Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1507991

roberd

  • Gost
Odgovori #1800 : 20 Avgust 2008, 10:13:44
No, da se spustim na simpl, univerzalen nivo.

a ti res misliš da pobegli nevzgojeni,psi ki niso pod kontrolo lastnika niso ujeli in zadavili srne...

Chorry, JEBEŠ srno.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1801 : 20 Avgust 2008, 10:14:09
simi, najbolje, da organiziraš "dan odprtih vrat" - pa to čisto brez heca - ker bi tudi jaz rada v živo videla tvoje punce in tebe, mogoče pa še kdaj spremenim mnenje, ne o tvojih psicah, ampak o delovnih nemcih nasploh.

konec koncev, vsake oči imajo svojega malarja - tako, kot jaz spoštujem, da nekateri zagovarjate svojo linijo, bi bila vesela, če bi tudi mojo oz našo.

mogoče sem imela res le srečno roko, ampak tisti, ki naju poznajo že vejo, da Dina pač ni standardna razstavna NO, čisto nasprotje podivjanih agresivnežev in psov brez vsakršne volje, ki bi jo postavil v en kot in bi bila pripravljena tam počakati kak dan ali dva.



K meni lahko pride vsak, ker nimam kaj za skrivat in ker konec koncev ne vem zakaj bi. Je pa res, da ne more pričakovati, da se bom pogovarjala z njim, dokler imam na poligonu tečajnike in delam z njimi. Prav tako se ne more kar začeti pogovarjat s tečajniki dokler še traja tečaj. Taki, pridejo lahko samo enkrat in tudi hitro gredo, ker je to zame znak nekulture in nespoštovanja. Tako da mirno lahko pride vsak, vsakega bom vesela in če se da se lahko tudi priključi skupini v del treninga, če se glede na znanje lahko.

Dina občutek imaš, da ne priznavam lepotcev. Nasprotno, želim si, da bi bili lepotci taki kot je tvoja in vsakič mi zaigra srce, ko vidim da ima iskrico v očeh. Vsakič mi je lepo gledat lepotca delat in mi je hkrati žal zanj in za vodnika da mu manjka tista pika na i, ki bi ju naredila fantastična. Ker se trudi na čisto drug način kot tisti, ki ima delovca. Seveda je vprašanje kaj je huje dvignit al umirit psa, jaz trdim da prvo zato spoštujem in sem vesela vsakega ki ima iskrico.
Ne prizavam pa podrtih netipičnih NO-je in NO-je, ki so jim ubili nagone.
Prav tako sem strogo proti temu, da na račun nagonov zanemarimo zunanjost psa.
NO mora bit lep in pameten!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


maja72

  • Gost
Odgovori #1802 : 20 Avgust 2008, 10:15:53
simi: S tem se pa absolutno v ničemer ne strinjam. Temo sem z veseljem brala, ker je bivši imel delovnega nemca (in je z njim tudi tekmoval) in imam na tisto obdobje lepe skupne spomine, pa sem marsikatero stvar šele zdaj za nazaj razumela. Od tu dalje pa se tele teme ne pipnem več. Nič lažjega. Če mene ali roberda ali kogar koli drugače mislečega od množič nekdo ni niti pripravljen razumeti, se potruditi, da bi razumel - le zakaj bi se jaz trudila razumeti njega  ???. No go! Me ne zanimajo množice, ker sem individuum. Dolgočasit ob meni nerazumljivih postih in za povrh še na nespoštljivem nivoju se pa tudi nimam namena ;).




simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1803 : 20 Avgust 2008, 10:25:14
simi: S tem se pa absolutno v ničemer ne strinjam. Temo sem z veseljem brala, ker je bivši imel delovnega nemca (in je z njim tudi tekmoval) in imam na tisto obdobje lepe skupne spomine, pa sem marsikatero stvar šele zdaj za nazaj razumela. Od tu dalje pa se tele teme ne pipnem več. Nič lažjega. Če mene ali roberda ali kogar koli drugače mislečega od množič nekdo ni niti pripravljen razumeti, se potruditi, da bi razumel - le zakaj bi se jaz trudila razumeti njega  ???. No go! Me ne zanimajo množice, ker sem individuum. Dolgočasit ob meni nerazumljivih postih in za povrh še na nespoštljivem nivoju se pa tudi nimam namena ;).



