Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 596257

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1710 : 08 Marec 2010, 11:53:23
Nemara v teoriji, koliko vem odstreli psov na lovišči pri nas niso redkost.


Vedno se najde tudi kak norec med lovci, ki bi streljal vse po vrsti   >:(  ampak v glavnem pa lovci ne streljajo, ker nočejo imet težav.  ;)

Kristinca & Florinca


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1711 : 08 Marec 2010, 11:58:13
Lol, a ti sploh veš kaj pišeš?  :D S tem ko se strinjaš, da lovci streljajo pse, se strinjaš, da lovec ustreli tvojega psa. Ti je jasno to? Vsak pes, ki goni srno in za to ni izšolan, dela škodo v lovišču.

Kdo pravi, da nam povodec ni potreben? Pravim samo, da je na nas da ocenimo, kje imamo lahko spuščenega psa. In samo zato sem prej omenila 10let izkušenj - taki očitno niso sposobni precenit, ti pa po nekem naključju si. Se ti ne zdi to nič čudnega?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1712 : 08 Marec 2010, 12:00:31
No, ravno to je bistvo, zakaj se pse na loviščih ne bi spuščalo, zaradi njihove lastne varnosti in pač da mnogo psov izven povodca lahko nardi tudi škodo.
Jasno, da se mi ne zdi v redu, da si človek jemlje pravico odstrela  psa , sploh če ga imaš na kakšnem 10m povodcu

Citiraj
Ti je jasno to? Vsak pes, ki goni srno in za to ni izšolan, dela škodo v lovišču

Sem zapisal da je gonila v kontekstu šolanja, z lovcem   in z izšolanim psom, ko jo imam sam pa nikakor ni na loviščih brez povodca

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #1713 : 08 Marec 2010, 12:02:11
ravno zaradi tega, ker ljudje tako srdito iščejo luknje, trenutna zakonodaja ne deluje, kot je že bilo zgoraj rečeno pes v urbanem okolju nima kaj delati izven povodca, dokaj preprosto.
Davor, v tej temi smo ti že najmanj 10x citirali zakon in če bi ga samo 1x prebral, ne bi pisal teh neumnosti! Luknje iščeš ti in tebi podobni, ki nas v vsaki svoji objavi prepričuješ, da mora biti pes vedno in povsod privezan, čeprav to niti slučajno ni res!!!
PES MORA BITI PRIVEZAN TAM KJER JE ALI SE PRIČAKUJE VEČJE ŠTEVILO LJUDI!!
Drugje pa naj vodnik glede na svoje sposobnosti in glede na stopnjo poslušnosti svojega psa sam presodi ali je psa varno spustit iz vrvice ali ne.

Citiraj
Kontrola, socializacija je zgolj izgovor, zakaj nekateri smatrate, da za vas slednje ne velja. Takšen odnos l, tudi doprinese da je javnost že tako skeptična do lastnikov psov. Ob bok tistim ki so nesposobni za svojim psom počistiti.
Javnost je kvečjemu lahko skeptična zaradi lastnikov, ki svojega psa spustijo iz dvorišča, da se sam naleta na okrog in pa zaradi lastnikov, ki jih njihovi psi vlečejo na povodcu. Proti psu, ki mirno hodi ob vodniku, je nanj pozoren in ga nič drugega ne zanima, pa tudi če ni pripet, normalni ljudje nimajo čisto nič proti. Taki očitno motijo samo tebe!
Po mojih opazovanjih največ poserjejo psi, ki se sami sprehajajo naokrog in pa tisti, ki jih lastniki sprehajajo na fleksijih, sami pa ob tem pa ves čas telefonirajo in se sploh ne zavedajo, da imajo s seboj psa, še manj pa kaj ta pes počne.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1714 : 08 Marec 2010, 12:05:15
Itak, da povodce potrebujemo  :D:P Ko z gonečo se psico na sprehodu srečam vsiljivega spuščenega " brezlastnikatavajočega" vaškega loverja, primeš štrik, ki ga za svojega psa ne rabiš in z njim na prvi kozolc pripneš tega, ki štrik očitno potrebuje. Tako lahko mirno nadaljuješ sprehod. Občasno potrebuješ povodcev celo več >:D.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1715 : 08 Marec 2010, 12:13:26
Citiraj
PES MORA BITI PRIVEZAN TAM KJER JE ALI SE PRIČAKUJE VEČJE ŠTEVILO LJUDI!!

