Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1508187

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2430 : 23 Julij 2009, 17:02:06
 :-[ hvala  ;D
Ja saj drli so se pa itak nonstop, sploh Bella  ::)


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #2431 : 23 Julij 2009, 17:18:35
To pa ni res.Pogovor je eno ,dretje pa drugo.So bli ful pridni.Pa lepi.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2432 : 23 Julij 2009, 17:21:55
pogovor ja  :D, tak enostranski, je pa res da v pesjaku full več lajajo kot drugače, so ga vzeli za svojega in bognedaj da pride kdo zraven. Kar je seveda meni všeč ker takoj vem da je nekdo tam okoli in lahko preverim če je vse ok.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #2433 : 23 Julij 2009, 17:23:27
Simi, hvala za dobrodošlico. Sedaj bom kar redno med "vami", ker želim o NO čimveč izvedeti. :)

Ja, Ajša, rodovniško Alfa iz Devc, je od P. ;)

Ne vem ravno če sem prišla do zgoraj napisanega spoznanja, kajti moja prva ljubezen še vedno ostaja RW, me pa zelo presenečajo razlike med pasmama, pozitivno seveda. Nikoli si nisem mislila, da ti lahko tako hitro nekdo pod kožo zleze.

Tamala je karakterno super, sprva je zgledalo da bo bolj lenuh (prva skotena v leglu), po slabem mesecu dni pa se je totalno spremenila - je čisti hiperaktivc, pogumna, radovedna, hitro učljiva oz dojemljiva, za šolanje krasna, tu je sploh ne morem prehvalit. Pa ta njena vdanost človeku me preseneča. Samo pogled ji nameniš, pa je najsrečnejša.

Uživa, ko nekaj dela. Če ne spi, jo je potrebno zaposliti, sicer bi delala hamlarije. Če je mimogrede česa ne učim ali pa če se ne igrava in v primeru ko je imata tudi Shiva in Oli dovolj, ji je potrebno dati kakšno kost, da se zamoti, sicer jo kar vleče nekam nekaj počet. Energije ji ne zmanjka. Aja, pa nos bi kmalu pozabila. NOOOOS! Sem se že zafrkavala in rekla da ta pes gleda z nosom. Sled ji definitivno ne bo delala problemov, hehe.

Trenutno je sterilizirana, vendar je niti kirurški poseg ne ovira pri aktivnosti in jo moram pošteno čuvat, ker mimogrede, pa čeprav je na povodcu, skoči na katero izmed mojih psic, v stanovanju bi jo najraje priklenila, ker skoraj ne zna hoditi počasi, pač pa se dobesedno vozi po parketu ::) :D itd... Zmeren (sedaj, po operaciji) sprehod ni za njo nič. Povelje "počaaaaasi" v njenem primeru pod nujno pride v poštev.

Sicer pa ja, tamalo vozim vsepovsod s sabo, v urbanca, med ostale živali, v različne situacije (gradbena dela, prehod čez hidroelektrarno, kjer zelo šumi in dere voda pa še tiste rešetke so za hodit... pa navajanje hoje po vseh živih materialih, pred neurjem, med neurjem zunaj, treskanje, grmenje, pod streho sicer, da naju kaj ne trešči ::), mimogrede skok na veterino na čohanje...), za nami je tudi mala šola oz vzgoja mladega psa in tako dalje.

Če bi bilo po moje, je ne bi več dala od sebe.

Skratka - nad tamalo sem navdušena (a so vsi nemci taki? :P ker če so, lahko rečem da sem nad pasmo navdušena), number one ne bo nikoli, ji manjka (pasmi) par karakteristik zame, hehe, pa na eno stvar se še nisem (in se zelo težko privajam) navadila in sicer dlaaaakaaaa. Huh, vse frči in frli po stanovanju, kjub furmastiranju. :-[

PS: Simi, kdaj bodo šli tvoji vnučki v nove domove? Sem zasledila da gre eden v Šmarješke. Blizu.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2434 : 23 Julij 2009, 17:24:39
Fortuna? ? ? ?
A si končno prišla tut ti do spoznanja, da je edini pravi pes, delovni nemc ;)

Tole boš pa naslednjič Paxu razložila...  >:(


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #2435 : 23 Julij 2009, 17:51:13
Tole boš pa naslednjič Paxu razložila...  >:(

Hahaha Urška, kar dej jo, tole Simi, mal za ušesa... :P

Prej sem pozabila napisati da vse pa ni tako lepo, kot se bere. Namreč, imamo en veeelik problem pri Ajši in sicer vožnjo z avtom.