Vsak posebej je individum se strinjave?
Jaz razumem tvoje in robertovo pisanje, pa še kdo drug od tukaj udeleženih. Ampak to ni strokoven forum in temu primerno  večina piše tu gor.

Ker konec koncev če se spustimo na strokoven nivo bo pa zelo kmalu potegnil konkretno robert ta kratko in sorry tudi ti, ker vama obema, predvsem robertu manjka izkušenj, ki pa jih imamo tisti, ki razumemo kaj Robert piše.

In kaj bodo imeli ostali, ki to berejo od tega, ko bo zmanjkalo izkušenj? Kaj bom imela jaz od tega, ko mu bo zmanjkalo zelo zelo hitro.

Od ostalih imam ogromno, ker se od njih zelo veliko naučim.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1804 : 20 Avgust 2008, 10:36:18
No, da se spustim na simpl, univerzalen nivo.

Chorry, JEBEŠ srno.
Ostani na svojem nivoju! In si še malo beri!

O nagonih in šolanju... Pes vidi srno in jo požene v beg. Pogost pojav. A nikoli, niti enkrat, je ne ujame. Teorija sugerira, da bi vedenje moralo zamreti, ker se za psa ne izplača. A bo pes nehal loviti srne? Pa če ne, a to pomeni, da principi operantnega pogojevanja ne delujejo na nagon? Ali pa pomeni, da sploh ni plen tisto, kar pes hoče, ampak lov?

Nagon
Vidi srno
Požene v beg
Princip .....ne deluje na nagon
Plen ni tisto kar pes hoče..
lov je tisto kar hoče...
Teorija sugerira


Sem ti pomagala z označitvijo in izluščila sem iz tega bistvo. Ker nekaj ti kot kaže ni jasno? Nagon. Tista osnova iz katere vse izhaja in proti čemu se borimo.

Ti pomagam naprej, ali bova nadaljevala debato na nivoju, ki je lahko na tvojem prejšnjem, jaz jo bom predstavila množici, da bo vedela o čem govorim, torej bom ostala na svojem nivoju.
Bojim se, da je Dini s tem, ko sem poboldala in izpisala vem jasno kaj ti govorim. Verjamam pa da Chory umira od smeha. Ker lov je.....zdaj sem ti pa že preveč pomagala.



http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


maja72

  • Gost
Odgovori #1805 : 20 Avgust 2008, 10:38:37
No, saj pravim, jaz od tega tule v predlagani populistični maniniri nimam nič. Okusi so različni (in tako je prav), ampak meni je roberdova psica kot tip psa, s katerim bi jaz (jaz!) rada živela, res izjemno všeč. In tudi način, kako je on iz nje naredil, kar je naredil. Ne pravim, da je to edini zveličavni način, pa tudi ne trdim, da se da s takim načinom zmagati na SP; je pa ven izpadla fajn psica kot človekov sopotnik. Zato mi gredo izjave o pomanjkanju izkušenj skozi eno hudo noter in skozi drugo ven ;).

Kot rečeno - ne pozabite, da smo ljudje različni (in različno zapleteni) in da so nam všeč različne stvari. Tisto, iz česar se ti kaj naučiš, je drugim figo mar; in seveda obratno. To so normalne stvari. Ni pa vljudno, da se na račun domnevnih množic diskvalificira nekoga; ki morda ima za sabo tudi množice, ki berejo, pa na forum nič ne napišejo ;).

Fajn bodite, moje 10-letno sobivanje z delovnim nemcem je bilo zlo fajn in včasih se zalotim, da v Bajku iščem približek Njemu ;).



