam, da se jih ne sme vzrejati. Kaj pa s tistimi psi prepovedanih pasem, ki se skotijo pred takim  zakonom? Morajo potem npr. nositi nagobčnik ali obstajajo kaki drugi varnostni ukrepi?  Kako je pa na razstavah? Se lahko razstavljajo psi prepovedanih pasem, ki so bili skoteni pred sprejetjem zakona? Potem verjetno v Švici na razstavi ni več dobermanov in rottvajlerjev? :-\ ??? Kako bedno. :(

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #135 : 20 Marec 2006, 09:57:17
Sapa, sarplaninci so na seznamu nevarnih pasem v Italiji ;) ne vem sicer, ali so prepovedani...

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #136 : 20 Marec 2006, 10:00:32
Nekaj o prepovedih in nevarnih psmah smo povedali že v sami temi Seznam prepovedanih pasem.


Lp nina



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #137 : 20 Marec 2006, 10:04:18
Da so psi res zelo nevarni za okolico,če niso na vrvici,lahko vidite na tej fotografiji,kako so psi napadli aligatorja!

http://foto.volja.net/user_galleries/dogebenson/karikature/midi_wild_dogs_attack_aligator.jpg



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #138 : 20 Marec 2006, 10:08:31
Sapa, sarplaninci so na seznamu nevarnih pasem v Italiji ;) ne vem sicer, ali so prepovedani...
italijani so uvrstili na seznam nevarnih pasem celo novofundlandca  ::) te so malo premaknjeni... pa saj premaknjeni so vsi ki uvajajo take nesmiselne zakone. namesto da bi poostrili nadzor nad lastniki psov raje prepovejo določene pasme in mislijo da je stvar s tem rešena  ::)



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #139 : 20 Marec 2006, 11:40:51
Šapa, se popolnoma strinjam.

Vsak pes je tempirana bomba, če je v rokah nepravega človeka.

Bodimo pa čisto odkriti, posebej moramo biti pozorni na pasme, ki so bile vzrejane za boje ali lov,
ker lahko le ti naredijo običajno več škode zaradi svojih fizičnih sposobnostih.

Nesmisel je govoriti, da so ti psi prave muce, ker ustvarjamo napačno sliko. Večina jih je res prijaznih, družinskih psov, ampak le, če so v rokah ljudi, ki znajo s takšnimi psmi - pa ne govorim samo o takšnih, ki jih pretepajo in ne vem še kaj. Če pride tak dominanten kuža v družino, ki si jo v celoti podredi, ker pač ne znajo uveljaviti dominance, bodo tudi slej kot prej problemi.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #140 : 20 Marec 2006, 12:15:38
Citiraj
Nesmisel je govoriti, da so ti psi prave muce, ker ustvarjamo napačno sliko.

Kakor se vzame. Meni je domač maček tako raztrgal roko, da sem morala na šivanje in se mi še zdaj pozna: res je, da sem neprevidno šla med dva pretepajoča se mačka, vendar je ponoreli maček roko dobesedno trgal. (čez pet minut je bil krotek kot ovčka.) :o

Citiraj
Kaj pa s tistimi psi prepovedanih pasem, ki se skotijo pred takim  zakonom?

ponavadi morajo biti kastrirani, na povodcu (ne na fleksiju) in z nagobčnikom, ponavadi morajo biti tudi zavarovani.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #141 : 20 Marec 2006, 12:29:04
Kakor se vzame. Meni je domač maček tako raztrgal roko, da sem morala na šivanje in se mi še zdaj pozna: res je, da sem neprevidno šla med dva pretepajoča se mačka, vendar je ponoreli maček roko dobesedno trgal. (čez pet minut je bil krotek kot ovčka.) :o

Mislim, da je precej velika razlika med tem in mirnim sprehajanjem mimo avta ;)

battito animale


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #142 : 20 Marec 2006, 12:33:24
Kakor se vzame. Meni je domač maček tako raztrgal roko, da sem morala na šivanje in se mi še zdaj pozna: res je, da sem neprevidno šla med dva pretepajoča se mačka, vendar je ponoreli maček roko dobesedno trgal. (čez pet minut je bil krotek kot ovčka.) :o

DEJSTVO JE, DA VSAKA ŽIVAL IMA V SEBI NAGON, KI V DOLOČENIH TRENUTKIH PRIDE NA PLAN.