kar si fino razlagate po svoje, očitno tudi na pločnikih  v naselju ni za pričakovati večjega števila ljudi

In tole sploh ni bistvo, nikjer nisem zapisal da pes mora biti vedno in povsod na povodcu, izven urbanega mesta je lahko mirne duše, je pa potrebno sesti v voz in se zapeljati malo dlje izven, Vem da ni ravno lagodno, ampak za takšnega ljubitelja psov saba tole ja ne bi smel biti problem? 

Glej, problem je ta da "pod kontrolo" temelji na lastni oceni sposobnosti, ki pa je subjektiva, če poznam človeka in vem da ima psa pod nadzorom ne kompliciram tudi ne v mestu, ampak dobri vodniki so daleč v manjšini

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1716 : 08 Marec 2010, 12:16:20
Citiraj
http://www.youtube.com/watch?v=qFP28ANXLLA

tale striček je pa res fenomenalen. Meni to uspe samo s tremi, če jih hočem imeti vseh pet, mora biti zraven še sin. Sicer pa delujejo zelo podobno. Krdelo pač. Tega je zelo lahko obvladati, če ti vodja krdela pomaga. posameznih psov se pa ne bi dalo niti pod razno, ker bi se za prvim vogalom ratlezli na vse strani.

davor, a ni hecno, da se mojih spuščenih noben ne boji, če grem pa na sprehod z enim samim privezanim, ki se (še) ne zna obnašati, gredo pa vsaj 10m naokrog.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1717 : 08 Marec 2010, 12:20:54
Govorimo o psi, ki so pod kontrolo, se pravi da imajo narejen odpoklic in da je lastnik v neposredni bližini. Takšni psi po navadi tudi ne rinejo kar v vsakega psa ampak so ponavadi skoncentrirani na svojega vodnika oz se brigajo zase.

Isla ni pisalo o povodcih v prvi verziji. Vedno je pisalo o kontroli. Sem preverila, ker imam doma kar nekaj podpisov ta prve verzije.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1718 : 08 Marec 2010, 12:23:18
TI spuščaš psa v lovišču, zato da lahko ohranja svoje naravne zasnove. MI imamo svoje cucke toliko pod kontrolo, da če mu srna pred nosom švigne, ne bo letel za njo. oz če bo, bo prišeč nazaj takoj, ko ga pokličemo.

Predvčerajšnjim sem bila na travniku s tremi psi. Tavečji je ležal ob meni, tamala je neki okrog skakala, s srednjim (sosedovim goničem!) sva se ravno nekaj futrala. Iz gozda pridejo tri srnice. Ni panike, vsakdanji dogodek. Nato pa ena začne firbcat in je z vsakim korakom bližje. Mi je jasno, da če gre divja žival brez vsakega straha proti tebi, mora bit nekaj narobe z njo, zato sem za vsak slučaj rekla tavečjemu, naj vstane. Srnica obstoji in tamala začne počasi hodit proti njej. Sem si rekla, da bo to ena lepa vaja za kontrolo, pa sem še Buda dala na frei. Sem obadva nadzorovala z raznnimi ukazi, počasi, stoj, ipd, da ne bi srnic prestrašla. Ko so bili na par metrov narazn, se je srna odločila, da ima dost, se je obrnila in šla nazaj. Jaz sem svoje odpoklicala in smo šli naprej. Srne so bile tako firbčne, da so še 10min hodile za nami inje malo manjkalo, da bi začele frizbi lovit  :D
Goniču ga je prvo mal trgalo na povodcu, sam sem ga hitro preusmerila na hrano, pa je bil priden. Vsi trije so bili pod kontrolo, dva spuščena. Neverjetno, a?

In na iste načine delamo na urbanih površinah, kjer ni. oz ni pričakovati večjega števila ljudi. S tem krepimo kontrolo nad spuščenim psom, krepimo pasjo samokontrolo in zmanjšamo možnost, da bomo enkrat morali rečt "sej kej takega pa še nikoli ni naredil".

