Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1508443

tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #2040 : 27 Januar 2009, 12:18:48
Dobra primerjava ;)!!! 



roberd

  • Gost
Odgovori #2041 : 28 Januar 2009, 10:18:17


Tole še dobro zgleda. Psi zgledajo, ko da je tole peljalo čez njih.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10

tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #2043 : 08 Februar 2009, 15:09:06
Suuuuuuuuuuuuuupppppppppppppp pppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeeer rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr posnetek   :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2044 : 08 Februar 2009, 20:19:32
Suuuuuuuuuuuuuupppppppppppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr posnetek   :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No,no, kaj si na speedu?   ???


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2045 : 09 Februar 2009, 06:54:21
A se je kateremu od vaših NO že kdaj "razbarval smrček"? :-\ Opazila sem, da ima Dina namesto črnega smrčka takšnega rjavkastega, svetlega... :( Tuhtam, ali je to posledica tega, da je zadnič rila po snegu, mogoče padec imunskega sistema,...upam, da ne nakazuje začetek česa resnega...

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2046 : 09 Februar 2009, 09:21:36
Dina sicer ne vem kako je s tem pri nemcih amapk tudi moj ima kako zimo malce slabše pigmentiran smrček po sredini, mislim da se reče zimski smrček zaradi slabše pigmentacije le tega v času zime. Mi nismo imeli nobenih zdravstvenih težav zaradi tega, spomladi pa se je smrček zopet normalno obarval ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2047 : 09 Februar 2009, 09:27:25
Ja upam, da je samo "zimski smrček" :-\ Je pa smešna s tem noskom ala Rudolf :o

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2048 : 09 Februar 2009, 09:54:07
Ja malce so hecni ja, zdaj pa si zamisli mojega ki ima tako razbarvan smrček samo po sredini leva in desna stran pa sta črni  :D


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2049 : 09 Februar 2009, 10:05:15
Dina, da te pomirim, tudi Tai ima razbarvan smrček po sredini. Sem tudi jaz že paniko zagnala, ampak ugotovila, da je zaradi zime  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2050 : 09 Februar 2009, 10:43:06
Dina, eno foro glede lajanja sem se spomnila. Če imaš doma tisto veliko žogo za sedenje, probaj malo hecati Dino z njo. Ginny se ful razjezi ob tem, ker je ne more gristi in potem bevska vanjo in jo preganja gor in dol po stanovanju. Pa pazi na pohištvo, rože, vaze ipd ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #2051 : 09 Februar 2009, 11:14:06
Dina, eno foro glede lajanja sem se spomnila. Če imaš doma tisto veliko žogo za sedenje, probaj malo hecati Dino z njo. Ginny se ful razjezi ob tem, ker je ne more gristi in potem bevska vanjo in jo preganja gor in dol po stanovanju. Pa pazi na pohištvo, rože, vaze ipd ;D

moj panti je bil tudi zelo smešen s kakšnimi igračkami, ki jih ni mogel premakniti. včasih je rad ukradel kakšen malo večji kos lesa in je potem nanjga prav smešno lajal naj se premakne, ali pa na kakšno njegovo posodico, ko se mu je narobe obrnila in je bila preveč gladka da bi jo z gobčkom prijel  :o ;D ;D ;D

glede smrčka, pa tudi pozimi ni imel nič bolj svetlega, ne prejšnjo ne to zimo, pa je zelo rad skakal in ril po snegu :)

***
rest in peace my precious friend


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2052 : 09 Februar 2009, 11:23:54
Včeraj smo poskusili lajati tako, da sem dala mami za skrit njeno najljubšo žogico, tako, da je vedela, da jo ima ona. Bula namesto bi lajala je skakala okrog nje, potem ko ni šlo tako, je pokazala vse kar zna (valda razen lajanja), pa tudi ni bilo uspeha je začela pa skakat po njej :-[ načeloma ne skače v ljudi... >:( pa je probala tudi to, ampak lajat pa ne... ::)