Primer: tiger, ki je bil v angleškem živ.vrtu vzgojen na flaško od svojega skrbnika in je bil pravi "muc", tega nekega lepega dne usmril, kdo bi vedel zakaj.

No, Lanabela, tudi mene je moj pudelj vgriznil, ko sem posegla v pripravljajoči se konflikt in preprečila napad nemškega ovčarja na njega. Ker sem ga zagrabila odzadaj, najbrž niti vedel, kaj se je zgodilo. krivda je bila pa moja, ker ni bil na povodcu, čeprav sem vedela, da zaradi slabih izkušenj ne mara velikih psov in je vedno renčal, če se mu je kateri približal.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #143 : 20 Marec 2006, 15:12:45
Ah, mačka sem dala samo za primer, da mucke niso vedno tako nedolžne(ko ste ravno  primerjali pse z nedolžnimi mucki). takrat sem bila seveda kriva jaz in mačku se ni skrivila niti dlakica..Ampak dejstvo je, da ni šlo samo zato, da bi pač staknila ugriz namenjen drugemu mačku. Zverinica je podivjala in trgala roko še dolgo potem, ko drugega mačka ni bilo več v bližini. Sploh ga ni bilo mogoče zustaviti, dokler ga nisem počila v kopalnico in zaprla vrata. Po petih minutah se je vedel tako, kot da se sploh ne spomni, da se je kaj zgodilo.
Niti nisem mislila primerjati z razvpitim napadom, kljub temu ima zadeva nekaj skupnega - živalim se je "naredilo rdeče pred očmi", padle so v nagon, takrat niso ne videla ne slišale, nič. Pa mogoče še nekaj. mojega mačka je razjezil drug maček, jezo je potem dokončno sprostil na moji roki. Bulmastife je pa mogoče zjezilo tlačenje v prtlažnik - po nekaterih navedbah se je vsaj en pes na moč upiral, jezo so pa stresli na mimoidočem, ki mogoče ni storil čisto nič kar bi jih lahko razjezilo (druga možnost je, da so branili teritorij oz svoj avto ali pa lastnico)


dogica

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 20 Marec 2006, 15:45:46
pes je ZVER. in zver je nepredvidljiva. sploh, ko gre za krdelni nagon, adrenalin in vonj po krvi. to je dejstvo, ki se ga lastniki psov premalokrat zavedamo. premalokrat se zavedamo tudi tega, da vsi ljudje zal pac ne marajo zivali. drugi se jih bojijo. tretji imajo z njimi slabe izkusnje. ipd. to, kar se je zgodilo na vicu, je vsekakor prilika, da vsak od nas temeljito razmisli o tem, kako sam skrbi za varnost ljudi in zivali v svojem okolju in ali je resnicno storil VSE, da bi moznost, da se podobna situacija pripeti njemu samemu, zmanjsal na minimum. ne vem, ce poznamo dovolj dejstev, da bi lahko obsojali kogarkoli v konkretnem primeru tistega dne. razen vpletenih, NIHCE ne ve, kaj natancno se je zgodilo. ali je slo za provokacijo, za obcutek ogrozenosti, scuvanje ali karkoli drugega. napisanega in povedanega na to temo je bilo ze precej. realnost v nasi drzavi je pac taka, da se akcije in reakcije na nastale dogodke sprozajo post festum. enako je bilo v primeru lipa in v primeru plut, ki ju omenjate na tem forumu. zatajili so organi, obstajajo luknje v zakonodaji, ipd. je res. to dejstvo vsekakor zelo spretno izkoriscajo raznorazni jelinčiči (plemeniti ali ne) in njemu podobni. najverjetneje sebi v prid. o tem, da se doticni vseved cuti pozvan uvrscat posamezne pasme na seznam prepovedanih v nasi državi, sploh ne velja izgubljat besed. namesto da sodelujemo v vsesplosnem iskanju krivca in prelaganju krivde z enega na drugega, razmislimo vsak o sebi. dejstvo je, da je bila doticna gospa lastnica 4 psov, ki jih ni obvladala ne 'psihicno', se manj pa fizicno. in kot taka NI POSKRBELA za varnost ostalih (ljudi in zivali). dejstvo je tudi, da so isto gospo ze veckrat ovadili zaradi povzrocanja splosne nevarnosti in napadov na pse. in dejstvo je, da kljub vsem tem dejstvom, prostojni organi in institucije NISO STORILI NICESAR, da bi preprecili tisto, kar se je zal zgodilo tistega dne na vicu. torej, ce sem lastnik psa, ki je potencialno nevaren (pasma, geni, izkusnje...) in ki ga ne obvladam psihicno in fizicno - ali je odgovorno, da se z njim sprehajam po urbanem naselju brez nagobcnika in brez povodca? in ali sem odgovoren, ce kaj takega pocnem s 4 takimi psi hkrati?! ne glede na to, kaj je v ozadju dogodka na vicu. verjetno ne. ce upostevam vse te dejavnike, torej obstaja velika verjetnost, da se bo zgodila situacija, kjer bo moj pes komu povzrocil kaksno skodo. in ce sem normalen, bom tako neljubo situacijo predvidel in jo preprecil. tista zenska je prav gotovo ni. verjetno zato, ker nima obcutka odgovornosti. ali pa, ker je z njo morda kaj hudo narobe. in kar se tice tega, se absolutno strinjam z vsemi vami, ki jo obsojate. njeno ravnanje zasluzi najhujso mozno obsodbo. kljub temu, pa so posledice NEPOPRAVLJIVE. in za tistega nesrecnika, ki jo je odnesel s telesnimi poskodbami in za pse, ki so jih pokoncali policisti in za tiste, ki so koncali na gmajnicah. javni linc se je zgodil, zenska bo odsedela 3 leta v zaporu, do nadaljnjega pa bomo tempirane bombe v oceh marsikoga tudi vsi lastniki stirinozcev. marsikaj se da prepreciti. ce je clovek dovolj samokriticen. v veliki vecini primerov pa zal precenjujemo svoje zmoznosti.

