Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1510729

lipe123

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #3030 : 12 September 2011, 12:17:05
po dolgem času nalimam kakšno slikco Hiltona...





lp



zamp

  • Gost
Odgovori #3031 : 14 September 2011, 21:43:28
Pozdravljeni! Sem nova na forumu in sem to že nekje objavila pa nevem kje, zato še bom enkrat napisala. :D Rada bi opisala primer neprimerne vzreje psov, zaradi katerega trpi naša družina in pes. Odločili smo se za psa, nemškega ovčarja, čistokrvnega in z rodovnikom. Našli smo ga v Murski soboti, psarna MS Turopolje. Star je bil cca. 3mesece. Ni bil čipiran, je pa bil cepljen proti kužnim boleznim. Za njega smo plačali 500€. Hrano nam je svetoval Happy dog in obvezno kalcijeve tablete. Doma se je hitro navadil na nas in okolico. Ko smo šli prvič k veterinarju po čip, je veterinar rekel, da pes nima pravilnega urgiza in ne bi smel dobiti papirjev.  Začeli smo z šolo za maldiče. Nato je začel šepat na prednjo desno taco. Šli smo k veterinarju, kateri nas je poslal na slikanje v Mursko soboto. Prvo slikanje: 29.06.2010. Tam so nam rekli, da bo to prerasel in da ni nil narobe. Vendar je vedno bolj šepal, zato smo se odpravili k veterinarju v Varaždin. Drugo slikanje: 23.09.2010. Že drugič pod narkozo ,na žalost. Tam nam je takoj rekel, da se ne bo moglo nič pomagati, da ima dedno bolezen, in sicer Fragmentirani medijalni koronoidni izdanak ulne desne noge ( po domače: kost mu raste v sklep na komolcu). Poslal je izvid v Zagreb na drugo mnenje, kateri je diagnozo potrdil. Poslali smo slike v Topolšico k dr. Matku, kateri je rekel, da nima smisla operirati, da se bo ponavljalo in da je to dedna bolezen. Rekel še je, če bi ga vsaj prej pripeljali, kakšnih par mesecev, bi še se dalo kaj narediti, ampak ni pa prepričan da bi pomagalo. Če bi nam v Murski soboti rekel, kaj je narobe, bi ga takoj peljali v Topolšico in ne bi tako dolgo čakali. Zdaj šepa na prednjo desno taco tako zelo, da ne more priti več domov iz sprehoda. Star pa je 1 leto in 9mesecev. Začel je kazati znake kolčne displazije, zato občasno, ko začne kar naenkrat držati zadnjo taco v zrak, dobi protibolečinske tablete, da lahko vsaj normalno hodi. Je pa zelo aktiven pes. Naredili smo tudi malo šolo in bi šli naprej z njim, obramba ali sled, pa ne moremo, ker je to prevelik napor za njegove kosti in sklepe. Ne smemo mu več metati žogice, kar obožuje in se vsake toliko pregrešimo in mu jo vržemo. Rejec nam je ponudil denar za zdravljenje ali pa drugega psa. Na nič nismo pristali. To je naša zgodba, upam da bo klub temu še nekaj časa kvalitetno živel, ker se bomo težko poslovili od njega.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3032 : 14 September 2011, 21:56:19
Pozdravljeni! Sem nova na forumu in sem to že nekje objavila pa nevem kje, zato še bom enkrat napisala. :D Rada bi opisala primer neprimerne vzreje psov, zaradi katerega trpi naša družina in pes. Odločili smo se za psa, nemškega ovčarja, čistokrvnega in z rodovnikom. Našli smo ga v Murski soboti, psarna MS Turopolje. Star je bil cca. 3mesece. Ni bil čipiran, je pa bil cepljen proti kužnim boleznim. Za njega smo plačali 500€. Hrano nam je svetoval Happy dog in obvezno kalcijeve tablete. Doma se je hitro navadil na nas in okolico. Ko smo šli prvič k veterinarju po čip, je veterinar rekel, da pes nima pravilnega urgiza in ne bi smel dobiti papirjev.  Začeli smo z šolo za maldiče. Nato je začel šepat na prednjo desno taco. Šli smo k veterinarju, kateri nas je poslal na slikanje v Mursko soboto. Prvo slikanje: 29.06.2010. Tam so nam rekli, da bo to prerasel in da ni nil narobe. Vendar je vedno bolj šepal, zato smo se odpravili k veterinarju v Varaždin. Drugo slikanje: 23.09.2010. Že drugič pod narkozo ,na žalost. Tam nam je takoj rekel, da se ne bo moglo nič pomagati, da ima dedno bolezen, in sicer Fragmentirani medijalni koronoidni izdanak ulne desne noge ( po domače: kost mu raste v sklep na komolcu). Poslal je izvid v Zagreb na drugo mnenje, kateri je diagnozo potrdil. Poslali smo slike v Topolšico k dr. Matku, kateri je rekel, da nima smisla operirati, da se bo ponavljalo in da je to dedna bolezen. Rekel še je, če bi ga vsaj prej pripeljali, kakšnih par mesecev, bi še se dalo kaj narediti, ampak ni pa prepričan da bi pomagalo. Če bi nam v Murski soboti rekel, kaj je narobe, bi ga takoj peljali v Topolšico in ne bi tako dolgo čakali. Zdaj šepa na prednjo desno taco tako zelo, da ne more priti več domov iz sprehoda. Star pa je 1 leto in 9mesecev. Začel je kazati znake kolčne displazije, zato občasno, ko začne kar naenkrat držati zadnjo taco v zrak, dobi protibolečinske tablete, da lahko vsaj normalno hodi. Je pa zelo aktiven pes. Naredili smo tudi malo šolo in bi šli naprej z njim, obramba ali sled, pa ne moremo, ker je to prevelik napor za njegove kosti in sklepe. Ne smemo mu več metati žogice, kar obožuje in se vsake toliko pregrešimo in mu jo vržemo. Rejec nam je ponudil denar za zdravljenje ali pa drugega psa. Na nič nismo pristali. To je naša zgodba, upam da bo klub temu še nekaj časa kvalitetno živel, ker se bomo težko poslovili od njega.