Jao, pa ne razlagamo si zakona po svoje, ampak točno tak kot piše



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1719 : 08 Marec 2010, 12:37:34
Mene pa samo zanima Davor,če že treniraš z svojim psom gonjo divjadi a ga misliš tudi uporabljati za lov?Če se ne motim je tvoja psica sterilizirana(ali pa sem jaz kaj pomešala)?Taka tudi ne rabi PNZ za vzrejo,ker se jo več ne more iti.
Če pa treniraš psa samo zaradi prirojenih nagonov,si pa že zdavnaj brcnil "v temo".Goniče,ki se ne uporabljajo za vzrejo ali lov je najbolje NE uvajati v lov.Najtežje je namreč psa najprej uvajati v lov in ga na vse pretege hvaliti,kasneje pa vse to v čemer je bil prej priden zatreti.
LP Tjaša



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1720 : 08 Marec 2010, 12:44:17
Citiraj
Neverjetno, a?
 

Sploh ne, goniča si imela na povodcu koliko sem te razumel ? zakaj pa ga nisi spustila?
Verjamem, da ste nekateri sposobni in izkušeni vodniki, kar sam nisem, čeravno se ogromno ukvarjam z psom in je ta v večini vidikov pozitiven (primerno socializiran, brez kančka agresije), ga nimam povsem pod nadzorom (če ravno ni iniciativa hrana) prav zaradi močnega nagona (in biglovskih "interesov"), ter manjek  izkušenj in že zaradi tega je zame povodec potreben. Sem samokritičen dovolj da ocenim svojo sposobnost brez da bi se precenjeval in s tem ogrozil lastnega psa

In recimo tule vas je nemara 10? izkušenih vodnikov. ki ste tudi sposobne imeti krdelo  Ali res mislite ,da je večina lastnikov psov pri nas na takšnem nivoju sposobnosti in izkušenj? Ali ste nemara v manjšini?
In ravno tole je bistvo, nemara same imate pod nadzorom psa veliko ljudi, ki sicer trdi isto pak nima. Dejansko je trenutno zakonodaja brez primera, ker je preveč pogojena na zavedanje odgovornosti in to je tudi razlog zakaj menim da je neprimerna. Tule pa se dajejo argumenti češ človek ki ima več psov je itako večinoma dovolj sposoben za obvladovanje le teh, in kinolog po defaultu. Seveda

Citiraj
Mene pa samo zanima Davor,če že treniraš z svojim psom gonjo divjadi a ga misliš tudi uporabljati za lov?
   

Je ta možnost ja, ne bi pa rekel da "trenirama", sma zaenkrat zgolj poskusila kako se odnese,  kako bo v bodoče pa še ne morem trditi

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1721 : 08 Marec 2010, 12:51:01
Ker bi skliznil v trenutku, ko bi mu odpela povodec  ;)

Sem samokritičen dovolj da ocenim svojo sposobnost brez da bi se precenjeval in s tem ogrozil lastnega psa

Tudi mi. In verjamem, da bi z izvajanjem zakonodaje imeli vsi lepši jutri  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1722 : 08 Marec 2010, 13:04:32
Tam, kjer se običajno sprehajamo, so pozimi srne vedno kje v bližini. Če je med njimi in psicami grmovje, pridejo včasih srne pofirbcat čisto od blizu. Pa ni nobenega problema še celo z zajci ga ni. Tiste med psicami, ki imajo nekaj malega veselja do gonje v sebi, to lahko sproščajo na vranah. Jih je mogoče brez problema odpoklicati prej, preden spodijo vrane, sredi "gonje" ali na koncu, po želji.

se je že zgodilo, pred leti, da sta lovcem ušla dva mlada ptičarja za zajcem. Moje psice so bile precej daleč stran, sem jih za vsak slučaj poklicala. Poti mojih psic in obeh ptičarjev so se križale. Psice so se na poti do mene lepo vljudno ustavile in spustile mimo zajca in ptičarja, potem pa prišle do mene. Vmes je bila tudi moja pokojna prinašalka, ki ni bila tako zelo brez nagona kot sedanje samojedke.

