Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1511653

ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3150 : 09 Januar 2014, 13:58:28
Kopiram iz KDNOS strani :)

"Spoštovani,

na novo urejamo banko plemenjakov in vas prosimo, da nam po vzorčni datoteki, ki je objavljena, posredujete podatke o vašem psu.
Priporočljivo je tudi, da psa registrirate v registru pedigreedatabase, da bo lahko program izračunal morebitna sokrvja s potencialno paritveno partnerko.
Email: [email protected] "

Več informacij pa tukajle: http://www.kdnos.si/?page_id=76


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3151 : 21 Januar 2014, 15:57:38
Psarna Kuharjeva pričakuje 2 legli  ;D :

--> GEA KUHARJEVA X SONY DEI COLLI STORICI (HD, ED:normal, IPO 3, VA6 (ITA)): Gea je bila parjena 16. 12. 2013, mladičke pričakujemo 14. 2. 2014

--> GALA KUHARJEVA X IBRA DI CA'VENIER: Gala je bila parjena 12. 1. 2014, mladičke pričakujemo  13. 3. 2014

Več informacij: http://psarna-kuharjeva.weebly.com/   ;)

lp


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #3152 : 23 Januar 2014, 16:22:02
:'(

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151692792918173&set=a.10150259273228173.335220.566823172&type=1&theater

Točno to sem se spraševala na zadnji ljubljanski razstavi. Psi komaj hodijo pa so tekmovali za najlepšega psa razstave. Katastrofa. Da kinologi to dopuščajo in da se eni gredo takšno vzrejo je meni nerazumljivo.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #3153 : 23 Januar 2014, 21:05:18
Točno to sem se spraševala na zadnji ljubljanski razstavi. Psi komaj hodijo pa so tekmovali za najlepšega psa razstave. Katastrofa. Da kinologi to dopuščajo in da se eni gredo takšno vzrejo je meni nerazumljivo.

Ja, Keka, žalostno  :'(
Nikoli ne bom razumela, da se toliko povzdiguje oh in sploh rodovniško vzrejo, hkrati pa je naredila toliko nepopravljive škode. Ne samo, da je vedno več spačkov na razstavah, sprašujem se predvsem to, kaj imajo od tega psi ???...Dobra vzreja za obstoj pasem in njihovih značilnosti, bi šla tudi brez mučenja živali in titul za ego lastnikov.

Nekoč sem imela ovčarja, tistega pravega...in težko gledam kaj je nastalo iz te pasme  :(.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3154 : 23 Januar 2014, 22:20:43
Solata-poglej stroge delavne linije-hvalabogu, se še najdejo, ampak je hudičevo težko dobiti mladiča-se načakaš in naiščeš. Ker dajejo v roke tistim, ki bodo s psi delali, tekmovali, v službo policije, vojske in bohnedej parili z razstavnimi.

Celo stric gugl premore nekaj uporabnih zadetkov pod "working line german shepherd".

Tudi mene srce močno zaboli pri mnogih drugih pasmah, v kako smer gredo. Resnično dobiš najbolj telesno funkcionalne in verjetno tudi karakterno bolj stabilne pse pri delavnih, športnih vzreditelji. Ker ti želijo pse, ki so dolgo časa aktivni, brez težav v gibalnem aparatu, raznih srčnih bolezni in ostalih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #3155 : 24 Januar 2014, 09:29:13
Na žalost so razstave (beri €€€€) "pohabile" marsi katero pasmo, ne samo NO. Večina ljudi, ki danes kupuje NO, zanima samo barva, o karakterju, delovnih sposobnostih ... jih prav nič ne zanima oz. o tem ne vedo nič.
Sicer je pa vse odvisno od vzreditelja in lastnikov, koliko truda bodo vložili v delo s psom. Trenutno markiram in inštruiram eno "razstavni tip NO" ovčarko, ki ima kontro hitrejšo od marsikaterega delavca  :P 

LP
Igor


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3156 : 26 Januar 2014, 11:32:12
To niso naredili rodovniki, ampak ljudje. Ravno zaradi rodovnikov pa se da najti tiste prave, ker niso vsi ljudje zabiti...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Biagio

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3157 : 26 Januar 2014, 18:41:58
So slabi in so dobri vzreditelji. In tako kot povsod lahko dobiš slabe in dobre primere. In dobri vzreditelji gotovo ne vzrejajo takih psov kot na zgornjem primeru. Meni osebno je sicer padajoča linija pri nemcu všeč, ne smeš pa s tem v skrajnosti, ker ni ne lep ne zdrav/sposoben.
Nekateri (logično, slabši vzreditelji) pač mislijo, da je vse v okotenosti, bolj kot je zaprt, boljši bo.. Kar je daleč od resnice. In s tem potem posledično dobiš take pse.