Komentiram samo tisto, kar je krepko - TOTALNI IDIOTIZEM!!!! VSI mladiči v rodovniškem leglu dobijo rodovnik, ne glede na (morebitne) napake!!!!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3033 : 15 September 2011, 00:14:55
Rejec nam je ponudil denar za zdravljenje ali pa drugega psa. Na nič nismo pristali. To je naša zgodba, upam da bo klub temu še nekaj časa kvalitetno živel, ker se bomo težko poslovili od njega.

To je zelo odgovorno in pohvalno od vzreditelja...

battito animale


zamp

  • Gost
Odgovori #3034 : 16 September 2011, 19:35:04
Torej ste mnenja, da kljub dedni bolezni,ki se dandanes skoraj nebi smele več pojavljati in da nam rejec ni omenil o njegovi bolezni čisto nič, SMO SI SAMI KRIVI DA IMAMO TAKEGA PSA?!
Kako je glede rodovniških papirjev, kdo jih dobi in kdo ne, mi je čisto vseeno in na to ne bom kometirala. Da pa je od rejca odgovorno in pohvalno to da nam je ponudil novega psa ali denar.... Ne morem verjeti kaj pišete! Odgovorno bi edino bilo, da on ne bi redil pse z displazijami ali pa da bi nam povedal kakšno je stanje z psom! Ne pa dan nam je prodajal na pol polno škatlo kalcijevih tablet ( mi pa smo plačali polno škatlo), kljub kar kvalitetni hrani! Že takrat bi nam lahko bilo vse jasno, ampak ker smo bili lajiki in imamo prvič psa, nas je dobesedno nategnil!
S tem sem hotela samo povedati, se potožiti, kako naivni smo bili in nočem da se komurkoli to zgodi. Vem da nismo edini... Ampak sem se zgleda obrnila na napačne ljudi oz. forum!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3035 : 16 September 2011, 21:10:41
Tudi jaz sem pred leti imela hudo bolnega psa (ne displasticnega) in ne zelim tega nikomur... niste sami krivi, da se je to pojavilo (se mi pa zdi, da vam vas lokalni veterinar ne daje najboljsih nasvetov).

