Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1508046

piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #1920 : 23 Oktober 2008, 09:59:40
Če so bile posredni vzrok smrti neprimerne razmere, v katerih se je pes nahajal (in tega ne vemo!),  lahko rečem le: grozljivka  :(.
Odgovoren je tukaj skrbnik, ne pa organizatorji...



frol

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1921 : 23 Oktober 2008, 11:28:58
V Komnu sem bil od petka do nedelje, v soboto smo odšli okrog 1900, ker smo na poligonu trernirali - ne za razstavo ampak za gušt. Zagotovo lahko potrdim, da do 1900 tam ni bilo policije niti inšpektorja (pa tudi lastnika oz. razstavljalca ni bilo več tam - niti v nedeljo). Psička, ki je bila v avtu je ok - tako je bila videti.
Poleg tega je iz razstave v Komnu prišlo veliko psov bolanih - med drugim tudi moj, okužili pa so se s kužnim kašljem, ki ga je na razstavo prinesel pes Moritz del Gupo. Preprost dokaz za to je, da je kljub drugačni kataloški številki zadnji delal obrambo - če temu sploh lahko tako rečemo.
Ker je bilo število udeležencev na tej razstavi že tako majhno (100 psov) kolateralne žrtve niso pomembne. Me zanima, če bo kdo odgovarjal za to in koliko ljudi je bilo v Komnu s svojimi psmi, ki so želeli ta vikend na državno v Zreče, pa ne morejo it, ker so psi fertik od kašljanja (v Komnu niso vadili samo lepotci za razstavo ampak tudi kakšen lepotec in delavec, k ije imel namen iti na državno!)
Naj se vrnem na originalno temo;
V razmislek: Na poginulem psu sta bili narejeni dve!! obdukciji. Rezultati so zelo zanimivi.
Vprašanje: Kdaj se bodo tudi v tem športu pojavili doping testi?

LP



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1922 : 23 Oktober 2008, 22:25:27
Mislim, da doping testov ne boš dočakal. Je ponavadi preveč dinčkov v igri, da bi bilo zdravje na prvem mestu.

Kužni kašelj je pa ena precej zahrbtna zadeva, ki se v tem času širi zaradi neodgovornih lastnikov psov in netemeljitih veterinarskih pregledov. Še dobro, da je omenjeni pes zadnji delal obramo. Tako se je povečala možnost, da vsi tisti, ki so nastopili pred njim, niso bili okuženi. Če bi bila jaz na mestu koga od teh, ki ne morejo na državno, pa bi neodgovornemu lastniku takega psa vzela skalp.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1923 : 24 Oktober 2008, 09:16:37
Mislim, da doping testov ne boš dočakal. Je ponavadi preveč dinčkov v igri, da bi bilo zdravje na prvem mestu.

Kužni kašelj je pa ena precej zahrbtna zadeva, ki se v tem času širi zaradi neodgovornih lastnikov psov in netemeljitih veterinarskih pregledov. Še dobro, da je omenjeni pes zadnji delal obramo. Tako se je povečala možnost, da vsi tisti, ki so nastopili pred njim, niso bili okuženi. Če bi bila jaz na mestu koga od teh, ki ne morejo na državno, pa bi neodgovornemu lastniku takega psa vzela skalp.


