Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 594185

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #180 : 29 Marec 2006, 21:00:11
to sem pa bežno prebrala v novicah ko je na avtobusu ženska ki je sedela pred mano imela novice odprte glih na tej strani... baje je šlo za enega ovčarja in enega mešanca. ni pa bila vpletena nobena t.i. "nevarna" pasma...

Bog si ga vedi, kaj si bo Plemeniti zdaj spomnil. morda pa bo dal predlog prepovedi kar vseh psov :-\

Lp nina



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #181 : 29 Marec 2006, 21:05:52
Danes sm šla z Lonijem na sprehod, pa ga imam lepo na povodcu ter haltiju, pa prideta mimo en gospod pa ena gospa pa mi začneta težit kak si dovolim tak velikega psa na sprehod vozit, pa sem jima rekla da je itak na povodcu, pa sta  rekla,da ni važn da je tak velik pes samo za v pesjak,ne pa za med ljudi >:( >:((smo tak doma da v celem tednu srečeš 5 ljudi ::))



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #182 : 29 Marec 2006, 21:12:16
jaz tudi vsak dan izvem vse mogoče pasme za svojega Rondota. od rott, bulmastifa...ta je itak najbolj aktualna itd.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #183 : 30 Marec 2006, 09:23:32
No danes je pa tukaj še članek o včerajšnjem napadu: http://direkt.si/domov/crna_kronika/13125/



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #184 : 30 Marec 2006, 10:11:46
Kolesarja naj bi bil ugriznil pes, lastniki zanikajo


Pes pasme argentinska doga

V naše uredništvo nas je včeraj poklical Mariborčan K. V. (njegove podatke hranimo v uredništvu) in nam opisal, kako ga je v torek okoli poldneva na Slivniškem Pohorju ugriznil pes. "Skoraj vsakodnevno kolesarim na Pohorje in tokrat sem imel srečo. Na dogodek želim opozoriti, ker lastniki psov kljub dogodku v Ljubljani, kjer so psi strašansko ogrizli mimoidočega, še zmeraj premalo skrbijo za svoje živali in varnost drugih," je povedal Mariborčan.

Mariborčan je v torek kolesaril mimo znanega gostišča na Slivniškem Pohorju, ko naj bi bil do njega pritekel pes pasme argentinska doga in ga ugriznil v desno stegno. "Poklical sem policiste, lastnica psa pa me je hotela prepričati, da si ugriz le namišljam. Potem, ko sem ji pokazal, kaj mi je pes naredil, pa je to označila za malenkost. Imel sem srečo, toda lahko bi bilo tudi veliko huje," je dodal kolesar.

Tomaž Urlep, komandir Policijske postaje Rače, nam je potrdil, da so zadevo obravnavali. "Zoper lastnika psa smo vložili obdolžilni predlog zaradi neprimernega varovanja živali," je pojasnil Urlep.

Poklicali smo tudi lastnico psa. Veronika Klinc je povedala, da je doga običajno za veliko ograjo in da doslej ni še nikogar napadla ali ugriznila. "Bila sem zraven psa in sploh nisem prepričana, da je kolesarja žival res ugriznila. Sama tega nisem videla. Tudi na nogi kolesarja se ni skoraj nič poznalo. S psom sem bila v bližini hiše, res pa je, da psica ni imela nagobčnika, vendar sva bili v neposredni bližini hiše. Kolesarju smo ponudili, da ga peljemo k zdravniku, pa ni hotel. Je pa terjal 500 tisoč tolarjev (2086 €) odškodnine, ki naj mu jo izplačam kar tam. Mislim, da nas je hotel izsiljevati," je prepričana Klinčeva.





Objavljeno na: http://www.vecer.si/ pod črno kroniko.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #185 : 30 Marec 2006, 10:14:45
ta je pa kar dvoumna... ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #186 : 30 Marec 2006, 10:21:34
Ohhh Slovenčki Slovenčki  :-[  :-\ Enostavno nimam drugega komentarja ...

