Določitev karakterja - bodočega kupca

Kolibri · 3707

Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
: 06 Junij 2012, 15:08:25
Velikokrat preberem ali slišim - tudi na tem forumu - da "resen vzreditelj počaka, da mladički pokažejo karakter, šele potem lahko izbere pravega mladička za bodočega lastnika".
No, in ker gre pri vzreji za resne stvari, predvsem pa za živa bitja, me zanima, kako vi z gotovostjo ocenite karakter bodočega lastnika in potem še mladička in to nekako "otpimalno spravite skupaj".

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 September 2012, 22:42:53
1. Mladiči
Rada opazujem mladiče (pri igri, pri hranjenju). To je potrebno početi večkrat. Na ta način si lahko pridobiš informacije, kateri od mladičev je bolj dominanten,  družaben,  bolj samotarski,  bolj temperamenten,  bolj vodljiv, plašen, raziskovalec, ima več plena v sebi...
Že v osnovi so razlike med samci in samičkami. Opozorim jih na te razlike.

2.Bodoči lastniki
Večkratni pogovor z njimi. Kaj želijo od mladiča, kako si predstavljajo, da bo življenje z njim. V kakšnem okolju živijo. Skozi razgovor si skušam ustvariti sliko, ali so bolj temperamentni, ali bolj umirjeni. Ali imajo izkušnje s pasmo, ali so bolj močne osebnosti, ali bolj nežne, mehke,....Opozorim jih na določene zadeve. Ko mladiča vzamejo in če imajo kakšna vprašanja, probleme,,,,, me zmeraj lahko kontaktirajo in jim pomagam. To mi je v interesu, ker želim, da so zadovoljni z našimi mladiči, ker potem vem, da je tudi življenje naših mladičev lepo.

lp


Na osnovi vsega tega jim potem svetujem, kakšen mladič bi bil najbolj primeren zanje.



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 September 2012, 22:48:53
Dodatno:

Če ocenim, da oseba ni primerna za bodočega lastnika našega mladiča (zaradi nepoznavanja, neprimernega okolja, kjer živi, neprimerne starosti,...) mu odsvetujem nakup psa pasme, ki jo imam in mu mladiča ne prodam.




zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #3 : 27 September 2012, 17:52:52
kako pa poveš nekomu, da ta pasma ni za njega in da mu odsvetuješ nakup in kaj če se motiš in prvi videz vara in bi bili vseeno dobri lastniki vaših kužkov

lp Andreja

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 14 November 2012, 22:12:39
Če menim, da določena oseba ni primeren lastnik za pasmo mladička, ki jo imam, ji to odkrito povem in argumentiram, zakaj menim tako. Poskušam povedati na lep način, zato da osebe ne prizadenem.

Seveda je možno, da se zmotim in da bi bila določena oseba primerna za lastnika.
Ker pa dajem prednost mladičkom in če nisem sigurna, da bi mu šlo dobro,  kupca odklonim.

Primer:

En fant star cca 14-15 let si je želel mladička, samčka pasme, ki jo imamo. Z starši je prišel k nam na ogled. Spoznali so se z odraslim predstavnikom pasme. Fant mu je pristopil odprto, takoj je z njim vzpostavil stik, medtem ko sta bila oba starša "rezervirana". Psa nista niti pobožala, držala sta se odmaknjeno.

Glede nato, da je bil fant star 14 let, končeval je osnovno šolo ter nameraval nadaljevati šolanje srednje šole v drugem kraju, sem družini argumentirala razloge proti temu, zakaj jim odsvetujem nakup mladiča:
- fant je bil na prelomnici osnovna - srednja šola, vsak dan vožnja v 2.kraj, torej časa ne bi imel veliko, da bi se ukvarjal z psom;
- starši bi v bistvu morali prevzeti skrb za mladiča, vendar so se oni držali "rezervirano" - z mladičem se je potrebno ukvarjati in ga vzgojiti,...skrbeti zanj;

Imela sem občutek, da bi po začetnem navdušenju, pes na koncu pristal večinoma zaprt v pesjaku. Zato sem jim predlagala glede na njihovo situacijo, da naj počakajo še kakšno leto ali 2 in če bodo še vseeno zainteresirani, se lahko zmenimo pri naslednjem leglu. Takrat bi bil fant že v srednji šoli in bi vedel, koliko časa bi mu sploh ostajalo za psa,...

Mladička jim nisem prodala in sem čakala na naslednjega kupca.











zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #5 : 18 November 2012, 14:34:30
ja to je razumljivo, da nisi prodala kužka tej družini, ker pri tako odraslih otrocih morajo biti najprej starši za to.

zanima me še nekaj

Ali ko dajate oglas za leglo napišete zraven ceno kužkov ali ne in ko vas ljudje kljičejo po telef. poveste ceno ali rečete naj si pridejo najprej ogledati kužke in se boste potem zmenili.
No ko sem imela jaz leglo sem jim takoj povedala ceno če so tako želeli, da ne bi po nepotrebnem hodili gledati kužkov, če si ga ne morejo kupiti,
 sedaj pa ne vem ali je to pametno?? ???

lp Andreja

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 November 2012, 21:56:44
Ko dam oglas o prodaji mladičev, ne dam zraven cene.

Sicer imam v mislih neko okvirno ceno, ki je enaka splošni ceni za mladiča pasme, ki jo imam.

Če potencialni kupec sprašuje za ceno, je normalno, da mu povem, kakšna je cena. Vendar, če je pa njegovo prvo vprašanje, kakšna je cena mladiča in nima nekih drugih vprašanj, mi to ni všeč in tudi izrazim začudenje, če ga zanima samo to.

Če začutim, da se oseba resno zanima in da bi šlo mladiču dobro, da bi imel lepo življenje, sem pripravljena spustiti ceno, ker mi to več pomeni.

lp