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1806 : 20 Avgust 2008, 10:50:26
Če koga poznaš osebno je takoj lažje razumet kaj hoče kdo povedat. Če pa nisi videl nič razen samo pisanje pa ne veš točno kaj si mislit...

Na forumu se del ljudi pozna, večji del pa ne. In v čem je torej bistvo pisanja na forum? To, da se dva ki se poznata in razumeta pogovarjata? A ni boljšega kraja za take dvostranske debate?

Še dobro da naši ljudi ne pohrustajo, ko jih najdejo  ::)


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1807 : 20 Avgust 2008, 10:57:37
No, saj pravim, jaz od tega tule v predlagani populistični maniniri nimam nič. Okusi so različni (in tako je prav), ampak meni je roberdova psica kot tip psa, s katerim bi jaz (jaz!) rada živela, res izjemno všeč. In tudi način, kako je on iz nje naredil, kar je naredil. Ne pravim, da je to edini zveličavni način, pa tudi ne trdim, da se da s takim načinom zmagati na SP; je pa ven izpadla fajn psica kot človekov sopotnik. Zato mi gredo izjave o pomanjkanju izkušenj skozi eno hudo noter in skozi drugo ven ;).

Lej tudi jaz tvoje prispevke berem in sem hvaležna za njih, ker mi dajo mislit, se pa ne spuščam v debato pri njih.

Tudi meni je Robertova psica všeč. Ampak samo zato, ker je črna nemka in čisto nič drugega. Če sem še poštena, je pa nikoli ne bi imela ker ni tip nemca, ki bi ga imela. Je sicer v standardu, ampak meni osebno popolnoma neatraktivna. Lahko pa bi bila čisto drugačna, ker bi lahko če bi imel znanje ali pa če bi vprašal za nasvet na nek za širšo javnost normalen način, imel pscio, ki bi mi bila všeč. Tako pa...je manjka tisto kar bi moral ji dati on. To govorim za zunanjost. In seveda govorim za stanje, ki sem ga videla dober mesec nazaj. Če je količkaj upošteval moj nasvet, bi morala biti psica sedaj veliko drugačna.
Kar pa se tiče drugih lastnosti njegove psice, je pa res fantastičen spremeljevalec in čisto nič drugega. Pa še spremljevalec ni čisto ok, ker če nima igrača je zgubljena. Zopet to izjavo dajem na osnovi dveh srečanj s to psico. In z njo kaj pametnega, pa tu ne govorim IPO ne bo morgel početi, ker pač psica ni taka kot bi morala biti.

Eko sem si dovolila napisati nekaj o njegovi psici. Je pa to psica, ki je fantastičen spremljevalec. Priznam! 

In ja delovna vzreja ni enako delovni pes.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