Ajša že ko samo zagleda avto, začne spuščat slino, kot bi odprl pipo. Da o bruhanju med vožnjo ne govorim.

Na tem smo že veliko delali, ala kratke relacije vožnje, ven iz avta, igra, priboljšek, s priboljškom V avto... probali tablete proti slabosti, Ajši pa je avto še vedno nekaj groznega. Kaj lahko še poskusim in ali obstaja možnost da bo počasi prešlo ali bo vedno to problem?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2436 : 23 Julij 2009, 18:11:10
Tole boš pa naslednjič Paxu razložila...  >:(

Pax to ve od prvega dne, ko je spoznal Bajko, kar spomni se njegovega nasmeha, ko sta ležala na travi hahahaha - a mave kako fotko iz tistega časa?


Fortuna...to kar si opisala je delovni nemc, pes ki gre zato v ogenj, če sme!

Glede avta pa...tako hudo sicer ni bilo kot opisauješ, sem imela tudi sama pri Bajki v mladosti probleme z bruhanjem v avtu. Je pa minilo samo od sebe. Sploh ne kompliciraj in je nič ne miri pri tem ali pa ji slučajno dati vedeti, da je boga - ker potem bo res boga.
Če se ne motim je bilo pri enem letu vsega konec. Smo pa prej vedno na vsaki mali daljši vožnji bruhali.

Tamal pa pride v ponedeljek v vaš konec. Daj mi na pm pliz pošlji kam naj ga pošljem v šolo. A ti kje delaš?

aja če bi rada delala ruševine, imaš sedaj enkratno priložnosti, pa glede na njeno konstitucijo mislim da bi ti tut agi šel fantastično, če ti IPO ne leži.

Kako umiriti delovnega nemca.....nemogoče, ker je deloven, kar pomeni da ko je buden dela, drugače pa spi.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2437 : 23 Julij 2009, 18:13:47
Sky a ti mal žleht ratuješ :P?
Definitivno je Soča huda reka s kanjoni,brzicami  >:Dslapovi in se je moja boga Kala s svojim hudim kožuhom, natopljenim z soškimi postrvmi,sledmi kajakov in kanujov,vonjem po turistih in sirom,čompi in ostanki Metal campa,komaj izvlekla iz smrtonosnih pasti te nevarne reke. ;) :o
Zoran ti jo pa pol tkole obdolžiš.Shame on you. :P

Ne, ne, samo imam pač bolj oster oči.  ;)  (Ja itak, z -2 dioptrije)   :P


Pax to ve od prvega dne, ko je spoznal Bajko, kar spomni se njegovega nasmeha, ko sta ležala na travi hahahaha - a mave kako fotko iz tistega časa?


Fortuna...to kar si opisala je delovni nemc, pes ki gre zato v ogenj, če sme!

Glede avta pa...tako hudo sicer ni bilo kot opisauješ, sem imela tudi sama pri Bajki v mladosti probleme z bruhanjem v avtu. Je pa minilo samo od sebe. Sploh ne kompliciraj in je nič ne miri pri tem ali pa ji slučajno dati vedeti, da je boga - ker potem bo res boga.
Če se ne motim je bilo pri enem letu vsega konec. Smo pa prej vedno na vsaki mali daljši vožnji bruhali.

Tamal pa pride v ponedeljek v vaš konec. Daj mi na pm pliz pošlji kam naj ga pošljem v šolo. A ti kje delaš?

aja če bi rada delala ruševine, imaš sedaj enkratno priložnosti, pa glede na njeno konstitucijo mislim da bi ti tut agi šel fantastično, če ti IPO ne leži.