In ja seveda se strinjam z Lojzetom, da psov, ki jih nikoli ne nameravamo imeti za lov, ni pametno pustiti goniti. niti v šoli po vseh pravilih ne. Ker gonjo samo še bolj vzljubi, v njej uživa, potem mu pa to vzameš. jaz bi šla s takom psom raje na kakšen coursing, kjer bi lahko svoj nagon izživel brez škode. Ampak če je že prišel na okus, kako je loviti zajca, potem mu plastika ne bo všeč.

Citiraj
Dejansko je trenutno zakonodaja brez primera, ker je preveč pogojena na zavedanje odgovornosti in to je tudi razlog zakaj menim da je neprimerna.
No tole je pa res klobasa. Vsak dober zakon temelji na odgovornosti. recimo: čisto dovolj je če piše: pes mora biti pod nadzorom, lastnik odgovarja za škodo. En pes je lahko pod nadzorom tudi, če je spuščen brez komanda, drug je lahko spuščen pod komando, tretji rabi povodec, četrti pa še halti za povrhu.  Če se lastnik preceni in pes povzroči škodo, je lastnik kaznovan (oziroma bi moral biti, če bi sistem deloval kot je treba)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1723 : 08 Marec 2010, 13:12:43
Vsak dober zakon temelji na odgovornosti. recimo: čisto dovolj je če piše: pes mora biti pod nadzorom, lastnik odgovarja za škodo. En pes je lahko pod nadzorom tudi, če je spuščen brez komanda, drug je lahko spuščen pod komando, tretji rabi povodec, četrti pa še halti za povrhu.  Če se lastnik preceni in pes povzroči škodo, je lastnik kaznovan (oziroma bi moral biti, če bi sistem deloval kot je treba)



Podpis.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1724 : 08 Marec 2010, 13:17:08
pa obstaja kakšna možnost, da se naredi še verzijo peticije ki jo lahko podpisuješ po internetu (kot recimo peticija Mladine Ukinimo vojsko)?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1725 : 08 Marec 2010, 13:24:35
No tole je pa res klobasa. Vsak dober zakon temelji na odgovornosti. recimo: čisto dovolj je če piše: pes mora biti pod nadzorom, lastnik odgovarja za škodo. En pes je lahko pod nadzorom tudi, če je spuščen brez komanda, drug je lahko spuščen pod komando, tretji rabi povodec, četrti pa še halti za povrhu.  Če se lastnik preceni in pes povzroči škodo, je lastnik kaznovan (oziroma bi moral biti, če bi sistem deloval kot je treba)



Tuid jaz se strinjam, s tem da za škodo bi moral vedno odgovarjati lastnik psa, tako kot pri avtu. Se pravi, če proda psa, pa ne naredi prepisa v registru je odgovorni VEDNO zadnji vpisani lastnik v javne evidence. Kot pri avtu- če ga ne prepišeš in se voznik zakanta, si pač ti odgovoren. Ne tako kot so se izgovarjali letos pri unem ustreljenem, ko je  bil edini vpisani lastnik vzreditelj,(ki s eni spomnil komu j epsa prodal  ::)) , pa se kao ni dalo ugotovit čigav je res bil. Bull shit- bi pač obsodili vzreditelja, ker je bil edini uradni lstnik- drugič bi že poskrbel, da bi bile evidence prave- vsaj za prvega v verigi.
Tako bi ljudje tudi dvakrat premislil , komu bi dali svojega psa za vodit.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #1726 : 08 Marec 2010, 13:25:36

In recimo tule vas je nemara 10? izkušenih vodnikov. ki ste tudi sposobne imeti krdelo  Ali res mislite ,da je večina lastnikov psov pri nas na takšnem nivoju sposobnosti in izkušenj? Ali ste nemara v manjšini?


Ma kaj tebe pravzaprav skrbi? Te skrbi, da bi si vsi pasjeljubci nabavili 5 ali več psov? To je čista neumnost, zakon je že do zdaj dovoljeval do 10 psov pa ne poznam ravno veliko ljudi, ki bi imeli več kot 2 psa kar tako iz ljubezni. Večino, ki poznam in imajo 3 in več psov so vzreditelji, agilitaši in inštruktorji na splošno pa še ti imajo ponavadi kvečemu 3 zelo redko več.
Tisti, ki se z psmi aktivno ukvarjajo (delajo z njimi - tekmujejo) jih bodo imeli več tudi v prihodnje (pa če se zakon spremeni ali ne), vzreditelji prav tako vsi ostali pa se bodo še naprej sprehajali okoli z enim psom.