roberd

  • Gost
Odgovori #1808 : 20 Avgust 2008, 11:43:57
Simi, jaz vem, da pes za to, da ne odneha pri svoji nalogi, rabi veliko nagona (in še premalo ga imajo). Ampak povej mi, kaj je zate uravnovešen pes, če ti dam primer. Recimo, vaja reviranja, samo da na koncu ni markerja. En pes obleta poligon in ker markerja ni, pride nazaj in čaka novih navodil. Drugi pes obleta poligon in ker markerja ni, začne še enkrat od začetka in se nazadnje samo še vrti v krogu: "Vem, da je tu nekje, vem, da je, vem, mora bit..." Problem, ki ga jaz vidim v visoko stilizirani rutini, ki se po vedno istem vzorcu odvija na sterilnem prostoru poligona, je, da psu ni več treba mislit. Še več, pes, ki ne misli, se celo bolje odreže. Jaz sem hotel nemca, ker sem v svoji romantični predstavi imel ustvarjeno podobo, da so to pametni, pogumni in zvesti psi. Zakaj sem izbral delovno linijo? Ja, a je še kakšna druga, ki je vsaj približno vredna svojega imena? Nisem pa hotel psa, ki bi za žogo skočil v prepad. To zame ni ne pamet, ne pogum in ne zvestoba. Pomojem bi se bilo treba, če hočemo ohraniti tapravo delovno sposobnost pri nemcih, kdaj pa kdaj pri vzreji ozreti tudi na tiste pse, ki dejansko opravljajo svoje izvorno delo, ovčarstvo. To so psi, ki imajo nagon in pravo telesno konstitucijo, da lahko delajo cel dan, vsak dan, stabilen karakter, da imajo ta svoj nagon pod nadzorom, pogum, da spravijo v red čredo trmastih ovac, ki so se odločile, da je trava na sosedovem pašniku bolj sočna, močan, miren, poln ugriz in vse to, kar se rabi pri šuchundu, da trmasto ovco ustavijo, a je ne poškodujejo, inteligentnost, da razumejo pomen naloge in jo lahko opravljajo brez konstantne komande/kontrole, in seveda najpomembnejše, pripravljenost prejemati navodila vodnika, genetsko poslušnost, če hočeš, in željo po sodelovanju, ponos nad dobro opravljenim delom. Vidiš, edino tekmovanje tukaj je tekmovanje z nalogo samo.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1809 : 20 Avgust 2008, 15:21:16
Simi ne bi se mogla strinjati s tabo bolj kot v  tvojem prvem postu danes ob 10.00.V kar nekaj odstavkih si popolnoma opisala kaj sem mislila a se ne znam tako lepo izraziti.Naj napišem svoje mnenje da so me ni všeč popolnoma vsi psi tudi najbolj čudni mešančki,ali mogočne Bordojske doge pa do čivavce.Ampak vedno sem pristala na NO in to na pasmi kot taki ,ki je ena in naj bi je ne delili.Tvoja Bajka je balzam za oči,prav tako Ajša.Moja La ra in Kala sta meni najlepši in najljubši zato pač ker sta moji.Tudi vsaka mamica brezpogojno ljubi svojega otročka pa je lahko ne preveč lep.Ne morem pa zato "šimfati po vseh drugih psih ,celo istopasemskih ,da bi svojega silila v ospredje.Vsakemu lastniku in gospodarju je njegov pes najboljši in temu se lahko reče ljubezen do psa in prav je tako.Roberda res nisem razumela kaj je v svojih postih hotel povedati in mi je prav zaprav vseeno ali sem zabita ali pa pač samo ne dosegam njegove ravni razmišljanja.Ma me ne gane.Moram pa priznati da me je s svojim odzivom presenetil in do srca nasmejal. :o
Kar me pa malo moti je pa to da se kratica IPO uporablja za delovno linijo.Malo za spomin IPO pomeni tudi Iskanje Pogrešanih Oseb. ::) 
Pa poskusimo znova razbiti napetost in spoštovati drug drugega in naj prevladajo mnenja o naših (vseh) lepih psih. :) 
Me prav zanima če nam bo uspelo.Katarinca malo slikic tvoje Dine,Simi  na tvojih dveh lepoticah pa se mi učke tudi vedno pogosteje ustavljajo.Posebej na leteči Bajki z Grrrroooozzznimiiii zobeki :P



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1810 : 20 Avgust 2008, 15:23:06


Evo naših buhteljčkov



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1811 : 20 Avgust 2008, 15:25:49

Madonca vas je Bog dau,.... ;D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1812 : 20 Avgust 2008, 16:45:39
Chory, bi že ble kakšne frišne slikce, pa so vse bolj kot ne podobne - v letu za žogo ali fizbijem, po možnosti pa še spackane :D

simi, me nebi prišle motit tečajnikov. me bi prišle na en sprehodek enkrat... ;)

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1813 : 20 Avgust 2008, 16:47:34
Kar me pa malo moti je pa to da se kratica IPO uporablja za delovno linijo.Malo za spomin IPO pomeni tudi Iskanje Pogrešanih Oseb. ::) 