Lp, Črt



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #187 : 30 Marec 2006, 11:52:45
No vi imate srečo vam vsaj pasmo omenijo, meni pa kakšen naš zaplankan (oprostite izrazu) kmet ali pa veleumna gospa omenijo če je slučajno po zakonu možno da imamo doma volka za domačo žival ??? :o >:( Tud jaz sem že kakšno pametno pokasirala na račun grdega pogleda mojega psa zaradi njegove maske, češ da ta je najbrž ful hud pa bi mogel met nagobčnik gor ::) Kaj čmo nas je vseh "barv" polno! Mava pa z Larsom trenutno srečo ker je okoli nas toliko lastnikov psov da ne moremo drug drugega obtoževati, je pa tudi res da je moj vedno na vrvici.
Je pa res da so takele novice zaradi nedavnega grozljivega dogodka bolj pod drobnogledom in bom zaradi takih nespametnih pasjih lastnikov še vsi ostali ki smo zgledni bili bolj očrnjeni v očeh tistih ki nimajo psov doma >:( :-\


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #188 : 30 Marec 2006, 12:01:37
Kar se barv tiče mam res srečo. Pri meni vse mamice otrokom bovorijo: Poglej kužka kako je pisan ::) :P
Kot iz risanke...
in podobno.

Me pa včasih čudno pogledajo, ko psu rečem sedi pa počakava, da gre kdo mimo, da se ne gužvamo na meter širokem pločniku. Zdaj pa sploh, ker se goni in je vedno na vrvici in jo dam na kratko, ko nam gre kakšen kuža nasproti. Itak ni varjante, da nobenega ne srečamo...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #189 : 30 Marec 2006, 12:48:37
DA je lovski pes, kolesar pa je plen, ki tako zapeljivo beži, da ga je treba nujno ustaviti.
jaz jih na ta način redno fašem, kadar se vozim s kolesom po kakšni vasi. ugrizi so sicer načeloma samo praske, ti psi so potem, ko obmirujem načeloma tako prijazni, da jih lahko božam ali celo vzamenm v naročje. v trenutku, ko se premaknem pa spet "napadejo". Lastnikom, ki vztrajno trdijo, kako prijazni so njihovi cucki, to tudi nazorno pokažem. Potem jih prijazno opozorim, naj bolje pazijo na psa, ker bi znala kakšna serja za tak "ugriz" iztožiti okrogel miljonček. Ponavadi deluje.

kar se barv tiče, pa na bele pse načeloma ljudje reagirajo veliko bolje, kot na enako velike temne. vendar pa so beli psi zelo vpadljivi in tisti, ki pse zares in iz vsega srca sovražijo, na bele reagirajo še bolj agresivno kot sicer.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #190 : 30 Marec 2006, 15:45:28
Lanabela s kateregakoli zornega kota bodo nekateri neljubitelji psov gledali vedno jih bo nekaj na njih motilo, pa naj bo pes bel ali črn ali pa očarljivo šekast ;). Nekatere zmoti že to da jih pes z druge strani ceste na povodcu samo oplazi s pogledom pa se že za tabo derejo ko da vodiš tigra na sprehod ::) ;).
Res da so trenutno dobili nekaj kar lahko meljejo in nam mečejo pod nos, samo bodimo pametni in pravični pa ne mečimo vseh lastnikov psov v isti koš >:( ::). Mnogi od nas se zavedamo da pes pomeni odgovornost zato smo vložili in še vlagamo v njegovo vzgojo, pazimo na njegovo vedenje in če vemo da določene situacije naš pes ne prenaša najbolje se takim konfrotacijam izogibamo.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #191 : 30 Marec 2006, 15:56:33
Jaz bi prej rekla, da gre za nesocializiranega psa.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


celeja

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 05 April 2006, 10:57:06
V ČETRTEK 6. 4.  bi naj bila v odddaji  E+ na  A kanalu predstavitev v zadnjih dneh "medijsko najbolj zloglasne" pasme  BULLMASTIF.