Odgovornost prireditelja je, da zagotovi veterinarski pregled in da tudi fizično zagotovi veterinarja na prireditvi. Če bi bili odgovori in ne bi gledali ne danar, bi veterinarji gledali vse kaj drugega kot ali je štempelj v knjižici. Predvsem bi jih zanimal tisti del splošnih pravil o prireditvah, kjer je notri zapisano da bolan pes ne sme na pripreditev. In kužni kašelj je bolezen in je zelo nalezljiva bolezen.
Vsi ki ste bili v Komnu.....a knjižice so vam pogledal al je veterinar na vhodu v prireditev le pomahal?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1924 : 24 Oktober 2008, 09:52:46
Še nekaj bi rada dodala na temo o kužnem kašlju. KUŽNI KAŠELJ SE PRENAŠA KAPLJIČNO
Pes je bil 3 dni na prireditvenem prostoru., pes je tri dni kašljal na prireditvenem prostoru. Vsakič, ko je pes zakašlja je okužil zrak in travo kjer je bill.
Okužba se ni širila na obrambi, ker je bil marker tako odgovoren, da je prevleko vrgel v smeti.
Okužba se je širila na prireditvenem prostoru in lastnik tega psa, ki je moral vedeti, no saj vsak lastnik, ki je več kot 3 minute s svojim psom ve da ima pes kužni kašelj, je tega psa vse tri dni imel na prireditvenem  prostoru in je z njim opravil tako uradni trening, kot tudi  obvezno obrambo na razstavi, ter samo razstavo kjer vemo, da so psi en zraven drugega.

Kdo je sedaj vse neodgovoren tukaj? Za moje pojme v prvi vrsti lastnik psa, v drugi vrsti pa organizator, ker ga lahko izloči iz rastave s pomočjo veterinarja in kot tretji veterinar, ki ga ni izločil. Seveda je tretji odgovoren v primeru da je bil tam. Če ga ni bilo - po uradni dolžnosti mu ni treba biti tam, ker ni naloga veterinarja, da išče kje na njegovem območju je kakšna pasja prireditev, ampak mora organizator zagotoviti, da je on tam - torej ga mora on obvestiti in plačati!

Osebno mislim, da dokler ne bomo ljudje začeli ob takih stvareh začeli delati kažin bo takih stvari vedno več. Letos ali lani je pogil mladič zaradi kašlja, ki so ga domov prinesli iz razstave, tokrat psi ne morejo na tekmo za katero so se pripravljali kar nekaj časa, ker so se okužili na razstavi.
Kam gremo? Kam pljuje naša kinologija? Ok, to da v čisti egoizem in psa uporabit za profit.
Kdaj bo KZS ukrepala proti takim organizatorjem?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #1925 : 24 Oktober 2008, 14:14:49
^^ Bravo, dobro napisano!



Aquamarin

  • Gost
Odgovori #1926 : 24 Oktober 2008, 16:20:14
Glede veterinarja v Komnu ne razumem, kako to, da ga ni bilo na prireditvi, da bi na licu mesta pomagal umirajočemu psu, ker v katalogu je bil oz. je zapisan.

Doping pri psih seveda tudi obstaja. Kolikor vem se to strogo kontrolira pri konjih. In tam gre tudi za dosti več denarja kot pa na takšni pasji razstavi.
Največkrat se dajejo poživila, da je žival bolj živahna.
Za poginulega psa mi je zelo žal, da je prišlo tako in še bolj žalostno je, ker je bilo vse skupaj tako nepotrebno in bi se dalo preprečiti.

O kužnem kašlju pa ste tako že vse napisali in je res, da je zelo kužen, lahko bi imel vsak pes svoj rokav za grizenje pa bi se vsi okužili. Kaže pa se to ne kot kašelj, temveč imaš občutek, kot da je pes pogoltnil kakšen tujek in se davi - tako je bilo vsaj pri mojem psu. Pomagajo pa samo antibiotiki.

Lp



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1927 : 24 Oktober 2008, 19:45:30
Ni me bilo tam in ne vem ali je bil veterinar tam ali ne. To upam da bodo povedali tisti, ki so bili tam.
In če se še malo vrnem k umrlemu psu. Dokler bomo gledali samo za svojo rit bo tako. Verjamem, da je človek pustil avto v senci in če je imel več psov, ker vsaj dva je imel je možno, da je bil ravno ko se je senca obrnila, v ringu z drugim psom. Ne razumem pa ljudi, ki so bili tam, da ga niso ustavili in mu rekli alo avto imaš na soncu. Ali pa konec koncev se gre do organizatorja in se to pove po ozvočenju. Ne vem če je tako hudo za 5 minut prekinit zadevo, da človek preparkira avto.
No ne vem no, mogoče res živim v oblakih in verjamem v pravljice.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


