Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1511215

JELLYK

  • Gost
Odgovori #3300 : 09 April 2015, 15:35:35
Pozdravljeni,

tudi pri nas imamo mladino...naša črna nemška ovčarka Neli, (potomka sl. policijskega psa, Nelin brat Ajk je trenutno "zaposlen" v Policiji) ima mladino...skoteni 28.3.2015, 3 samčki in 3 samičke...oče mladičev je dolgodlaki rodovniški nemški ovčar, Neli je brez rodovnika....če bo kdo kupoval mladičke v bližnji prihodnosti ali ve za koga, ki jih ima namen kupiti ( vsi so skoraj črni, samo po tačkah so malo rjavi): moj kontakt: 041-504-958.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3301 : 10 April 2015, 00:06:21
Torej tudi ona ni nemska ovcarka, mladici se manj... skoda da se niso niti toliko potrudili njeni vzreditelji, da bi starsa pridobila vzrejno dovoljenje, da bi ga lahko tudi ona in bi sedaj res imeli nemske ovcarje. Pa veste, zakaj starsi niso dobili/pridobili vzrejenga dovoljenja? (Za vaso psico se itak ve, namrec nima niti rodovnika, predvidevam da niti ostalih testov ne?)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3302 : 10 April 2015, 07:24:29
Da bi le imela vaš psica in izbrani samec slikane kolke, komolce, odbrano stopnjo displazije, vsaj ipo1, nek stabilen karakter, dobre nagone. Potem me niti ne bi toliko bolelo. Pravzaprav me tudi pri rodovniški vzreji hudo zaboli, ko vidim kaj vse gre okoli in kaj so sparili in ustvarili.
Če je pa to nekaj po liniji najmanjšega odpora, potem pa je velika žalost.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3303 : 12 April 2015, 21:02:14
Čez vikend smo se malo potepali  :o... za nabiranje kondicije smo tokrat izbrali turo Soriška planina - Možic - Slatnik - Lajnar - Soriška planina. 8) ;)





katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #3304 : 20 April 2015, 18:09:51
hello :)
Pa da ne odpiram nove teme in ker se že tukaj pogovarjate o NO,bi nekaj vprašala. Bona je stara 3 leta (nemška ovčarka) in me zanima ali je prepozno da bi dala slikati kolke, rada bi naredila vzrejnega? In kako poteka vzrejni pregled?

Hvala :)

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


MANDY

  • Gost
Odgovori #3305 : 21 April 2015, 11:55:34
Pozdrav, da najprej napišem da mi je NO zelo lepa pasma, samo  :'( ??? no ne bom.
Zanima me nekaj drugega, zakaj se morajo NO predstaviti na razstavah tako da vodnika vlečejo. Ni mi jasno, saj niso vlečni psi so ovčarji in po moji logiki bi morali hoditi kot ovčarji  no ne vem sem jih opazovala na razstavi in nima smisla. Kdo si se je to zmislil ?
LP



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #3306 : 21 April 2015, 12:05:39
Eno čisto začetniško vprašanje: ali je mogoče za psa dobiti rodovnik "za nazaj"?
Naš primer: starša naše nemške ovčarke sta oba rodovniška, oba sta pri istem lastniku, ju ima že več let. Lani se je odločil, da ju bo "poskusno" paril in rezultat je naša Astrid (in nekaj njenih sestric in bratcev). Zdaj se (menda - nisem jaz govorila z njim, sem samo slišala za to) odloča, da bi pridobil vzrejno dovoljenje. Če ga bo dobil, ali je mogoče potem dobiti rodovnik tudi za mladiče, ki so bili poleženi pred pridobitvijo dovoljenja?



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #3307 : 22 April 2015, 05:52:21
Ne, po mojem ni opcije, da post festum mladiči dobijo rodovnik za nazaj. Če razmišljam čisto po kmečki logiki: kako bo pa dokazal, da sta res točno ta dva psa starša legla? Ok, morda bi se to dalo s kakimi dnk testi dokazat. Ampak če se frajerju ni ljubilo prej pobrigat, da bi leglo sproduciral po "regelcih", se tudi sedaj zagotovo ne bo na trepalnice metal.... Zakaj pa bi, konec koncev?? On osebno ne bo nič več imel od tega. Razen morebitnih stroškov.   ???
Sicer pa itak.... no comment takšna neodgovornost! Takšne brezbrižnosti pa RES ne razumem. Milo rečeno.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3308 : 22 April 2015, 10:21:39
Verjetno bi lahko ampak kot je JennyK rekla se mu za nazaj finančno ne splača urejat, tako da tvoja ne bo dobila rodovnika razen če nameravaš vse skupaj sama plačat.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #3309 : 22 April 2015, 10:33:15
hello :)
Pa da ne odpiram nove teme in ker se že tukaj pogovarjate o NO,bi nekaj vprašala. Bona je stara 3 leta (nemška ovčarka) in me zanima ali je prepozno da bi dala slikati kolke, rada bi naredila vzrejnega? In kako poteka vzrejni pregled?