Lp



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #193 : 06 April 2006, 19:36:18
Kolesarja naj bi bil ugriznil pes, lastniki zanikajo


Pes pasme argentinska doga

V naše uredništvo nas je včeraj poklical Mariborčan K. V. (njegove podatke hranimo v uredništvu) in nam opisal, kako ga je v torek okoli poldneva na Slivniškem Pohorju ugriznil pes. "Skoraj vsakodnevno kolesarim na Pohorje in tokrat sem imel srečo. Na dogodek želim opozoriti, ker lastniki psov kljub dogodku v Ljubljani, kjer so psi strašansko ogrizli mimoidočega, še zmeraj premalo skrbijo za svoje živali in varnost drugih," je povedal Mariborčan.

Mariborčan je v torek kolesaril mimo znanega gostišča na Slivniškem Pohorju, ko naj bi bil do njega pritekel pes pasme argentinska doga in ga ugriznil v desno stegno. "Poklical sem policiste, lastnica psa pa me je hotela prepričati, da si ugriz le namišljam. Potem, ko sem ji pokazal, kaj mi je pes naredil, pa je to označila za malenkost. Imel sem srečo, toda lahko bi bilo tudi veliko huje," je dodal kolesar.

Tomaž Urlep, komandir Policijske postaje Rače, nam je potrdil, da so zadevo obravnavali. "Zoper lastnika psa smo vložili obdolžilni predlog zaradi neprimernega varovanja živali," je pojasnil Urlep.

Poklicali smo tudi lastnico psa. Veronika Klinc je povedala, da je doga običajno za veliko ograjo in da doslej ni še nikogar napadla ali ugriznila. "Bila sem zraven psa in sploh nisem prepričana, da je kolesarja žival res ugriznila. Sama tega nisem videla. Tudi na nogi kolesarja se ni skoraj nič poznalo. S psom sem bila v bližini hiše, res pa je, da psica ni imela nagobčnika, vendar sva bili v neposredni bližini hiše. Kolesarju smo ponudili, da ga peljemo k zdravniku, pa ni hotel. Je pa terjal 500 tisoč tolarjev (2086 €) odškodnine, ki naj mu jo izplačam kar tam. Mislim, da nas je hotel izsiljevati," je prepričana Klinčeva.





Objavljeno na: http://www.vecer.si/ pod črno kroniko.

No, glede na to, da sem mariborčanka, mislim da vem, za katero gostišče gre in mislim, da sem tega psa že srečala - včasih so imeli dve ali celo tri argentinske doge, ki so bile večkrat spuščene okrog hiše (ki je mimogrede zelo obiskano gostišče). Psi so me večkrat prevohali in se nisem počutila preveč lagodno, čeprav se psov na splošno ne bojim. Sem jih pa enkrat v prisotnosti lastnika tudi pobožala, saj je rekel, da niso nevarni in da ni problema.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #194 : 06 April 2006, 22:02:29
V ČETRTEK 6. 4.  bi naj bila v odddaji  E+ na  A kanalu predstavitev v zadnjih dneh "medijsko najbolj zloglasne" pasme  BULLMASTIF.
no da vas še tukaj vprašam nekaj...

na posnetku ste zatrjevali da bullmastifi nimajo čisto nič skupnega z nevarnimi pasmami kot so bullterrierji in pitbulli. to je že res ampak zakaj mislite da so pasme, ki ste jih našteli, nevarne? mar ni tako da nevarnih pasem ni? s to izjavo ste očrnili APBTje in bullterrierje in to se mi ne zdi prav. mislim da bi bilo bolje da bi povedali da je lahko vsak pes nevaren če ga nevarnega naredi lastnik. tudi bullmastif je ob nepravilni vzgoji lahko nevaren in to smo lahko videli pred kratkim. bullmastife javnost še vedno uvršča med nevarne pasme, prav tako kot APBTje in bi se morali lastniki t.i. "nevarnih" pasem skupaj boriti proti temu, ne pa da en drugemu mečejo polena pod noge...  :-\

če je kdo zamudil prispevek si ga lahko ogleda tukaj: http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/zanimivosti/20060406_3072065_16104923.php