Koliko ljudi, ki ima doma " kardelo" pa ti poznaš?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1727 : 08 Marec 2010, 13:28:38
Lanabela tudi jaz se podpišem.  ;)  Se mi pa zdi, da je pri Davorju na pohodu tipična slovenska lastnost: foušija.  :D  Tudi on bi imel psico raje spuščeno (dokaz za to je pisanje, da je že bila spuščena na travniku), ampak ker je zaradi neubogljivost ne more imeti, tudi drugim tega na privošči.  ::)   ::)

Kristinca & Florinca


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #1728 : 08 Marec 2010, 13:32:45
 ;D ;D ;D



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #1729 : 08 Marec 2010, 13:49:07
Citiraj
In tole sploh ni bistvo, nikjer nisem zapisal da pes mora biti vedno in povsod na povodcu, izven urbanega mesta je lahko mirne duše, je pa potrebno sesti v voz in se zapeljati malo dlje izven, Vem da ni ravno lagodno, ampak za takšnega ljubitelja psov saba tole ja ne bi smel biti problem
Vsakih pet minut spreminjaš svoje mnenje: enkrat vsi povsod, potem spet nekje ni treba - odloči se!

Ne vem od kje ti ideja, da moj pes hodi srat pod Prešernov spomenik (dreka seveda ne poberem) potem ga pa brez povodca odšetam do Tivolskega parka, kjer spuščen nori naokrog in teži drugim psom  ???

Sem iz Ljubljane, vendar se mi ni treba nikamor vozit! Slabih pet minut hoje od doma imam krasno gmajno, travnike in gozd, kjer NI IN TUDI NI PRIČAKOVATI VELIKO LJUDI, tako da se moja psica v uri ali dveh lahko pošteno naleta, SPUŠČENA. Če pa že slučajno kdo pride nasproti, se pa že sama od sebe ustavi in me počaka ali pa pride k meni in greva skupaj mimo drugih ljudi.
Lagodno, da bolj lagodno ne bi moglo mit, a ne ;)
Če pa mi to lagodje ne bi bilo omogočeno, bi se pa brez problema dnevno vozila tudi na kakšno bolj oddaljeno lokacijo. Psa raje nimam, kot da bi bil obsojen izključno na sprehajanje na povodcu po kateri od Ljubljanskih ulic.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1730 : 08 Marec 2010, 13:56:13
No, ravno to je bistvo, zakaj se pse na loviščih ne bi spuščalo, zaradi njihove lastne varnosti in pač da mnogo psov izven povodca lahko nardi tudi škodo.
Jasno, da se mi ne zdi v redu, da si človek jemlje pravico odstrela  psa , sploh če ga imaš na kakšnem 10m povodcu

Sem zapisal da je gonila v kontekstu šolanja, z lovcem   in z izšolanim psom, ko jo imam sam pa nikakor ni na loviščih brez povodca

A se ti malo butastega delaš ali pa si neumen? Zdej te mam pa poln kufer. Tvoj pes nima kaj bit z lovcem, izšolanim psom, če pa tvoj pes ni izšolan! Spravi se naredit lovse preizkušnje, šolanja, predno pustiš psa jagat-pa še odpoklica nima narejenega.

Kako si upaš sodit druge, če pa pri sebi nimaš pošlihtano?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1731 : 08 Marec 2010, 13:58:30
Mah brez veze se ubadati z njim. Jaz pravim - moja ni za biti spuščena brez povodca in tako pač je. Ne morijo me pa psi, ki so prosti in se lepo držijo lastnika in ga v prvo ubogašjo. Problematični so tisti, ki imajo gluha ušesa za lastnikove ukaze.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1732 : 08 Marec 2010, 14:03:57
Me je že Lanabela prehitela pa bom kar še enkrat citirala, da ne bo kdo spregledal (Davor na primer). Je tako lepo in razumljivo napisano...