Zame je bolj problem karakter, NO je delavec - pa naj si bo razstavna ali delovna linija - in mora tak tudi ostat. Zato je treba z njimi delat... s čimer pridemo do tega kar je rekel rekel IgiS. Tut pr nas imamo trenutno eno psico, ki bi jo verjetno lahko postavil ob bok marsiktermu delavcu. :)



Carko

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3158 : 15 Februar 2014, 22:06:56
Zdravo

Danes ponoči se je zame porušil svet. Moj pes Car je umrl (6.3. bi imel 9 let).
Bil je zelo bolan,zato sem ga po posvetu z veterinarjem uspavala.
Zdaj pa iščem novega kužka, podobnega njemu. Če kdo ve za kakšno leglo, bi prosila za kakršnokoli info.
Se že v naprej zahvaljujem.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #3159 : 16 Februar 2014, 18:27:42
Kaj se dogaja z današnjimi nemci?  ::)

Vedno so bili všeč tako meni kot mojem očetu ( vizualno in karakterno) a danes se jih v velikem loku izogibam...

V naši okolici ( pa je mimogrede ogromno NO) ni niti enega normalnega nemca. Pa so menda rodovniški po večini.

Ne razumem kako lahko pes, (NO) mahajoč z repom, prej v igrivi pozi, (rodovniški,) kar naenkrat sredi lepega zgrabi med vohanjem mojo samojedko za vrat in jo prevrže na tla. Pač se moja psica na srečo ni branila, ker je zelo miroljubna ( bi lahko prišlo do posledic) in je lastnik posegel vmes...

Niti mi ni jasno kako lahko 5 mesecev star mladič, ki v nulo nardi vaje poslušnosti na ravni BB-h-ja, ko smo pli mimo s skupinico psov na travniku kar z lepega začne hlastati, "rjoveti" in skuša napasti vsakega izmed psov. Hvalabogu, da ima moja psica v nulo izpiljen poklic, saj so bili drugi psi na povodcu, ona pa na miren klic takoj  prišla in hodila ob nogi..

Lastnica je povedala, da je šolan a da je ugriznil inštrukturja v pasji šoli  ???  Zdaj je Star 5 mesecev.

Prav tako danes še en šok...
Z Nalo  (psičko)  sediva ob potoku... Pri neki hiši, kjer so imeli 4 leta bernca a je zaradi zdravstvenih težav preminil (škoda, bil je super pes), zdaj imajo NO.

In je k njim na obisk s zlato prinašallko prišla njihova poznana sorodnica, šla je mimo mene. Čez  par minut pa slišim grozno skoraj kot rjovenje močno renčanje in lajanje, prav tako cviljenje te psičke..

Lastnica vsa panična čez 15 minut prišla ves s preplašeno psičko, ki je plazeče pritekla k meni in se stisnila k meni, čeprav me ni poznala.

Mi je rekla lastnica, da je pes "zmešan" od 2 mesecev  :-\

A je današnja vzreja res tako pokvarila NO? Pa to sem navedla samo 3 primere izmed mnogih...
Kajti od kod mladič tako besni?
A današnji vzreditelji gledajo le na lepoto?

Prav groza me je, kaj človek počne psom.