Ne poznam vzreditelja, ne vem kako vzreja, mogoce res producira same bolne mladice... ampak je pa sprejel odgovornost in ponudil pomoc, nas takratni vzreditelj recimo tega ni naredil.

Mi je zal za vasega psa, vsaka sola nekaj stane, na zalost :-\

battito animale


zamp

  • Gost
Odgovori #3036 : 17 September 2011, 09:55:14
Žal mi je za vašega psa....
Ja od lokalnega veterinarja nismo imeli nobene koristi, zato pa smo šli v Varaždin. In tam smo izvedli resnico.
Kaj nam bo njegovih par sto €, če pa stane operacija več kot 2000€. Sploh pa z operacijo nebi odpravili njegove bolezni. Z nobenm zdravljenjem. Da pa nam bo podaril drugega psa pa sploh ni prišlo v poštev! Ker mu našega pod nobenim pogojem več ne bi dali nazaj, smo se preveč navezali na njega, dva psa pa ne moremo imeti. Rejec je vedel, da na nič ne bomo pristali, zato pa je to ponudil. Nekaj je moral reči, da ga ne bi spravili v slabo luč.
Zato do zdaj nismo nič ukrepali, ampak zdaj ko so se začeli kazati znaki kolčne displazije, mi je pa prekipelo. Zato tudi to pišem.
Ja vsaka šola nekaj stane, mi bomo zaradi tega mogoče v kratkem ostali brez "družinskega člana"....



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3037 : 17 September 2011, 11:41:46
Če imate bolnega čistokrvnega psa, ste si sami krivi  :-[ :-[ :-[ (škoda, da ne najdem face za bruhat). Tako Vam bodo povedali pravi ljubitelji psov, tistih čistokrvnih, naravnih ali pa da ste izjema in , da se tudi to dogaja ;D ;D ;D..............za to pa obstajajo rodovniki, da med edino pravo vzrejo poiščete zdrave pse 8) .

..........in če boste, kdaj imeli zdravega "baštarda", čistokrvnega brez rodovnika (seveda, Vam bodo pravi ljubitelji povedali, da takšni ne obstajajo ;D ) in ko vas bodo ozmerjali za neukega kupca........................ ..jim eno pošteno primažite ;)

Z vsem spoštevanjem do "zdravih" rejcev psov!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3038 : 17 September 2011, 11:55:21
Če imate bolnega čistokrvnega psa, ste si sami krivi  :-[ :-[ :-[ (škoda, da ne najdem face za bruhat). Tako Vam bodo povedali pravi ljubitelji psov, tistih čistokrvnih, naravnih ali pa da ste izjema in , da se tudi to dogaja ;D ;D ;D..............za to pa obstajajo rodovniki, da med edino pravo vzrejo poiščete zdrave pse 8) .

..........in če boste, kdaj imeli zdravega "baštarda", čistokrvnega brez rodovnika (seveda, Vam bodo pravi ljubitelji povedali, da takšni ne obstajajo ;D ) in ko vas bodo ozmerjali za neukega kupca........................ ..jim eno pošteno primažite ;)

Z vsem spoštevanjem do "zdravih" rejcev psov!


In to je točno post tistih, ki neumorno zagovarjajo pse brez rodovnika in izkoristijo vsak znak kakršnekoli bolezni rodovniškega psa, da izpostavijo superiornost nerodovniških. To so po večini ljudje, ki brez težav dajo 1000+ evrov za nove feltne za svoj avto, ampak ne bi pa dali 700 evrov za psa, če ga lahko dobijo za 400, pa čeprav brez rodovnika. Itak so ti najbolj zdravi, a ne!?


