Tole glede krdela (moram priznati, da se mi veliko lepše sliši beseda "trop") sem preverila kar na spletni strani projekta Slowolf
http://www.volkovi.si/sl/o-volkovih/biologijaIz tega opisa je jasno, da
trop sestavlja ena družina, ki je lahko pač iz potomcev več generacij, da jih je lahko tudi več kot 10

. In kdo je tu zdaj "alfa"? Ja ta stara dva, a ne

. Ko postaneta stara ali bolna, če ne umreta, prevzame vodstvo mlajši par brez hudih borb za prevlado. Živali tako sodelujejo skupaj za preživetje tropa.
RAZMNOŽEVANJE VOLKOV
Parjenje poteka od sredine januarja do sredine marca. Parijo se enkrat letno.
Pari se samo vodilni par v tropu. Volkulja je breja 62 do 64 dni, mladiče pa skoti v brlogu. V Sloveniji je največ legel aprila. V leglu je najpogosteje 5 do 8 mladih, ki so ob rojstvu slepi in porasli s kratko, temno dlako. Spregledajo pri 10 do 14 dnevih. Mladiči začno zapuščati brlog po 4 do 14 tednih. 40 - 50 % volkov pogine v prvem letu življenja.
Za volka je značilen družinski čut. Par, ki ima skupaj mladiče, je v času kotenja močno povezan med seboj. V začetku prinaša hrano materi in mladičem samec, ter jo izbljuva v bližini brloga. Kasneje jim hrano prinaša tudi samica. V pozni jeseni se trop z mladiči že odpravi na lov.
V obdobju 10 do 12 mesecev mladiči odrastejo, pri dveh letih pa spolno in socialno dozorijo.NAČIN ŽIVLJENJA VOLKOV
Volkovi so izrazito teritorialne živali in živijo v tropih, katerih člani sodelujejo pri lovu, razmnoževanju in varovanju njihovega teritorija.
Trop lahko šteje od 2 do 20, najpogosteje od 5 do 8 živali. Dominanten je roditeljski par, ostali člani pa so navadno njuni potomci oziroma sorodniki. Velikost teritorija se močno spreminja, odvisna pa je od gostote volkov, gostote plena na nekem območju, geografije območja in človekovega dostopa. Volkovi so teritorialne živali in vsako krdelo aktivno brani svoj teritorij pred volkovi iz sosednjega tropa. Meje teritorija so označene z vonjalnimi izločki in oglašanjem. Notranja raba teritorija je različna znotraj leta, odvisna pretežno od ponudbe plena in reprodukcijskih aktivnosti. V času kotitve mladičev se zadržujejo v okolici brloga, kasneje je razpršenost po teritoriju večja, vedno pa obstajajo poti in mesta, kjer se volkovi raje ter pogosteje zadržujejo.