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #195 : 07 April 2006, 10:15:46
če je kdo zamudil prispevek si ga lahko ogleda tukaj: http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/zanimivosti/20060406_3072065_16104923.php

Hvala za link ;)

Kar pa se tiče komentarja na vse skupaj. Bi rekla, da gre zgolj in samo za reklamo psarne, kot je videti imajo mladiče in zdaj ko je bila cela panika jih je pač težje prodati. Pa dajmo narediti en prispevek v katerem bomo pasmo hvalili in pokazali kako oh in sploh psi so to.
Kar pa se tiče oznake nevarnih pasem bull terrier, pit bull, ... pa bom raje brez komentarja. Ker se večina trudimo za to, da vedno krivimo za "nevarne" pasme lastnika, se potem v enem samem intervjuju spet vse podre in pademo 10 stopničk nižje in smo spet skoraj na začetku.  :-\

Lp nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #196 : 07 April 2006, 11:36:36
me zanima če se bo gospa javila na kakšnem od forumov in pojasnila celo zadevo... ::) glede na to da je na vsak forum napisala kdaj točno bo prispevek, bi lahko zdaj tudi pojasnila njeno izjavo da so bullmastifi prijazni in nimajo nič skupnega z nevarnimi pitbulli in bullterrierji  ::) drugače se pa strinjam s tabo, ninci. res je bila reklama ker očitno ni zanimanja za mladičke...



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #197 : 08 April 2006, 13:01:09
Danes sem bil z Errasom tak kot vsak dan na sprehodu in še vedno se ga ljudje izogibajo, zaradi nekih neumnih stereotipov!!! >:( >:( Kar se pa nevarnih pasem tiče, pa se popolnoma strinjam s tabo Šapa, vse je odvisno od lastnika!



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #198 : 08 April 2006, 15:18:58
Gospa, lastnica psarne "celeia" se je oglasila na sosednji forum, ter se javno opravičila, češ, da ni bilo mišljeno tako kot je bilo slišati. :-\

Lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #199 : 08 April 2006, 15:23:18
jao jest ponavadi ne hodim v mesto ampak bolj na same kraje kjer se lažje jaz in moj pes sprostiva. Sva šla danes po eni njivi nakar mi preteče ene 70 let stara bakica in mi reče fant če nauš tega volka takuj prvezu ti ga bo moj sin z puško ustrelu. Men nič jasno in rečem kaj prosim? Ona pa nič prosit, da mi takoj mrcino prvežeš, da nau škode nardila. Jaz seveda vljuden in psa takoj prvežem(če vidim ljudi ali pse na sprehodu ga seveda takoj prvežem ampak v tem primeru mi se je bakica za hrtbom  prkazala tako, da nisem mogel prej pripeti...). Pa ne mine niti 2 minuti, ko priteče njen sin pa se začne po kmečko dreti, da bo mene in mojga "volka" zadavu če bo vidu, da se pes sprehaja brez povodca  >:(... No ja saj razumem, da vsi ljudje ne marajo psov ampak se mi je to zdelo pretirano še posebej zato, ker sem bil bolj na samem kraju in pa tudi ker moj pes ni imel nobene slabe namere in je hodil le ene 10 metrov pred mano.

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #200 : 08 April 2006, 16:42:30
Zadnjič je ena starejša gospa, ko je zagledala Errasa pobrala svojega pekinezera in pri rdeči letela čez cesto tak, da jo je skoraj avto povozil! Ne vem kakšne probleme imajo takšni ljudje!!? >:(