starec

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1928 : 25 Oktober 2008, 19:04:27
Me kr mal boli ko prebiram kako bi moral človeku povedat da ima avto in pse na soncu, posebi takšnmu, ki hoče dajat nasvete drugim in jim priporoča sebe kot vrhunskega trenerja. >:( Pes in psica sta bila zaprta v avtu, na soncu po opravljeni predstavitvi telesne ocene in lastnik ni bil več z nobenim psom v ringu, da ne bi mogel gledat na svoje pse. Pa tud če bi bil ne more kr pozabit na svojga psa ali čakat da mu kdo drug pove da so psi na soncu.  ??? Je moralo to mučenje trajat kr neki časa. Groza. Zame je to velika sramota za kinologijo in vodilni v KDNOS-u ( nekateri so bili prisotni) bi tega človeka moral poklicat na odgovornost. Pes je bil iz Hrvaške, v Sloveniji na šolanju in parjenju, ta ˝kinolog˝ je za tega psa kr neki denarcev skasiral, zdej nej pa odgovarja. >:( Lepa reklama za slovensko kinologijo na hrvaškem. :(
Simi pravi kinologi razmišljajo kot ti, sam teh je vedno manj. :(
A ve kdo kakšen je bil rezultat obdukcije?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1929 : 27 Oktober 2008, 10:23:29
Simi, tele slikce so pa posebej zate, k obožuješ zobe ;D

Moja grozna kužica >:D







...pa še ena za ostale, da ne boste mislili, da je res tako grozna :D

 :-* :-* :-*


...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1930 : 27 Oktober 2008, 10:43:45
Veš kaj pozabim vprašat vedno. A ko lovi frizbi al pa žogico kdaj tut zadnje noge dvigne čist v zrak, ker nisem še nobene tako njene fotke videla.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


starec

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1931 : 27 Oktober 2008, 11:40:11
A veste mogoče kok bo nemcev kaj v Vrtojbi? :)
 Kolk vas gre?
 Dina imaš prav lepo psičko. Je prav nagajiva kok jo vidim po slikcah. ;D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1932 : 27 Oktober 2008, 11:44:32
Ja, itak da dvigne noge, kadar leti za frizbijem in ga ujame v zraku. Sam tega sama ne morem poslikat, ker je treba frizbi dost daleč vržt in ga z levo roko ne morem :P Na teh slikah vedno sedi in skoči v zrak za frizbijem in ga ujame ;)

V Vrtojbo midve ne gremo...niti ne vem koliko jih gre. Vem da gre odprava iz Zlatolične, za druge pa nimam pojma.

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1933 : 27 Oktober 2008, 19:09:16
Oooo Dina lepa.Tut jaz obožujem zobke.Lepa punca. :P 



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1934 : 27 Oktober 2008, 19:16:26

Mal Larinih zobkov.

Pa še Kalini zobeki.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1935 : 27 Oktober 2008, 19:25:51

Avalon

Aska

Aša

Vsi trije cvetki. :P 



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1936 : 29 Oktober 2008, 21:26:39
A veste mogoče kok bo nemcev kaj v Vrtojbi? :)


Sobota - 4 psi

Nedelja - 3 psi in 1 psica

Uglavnem...bolj žalostno...

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1937 : 29 Oktober 2008, 21:41:51
Kaj pa na martina delajo razstavo!


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #1938 : 08 November 2008, 18:41:23
Ujeta luknja za sprehod med dopoldanskim in popoldanskim dežjem:






Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1939 : 08 November 2008, 19:38:15
piscura, super fotka :) kdo je pa malček zraven tvoje bejbe?

No, pred časom sem že prilepila eno fotko bratca Dalla, zdaj objavljam še dve frišni :) Drugače pa dečko že pridno trenira za IPO1 pri Škd Celeia :)




...sledi svojim sanjam


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #1940 : 09 November 2008, 08:09:19
piscura, super fotka :) kdo je pa malček zraven tvoje bejbe?

