labrador

apostol · 2741

apostol

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 22 April 2012, 14:48:50
pozdravljeni

S prijateljem sva se spoznala na vilharjevi ko sva na "pasjem igrišču sprhajala psa"  lastnika vsak svojega Labradorca. Prijatelj, ki je drugače bolj slab za računalnik je za razliko od mene lastnik rodovniške labradorke  Stara bo 3 leta in naju oba zanima, kaj vse je potrbno narediti da bi imela njegova psička leglo. Sedaj ima samo rodovnik in potni list, nikoli pa je ni peljal na raztavo oz. ocenjevaje. Torej kje začeti, kam se obrniti in na kolikšen finančni zalogaj je treba biti pripravljen.
Pričakujem in želim da mi nekdo predstavi vrstni red in okvirne cene.

hvala



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 22 April 2012, 15:02:58
http://www.klub-retrieverjev.si/

Psica mora opraviti vzrejni pregled - na zgornjem linku imaš napisano kje in kdaj bo letošnji spomladanski.
Psica mora imeti slikane kolke in komolce (cca 200€), imeti mora klinični pregled oči (cca 30€), genski test za PRA če ni clear po starših (cca 65€), telesna ocena in vzrejni pregled z vzrejno preizkušnjo pa pride cca 65€.

Na vzrejni preizkušnji se ocenjuje poslušnost, prinašanje prinosila iz trave in globoke vode in strelomirnost.

Z leglom so pa potem še višji stroški..



apostol

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 April 2012, 15:54:22
oo hvala.

Ali se potem ti pregledi letno obnavljajo in če morda veste kaj vse potrebuje mladič pred odajo. Cepljenje, kako se naredi rodovnik itd
 



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 22 April 2012, 16:11:12
Glede vzrejnega pregleda je odvisno kakšno vzrejno oceno dobi psica. Če dobi trajno vzrejno dovoljenje ne rabi it obnavljat, če pa dobi pogojno pa so določene omejitve.

Mladič mora biti pred oddajo primerno hranjen, večkrat razglisten, primerno socializiran, prvič cepljen za kužne bolezni (+čipiran+potni list+vpis psa v register) - to pride cca 40€ na mladiča, obisk vzrejnega referenta pride 20€+potni stroški, rodovnik izda KZS na podlagi papirjev, ki jih izpolni vzrejni referent ob obisku (cena rodovnika je okrog 25€).



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 22 April 2012, 16:14:58
Potem, ko psica pridobi vzrejno dovoljenje in se opravi paritev s samcem z vzrejnim dovoljenjem, je treba vzrejni komisiji prijaviti paritev. Brez prijave paritve ni mogoče izvesti drugih formalnosti.



apostol

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 April 2012, 18:40:26
Ufff pol pa to ni kar tako.  Mislim da ga bo kar minilo in se ne bo spuščal v parjenje. No potem pa predvidevam da je še zelo težko najti nove lastnike - kupce.



apostol

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 April 2012, 18:52:38
Hhhm še tole me zanima.
 Kako se določi cena skoka (baje naj bi bila cena skoka en mladič - po drugi strani sem pa zasledil da je to le pol mladiča) saj vem stvar dogovora ampak kaj je neka realnost oz. ali obstaja kakšno nenapisno pravilo. Sploh pa ali mora res psica k psu priti na parjenje ali obratno.  Po moje pes pride na dom - saj tako je včasih bilo pri vaških psih??

Bolj kot sprašujem več vprašanj imam. :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 22 April 2012, 19:06:08
Po navadi psica pride k psu, ker je pes v domačem okolju bolj sproščen in pripravljen za akcijo. Cena skoka je po dogovoru, ni nekih pravil.