lp luka


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #145 : 20 Marec 2006, 16:57:19
Da so psi res zelo nevarni za okolico,če niso na vrvici,lahko vidite na tej fotografiji,kako so psi napadli aligatorja!

Ta je pa dobra.  ;D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #146 : 20 Marec 2006, 17:23:49
do nadaljnjega pa bomo tempirane bombe v oceh marsikoga tudi vsi lastniki stirinozcev.
lp luka

Pa še kako res. Sem šla danes s Kano in kolesom na sprehod dol na njive in travnike (živim v Gameljnah) in se vozive čisto same (ok srečale sva dve s konji :) ) no pa midve hodive pa pride mimo gospa in mi reče da moram dati psa na vrvico ker to sedaj ni več varno, in da je zdaj itak tako da moramo imeti pse na vrvici :o . V redu sem jo pač dala na vrvico (saj mogoče je res da imela samo neljub dogodek s kakšnim psom, samo ona mi je to tako rekla da jo moram imeti povsod na povodcu) dokler nisva več videle te gospe, samo, da bom imela jaz zdaj psa na vrvici tam nekje bogu za hrbtom na njivah mi pa tudi na misel ne pride  >:( Ljudi je izgleda res zaradi tega dogodka postalo strah (sploh pa če takoalitako ne marajo ozr. se bojijo psov - saj jih razumem samo resnično ne bom imela psa na povodcu nekje kjer ni res nikogar - ok razen treh ljudi od tega dva na konju :) ) Aja pa še to imam belega ovčarja!! Pa ko bi vsaj malo strašen izgledal  :D



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #147 : 20 Marec 2006, 17:34:42
Citat Šapa:
Citiraj
italijani so uvrstili na seznam nevarnih pasem celo novofundlandca

 


Citat Šapa:[
Citiraj
te so malo premaknjeni
ja, žal ne samo oni......






Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #148 : 20 Marec 2006, 18:52:25
Kašen je pit bul mastif? Kašna je razlika med pitbulom in pitbul terierjem? Fino bi bilo, če bi vsaj pasme znali napisati, če so že taki poznavalci pasjih značajev.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #149 : 20 Marec 2006, 21:28:25
Hmmm... pitbull mastif.... to bi bil lahko Bandog?

Lp, Črt