Tudi meni ni všeč, da se s isto končnico daje v nič vas reševalce, ker sem meni osebno zdi delo psa reševalca tisto pravo delo, ne pa nadrkan IPO. Upam, da tole Igor ne bo prebral danes popoldne, ker me bo sunil v rit, ko me vidi ;D.
Oboje je zahtevno delo.  Vaše delo poznam teoretično in se mi zdi bolj zahtevno od našega. Joj spet smo vaše naše. ???
Čeprav bi se morala postavit na stran klasikov se ne bom na nobeno, ker roko na srce bi morala najprej porbat tudi reševanje, da bi lahko rekla to je težje, to je lažje.
Čisto s stališča klasika bi se tehtnica prevesla na vašo stran v smislu da je težje vam ker vse skupaj traja dlje, a si pes lahko vmes vzame trenutek oddiha.
Po drugi strani, pa mora pri naš pes pokazati naenkrat vse tri discipline na enkrat in biti v vseh dober, če hoče biti dober.

Ne govorim sedaj o vaših in naših izpitih, ampak končni produkt. Klasik - tekma, reševalce - akcija.

Mogoče bi lahko dali za primerjavo sledarje in iskanje? Evo tukaj sem jaz bosa in tukaj bo uletela Chory. Sam daj tko, da te razumem ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1814 : 20 Avgust 2008, 17:00:15
Sej pri reševanju, izpit ali tekma, imamo tudi 3 kategorije. Iskanje (ruševina ali odprt teren), poslušnost in ovire. Samo naša poslušnost je malo več kot BBh.
tri vaje v gibanju (hoja), enkrat v mes streljajo
prosta vodljivost z motenjem (hrup, pes v skupini)
aport
plazenje
vaja naprej


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1815 : 20 Avgust 2008, 17:01:27
Simi, resevalno delo je seveda podvrzeno samemu iskanju. A tudi resevalci, ce hocemo uspesno naredit izpite moramo v enem dnevu uspesno naredit vaje iskanja, premagovanja ovir in vaje poslusnosti. Vsaka od disciplin se tockuje posebej in pri vsaki moras biti pozitiven, da se ti prizna izpit.
Enako je na tekmah, seveda je tam se visji nivo zahtevanja in so sodniki cedalje bolj zahtevni...
Tudi ce se ne odlocis za tekmovanja, ampak le za humanitarno delo, moras naretit toliko in toliko izpitov, ki so sestavljeni iz vseh teh treh disciplin. Samo iskanje, pa cetudi je odlicno ne pomaga. Brez poslusnosti in ovir ne naredis izpita, kar pa pomeni, da ne mores kandidirati na izboru za v enote za iskanje.

Bi bilo pa prav in nekateri ze lepo sodelujemo in izmenjujemo izkusnje. Koooliko novih informacij, znanj, pogledov v zvezi s solanjem sem v zadnjem letu prejela ravno od ljudi iz vrste klasikov.

Mejte se :)

Blumina




blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1816 : 20 Avgust 2008, 17:04:12
Da dopolnim se malo Andrejo ;)

Vaje v gibanju (iz poleg) so sedi, stoj, in prostor.
Potem pa se odlaganje, seveda.

Hihihi, sva z Andrejo istocasno pisali odgovor  :D

Blumina




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1817 : 20 Avgust 2008, 17:15:37
Poslušnost pri klasiki tudi ni BBh, imaš 3 aportiranja, streljanje, vajo stoj (govorim o 2 in 3) in vajo naprej z uleganjem.