Hvala, Dina. Malček je prav tako moja bejba, mini bejba, Edi. Šetlandska ovčarka, 3 mesece in pol.

Lep dečko, tale Dall. Ful mi je všeč, kljub temu da ni siv  :P.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1941 : 09 November 2008, 09:23:36
Ja, res je lep :) Me veseli, da ti je všeč  8) Ampak...moja je še lepša :P >:D >:D

Luštna šeltika :) Iz kje pa prihaja? kakšne maš plane z njo? Koliko je pa NO stara?

...sledi svojim sanjam


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #1942 : 09 November 2008, 10:06:51
Luštna šeltika :) Iz kje pa prihaja? kakšne maš plane z njo? Koliko je pa NO stara?

Psarna Lucky Luke Collies iz Budimpešte.
Planov nimam nobenih, zaenkrat le to, da jo vzgojim v prijetno družinsko članico. Če bom dojela agy in če bo Edi všeč, pa še toliko boljše!
Lilly je stara 3 leta in 5 mesecev.



piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #1943 : 09 November 2008, 18:51:41
Me je zagrabila slikca manija, zatorej ena iz današnjega sprehoda  8):

Lilly Leomegy


Uživajte z vašimi psi in radi se imejte!  :-*



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1944 : 10 November 2008, 12:43:28
Piscura....  kako sta pa lepi, pa te jesenske barve....uživajte!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #1945 : 10 November 2008, 13:29:01
pozdravljeni ljubitelji nemških ovčarjev!

danes sem prejela ta maill in kuža se mi je zasmilil v dno duše. žal ne vem kako dolgo že kroži naokrog, a za vsak slučaj ga prilagam na vaš forum. upam, da ne boste hudi  :-[
lp


mail:

Zdravo,



 pošiljam slikice ovčarja, ki ga je danes Sabina, naša članica našla na Borštu v okolici Brežic, kjer se je zadrževal že par dni.
Pes je star okoli 3 leta, je nekoliko boječ, a prijazen in se pusti pobožati. Ne kaže nobenih znakov agresije.
Najden je bil v zelo slabem stanju, revež je, kot lahko vidite po slikah, čisto shujšan. Okoli vratu ima neko špago, tako kot z njimi kmeti povijajo bale. Predvidevamo, da se je strgal kakšenmu kmetu ali pa ga je kdo odvrgel pri Borštu.
Psiček je prijazen in nujno rabi novega lastnika, ki bo lepo skrbel zanj. Nikakor ni za na verigo. Trenutno se nahaja v Meli centru Trebnje.
Kdor bi ga želel posvojiti, naj pokliče v Meli center: (041) 779-884 ali (031) 311-870.

Lahko pokličete tudi DZZZ Posavje: 051/859-359

Člane naprošam naj posredujejo naprej, mogoče se bo pa kdo našel in se usmilil revčka ter ga posvojil.



















piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #1946 : 11 November 2008, 22:44:27
Katastrofa!
Kar na jok mi gre..  :(
Stiskam pesti za kuža!



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1947 : 13 November 2008, 20:02:10
Joooj kok je cortkan!  :-* Močno upam, da bo pikec našel res najboljši dom zanj čim prej! :-*


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1948 : 26 November 2008, 17:39:36

Moje ljubezni.Lara in Aska :-*
[imghttp://shrani.si/f/2L/Jl/4CPU1Z37/pic0180.jpg]http://[/img]
Aska tkole se pa išče zasute....

Vse morš dobr pregledat in prevohat

Kala pravi " ja pol pa fejst lajaš..

A sva ga res najdle

Prihhajam ...



kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1949 : 04 December 2008, 12:51:44


o chory ti maš pa pravi živalski vrt.....supr....zakon  :)

no tukaj je pa še nekaj naših slikc

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........