Carko

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3160 : 16 Februar 2014, 20:55:34
No, tukaj pa jaz nisem dobila svojega Carja. Bil je miroljuben do drugih živali in nikoli napadalen. Do tujcev malo nezaupljiv, to pa je tudi vse. Zato jaz nebi ravno vse NO dajala v isti koš.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #3161 : 16 Februar 2014, 21:56:53
Ne pravim, da so vsi takšni  :)
Govorim za celoto iz naše okolice  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3162 : 16 Februar 2014, 22:58:34
Meni osebno je zgrešeno iskat psa, ki bi bil podoben-enak prejšnjemu.
Najdi vzreditelja, preštudiraj linije po dolgem in počez in ne delaj kompromisov-pa četudi čakaš leta in leta na idealno kombinacijo!

Odloči se za psa, ko preboliš pokojnega. In se sprijazniš, da ga ni več in da je bil eden in edini tak. Ko ne boš enačila in primerjala psov, ker enostavno ni fer. Vsak pes je poglavje zase in prav je tak, v tem je čar, da nas vsak pes nauči nekaj drugega. Odloči se za psa, ko ga boš pripravljena sprejeti kakršen je in vanj vložit svojih 100% iz razloga, ker si zasluži in potrebuje točno to! Ko ti bo v užitek in veselje premagovati nove izzive in boš neobremenjena s tem-da pa ni tak kot je bil prejšnji.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #3163 : 17 Februar 2014, 17:33:53
No pa le imamo enega normalnega NO v okolici  :) Sem čist pozabila nanj, saj ga nisem videla par let, je rodovniški (ima neko dolgo ime) skrajšano BLUE  :P

Je pa zelo velik proti moji "cucliki"  :o






screenshot pc


Carko

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3164 : 18 Februar 2014, 07:19:29
Meni osebno je zgrešeno iskat psa, ki bi bil podoben-enak prejšnjemu.
Najdi vzreditelja, preštudiraj linije po dolgem in počez in ne delaj kompromisov-pa četudi čakaš leta in leta na idealno kombinacijo!

Odloči se za psa, ko preboliš pokojnega. In se sprijazniš, da ga ni več in da je bil eden in edini tak. Ko ne boš enačila in primerjala psov, ker enostavno ni fer. Vsak pes je poglavje zase in prav je tak, v tem je čar, da nas vsak pes nauči nekaj drugega. Odloči se za psa, ko ga boš pripravljena sprejeti kakršen je in vanj vložit svojih 100% iz razloga, ker si zasluži in potrebuje točno to! Ko ti bo v užitek in veselje premagovati nove izzive in boš neobremenjena s tem-da pa ni tak kot je bil prejšnji.

Ja, se strinjam. Zato pa nisem pisala o njegovem karakterju, ampak o tem, da si želim, da bi si bila podobna po videzu.Dobro se zavedam tega, da Carja ne bom več dobila, bom pa zato drugega..



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #3165 : 18 Februar 2014, 07:53:26
Se strinjam s tabo Carko. Jaz imam že vse življenje po videzu enakega psa, že četrtega in vsak je drugačen po značaju, le glavne značilnosti karakterja imajo enake. Tako nekako najlažje preboliš prejšnjega. Vsaj pri meni je tako. Si sploh ne predstavljam, da bi imela drugo pasmo. Ta paše meni na dušo. In ne čakaj, da preboliš Carja, ker ga ne boš tako kmalu. Življenje je prekratko, škoda je živet v bolečini. Če imaš mešanca, nimaš možnosti dobit enakega, pri pasmi se pa to da.



Biagio

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3166 : 18 Februar 2014, 19:58:15
Kaj se dogaja z današnjimi nemci?  ::)

Vedno so bili všeč tako meni kot mojem očetu ( vizualno in karakterno) a danes se jih v velikem loku izogibam...

V naši okolici ( pa je mimogrede ogromno NO) ni niti enega normalnega nemca. Pa so menda rodovniški po večini.

Ne razumem kako lahko pes, (NO) mahajoč z repom, prej v igrivi pozi, (rodovniški,) kar naenkrat sredi lepega zgrabi med vohanjem mojo samojedko za vrat in jo prevrže na tla. Pač se moja psica na srečo ni branila, ker je zelo miroljubna ( bi lahko prišlo do posledic) in je lastnik posegel vmes...