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #201 : 08 April 2006, 20:52:24
Res je zoprno in grdo, če te nekdo ozmerja zaradi psa in ti grozi, ampak v tem, da se pa nekdo umakne pred tabo in tvojim psom, pa ne vidim nič čudaškega... ???  Jaz popolnoma razumem take ljudi, ker vem, da se nekateri psov (sploh velikih, da o tem, da imajo še videz bordojske doge, niti ne govorim...) bojijo. Razlogi za to me pravzaprav niti ne zanimajo. Saj nikoli ne veš, kakšne slabe izkušnje z velikimi psi je tista gospa s pekinezerjem že imela... Nekateri se pa bojijo krav, drugi konj,tretji kač...  A jih bomo zato obsojali in se jim čudili?  Po mojem bi se moral vsak odgovoren lastnik psa (in vsake druge živali) tega zavedati in upam, da večina tudi se.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #202 : 08 April 2006, 21:18:20
Zdi se mi, da je to da dirkajo na drugo stran manj moteče, kot to, da ti ga vsi hočejo pobožat pa mogoče tega pes nemara... ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #203 : 08 April 2006, 21:40:18
jst sem bila danes z Lonijem in Donijem na travi nasproti naše hiše(oba sta bila spuščena), pa jst vidim eno žensko in malega otroka zraven nje, pa jst Lonija takoj privežem(mam vedno povodec zraven,ko je spuščen na travi) Donija sem pa pustila odvezanega.Pa začne Doni lajat proti onima dvema pa reče ona ženska,da ga morem dat takoj na povodec drugače ga bo brcila >:(, ker ustrahuje njo in njega otroka ::)(pa lepo vas prosim, da bi 4,5 kg težek maltežan koga ustrahoval, ko je pa sam čist prestrašen).



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #204 : 08 April 2006, 21:48:05
v bližini ljudi sodi pes na vrvico pa ni važno kakšne velikosti je... sploh pa če laja na ljudi. jaz bi reagirala enako kot una ženska. sicer nebi rekla da ga bom brcnila, bi pa rekla da ga priveži če bi začel lajat name... ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #205 : 08 April 2006, 21:48:19
(pa lepo vas prosim, da bi 4,5 kg težek maltežan koga ustrahoval, ko je pa sam čist prestrašen).

Čisto po pravici, je mene tudi bolj strah višavcev, maltežanov in podobnih, kot kakšnih velikih psov ::) Slabe izkušnje pač.

Lp nina



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #206 : 08 April 2006, 22:12:14
Res je,da Doni zelo veliko laja, ampak storil ne bi pa nobenemu nič. Smo pa tudi na takem koncu doma, ko je redko,da srečaš koga na sprehodu(razen soseda in njegovega bernca), ker so v dolini samo tri hiše(+ naša) druge so pa bolj v hribih in se vsi raje peljejo z avtom, kot pa di bi hodili peš.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #207 : 09 April 2006, 10:54:41
ampak storil ne bi pa nobenemu nič.

Ampak gospa tega ne ve  ;) Pa če je imela še otroke zraven je ziher še malo bolj "varovalna" (kot mamica pač) :)



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #208 : 09 April 2006, 11:27:32
Glede tega, da pes mora bit na povodcu, ko je na sprehodu se popolnoma strinjam. Mojega psa še niti enkrat nisem spostil s povodca na sprehodu, ker se ga ljudje bojijo. In s tem, ko je na vrvici ni za nič prikrajšan, ker ima vedno na voljo zelo veliko dvorišče po katerem lahko nori!

Citiraj
Jaz popolnoma razumem take ljudi, ker vem, da se nekateri psov (sploh velikih, da o tem, da imajo še videz bordojske doge, niti ne govorim...) bojijo.
 
Če ima pes videz bordojske doge še to ne pomeni, da je agresivin! Jaz osebno še nisem videl agresivnega bordojca in sem bil ze na marsikateri razstavi.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #209 : 09 April 2006, 11:33:13
Mojega psa še niti enkrat nisem spostil s povodca na sprehodu, ker se ga ljudje bojijo.

A ni bil še nikoli spuščen(če sem te sploh dobro razumela  :-\ )? Kaj pa na kakšnem travniku kar nekje kjer ni nikogar? Pa saj bi se dalo najti kakšen prostor kjer bi ga lahko spustil. No ampak že sam veš  ;) ampak za svojo vem da je že med gonitvijo kriza ker ne sme biti spuščena, če je pa sploh ne bi spuščala bi pa ziher doživela živčni zlom  ::)