Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 594111

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #780 : 07 Februar 2010, 17:04:17
Osebno ne bi imela nič proti, če bi se napisal seznam pasem pri katerih bi moral bodoči lastnik pred nabavo narediti izpit, kot nekakšno vozniško dovoljenje (nič sicer ne bi bilo narobe, če bi se to zahtevalo za vse pse, a se mi trenutno ne zdi realno izvedljivo). Bi vpilvalo na to, da bi bodoči lastnik vsaj malce premislil, ali bo res rabi kupit tako močnega in zahtevnega psa, ali pa bi mu zadostovalo kaj lažje obvladljivega. kar bi imelo zelo ugodne posledice tudi za same pasme - dobri lastniki bi ostali, nesposobnih pa bolje da ni.  Kakršno koli drugo omejevanje zaradi pasme same je pa kontraproduktivno. In tiste lastnike psov, ki se na glas ali potiho rahlo privoščljivo navijajo za prepoved "nevarnih" bi opomnila, da se začne z recimo 10 pasmami. Ko se izkaže, da se stanje kljub temu poslabšuje, se seznam pasem širi do absurda.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #781 : 07 Februar 2010, 17:05:56
........sem še bolj zaplankan kot si misliš.
Mogoče ravno zaradi strokovnega in profesionalnega dela raznih sociologov...............ki kdaj tudi odločajo in odločijo.................ko je na žalost prepozno............in zopet nihče ne prevzame odgovornosti.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #782 : 07 Februar 2010, 17:18:20
Tudi stroka  dela napake. Ampak situacija kot jo imamo, ni nastala zaradi nesposobnih strokovnjakov, pač pa zato, ker je politika povozila stroko na polni črti.


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #783 : 07 Februar 2010, 17:23:31
Jean, vidim da si edina videla moj predlog, in me zanima če mogoče veš kje bi se dalo te peticije perbrati oz sodelovati :)  p.s. Predvsem so me k temu spodbudili zgroženi komentarji na 24 ur :(

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #784 : 07 Februar 2010, 18:32:17
OK, se strinjam Lanabela.
Ampak, če udariš po politiki ti očitajo pa "politično obarvanost"...................kdaj imam zares dosti raznega metanja peska v oči.
Naj se zavedajo vsi tisti ki "oblačijo in jasnijo", da vse več ljudi spoznava njihove igrice....................... ........kot recimo pri športu; za vsako dobro strategijo se najde protiukrep, potreben je samo čas.................in uporabljti svojo glavo (kar nekaterim zopet ni po godu in se vse bolj načrtno, humano izvaja proti; so namazani z vsemi "žavbami").

Glede politike in ostalega, da ne bo pomote...............sam ZMERAJ v opoziciji in nisem član nobenega združenja, društva, stranke, itd. Sem pri sebi že zdavnaj razčistil z "institucionalno" pripadnostjo :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #785 : 07 Februar 2010, 19:08:14
V tem primeru politična obarvanost nima nobenega pomena in umazani so tako tisti ki so zdaj v opozisiji kot pozicija.


tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #786 : 07 Februar 2010, 19:30:26
Tudi stroka  dela napake. Ampak situacija kot jo imamo, ni nastala zaradi nesposobnih strokovnjakov, pač pa zato, ker je politika povozila stroko na polni črti.


Točno tako...¨!!!! kaj pri  nas pomeni priimek in mesto!!!! :-[ :-[ :'( >:( >:(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #787 : 07 Februar 2010, 19:50:23
Hohoho, Makarovičeva ima jezik našpičen kot vedno! >:D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #788 : 07 Februar 2010, 19:53:51
Super je  :D

Samo ni mi jasno, zakaj se ne govori o rezultatih obdukcije? A zaradi postopka, ki še teče?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #789 : 07 Februar 2010, 20:01:17
Ravno toliko kot pri psih "odličen" rodovnik ali pa CAC, BOB, itd.,.......  :P



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #790 : 07 Februar 2010, 20:10:51
Svetlana Makarovič je carica, edina ki se ne trudi biti tiho zaradi položaja  :P.
Gospod minister, zakaj še ne veste, zakaj morate odstopiti? Ali naj vam jaz povem? Zato, ker ste nesposoben!!!  ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #791 : 07 Februar 2010, 20:40:06
Ja carica je :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #792 : 07 Februar 2010, 21:25:08
........sem še bolj zaplankan kot si misliš.
Mogoče ravno zaradi strokovnega in profesionalnega dela raznih sociologov...............ki kdaj tudi odločajo in odločijo.................ko je na žalost prepozno............in zopet nihče ne prevzame odgovornosti.