 No tole je pa res klobasa. Vsak dober zakon temelji na odgovornosti. recimo: čisto dovolj je če piše: pes mora biti pod nadzorom, lastnik odgovarja za škodo. En pes je lahko pod nadzorom tudi, če je spuščen brez komanda, drug je lahko spuščen pod komando, tretji rabi povodec, četrti pa še halti za povrhu.  Če se lastnik preceni in pes povzroči škodo, je lastnik kaznovan (oziroma bi moral biti, če bi sistem deloval kot je treba)





Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1733 : 08 Marec 2010, 14:09:51
Citiraj
s tem da za škodo bi moral vedno odgovarjati lastnik psa, tako kot pri avtu

pa to je to in tole pri nas še zdaleč ni pravilo, zaradi mene bi bilo tako baš vseeno ali imajo ljudje svoje pse na povodcih, nagobčniki ali samo "pod kontrolo", če bi vsak moral odgovarjati za svojega psa. In to z konkretno strogo kaznijo. Vendar tole sedaj nikakor ne velja in tudi dvomim da bo kdaj, zato raje vidim pse na povodcih in recimo pitbule z nagobčniki. Dokaj enostavna logika

Citiraj
Vsakih pet minut spreminjaš svoje mnenje: enkrat vsi povsod, potem spet nekje ni treba - odloči se!
 

citiraj me kje sem zapisal "povsod" ? na javnih površinah naj bodo psi na povodcu in sam pač travnik izven mestnega okolja in sprehajalnih poti ne smatram za javnega, pa ne mi sedaj s tvojimi definicijami, Lahko pa še tole povem da sem jaz lastnika travnika tudi vprašal če smem, ker koliko vem privatni pašniki ni sodijo v javno dobro.

Citiraj
Če pa že slučajno kdo pride nasproti, se pa že sama od sebe ustavi in me počaka ali pa pride k meni in greva skupaj mimo drugih ljudi.
 

Me veseli, da nimaš konfliktov z tistimi, ki imajo pse na povodcu, naj pa ti iz lastnih izkušenj povem, da tule v gozdu (verjetno  idealna okolica za psa) je kar veliko sprehajalcev, ki imajo svoje pse spuščene in pod "kontrolo" in nato prihaja do renčanja in štale; tak mi naj potem zabrusi da itak tule ni pričakovati veliko ljudi?
Na pločniku pa načeloma nimam toliko težav , sem pa opazil da ob moji pojavi se najde kdo ki da psa takoj na povodec, pa raznih grožnjah prijave ,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1734 : 08 Marec 2010, 14:36:24
Citiraj
Vendar tole sedaj nikakor ne velja in tudi dvomim da bo kdaj, zato raje vidim pse na povodcih in recimo pitbule z nagobčniki. Dokaj enostavna logika

Enostavna ja, pravilno pa nikakor ne. Če ne velja to zdaj (beri če niso sposobni izvajati sedanjega zakona), bodo spremenjenega še toliko manj. Naj naši velecenjeni odgovorni počistijo lepo pred lastnim pragom in uredijo zadeve tako, da bodo delovale. Kdor ne zmore,  naj ostopi in da prostor sposobnim. Sposobni šefi nesposobne in lene podrejene dajo na čevelj brez pardona. Na vseh področjih, ne samo na "pasjem".
Ne rabimo čedalje bolj restriktivnih zakonov ( na vseh področjih), ampak enostavne, življenske zakone, ki pustijo ljudem dihati in jih je v praksi možno izvajati tako, da se barabe polovi.

Če spet primerjamo s prometom: vse višje kazni nimajo nobenega učinka, če je možnost, da te dobijo minimalna.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #1735 : 08 Marec 2010, 14:46:35
citiraj me kje sem zapisal "povsod" ? na javnih površinah naj bodo psi na povodcu in sam pač travnik izven mestnega okolja in sprehajalnih poti ne smatram za javnega, pa ne mi sedaj s tvojimi definicijami, Lahko pa še tole povem da sem jaz lastnika travnika tudi vprašal če smem, ker koliko vem privatni pašniki ni sodijo v javno dobro.