Kar se pa tiče dotičnega psa, pa ima Urša prav. V tem primeru je deloval odgovorno in v skladu z vzrejno etiko. Če bi ga želeli obtožiti, da vzreja slabe, bolane mladiče, bi morali imeti dokaze, da je več njegovih mladičev zbolelo za tako in podobno boleznijo. V nasprotnem primeru pa,... Se lahko kaj takšenga zgodi vsakemu, še tako vzornemu vzreditelju in ta ne more nič drugega, kot to, kar vam je ponudil vzreditelj vašega psa.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3039 : 17 September 2011, 12:16:10
Zagovarjam tiste, ki vejo kaj je vzrejanje in na žalost je takih vedno manj, med uradnimi, čistokrvnimi.
Kaj je narobe z zdravim psom za 400EUR brez rodovnika? To, da nima rodovnika :o........................in najpametnejši bodo povedali, da bo pa pozneje zbolel ;D

Izvoli, forumska tema Zdravje...................... ...........sami baštardi ;)

PS
Kar pa se tiče izkoriščanja bolezni v propagandne namene; pisana beseda, javno objavljena vse pove  ;) . Boš pač morala obsoditi druge (največkrat "prave" ljubitelje naravnih, čistokrvnih psov, katerih veličina ljubezni narašča s številom psov), ker drugače te moram na žalost označiti za hinavca.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #3040 : 17 September 2011, 12:42:48
Ker vem, da veš, pa se očitno sprenevedaš.

Dedna bolez ni prišla po "luftu" oz. "se zgodi". Nepravilen vgriz tudi ni nastal po tretjem mesecu starosti ;) in vsaj za slednje lahko trdim, da je vzreditelj poznal.

Dokler se bo pri nakupu preferiral rodovnik, kot papir, ki vse pove (da o zlorabah tega ne bi pisal, ker poznam, kar nekaj takšnih zgodbic, ki bi me lahko zopet označile kot zagovornika nerodovniške šteparije, čeprav so zeeelo resnične in zeeelo čudne) potem stvari ni pisano nič dobrega. Ko pa bomo začeli preferirati ljudi, ki znajo vzrejati pa je možnost jasnitve lahko nekoliko bliže. Radovnik gor, rodovnik dol.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3041 : 17 September 2011, 16:02:17
A to zdej name leti?
Saj sem napisala, da ne poznam cele zgodbe. To, da je ponudil, da krije zdravljenje, se mi je zdelo ok in to sem tudi komentirala, ostalih podrobnosti niti zamp ni napisala.

O rodovniskih in ne- se mi pa res ne da prepirat :) jaz vem, zakaj imam rodovniskega, ti pa kot hoces ;)

battito animale


zamp

  • Gost
Odgovori #3042 : 21 September 2011, 16:39:59
Prav zaradi tega, da ne bi imeli problemov z zdravjem, smo se odločili za psa z rodovnikom. Ker smo mislili,da se te težave ne pojavljajo. Namreč bili smo lajiki. Zdaj smo se o marsičem poučili in verjamem da naslednjić ne bomo nasedli. In bomo raje dali malo več denarja za njega, če bo to kaj pomagalo! Upam da me niste narobe razumeli, ampka mi bi za psa dali ves denar, če bi ga lahko pozdravili, ampak ga ne moremo! In ja, rodovnik gor ali dol, dandanes se da do rodovnika priti z lahkoto. Če imaš seveda malo vez in denarja! Sem pa prepričana da je rejec vedel kaj se z našim psom v resnici dogaja.