Niti mi ni jasno kako lahko 5 mesecev star mladič, ki v nulo nardi vaje poslušnosti na ravni BB-h-ja, ko smo pli mimo s skupinico psov na travniku kar z lepega začne hlastati, "rjoveti" in skuša napasti vsakega izmed psov. Hvalabogu, da ima moja psica v nulo izpiljen poklic, saj so bili drugi psi na povodcu, ona pa na miren klic takoj  prišla in hodila ob nogi..

Lastnica je povedala, da je šolan a da je ugriznil inštrukturja v pasji šoli  ???  Zdaj je Star 5 mesecev.

Prav tako danes še en šok...
Z Nalo  (psičko)  sediva ob potoku... Pri neki hiši, kjer so imeli 4 leta bernca a je zaradi zdravstvenih težav preminil (škoda, bil je super pes), zdaj imajo NO.

In je k njim na obisk s zlato prinašallko prišla njihova poznana sorodnica, šla je mimo mene. Čez  par minut pa slišim grozno skoraj kot rjovenje močno renčanje in lajanje, prav tako cviljenje te psičke..

Lastnica vsa panična čez 15 minut prišla ves s preplašeno psičko, ki je plazeče pritekla k meni in se stisnila k meni, čeprav me ni poznala.

Mi je rekla lastnica, da je pes "zmešan" od 2 mesecev  :-\

A je današnja vzreja res tako pokvarila NO? Pa to sem navedla samo 3 primere izmed mnogih...
Kajti od kod mladič tako besni?
A današnji vzreditelji gledajo le na lepoto?

Prav groza me je, kaj človek počne psom.

Brez zamere res, ampak to so floskule in posploševanja.
Če kaj, se mi zdi da je NO v zadnjih letih (predvsem razstavni tip, za delovne ne vem ker nimam izkušenj) izgubil tisto nekdanjo "ostrino". Pa govorim na osnovi izkušenj doolgoletne vzreje. Recimo Zamb vom der Wienerau je biu tako "zmešan" da so ble težave da so ga sploh sparili s kakšno psico, ker če ni ratal samo od sebe, je bla kar težava kaj pomagat, ker je grizel vsakega ki je prišel zraven - tut lastnika. (Celo moj foter jih je fasal 1x). To je blo 30 let nazaj. Danes takega psa v "špici" ne najdeš, skoraj garantiram.
To kar opisuješ ti, je pa pomoje posledica tega ker je danes pač dosti bolj "moderno" imeti psa kot včasih, pa čeprav je v večini primerov lastnik popolnoma nesposoben. Torej imamo več psov, in več nesposobnih lastnikov, ki ti potem da tak rezultat.. Problem je socializacija, pes ki naredi B-bh je lahko (osnovno) izšolan, ni pa nujno primerno socializiran oziroma vzgojen. Vzojen ali izšolan je pa popolnoma drug pojem. 
Mislim, to tvojo teorijo res prvič slišim, tako da nevem.. Lahko pa prideš v živo pogledat k nam, kako so naši "napadalni". :)

PS: Trenutno imamo pri nas spet mladičke, take ki so na voljo za oddajo, in take ki bodo čez 5 tednov, več si lahko ogledate na naši spletni strani (smo psarna Golobova). Če koga zanima kaj več z veseljem pomagamo in svetujemo :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3167 : 18 Februar 2014, 21:19:12
Pozablja se, da so v večini lastniki zadaj za vedenji, ki zafurajo pse, jih ne obvladajo. Kolikokrat ideno popolnoma napačne reakcije ob srečevanjih s psi, ljudmi. Pa začnejo z mladičkom in ga "lepo" uničijo oz. si nakopljejo prevzgojo, povsem brez potrebe. Bi pa rekla, da imajo delavci boljše živce kot razstavni. Madona na evropski v CE mi je slabo ratalo, ko je bil v BIS ringu en totalno živčen, odrasel nemc, prestopical sem in tja, ma ni mogel stat kot se stoji, ni mogel tečt kot se teče. Izgledal je klaverno (itak, daleč od normalne hrbtne linije), obnašal se je klavrno (ni bilo strumno in pogumno, ni bilo pozornosti, zainteresiranosti). In pravzaprav ni bil edini NO s takim obnašanjem, je bil pa najbolj očiten.

In spet-ne vem ali je bil hendler tako nesposoben psa zmotivirat-ali pa je res bil živc, ki si ne bi zaslužil biti v BIS ringu.