Kako umiriti delovnega nemca.....nemogoče, ker je deloven, kar pomeni da ko je buden dela, drugače pa spi.

Ja, ja, reševanje!   :o

Da bo ja še kak nemc med nami! Ker jih je res občutno premalo.



Lp Z.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #2438 : 23 Julij 2009, 19:40:42
Ja dejmo naši.A vam kakšnega posodmo haha. :o



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2439 : 24 Julij 2009, 18:27:46
Pri nas pa je za en dan na dopustu petmesečni Blu Bond Hojsov alias Blu ;)  Pozna kdo ?


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2440 : 24 Julij 2009, 21:59:11



Ja, ja, reševanje!   :o

Da bo ja še kak nemc med nami! Ker jih je res občutno premalo.





Lp Z.


Lp Z.

Za kaj jih pa rabite??? >:D >:D >:D

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2441 : 25 Julij 2009, 09:56:59
Za kaj jih pa rabite??? >:D >:D >:D

Za sled. Za kaj drugega itak niso.   >:D >:D >:D


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2442 : 25 Julij 2009, 16:53:46
Za sled. Za kaj drugega itak niso.   >:D >:D >:D


Lp Z.

Uf, tale bo pa draga ::) ko prideš na tabor
Imaš urejeno zdravstveno zavarovanje >:(



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #2443 : 25 Julij 2009, 18:13:54
Ko človek čaka na naslednika ,rata Žleht. ::)
Ovčarji so zakon drugač se pa Zoran ne bi po tej temi švasal.Ane Sky  >:D >:D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2444 : 25 Julij 2009, 19:28:51
Uf, tale bo pa draga ::) ko prideš na tabor
Imaš urejeno zdravstveno zavarovanje >:(

Darko, dobiš odkupnino, brezskrbi.  ;)


Ko človek čaka na naslednika ,rata Žleht. ::)
Ovčarji so zakon drugač se pa Zoran ne bi po tej temi švasal.Ane Sky  >:D >:D

Veš da nisem žleht.  ;)

In, maš prav, če mi ne bi bili tolk pri srcu, ne bi tolk tu gor skakal.  ;)


Dejansko so mi nemci čist pod samim vrhom priljubljenosti in sigurno, ampak čist sigurno, ga bom enkrat spet imel.  :)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2445 : 25 Julij 2009, 20:27:02
 Sodnik v tem posnetku je čist smešn! In to so pol sodniki!   >:(
Potem pa ni čudno, da so stvari take, kot so.

http://www.youtube.com/watch?v=cIaM3hYFszc


Pa tud tale filmček je zanimiv:

http://www.youtube.com/watch?v=SRU8UdMnssU&feature=related


In pa tale za dušo!   :o

http://www.youtube.com/watch?v=VRbM8qYGGMY&feature=related


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2446 : 25 Julij 2009, 21:17:58
Spet se strinjam s Sky-em in ja bodimo realni, da nekateri nemci tut za sled niso več.

O prvih dveh filmčkih pa...saj ne vem kaj naj rečem. od vsega hudega, sem se spet zatekla v hladilnih :(

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2447 : 25 Julij 2009, 22:09:46
Spet se strinjam s Sky-em in ja bodimo realni, da nekateri nemci tut za sled niso več.

O prvih dveh filmčkih pa...saj ne vem kaj naj rečem. od vsega hudega, sem se spet zatekla v hladilnih :(

Dobr, da sem dal še tretjega zraven.  ;)
Nekaj jih je res, da ti srce zaigra.  :)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2448 : 25 Julij 2009, 22:58:06
Evo še fotke Bluja :-*





Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2449 : 26 Julij 2009, 08:51:05
Moja je za marsikaj :-P res pa,da ko je brez komande zacne "gledat" cez nos B-)

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #2450 : 27 Julij 2009, 16:51:27
Madonca je lep Blue.Je pa zelo podoben mojim,.zato mi je verjetno tko všeč.
Pa uhlji so zakon. :o 