Tukaj:
Citiraj
tako je, javen prostor je dokaj jasno definiran, neglede koliko je v določenem trenutku obljuden, psi v urbanem okolju nimajo kaj biti brez povodca, to tudi velja za območja, ki so v kontektsu javnega dobro (popularne gozdne sprehajalne poti); lovec pa koliko je meni znano  lahko strelja na spuščenega, nenadzorovanega psa, če slednji dela škodo na lovišču

In tukaj ti je Nika podala ZAKONSKO DEFINICIJO, ne mojo, kaj javni prostor je:
Citiraj
Torej iz Zakona o varstvu javnega reda in miru: 2. javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur

Iz Zakona o zaščiti živali:
11.čl. Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.
Obrazložitev v zakonu o zaščiti uporabljenih pojmov:
5.čl.22.tč Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi.
 

Citiraj
Me veseli, da nimaš konfliktov z tistimi, ki imajo pse na povodcu, naj pa ti iz lastnih izkušenj povem, da tule v gozdu (verjetno  idealna okolica za psa) je kar veliko sprehajalcev, ki imajo svoje pse spuščene in pod "kontrolo" in nato prihaja do renčanja in štale; tak mi naj potem zabrusi da itak tule ni pričakovati veliko ljudi?
Na pločniku pa načeloma nimam toliko težav , sem pa opazil da ob moji pojavi se najde kdo ki da psa takoj na povodec, pa raznih grožnjah prijave,
Zakon je jasen. Zato pa sem proti spreminjanju zakonodaje in uveljavljanju načel, kot jih zagovarjaš ti, ravno zaradi takih primerkov kot SI TI! Da mi bo po vsem času in trudu vloženem v socializacijo, šolanje in kontrolo mojega psa, »nek davor« sredi gozda grozil s prijavo, ker moj pes ne bo na povodcu.

Kakršen pes, tak gospodar! – Bi se v tvojem primeru kar strinjala s tem.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1736 : 08 Marec 2010, 14:59:27
danes kroži po mailih slika opisane table s pripisom:

TABLA STOJI NA VPADNICI V LYON, ZA BRANJE IN KRATEK ČAS, KO STOJIŠ V KOLONI. 
 
PREVOD: 
 
Pismo moškim: 
 
Prvi ščitnik za genitalije (suspenzor) je bil uporabljen leta 1874  v hokeju na ledu, 
prva zaščitna čelada za vožnjo z motorjem pa leta 1974.   
Moški so torej potrebovali 100 let, za ugotovitev, da so tudi možgani pomembni. 
Podpis: Ženska 

O.P.
Davor je moški

Kljub temu upam,da bo svoje klobasarije že končno uspel prenesti in nadaljevat v ustrezni temi opovodcih, ki je bila že odprta. To je tema o napadu 3 bulmastifov, ki se je zgodil doma, ne na javnem mestu, s psi, ki sobili že najmanj 3 x predhodno deklarirani kot nevarni, kar pomeni ,da je zanje že veljala določba, ki si jo Davor želi: na vrvici in z nagobčnikom.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1737 : 08 Marec 2010, 15:10:42
...in kljub temu do zadnjega dne niso bili vpisani v register nevarnih psov, lastnik jih je dobil nazaj kljub temu, da ni izpolnil pogojev, ki mu jih je predpisala tretja komisija (treh ločenih pesjakov) in mu jih niso vzeli, čeprav se ni držal navodil (imel je vse tri skupaj v enem prostoru). Inšpektorji so ga nadzorovali po telefonu in tako, da so si pogledali ograjo in tablo na njej. Kot jagoda na vrhu tortice je pa to, da so psi imeli vzrejna dovoljenja, kljub dokazani agresivnosti, en ga je dobil celo v "zaporu".

rešitev: nataknimo nagobčnike pitbulom (prosto po davorju).



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1738 : 08 Marec 2010, 15:11:54
        

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1739 : 08 Marec 2010, 15:15:07
Ker pa je danes dan žena in v izogib posilstvom ipd. Naj si moški nataknejo natičnik-uporabijo lahko kar nagobčnik, saj natičnika še ni možno dobiti povsod.
Obstaja tudi kemična kastracija (nezmožnost pretoka krvi in s tem "dviga").
Poskrbimo za varnost žensk in mladih punc! >:D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!