Blumina, se pa strinjam s sodelovanjem. Sploh imam občutek, da se veje športne kinologije razvijajo preveč vsaksebi in ni nekih konkretnih prenosov znanja. Pomagalo bi vsekakor, če bi sodelovali tako agilitaši kot klasiki in reševalci. In bi se učili drug od drugega.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1818 : 20 Avgust 2008, 17:15:50
Vem, da imate vaje poslušnosti in vem, da so na višjem nivoju kot je b-BH. Imate tudi nekaj vaj, ki jih klasiki niti pod razno nimamo - plazenje recimo. Zato pravim, da je dajanje vas reševalcev v nič, kar se dogaja s strani klasikov ni fer, ker ste bolj obremenjeni in tudi vodniki ste bolj obremenjeni in imate več znanj kot mi.
Zato pravim, da ste neupravičeno slabše tretirani.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1819 : 20 Avgust 2008, 17:31:26
,Simi  na tvojih dveh lepoticah pa se mi učke tudi vedno pogosteje ustavljajo.Posebej na leteči Bajki z Grrrroooozzznimiiii zobeki :P
Ej chory, tut jaz mam zobke ;)

tut moji so lahko grozni :-\

Sam ne morem bit ljubosumna na hči, zato ti pošiljam lubčka


No še nekaj vam moram povedat...mi ovčarji branimo svoj trop z vsemi možnimi sredstvi, tudi s telesom

Ne prepustimo ničesar naključju


In zato si zaslužimo počitek

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1820 : 20 Avgust 2008, 17:35:16
wov :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o


Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


roberd

  • Gost
Odgovori #1821 : 20 Avgust 2008, 17:45:25
Ej, jaz sem hodil na tečaj za B-BH in smo delali vajo poleg, pa sedi, pa prostor, pa... čakaj, kaj še... O kako naporno. Jar raje kar grem, ker nisem dorasel debati.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1822 : 20 Avgust 2008, 18:00:28
Ej, jaz sem hodil na tečaj za B-BH in smo delali vajo poleg, pa sedi, pa prostor, pa... čakaj, kaj še... O kako naporno. Jar raje kar grem, ker nisem dorasel debati.

...pa pozornost, pa odlaganje, pa odpoklic, pa skupino :P :P >:D

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1823 : 20 Avgust 2008, 18:19:41
Ej Simi so ti o reševanju odgovorile tri iz prvih vrst ,jaz sem le teoretik in opazovalec.Darko je pa tisti ki ga pošiljam v boj haha.Tako da se lahko skrijem z znajjem pred Andrejo, urško in Blumino. 8) 
Ja zdej pa k tvojim cukrom .Tisti zobki me vedno znova očarajo.K se delajo ostre pa so mucki.Pa še točno tak mačkon kot sem ga imela sama pred 3 leti.Maksimiljan je bil točno tak.A mal zamenjava.P.S.Nohtki postriženi. ;) 



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1824 : 20 Avgust 2008, 18:24:56
Chory, evo ti zobke :P


...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1825 : 20 Avgust 2008, 18:33:31
No evo tkole pa mene lahko vsak NO kup brez problema.Se stopim k sladoled.Katy kok je sladka....Aja zanima me pa Če kdo ve Simi verjetno ti.Kako je z paritvijo npr.Črn ovčar,volčji in pšenično rdeč s črnim plaščem? Ali so kake omejitve in ali je katera barva nezaželjena za vzrejo.Npr da parim Svojo s črnim a so pol vsi za vzrejo ,kar se barve tiče.? :-\ 



roberd

  • Gost
Odgovori #1826 : 20 Avgust 2008, 19:39:29
Jao, jao... In taki producirajo legla nemških ovčarjev. Simi, a so to izkušeni kinologi, z dolgoletnimi izkušnjami?

(Retorično vprašanje. Ni treba odgovarjat. To povem za tiste, ki jim razumevanje dela preglavice.)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1827 : 20 Avgust 2008, 19:54:14
Ja prepovedano pa ni, ane roberd ::)

...sledi svojim sanjam


roberd

  • Gost
Odgovori #1828 : 20 Avgust 2008, 20:03:34
(Ma ne, brezveze)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1829 : 20 Avgust 2008, 20:04:25
Ločiiiilaaaaa  :D