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2053 : 09 Februar 2009, 11:28:24
Nemški ovčar v nobenem letnem času ne sme imeti svetlega smrčka. Če ga ima pomeni, da ima že v osnovi slabo pigmentacjo.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #2054 : 09 Februar 2009, 11:29:03
Včeraj smo poskusili lajati tako, da sem dala mami za skrit njeno najljubšo žogico, tako, da je vedela, da jo ima ona. Bula namesto bi lajala je skakala okrog nje, potem ko ni šlo tako, je pokazala vse kar zna (valda razen lajanja), pa tudi ni bilo uspeha je začela pa skakat po njej :-[ načeloma ne skače v ljudi... >:( pa je probala tudi to, ampak lajat pa ne... ::)

hehe, panti je pa svojo žogico tako iskal, da je smrčkota vtaknu v čisto vsako luknico, pa je bil to žeb, za hrbtom na sedežni, pa čisto povsod, lajal pa ni :P nikakom mi pa ni usplo naučiti ga, da bi zalajal na ukaz (glas), lesi, moj prvi kosmatinček pa je glas kar obvladal  ;D

***
rest in peace my precious friend


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #2055 : 09 Februar 2009, 11:30:20
Nemški ovčar v nobenem letnem času ne sme imeti svetlega smrčka. Če ga ima pomeni, da ima že v osnovi slabo pigmentacjo.


enako naj bi veljalo za krempeljčke in očke :)

***
rest in peace my precious friend


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2056 : 09 Februar 2009, 11:31:05
enako naj bi veljalo za krempeljčke in očke :)
Točno tako. Dina ima tudi svetle učke, kar ni ravno zaželjeno.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2057 : 09 Februar 2009, 11:32:42
Včeraj smo poskusili lajati tako, da sem dala mami za skrit njeno najljubšo žogico, tako, da je vedela, da jo ima ona. Bula namesto bi lajala je skakala okrog nje, potem ko ni šlo tako, je pokazala vse kar zna (valda razen lajanja), pa tudi ni bilo uspeha je začela pa skakat po njej :-[ načeloma ne skače v ljudi... >:( pa je probala tudi to, ampak lajat pa ne... ::)

Preprečit moraš da bi lahko prišla v stik s tistim kar skriva ali drži njeno igračo. Zato če vedno predlog, da jo privežeš nekam in se začneš igrat z žogo, ki je ona ne more doseči.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2058 : 09 Februar 2009, 11:36:41
Nemški ovčar v nobenem letnem času ne sme imeti svetlega smrčka. Če ga ima pomeni, da ima že v osnovi slabo pigmentacjo.


Bom pol poslikala šnofo, da bote vidl kako zgleda :) ...sm pač panik :) Nima zdj roza smrčka, je pa po sredini med nosnicama malo svetlejši - zakaj še ugotavljamo :P

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2059 : 09 Februar 2009, 11:54:37
Na msn sem ti že rekla, da bodi pozorna na strukturo kože, ker je lahko razbarvanost tudi znak glivic.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2060 : 09 Februar 2009, 12:26:53
Sej sm gledala z lupo :o Ampak na koži zaenkrat ni nikakršnih vidnih sprememb.

...sledi svojim sanjam


tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #2061 : 09 Februar 2009, 21:02:14
Malo out vprašanje ampak vseeno...ali ima kdo slučajno kaj slik iz državne razstave v Komnu?? ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2062 : 09 Februar 2009, 21:08:45
Včeraj smo poskusili lajati tako, da sem dala mami za skrit njeno najljubšo žogico, tako, da je vedela, da jo ima ona. Bula namesto bi lajala je skakala okrog nje, potem ko ni šlo tako, je pokazala vse kar zna (valda razen lajanja), pa tudi ni bilo uspeha je začela pa skakat po njej :-[ načeloma ne skače v ljudi... >:( pa je probala tudi to, ampak lajat pa ne... ::)

Kaj si pa naredila ko je začela skakat po njej? Če je potem dobila nagrado (igračko) je pač logično, da bo drugič tudi skakala oz. bo mogoče celo najprej pokazala to ;), ker je tako tokrat prišla do nagrade. Če je nisi privezala po sistemu, ki ga je predlagala simi potem bi morala tudi ob skakanju mami mirovat in čakat, da spica pokaže še kaj drugega - po možnosti lajež ali nekaj kar bi bilo vsaj temu podobnega.
Moraš pa to delat na igračo, ki jo ima psica rada in ko je "nakurjena" - bi tisto na vsak način rada imela. Ni hudič da ne bo lajala. ;)





Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2063 : 09 Februar 2009, 21:14:00
Valda jo nismo pohvalile ali ji dale žogice :D Je zadostoval moj ne, da je nehala. Fora je bla v tem, da je pokazala vse kar zna, sam tok jo nismo mogle sprovocirat, da bi lajala ::) matr da jo bom res prvezala jutr, da vidm, če bo užgal :) tud klikala sem ji že, ko je zalajala. ampak, da bi lajala na ukaz pa ni šans ::)

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2064 : 09 Februar 2009, 21:24:10
Po dolgem času spet malo naših slikic. Zadnje dni koristimo sneg kolikor ga je še, ker potem ne bo smela Ajša kar nekaj časa noret in srčno upam, da ne bo letos več snega!
Ajšini teki po snegu so podobni vožnji ratraka

Njen pogled je tako resen, da se človek kar ustraši ;)

ZAradi malo snega ja ne bo umrla ;)

Daj mi kepo!

Jaz bi tut kepo

Jaz bom prej do nje

Izkušnje so še vedno prve

Postejo nam pa greje:




Zdaj bom pa spet nekaj časa dala mir s slikicami ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #2065 : 09 Februar 2009, 21:27:36
Valda jo nismo pohvalile ali ji dale žogice :D Je zadostoval moj ne, da je nehala. Fora je bla v tem, da je pokazala vse kar zna, sam tok jo nismo mogle sprovocirat, da bi lajala ::) matr da jo bom res prvezala jutr, da vidm, če bo užgal :) tud klikala sem ji že, ko je zalajala. ampak, da bi lajala na ukaz pa ni šans ::)

Mah Astor je tut en tak pobič  ;) :P Ne laja za nič na svetu.  ;) Je pa nor na cuza in seveda jaz danes grem na neko škarpo uglavnem ful visoko, da ni mogel gor prit in piskam s cuzom, da so me že ušesa bolela ampak on pa poskušal je na vse načine gor pridt, pa ves nemiren ampak zvoka pa nobenega iz sebe.  :-\ ;)

Ampak mislim da on dobro ve kaj pomeni ˝glas˝ samo se mu lajat zdi brezveze. In tako vedno po sprehodu ali kakšnem norenju ko ga dam v box in še zamenjam vodo pa on začne lajat pa me gledat, da bi k njemu prišla ker ve da ga bom potem še pou ure hvalila pa bo bil v središču pozornosti. Ampak drugače pa nikakor noče  :-\



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #2066 : 09 Februar 2009, 21:29:54
Simi super fotke, iz katere psarne pa je Ajša in ta drugi pes?  :)
Krasna sta  :-* :-*



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2067 : 09 Februar 2009, 21:30:35
Valda jo nismo pohvalile ali ji dale žogice :D Je zadostoval moj ne, da je nehala. Fora je bla v tem, da je pokazala vse kar zna, sam tok jo nismo mogle sprovocirat, da bi lajala ::) matr da jo bom res prvezala jutr, da vidm, če bo užgal :) tud klikala sem ji že, ko je zalajala. ampak, da bi lajala na ukaz pa ni šans ::)

Zaradi tvojih vmesnih Ne psica nikoli ne bo začela lajat!
Priveži jo, da ne more do žogice in nagrajuj že samo če zagodrnja ali pa globoko vzdihne. Pohvali jo z glasom, ja pridna glas. Tudi če hoče pisakt pohvali, vsak glas pa naj bo v kakršni obliki pohvali.

Eno ogromno napako delate vsi. Celo življenje psu prepovedujete lajat, potem pa hočete da to počne in pes si dobesedno ne upa zalajat, ker ste ga vedno, ko je lajal na kar koli, mirili s tiho!

Zato je potrebno psa spodbuditi in nagraditi vsak znak, ki bi lahko sprovedel lajanje. In predvsem morate biti pri tem tudi vi zelo vokalni in z glasom spodbujat. Pa ne tako da govorite glas, glas,... ampak da vzdihujete, pisakte, brevskate,......

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2068 : 09 Februar 2009, 21:32:13
Simi super fotke, iz katere psarne pa je Ajša in ta drugi pes?  :)
Krasna sta  :-* :-*

Ajša je Leomegy-ijeva ;), Bajka je pa njena hči.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2069 : 09 Februar 2009, 21:43:43
Med drugim je Dina pozabila povedat, da psica fuuuul laja kadar "cuva hiso". Sploh kadar se kaksni macki sprehajajo kje.. Torej, zakaj tudi to ne izkoristis?? Saj imate macka doma  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album