Lejte to lepoto od elegance in skladnost postave


in ista psica v razstavni/postavljeni pozi


In še en link za tiste, ki imamo raje delavce. Tale Otto of Sapphire Mountain se mi dopade.
http://www.prairieshepherds.com/studdogs/aboutottoofsapphiremountain.html

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3168 : 19 Februar 2014, 01:00:27
Na razstavah imajo NO ponavadi dvojno vodenje: lastnik se jim zunaj skriva, z njimi je notri en tretji: pes pa je kao pozoren in gleda ven iz ringa, kje je lastnik in je zato kao v bolj "pozorni stoji". Sicer pa to izpade navzven cisto neprofesionalno (dvojno vodenje) ter psi izredno zivcni in nestabilni.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #3169 : 19 Februar 2014, 06:30:57
Odgovor na Biagio: sama nimam nemca in moram poudariti, da so mi v osnovi krasni psi. Ampak: zadnja leta se jih -kolikor se le da- izogibam, ker imam precej slabe izkušnje v iterakciji med njimi in mojo psico. Se mi zdi, da so labilni in posledično tudi agresivni. Zagotovo ne vsi! Pri prijateljici sem spoznala že tretjega njenega nemca, pa tako skuliranih psov ne najdeš! Ampak kar srečujem na sprehodih, pa....  :-\ Ja, priznam, da če se le da, se raje ognem srečanjem z njimi oz. sem zelo pazljiva. Niti ne bi polemizirala, kaj je temu trendu krivo. Najbrž nespametno parjenje.
Skratka, če potegnem črto: vedno, ko zagledam kje v daljavi nemca, sem zelo pazljiva, ko imam seboj svojo psico. In da: veliko raje imam srečanja s kao bul-varianta psi, kot pa z nemci.... Žal. Izkušnje so takšne.



Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #3170 : 19 Februar 2014, 07:20:57
Kjer se midva sprehajava je ena prijazna psička (mogoče zato ker je Nesova sestra) in 3 psi ki se z njim povohajo, nato pa renčijo. Problem je v tem da se tudi naju vedno vsi na veliko izogibajo. Pa ga vedno pripnem če vidim da gre kdo nasproti. Redko da koga sploh prepričam da bi pustil da se povohata, kaj šele da bi se igrali. Se mi pa zdi da je veliko tudi manjših psov ki se kar zaganjajo in lajajo in se skoraj zadavijo na povodcu, ampak to je pa luškano ker so majhni, če bi nemc kaj takega počel...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3171 : 19 Februar 2014, 08:28:11
Problem je, ker četudi so razstavni, so po svojem bistvu še vedno delovni psi z močnimi nagoni. V glavnem se jih prikazuje kot idealne družinske pse in to folk kupuje, dvomim pa, da vzreditelji kej fejst razlagajo koliko je treba z njimi delat poleg osnovnega šolanje. Tudi v moji okolici je trenutno 5 mladih rodovniških nemcev, tam nekje eno do tri leta starih, od tega je cel en tak kot se reče. Verjetno mi ni treba razlagat, kater od teh petih je v intenzivnem šolanju  ;) Preostale štiri imajo zato, da ga enkrat na dan mal na sprehod peljejo, pod delo pa spada odpravljanje neželjenih vedenj po večinoma rukncukn metodi. Poleg tega je ogromno lastnikov psov, ki imajo enaka opažanja kot samoyed lover, jennyK in js.. Rodovniški nemci razstavnih linij so zelo neprijetni za srečevanje in se je boljš ognat. Spet, niso vsi taki, niso vsi vzreditelji taki, ampak večina jih je žal zelo labilnih in niti ne bom ugibala koliko na račun lastnikov in koliko na račun vzrediteljev.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3172 : 19 Februar 2014, 10:26:16
Na razstavah imajo NO ponavadi dvojno vodenje: lastnik se jim zunaj skriva, z njimi je notri en tretji: pes pa je kao pozoren in gleda ven iz ringa, kje je lastnik in je zato kao v bolj "pozorni stoji". Sicer pa to izpade navzven cisto neprofesionalno (dvojno vodenje) ter psi izredno zivcni in nestabilni.