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2451 : 27 Julij 2009, 18:11:51
Jaaaa Blu je res podoben tvojim, mene je čist očaral, pa sploh nisem nekaj za nemce, me niso nikoli privlačili, samo ob takih psih pa ne moreš ostat ravnodušen. Mogoče so mi Blu in tvoje tako všeč ker imajo tisto globino v očeh, ki jo zelo poredko vidiš, posebno tvoja Lara, res jaz sem zadnjič čist padla not ko sva se eno drugo gledala, noro. In Blu ima prav take oči. Pa nasplošno mi je full všeč  :-*
Uhlji mu stojijo ko šus  :P


Blu Bono Hojsov

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2452 : 27 Julij 2009, 22:45:47
@kala,rubo,bella:

Hojli... Evo so me uspeli pripeljati domov... Hvala za lepe fotke.. Veš jaz mam prav posebnega gospodarja. Moje poslanstvo ni hoditi na razstave in se preveč kazati okoli temveč imam satus družinskega člana ali pa bolje povedano osebnega spremljevalca. Nasledil sem utico nekega meni znanega vonja.. Tam je bil že en NO kateri je dočakal 14,8 let in videl mnogo sveta.. najman 20-30 krat morje, kornate, grintavec, x krat raduho in največkrat pohorje...Če me bo zdravje služlo in mojega gospodarja bom tudi jaz popotnik....Kakšen gospodar takšen pes ali ne?? Bom malo potepuh  :o  Če dva dni spet potujem na naslednji kamping... Mene bo svet šele spoznal....

LP



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2453 : 28 Julij 2009, 07:40:10
 :o :o lejga lejga, super da ste se oglasila  ;D
Jaz sem pa šele zdaj opazla da sem te preimenovala iz Bonota v Bonda  :-[ :D
Dajta še svoje fotke gor, sploh tisto pozersko  :-*


Andre

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #2454 : 28 Julij 2009, 10:18:58
Tole je pa moj Luks.






simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2455 : 28 Julij 2009, 10:28:40
O mišek moj mali. Kako je preživel prvo noč? Kako  vožnjo. Daj no, ne bodi tako skop z informaijami ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Andre

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #2456 : 28 Julij 2009, 10:31:53
Jokal ni nič. Zjutraj sem se ob petih zbudil in sem ga peljal na potrebo. Potem smo se pa še mal igrala.



Blu Bono Hojsov

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2457 : 28 Julij 2009, 11:17:53
:o :o lejga lejga, super da ste se oglasila  ;D
Jaz sem pa šele zdaj opazla da sem te preimenovala iz Bonota v Bonda  :-[ :D
Dajta še svoje fotke gor, sploh tisto pozersko  :-*

Nevem kako pa tud ne katere slike zato jih nekaj pošiljam na mail...

LP



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2458 : 28 Julij 2009, 11:51:24
Sem dobila ja hvala, ko je bil mlajši je bil pa še bolj temen cuker, lepotec  :-*
Tisto pozersko sem mislila to ki jo imaš v profilu  :P :D


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2459 : 28 Julij 2009, 12:25:32
Jokal ni nič. Zjutraj sem se ob petih zbudil in sem ga peljal na potrebo. Potem smo se pa še mal igrala.
Predlagam ti, da že sedaj uvedeš isti ritem kot ga boš imel potem, ko boš šel v šolo. To pomeni, da moraš zjutraj toliko prej vstati, da ga pelješ na sprehod in da poje jutranju obrok. Ali bosta jedla prej ali po sprehodu se odloči samo. Ko bo pes odrasel računj, da vsaj pol ure prej ali po obroku ne sme na sprehod.

Me imamo tako, da najprej jemo, potem gremo ven, zato zjutraj najprej 5.40 vstanemo, gremo lulat in jest, potem gremo pa še za 45 minut spat predno gremo na sprehod.

Zato premisli, kako bo potekalo tvoje življenje in si naredi okviren urnik.

Pa poročaj kako vama gre in ne pozabi na slikice.

Aja, ker ima tvoj Luks velika ušesa ti predlagam, da jih začneš masirati.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji