Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1508344

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1620 : 10 Julij 2008, 13:40:28
Sej če hočeš da samo prinese to poveš
če ni treba to tudi poveš
če se v mes premisliš pač spet poveš
ali pa si tiho in samo mečeš

Sicer pa pes itak loči tudi če vporabiš isto besedo, kdaj se dela in kdaj forma ni važna.

Jaz mam "prinesi" za vse oblike skoraj ali ne rečem nič pa psica vse loči med sabo. Celo enemu lovcvu, ki mi je hotel prepričat,da če bom pustila psici,da mi sama spušča, mi tudi aporta ne bo naredila, sem pokazala, da to ne drži (vsaj za naju)
Sem metala psici 2 žogici. Eno prinese nazaj jo plune in že šiba za drugo... pa sem ji enkrat v mes rekla prinesi pa jo je lepo zadržala, dokler ji je nisem vzela.
Če bi stala nepremično bi pa prišla v sem in prav tako držala... Pes se nauči vsega kar ti paše. Tu ni panike. Samo če smo dosledni...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1621 : 10 Julij 2008, 16:01:31
Ma, dobro. Spet isto vprašanje: kaj je za koga bolj temeljno, forma ali substanca, površina ali vsebina. Zame je prinašanje to, da rečem psu: glej, a vidiš tisti storž, ki je ravno padel z drevesa, prinesi ga. Za deteljico je prinašanje tole: poleg, glej me, spusti, sedi, sem, obrni se, primi, išči, poleg, pa naredi vse to v obratnem vrstem redu.
ne zame je to aport  :D oz športno prinašanje predmeta za aportiranje
prinašanje kar tako je pa, da pač nekaj prinese (npr strož  ;) al pa mobitel, ko zvoni nekje v stanovanju, al pa svojo skledo al pa metlico za stepanje,al pa žogo al pa karkoli, kar se mi da it iskat  :P) nekam v bližino, če pa rečen v roko, pa da prinese meni v roko in mi je pri tem čist vseen kje stoji, leži al pa sedi in kam gleda, še najbolj pa mi je vseen ,če itak mečem samo za to da laufajo naokoli  ;)
in po mojih skromnih izkušnjah, manj ko sta si prinašanje za zabavo in prinašanje za šport podobna- boljše za športno prinašanje in točke  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1622 : 10 Julij 2008, 17:08:56
Tudi jaz jo zaenkrat še nisem učila prinašanja v smislu, da jaz vržem in ona počaka na ukaz, gre iskat in mi prinese nazaj v roko. Po pravici povedano ne vem kako bi se tega lotla, zato se še nisem. Žogice in frizbi imamo za zabavo, pa da se malo zlaufa. Pač ji vržem in ji rečem daj meni in mi prinese, ter drži v gobcu, ko rečem spusti, potem spusti in čaka da vržem. Včasih ji rečem spusti in sedi ali pa spusti in prostor in šele potem vržem. Tako malo za zabavo. Bo pa vrjetno kdaj tudi treba naučit pravilnega aportiranja, ne samo za zabavo...

...sledi svojim sanjam


roberd

  • Gost
Odgovori #1623 : 10 Julij 2008, 18:57:53
Zgleda imamo res precej pomešane pojme. Jaz sem zmeden. Športno prinašanje morda sicer je delo, ampak sploh ni prinašanje, ker pes tukaj ne prinese nečesa, ampak pravzaprav po nekaj pride, namreč po nagrado. Tisto prinašanje kar tako pa morda sicer je prinašanje, ampak, če nima nekega skupnega smotra, h kateremu naj bi bilo sodelovanje med vodnikom in psom usmerjeno, potem ne more biti delo.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1624 : 10 Julij 2008, 20:43:41
Moja ne pride po nagrado, ker je tok skoncentrirana na žogo, frizbi, kar koli...da hrane sploh ne j**e :P tudi v šoli (edine) delamo z igračo, ne s hrano (kot ostali).

Hočem rečt, da jo nočem sama učit prinašanja, da nebi kaj narobe naredila. ker je lažje naučit, kot pa popravljat napake ;)

...sledi svojim sanjam


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1625 : 10 Julij 2008, 21:29:25
IIII jaz imam tudi eno tako, ki je nagrada ne zanima... samo plen in žoga..
Pa je težko delat s klikerjem in hrano zaradi tega

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1626 : 10 Julij 2008, 21:38:26
Za našega ko mi prinese žoga, je največj nagrada da mu šenkrat vržem, priboljška sploh noče  :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1627 : 10 Julij 2008, 21:42:48
IIII jaz imam tudi eno tako, ki je nagrada ne zanima... samo plen in žoga..
Pa je težko delat s klikerjem in hrano zaradi tega

Pač ne delaš s klikerjem in hrano.  ;)

Moj ima tudi veliiiiko raje igračo. Pač delamo na igračo.  :)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #1628 : 10 Julij 2008, 22:54:09
Od kdaj pa se ne da delati s klikerjem in igračo  ???


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1629 : 10 Julij 2008, 22:56:20
Od kdaj pa se ne da delati s klikerjem in igračo  ???

Točno!  ;)

Hrano pač nadomesti igrača.
Tako delam tudi jaz.  :)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


roberd

  • Gost
Odgovori #1630 : 11 Julij 2008, 11:24:34
Nič. Očitno se resni trenerji ne sprašuejo o stvareh, ki so meni najbolj zanimive. Recimo, kako to, da bo pes, ki ga je odličen trener naučil fantastičnih trikov, prepuščen lastni izbiri za druženje "kar tako" raje izbral otroka ali nekoga, ki za kliker se slišal ni. Ali gre morda za odnos vzajemnega zaupanja in spoštvovanja? Če ja, je to je težko doseči tako, da eden na drugega gleda kot na neiskreno bitje, ki je sposobno delovati edino iz egoističnih vzgibov in se odzivati samo za nagrado.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1631 : 11 Julij 2008, 11:56:50
roberd - zelo zanimivo..
Moj Chip je pes, ki vse naredi za hrano in če ga hočem kaj naučiti, si pomagam s hrano.

Če pa gre v dom za starejše in tam hodi okoli teh ljudi, ki ga božajo in jih spremlja pri hoji ( počasni na berglah ) ali pa  samo leži pri ljudeh po kapi in se ga dotikajo ali karkoli dela zanje, - takrat on to sigurno smatra za delo. In nikoli ne pričakuje nagrade..
Je tudi ne dobi od njih.. in vedno, ko sreča ali ima kontakt s človekom, ki je že malo betežen, se obnaša popolnoma drugače in poskuša "pomagat" - nikoli za nagrado..


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


roberd

  • Gost
Odgovori #1632 : 11 Julij 2008, 15:57:26
Meni je samo malo čudno, da se v temi posvečeni ovčarjem - to so tisti psi, ki so sposobni biti ure in ure osredotočeni in posvečeni temu, da samostojno, se pravi s sprejemanjem lastnih pravilnih odločitev glede na spreminjajoče se okoliščine, skrbijo za natačno določen red, soočeni z dvesto ali več ovcami, a se hkrati brezpogojno odzovejo na najmanjši namig njihovega gospodarja - da se tukaj berejo stavki, kot so: "Mojega kuža ne zanimajo briketki, zato je z njim težko delati."



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1633 : 11 Julij 2008, 16:59:38
"Mojega kuža ne zanimajo briketki, zato je z njim težko delati."

Moje tudi ne zanimajo briketki kot nagrada :P Pač se da z njo veliko več in bolj kakovostno delati, če imaš za nagrado igračo. Pa nisem nikoli rekla, da se ne da delati na igračo. Prav nasprotno - dela še z večjim veseljem. In ja, normalno je, da uboga tudi če nimam v žepu žogice...

...sledi svojim sanjam


roberd

  • Gost
Odgovori #1634 : 11 Julij 2008, 17:34:42
Moja bi za brikete puščala kri, tujo, za žogo pa svojo... Ampak to ni tisto, o čemer jaz govorim.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1635 : 11 Julij 2008, 18:03:43
Pač ni požrešnež :P In jaz sem pač izkoristila žogico, ne brikete oz. brikete in priboljške le sem in tja. Ker je večji učinek z igračo. to je to.

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1636 : 16 Julij 2008, 20:17:45
Oj, oj .Po dolgem času vse lepo pozdravljam.Pri nas pa v avgustu pričakujemo mladičke.Naša Kala je že lepa mamica.Kakšna slikeca pa sledi.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1637 : 16 Julij 2008, 20:26:31
Evo iz izleta na prevalo.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1638 : 16 Julij 2008, 21:31:45
Ooooo!!Želim uspešno kotitev in veliko lepih kepic in predvsem zdravih kepic!! :-* :o :o Daj pokaži še kako nosečniško slikico bolj no, da vidimo bodočo mamico.  ::)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1639 : 16 Julij 2008, 22:24:49
Kdo bo pa očka?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1640 : 17 Julij 2008, 10:44:33
Chory, čestitke :) Sem te že mislila vprašat, če maš kaj za povedat :P Sem prebrala v Kinologu, da boste imel puppye :D Želim vam kotitev brez zapletov in ravno prav malih kepic. Pa upam, da boš kaj poročala...