Ja, to pa mene tako moti. Saj, ko bi se skril. Tako pa delajo cirkus-dobesedno cirkus, vriskajo piskajo, lajajo (lastniki!) in tekajo sem tja, brcajo žoge, piskajo z igračami... Mi je rekel en lastnik/vzreditelj dobermanov, da dober pes ne rabi take ceremonije okoli sebe. Je zadosti, če imaš v ringu eno manjšo igračo in psu samo pokažeš-pa bo pozoren kot le kaj in stal strumno in pogumno. Pa mislim, da je na forumu že tudi bilo o tem govora.

Joj našla sem še eno fajn psico. :p Anka Gila Duca Vallei

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Biagio

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3173 : 19 Februar 2014, 11:00:27
 :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3174 : 19 Februar 2014, 11:35:49
Za vse tiste, ki iščeta psa z izrednim delavnim potencialom, pa nimate želje po tekmah...imate pa interes za delo s psom, nekaj izkušenj. Mlad mešanec z nemcem išče dom. Po duši je deloholik, ki uživa v izvajanju različnih vaj, uživa v vajah za samokontrolo in predolgo že išče sebi podobnega človeka. Takega, ki uživa v skupnem delu s psom.

To je Diego https://www.youtube.com/watch?v=KG9Ep4DLmPQ&feature=c4-overview&list=UUb1SyALz6_Hwtr8j20lH8dg

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3175 : 19 Februar 2014, 15:13:17
Čist res je, da je ogromno na lastniku. Da je lastnik tisti, ki lahko vse (skoraj vse) naredi ali pokvari. Samo opažam pa, da si očitno določen profil ljudi omišlja določen profil pasem (sej je isto pri ostalih ''znamkah''). Pri vseh profilih pa obstajata najbrž potem še ena dobra in druga slaba skrajnost. Me je pa kar žalost pogledat kaj se dogaja s temile nemčki. Ekstrem pri raztavnih podrtih hrbtnih linijah na strani vzrediteljev. In ekstrem pri lastništvu na hojladri. Nemca, ker je to kao edini pes, a brez kančka vložka v psa, ki je delavec.

Res je tudi, da čisti dolgčas dela pse praktično invalidne. Ampak kje je pa vzreja skrenila s poti pri nemcih, da si praktično vsi zdolgočaseni nemci grizejo (ali vsaj lajajo v) repe? Na meji fenomena. Vse ostale zdolgočasene pse, ki sem ji do sedaj imela priliko videt so počeli marsikaj (različnega). Predvsem destruktivnega. Ampak samodestruktivnost pri nemcih mi je pa grozna za videt. Tisti njihov bogi rep je kriv za vse tegobe njegovega sveta  :-\ Bi rekla, da tukaj pa vzreja nekaj dela (oz. ne dela). Ker gre za identično fiksacijo na rep pri popolnoma nesorodnih psih. Torej vedenje ne more bit samo priučeno.

Brez zamere res, ampak to so floskule in posploševanja.
Če kaj, se mi zdi da je NO v zadnjih letih (predvsem razstavni tip, za delovne ne vem ker nimam izkušenj) izgubil tisto nekdanjo "ostrino". Pa govorim na osnovi izkušenj doolgoletne vzreje. Recimo Zamb vom der Wienerau je biu tako "zmešan" da so ble težave da so ga sploh sparili s kakšno psico, ker če ni ratal samo od sebe, je bla kar težava kaj pomagat, ker je grizel vsakega ki je prišel zraven - tut lastnika. (Celo moj foter jih je fasal 1x). To je blo 30 let nazaj. Danes takega psa v "špici" ne najdeš, skoraj garantiram.
Brez zamere res, ampak, a psa brez osnovne samokontrole, slabo socializiranega, popadljivega (a samo jaz vidim razliko med normalno oštrino in popadljivostjo tudi do svojega lastnika) ste/so parili. Torej dajali genetsko podlago za nadaljne rodove  ???
No, glede na način dela/šolanja zadnjih 30 let v kombinaciji genetske podlage si kaj hitro lahko ustvarim sliko zakaj toliko zgriženih repov in ''sumljivih psov''. Pes, ki ima genetsko tendenco po nekem vedenju zraven pa že v štartu zatrt način izražanja z renčanjem...voila. Floskule? Nope. Opažanja. Ker vse to ne spada pod tipičen opis ''psiho-fizično obremenljiv in stabilen''.