Pa sej se mi ne da... Kot sem pa tja odločajo tudi zdravniki pa elektrotehniki ali mesarji...  ;D Ampak za tole štalo pa res noben sociolog ni odgovoren. Kvečjemu kak psiholog ali psihiater  :o Da bomo skupaj ločili hruške od jabučkov  :D

Svetlana pa kot vedno - zvezda. 

In da Andreja, verjetno čakajo, ker še ni rezultatov, ali pa jih imajo in ne vedo, kako bi to javnost prenesla. Kakorkoli obračaš, zadeva sega v politični vrh in bo še kar pestro. V upanju, da bo kdo odgovarjal... Minister?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #793 : 07 Februar 2010, 21:51:04
Ker sem bolj zaplankan ločujem "hruške od jabolk" na tiste, ki se ukvarjajo z živimi bitji in tiste ki se ukvarjajo z "elektroniko" ali pa recimo "strojništvom".

Žalostno je , da se mora intelektualka ubadati s takimi problemi in če se ne bi pisala Makarovič in bila v "penziji", bi že "udrihali" po njej.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #794 : 07 Februar 2010, 22:07:34
Odstop ni nobeno odgovarjnaje po moje. Kaj pa VURS in leta ne dela, da ne omenjamo drugih primerov? Z odstopom se nebo spremenilo nič. To je premalo! Ni kriv samo minister. Majo verjetno tudi drugi veliko masla na glavi. Verjetno še doooosti več. To je pa samo seštevek vsega sranja  :-X

Me prav zanima kdo vse (če seveda  ::) ) je vršil pritisk. In to je sigurno povsod in če ni na odločilnem mestu Človek, je copata...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #795 : 07 Februar 2010, 22:21:54
Zamudila sem Makarovičevo ker sem bila na sestanku. Je pa na netu:
http://24ur.com/novice/slovenija/nesposobni-ste-zato-odstopite.html




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #796 : 07 Februar 2010, 23:05:38
Jean, vidim da si edina videla moj predlog, in me zanima če mogoče veš kje bi se dalo te peticije perbrati oz sodelovati :)  p.s. Predvsem so me k temu spodbudili zgroženi komentarji na 24 ur :(

Esta, se več dogaja v zvezi s to temo na mojpes forumu, tam sem videla razne osnutke za peticijo. Ko pride ven bo verjetno v elektronski obliki, bom tudi tu prilepila link. Pa sem se že ponudila za prevajanje v angleščino.



lanam

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 08 Februar 2010, 09:20:06
Andreja,
prav imaš : pritisk je bil stopnjevan z vrha: minister je ukazal direktorici VURSA kaj in kako, tisti veterinarski inšpektor, ki je trikrat izdal odločbo, da je treba pse po napadu na Megliča evtanazirati,  pa je letel s položaja. Sedaj je pa vprašanje na katerem inštitutu je sedaj odstavljeni g. A. in kako ga bodo tokrat utišali.
Svetlana Makarovič je pa kot vedno brez dlake na jeziku povedala kar gre ministru in gledalcem. Ona nima kaj izgubiti, je v prenziji in nič ji ne morejo vzeti.

mi pasji lastniki bomo sedaj kasirali sadove tega sprenevedanja: vsi politiki a la Kranjc bi se sedaj šlepali na to vročo temo: ker nimajo nobenega konstruktivnega mnenja, udrihajo kar povprek: vsi psi na javnem mestu naj bi imeli nagobčnik....pa kaj še!?

lp lana



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #798 : 08 Februar 2010, 10:01:15
[quote author=lanam link=topic=1212.msg406723#msg406723 date=1265617206
mi pasji lastniki bomo sedaj kasirali sadove tega sprenevedanja: vsi politiki a la Kranjc bi se sedaj šlepali na to vročo temo: ker nimajo nobenega konstruktivnega mnenja, udrihajo kar povprek: vsi psi na javnem mestu naj bi imeli nagobčnik....pa kaj še!?
[/quote]