Sky, očka bo Gero Iz MS Turopolje.

...sledi svojim sanjam


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1641 : 17 Julij 2008, 10:49:37
Čestitke,pa slikice! :)
 :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1642 : 17 Julij 2008, 13:36:32
Čestitke!  :)

Čeprav,... Gero ni ravno nek delovni pes.  ;)
Pa kar tri legla bo imel skoraj na kupu.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1643 : 17 Julij 2008, 14:33:56
Evo ;D to bo očka :o.jAseveda ni deloven, je pa razstavni.žAL NI BILO NEKE BOGZNA KAKE IZBIRE.zA ŠE ENO NJEGOVO LJUBICO VEM ZA DVE PA NE.Pa saj to tako ali tako ne razglašajo.Fanta so dali na razpolago pol pa punce,ko voli nek izvoli.Ima pa dobre ocene. :P



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1644 : 17 Julij 2008, 14:50:02
Napisal sem, da ni delovni, ker si se nekaj časa nazaj zanimala za bolj delovne samce.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1645 : 17 Julij 2008, 20:15:46
Ja Sky saj vem.To je bila ena izmed možnosti. ;)Ampak kakšnih experimentov v začetku ni delati.Ampak ponudba plemenjakov je res borna.Vsak seveda svoje hvali a treba je ostati na realnih tleh.Z lastnikom Gera pa sem imela pozitivne izkušnje pred leti, kot tudi sedaj zato sem si psa ogledala in se odločila zanj. ;Dmoram pa povedati da je prevladala pozitivna izkušnja ko je spustil svoje pse.Vsi so bili veseli,prijazni in sproščeni.Ko pa sem omenila možnost neparjenja če mi samec ne bo ustrezal je gospod odreagiral neprizadeto. ;)Bomo videli kaj bo ratalo.Ja saj na slikici je Kala pred dvema dnevoma.Trebušček počasi raste.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1646 : 17 Julij 2008, 20:39:22
Za to odlocitev lahko recem le, skoda :( Se mi zdi, da je bolj to podobno experimentu. Npr taksnemu, ali lahko potomci psa s tako podrtim hrbtom se hodijo ali ne  :-\

Srecno

Blumina



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1647 : 18 Julij 2008, 14:34:09
Vso srečo pri kotitvi in vse najboljše želim mladičkom.
Me pa firbec matra kako se bo ta hrtna linija prenesla naprej.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1648 : 18 Julij 2008, 14:56:08
V kakšne posebne razprave o podrtih hrbtih se ne bi spuščala,ker vsi ki spremljate naš forum prekleto dobro veste kakšno je moje mnenje.pa kot sem že napisala .Izbire ni oziroma je borna.Samec na sliki pa je pri gibanju skladen in ni videti tako kot na sliki.Izbrala sem kar se je pač dalo.Pa še nekaj .Ko sem prosila za nasvet pred parjenjem kje dobiti samca z nepodrtim zadkom, je bilo en kup Pametnjakovičev odgovora pa ne .Zato prosim da sprejmete mojo odločitev o plemenjaku kot mojo.Hotela sem le povedati da se zelo veselimo novih kužkov in to je to. :-*



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1649 : 18 Julij 2008, 20:23:45
V kakšne posebne razprave o podrtih hrbtih se ne bi spuščala,ker vsi ki spremljate naš forum prekleto dobro veste kakšno je moje mnenje.pa kot sem že napisala .Izbire ni oziroma je borna.Samec na sliki pa je pri gibanju skladen in ni videti tako kot na sliki.Izbrala sem kar se je pač dalo.Pa še nekaj .Ko sem prosila za nasvet pred parjenjem kje dobiti samca z nepodrtim zadkom, je bilo en kup Pametnjakovičev odgovora pa ne .Zato prosim da sprejmete mojo odločitev o plemenjaku kot mojo.Hotela sem le povedati da se zelo veselimo novih kužkov in to je to. :-*


Izbire je več kot dovolj. Bi se pa verjetno res bilo potrebno zapeljati čez mejo. Prijateljica je recimo šla parit na Švedsko, pa sploh ni ona nek redek primer. Jih je ogromno.   ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!