Vesela, zelo vesela sem pa vseh ki dajejo drug vzor in prav tako sem vesela vsakega skuliranega psa in lastnika seveda  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3176 : 19 Februar 2014, 17:23:20
Prvi letošnji mladički so prišli na svet  :o

 ;D  ;D 15. 2. 2014 so se v psarni Kuharjevi skotili 3 samčki in 3 samičke. Mati legla je Gea Kuharjeva (HD, ED: normal (SV),Kkl1, BH, BBH, IPO-2), oče legla pa Sony dei Colli Storici (HD, ED: normal (SV), Kkl1, IPO-3).   ;D  ;D

Več informacij in slik: http://psarna-kuharjeva.weebly.com/aktualna-legla.html


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3177 : 19 Februar 2014, 18:00:51
Meni so nemci tudi zelo zakon, bi ga imela, ampak razstavnega vsekakor ne. Imamo pa sicer v našem kraju ogromno nemcev, predvidevam da nerodovniških in njihovih mixov. Zanimivo, da so večinoma vsi ketnarji/v boksu, spuščeni vsake toliko, da se razlavfajo, brez neke vzgoje. Jih z psico občasno srečava na sprehodu, ampak so vsi nekonfliktni, noben še je ni napadel. Tudi gnjavijo ne. Hodijo sami spuščeni okoli, pa se naju ali izognejo ali pa pridejo, povohajo in grejo. Skratka zelo sem presenečena nad tem, ker ponavadi znajo bit taki psi, brez neke vzgoje kar konfliktni. Zdaj kako je pri rodovniških ne vem, poznam samo eno rodovniško nemko, ki pa je voditeljica slepega. Je kar ok, je pa že tudi zarenčala na mojo psico, pa moja sploh ni iskala konflikta ali karkoli  :-\ . Pred leti smo tudi imeli nemca (ni imel rodovnika, ampak takrat je pa še res bila tista finta z številom mladičkov v leglu in rodovniki), ni imel neke vzgoje, rasel je skupaj z mojim bratom, skratka prijazen pes, ni bil popadljiv, agresiven ali karkoli, dokler ni kdo hotel do brata, za njega bi pa naredil vse in ga je čuval pred vsemi, prav tako je brat z njim delal kar je hotel (ga jahal, vlačil za ušesa, mu hrano jemal...), pes tudi jest ni hotel, če ni bilo brata zraven. Vem, da se je od takrat v pasmi že ogromno spremenilo, je že 20 let od tega, ampak vseeno. Fascinirajo me že od nekdaj in upam, da ga bom kdaj tudi imela  :)



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #3178 : 20 Februar 2014, 08:39:31
Tudi društvo Lajka oddaja 6mes mešanko z NO,pa v zavetišču Meli čaka ena.
V Lajki je Tora,v Meliju je brez imena.
Carko, poglej jih.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3179 : 20 Februar 2014, 09:05:43
Zanalašč nisem pisala o takih psih kot Tejch, ker mi je pa čist neverjetno kako so "vaški nemci" fenomenalni. Doma čuvaji, zunaj pa popolnoma nekonfliktni in eni boljših psov za srečevat (čeprav je večina vaških lutalic precej bolj prijetna kot marsikater "redno sprehajan"). Mam vse ogledani in točno vem katerga bi dala na katero in potem mladiča vzela  :) Poleg tega so še vizuelno dosti bolj podobni tapravim delovnim, oziroma vsaj starim linijam.. Sej smo imeli tule eno punco s takim nerodovniškim nemcem da dol padeš, se mi zdi da mu je bilo Astor al pa Tari ime. Mogoče je kaj tudi na tem, da so to povečini kmečki psi in večji del dneva spremljajo familijo po kmetiji, pri nas je eden zaposlen že od jutra ko mora it k ograji po cajtnge in jih nest lastniku.

Je pa tistle Car na zgornji sliki res lep in verjamem, da bi radi imeli točno takega.