zamp

  • Gost
Odgovori #3043 : 21 September 2011, 17:23:15
Ne verjamem da rejec redi namerno take pse, mogoče niti ni vedel, da se bo to zgodilo. Lahko da je imel pradedek po očetovi strani od našega psa displazijo in se naš rejec ni dovolj pozanimal in je lahko da samo naš pes iz legla podedoval bolezen. Ne vem, upam da je tako. Če pa bom kdaj izvedla da je drugače pa ga bomo tožili. Besna sem samo zato, ker nam ni povedal kaj se dogaja, ker je ziher vedel! Besna sem , ker je pes star skoraj dve leti in ne more priti domov iz sprehoda!........ 
Hočem opozoriti vse lajike, take kot sem jaz, da se naj ZELO dobro pozanimajo in naj ne nasedajo lepim besedam rejca!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3044 : 21 September 2011, 17:28:56
Dejstvo je, da tudi vsa rodovniska vzreja ni ok (ne leti to na tega vzreditelja, ker ga ne poznam, ampak na splosno). Nekateri se pac grejo rodovnisko vzrejo, ampak po liniji najmanjsega odpora (se pravi spravijo psa cez vzrejne preglede, obveznih testov itak ni ne vem koliko, in ce niso potrebni se jih ne posluzujejo, glavno da imajo rodovnisko leglo, katero lahko prodajo drazje kot tiste "cistokrvne brez rodovnika"), in tudi pri iskanju legla je potrebno locit "seme od plevela". Nazalost je tako, sploh pri bolj popularnih pasmah, kot so nemski ovcarji..

Tudi jaz mislim, da je vzreditelj ravnal pravilno, ko vam je predlagal drugega psa ali zdravljenje tega. Mogoce res ni vedel, da bo do tega prislo, edina odgovorna stvar je, da se vrne kupnino ali placa stroske zdravljenja ali ponudi drugega mladica. Verjemi mi, nekateri vzreditelji nebi tega naredili, se probali bi vas prepricati, da je bila vasa krivda, da je pes displasticen.  :-X

In verjamem, da ste jezni, samo po drugi strani, a ste si prebrali, da rodovnik ni garancija? Da je fajn ce imajo psi opravljene teste za vec generacij nazaj? Mogoce ste se prej pozanimali, mogoce ne, ne vem.

Kaksne kolke in komolce imata starsa psa, in stari starsi?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


scelest1

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3045 : 02 Oktober 2011, 11:11:08
še par nedeljskih našega Gringa.



avto in pes morata biti nemška....


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3046 : 09 Oktober 2011, 12:25:38
Letor so Finci na WUSV svetovnem prvenstvu razturali http://www.wusv-2011.com/en/results


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3047 : 21 Oktober 2011, 19:53:21
 ;D ;D ;D ;D ;D


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


mtisow

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #3048 : 22 Oktober 2011, 22:54:44
Si že pripeljal SKY?  :) :)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3049 : 23 Oktober 2011, 17:29:09
Si že pripeljal SKY?  :) :)

Aha! ;D


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3050 : 23 Oktober 2011, 17:52:18











Lp  Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3051 : 23 Oktober 2011, 17:53:07
SKY no, potem pa tukaj napisi iz kje je, kdo so starsi, itd., saj ves da smo firbci..  ;)

Mali je pa krasen!  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3052 : 23 Oktober 2011, 18:00:32
SKY no, potem pa tukaj napisi iz kje je, kdo so starsi, itd., saj ves da smo firbci..  ;)

Mali je pa krasen!  :-* :-*

Mali je polbratec od Hiltona.

Mama je:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=630813

Ata je:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=528488


Najboljši je pa dedek po mamini strani:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=330423

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Lp Z

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


mtisow

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #3053 : 23 Oktober 2011, 18:16:12
no pa si je hammer le premislu  :D Zelo je lep!!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3054 : 23 Oktober 2011, 18:19:26
no pa si je hammer le premislu  :D Zelo je lep!!

Zdaj se pa mormo kej dobit.  ;)

Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3055 : 23 Oktober 2011, 18:22:28
Atov posnetek. Najbolje je od 1.48 naprej.  ;)


http://www.youtube.com/watch?v=hevd_Htv_PQ

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3056 : 23 Oktober 2011, 21:59:55
O pri vas pa je živahno sedaj. Mali otrok in trije psi in od tega eden mladiček! Čudovito!  :)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #3057 : 24 Oktober 2011, 10:15:17
Pa še naša najmlajša skupaj:







Lp Z

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3058 : 24 Oktober 2011, 10:18:18
Sem čakala še eno tako, Sky... 8)  Lepa fotka :-*
Super ste, vsi :D


lipe123

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #3059 : 24 Oktober 2011, 13:45:36
mali je zakon ;)
čestitke...