Ne, ne bomo, ker bomo zahtevali resnico in odgovornost, in bomo pomagali javnosti razumeti, v čem je problem in kaj jim predstavlja večja nevarnost: psi ali skorumpirani politiki.  Odgovorni lastniki psov, ki lepo skrbimo za svoje štirnožne prijatelje in poskusimo biti obzirni do drugih občanov, ki jih srečujemo v javnih prostorih, ali mučitelji živali, ki jih imajo za statusni simbol in sebične, če ne celo bolne, namene in jih ne briga, kakšno škodo naredijo oni in svoji psi. Naj se preusmeri pozornost javnosti, državnih inšpektorjev, in politikov tja, kjer je treba dejansko nekaj narediti za javno dobro in pravice vseh.




shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #799 : 08 Februar 2010, 10:14:54
Itak ima gospod Vidic nekaj fiksnih idej, ki se jih nikakor ne more znebiti. Tako je dolga leta pridigal, kako se psice med seboj nikakor ne marajo, da so večni špetiri, če imaš v istem gospodinjstvu 2 ali boh ne daj več psic, pa o nekem smrtnem sovraštvu in medsebojnih borbah psic do smrti je sanjal - kar naj bi se pa med samci v istem gospodinjstvu ne dogajalo. Ker da so samci za razliko od psic kavalirji in da če se že zrohkajo, se potem tudi pobotajo. No potem je zadevo malo omilil - psice sicer med seboj lahko nakako shajajo, ampak prijatle pa ne morejo biti.
Zanimivo je, da je sam pa lahko sprehajal 2 ali 3 pse hkrati, pa še spuščene jih je imel vsaj občasno. Kar je dovoljeno bogovom, ni dovoljeno volom.
Vidicu svetujem, naj se namesto nebuloz, ki jih klati v medijih raje malo zamisli nad svojo vlogo v tem nesrečnem primeru. kolikor je meni znano, je prav on svetoval pokojnemu lastniku, kakpo naj ravna s svojimi psi.

mislim, da kljub kritikam tega izvrstnega kinologa ne gre kritizirati

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #800 : 08 Februar 2010, 11:57:14
mislim, da kljub kritikam tega izvrstnega kinologa ne gre kritizirati

Čeprav nisem ravno privrženec Vidicevih teorij, te moram opozoriti, da mu vseeno delaš krivico....g.Vidic je bil proti temu, da se psi vrnejo lastniku in ga tudi v zadnji komisiji ni bilo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #801 : 08 Februar 2010, 13:30:58
Ja, sem se že enkrat opravičila. Če kdo ni opazil, še bom pa še enkrat. za zadnji odstavek.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #802 : 08 Februar 2010, 16:24:27
Shinegirl in Martinca.

Gospoda Vidca ne poznam, niti ne poznam njegovega dela v kinologiji, zato o njegovi strokovnosti ne bom sodila.

Moj komentar leti izključno na njegovo mnenje v tej zadevi.
1.Vsi, ki smo v zadnjih dneh spremljali medije, vemo da je g. Vidic pred kamero večkrat ponovil, da je lastniku osebno rekel, da ne podpira vrnitve psov njemu in na njegovo lokacijo skupaj.
2. Znano je, da je bil g. Vidic član prve in druge komisije, ki je odločala o vrnitvi psov in se s tem NI strinjala.

3. Iz tega dokumenta: http://image.24ur.com/media/document//60406400.pdf pa je lepo razvidno, da je g. Vidic na željo (in verjetno ne zastonj) lastnika podal svoje strokovno mnenje o vedenju 2 psov, ki sta še ostala v zavetišču.
Njegovo mnenje, mnenje g. Levstka in g. Rotnerja, pa naj bi po pisanju odvetnika zadostovalo za vrnitev psov in na podlagi teh mnenj tudi oporeka formiranju tretje komisije, v katero noben od teh treh strokovnjakov potem ni mogel biti imenovan zaradi (ne)pristranskosti.

Če ne bi napisal te izjave, bi bil po vsej verjetnosti imenovan tudi v tretjo komisijo. Glede na to, da je dal pozitivno mnenje o vedenju psov, kakšno bi bilo potem njegovo stališče v odločitvi tretje komisije?

Meni osebno to deluje zelo dvolično!



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #803 : 08 Februar 2010, 18:02:46
Kaj pa mene moti v njegovih izjavah, da je rekel, da jih niso hoteli usmrtiti zato, ker so to bili tako krasni primerki (pa takrat se še ni vedelo za zlorabo in vse kar je bilo znano je bilo, da so psi popolnoma neuravnovešeni). Sem se zato vprašala, kakšna je vloga vzrejne komisije, če imajo pobesnele pse, ki pogrizejo človeka za krasne primerke :P

Seveda, sedaj tudi sama na vse skupaj gledam iz drugega zornega kota, ampak takrat pa se mi to ne bi zdela primerne plemenske živali zaradi karakaterja.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #804 : 08 Februar 2010, 18:17:39
Zakaj pri nas ne uvedejo teste karakterja-podobno kot v finskem.čisto običajne. Reakcija na ljudi, ki psa presenetijo, ki so glasni (kao pijani), ropot, strel, kako prenesejo biti sami privezani nekje....To bi bilo res dobro!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #805 : 08 Februar 2010, 18:23:21
Zakaj pri nas ne uvedejo teste karakterja-podobno kot v finskem.čisto običajne. Reakcija na ljudi, ki psa presenetijo, ki so glasni (kao pijani), ropot, strel, kako prenesejo biti sami privezani nekje....To bi bilo res dobro!


Za vse lastniške pse? Potem bi moja takoj letela na veterinarsko mizo po injekcijo :-\ pa marsikakšen verjetno tudi še. Kakšni testi so to in kaj pokažejo oz. kaj se naredi na podlagi dobljenega rezultata?


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #806 : 08 Februar 2010, 18:31:57
čara- a ni na Finskem recimo to kot eden od pogojev za vzrejo, ne nujno za vsakega psa?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #807 : 08 Februar 2010, 18:49:47
čara- a ni na Finskem recimo to kot eden od pogojev za vzrejo, ne nujno za vsakega psa?

za vzrejo imajo teste, ampak tam je rodovniške 90 % populacije, pri nas pa 9 %  ::). Torej moramo za začetek dosežt, da bo mešancev in nerodovniških skupaj samo 10 %, da bomo sploh lahko vplivali na vzrejno politiko  :P.
Kaj navsezadnje pomagajo ne vem kakšni testi za vzrejo paseskih psov, če pa ljudje masovno kupujejo pasemske brez rodovnikov?
Kako bomo ob taki anarhiji pri prodaji in vzreji lahko karkoli pametnega predipsali za posedovanje posameznih pasem?
Točka 1 bi bila, da se končno označi in dosledno vodi evidence - kar je že zakon z belo brado, pa neizvajan,
točka 2, da se prepove vzrejo in prodajo nerodovniških psov ( mešančke se lahko samo pokloni, za legla pa enaki standardi , popis (vzrejni referent)in označevanje kot za pasemke že od rojstva dalje)
potem pa šele lahko učinkovito predpišemo karkoli drugega-npr teoretični izpit še pred nabavo psa in itd

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #808 : 08 Februar 2010, 18:51:10
Mah, kakorkoli obrnemo, stvar je kakrsna pac je. Ce bi se slo to za psa enega xyz cloveka bi koncal pod streli policije ze leta 2006, prav tako ce bi se slo za mesanca ali pa rodovniskega. Ker pa so bili psi "krasni primerki pasme", z javnosti dobro poznanim lastnikom, s karakterjem u k*** pa je kar je. Moje mnenje je se vedno, da si je tole zasluzil, pa zloraba gor ali dol, nekaj v ravnanju s temi psi pac ni bilo ok in to je dejstvo.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #809 : 08 Februar 2010, 19:09:44
Mene pa konkretno zanima, kako se lastnik psa lahko zaščiti v primeru, da mu neznanec vstopi na ograjen vrt in ga pes poškoduje?