Hvala :)

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #3311 : 06 Maj 2015, 09:39:54
Mi smo bili pa med prazniki na Slavniku.



Biagio

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3312 : 15 Maj 2015, 13:43:49
Pozdrav, da najprej napišem da mi je NO zelo lepa pasma, samo  :'( ??? no ne bom.
Zanima me nekaj drugega, zakaj se morajo NO predstaviti na razstavah tako da vodnika vlečejo. Ni mi jasno, saj niso vlečni psi so ovčarji in po moji logiki bi morali hoditi kot ovčarji  no ne vem sem jih opazovala na razstavi in nima smisla. Kdo si se je to zmislil ?
LP
Gotovo nima smisla in si je nekdo kar nekaj izmislil. ::)
Nemški ovčar je kasač, in odločilen faktor na razstavah(!) je hoja oziroma (še bolj) tek. Pes se mora tu predstaviti kar se da lepo, najlepši kas pa je najhitejši kas kolikor ga pes zmore. Tu se pokaže konstitucija psa, odriv zadnjih nog, izkorak (prednji in zadnjii), harmonično, povezano gibanje telesa in vse ostale stvari ki se jih ocenjuje. Ring dresura in vodenje se ponavadi izvaja tako, da lastnik svojega psa kliče in spodbuja, vodnik pa ga vodi v ringu...tako psu ustvariš motiv/cilj in z najmanjšim naporom pridobiš najhitrejše možno gibanje (pes pač šiba proti lastniku, vodnik pa ga samo omejuje da ostane v ringu). Ponavadi pri določeni hitrosti pes "preklopi" na galop (logično), takrat ga moraš pač zabremzat, da spremeni nazaj v kas, ene je treba bolj, ene manj - odvisno kakšen tekač je pes po naravi. In to je tisto "vlečenje". Sicer pa pretirano vlečejo samo psi, ki imajo nič ali malo izkušenj iz ringa (oziroma izkušenj ponavadi nimata lastnik in vodnik, pes ni tu nič kriv :) ). Dobro strenirani psi točno vedo kaj morajo v ringu delat, in šibajo sami od sebe.
Sicer pa če kdo zna nemško, en star, ampak zelo lep video o anatomiji NO. (Predstavljen je Dingo vom Haus Gero, en najboljših tekačev/kasačev kadarkoli). pri 9:45 se začne analiza v slow motion..

https://www.youtube.com/watch?v=zju0lubAaJ8&spfreload=10

hello :)
Pa da ne odpiram nove teme in ker se že tukaj pogovarjate o NO,bi nekaj vprašala. Bona je stara 3 leta (nemška ovčarka) in me zanima ali je prepozno da bi dala slikati kolke, rada bi naredila vzrejnega? In kako poteka vzrejni pregled?
Hvala :)

Ne ni prepozno, lahko prijaviš, čeprav je boljše da to storiš čimprej oziroma takoj ko je pes dovolj star da lahko opravi vzrejni pregled. Slikat moraš kolke in komolce, opravit dnk analizo krvi, se udeležiti vsaj ene razstave da pridobiš oceno zunanjosti psa in potem prideš na vzrejni pregled (ponavadi sta 2 spomladi in 2 jeseni). Vzrejni poteka tako da se psa postavi, sodnik ga opiše, pregleda zobovje, ugriz, in ostale stvari ki morajo biti po standardu - pri samcih še pregleda če ima obe modi, in opravi preizkus naravnih zasnov, če pes nima opravljenega BBH izpita. S tem pridobiš vzrejno dovoljenje za 2 leti, potem pa moraš ponovno na pregled (takrat mora pes že imeti opravljene zahtevane izpite) in če je vse ok pes dobi doživljensko vzrejno ("doživljensko" pri nas pomeni do 8 leta za samice - kasneje ne smejo imeti več mladičev). Sicer pa je tu povezava do vzrejnega pravilnika, preberi si, tu vse piše. http://www.kinoloska.si/images/Vzrejni_pravilnik_NO.pdf

Eno čisto začetniško vprašanje: ali je mogoče za psa dobiti rodovnik "za nazaj"?
Naš primer: starša naše nemške ovčarke sta oba rodovniška, oba sta pri istem lastniku, ju ima že več let. Lani se je odločil, da ju bo "poskusno" paril in rezultat je naša Astrid (in nekaj njenih sestric in bratcev). Zdaj se (menda - nisem jaz govorila z njim, sem samo slišala za to) odloča, da bi pridobil vzrejno dovoljenje. Če ga bo dobil, ali je mogoče potem dobiti rodovnik tudi za mladiče, ki so bili poleženi pred pridobitvijo dovoljenja?

Ne, ne da se.



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #3313 : 16 Maj 2015, 11:41:05
Ta video iz starih časov, je pa res užitek pogledat. Takrat so bili NO tisto, kar naj bi bili. Danes, vsaj jaz, že doooooolgo nisem videla podobnega nemškega ovčarja  :-\.



ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3314 : 31 Maj 2015, 22:43:28
No, nam pa tudi nikoli ni dolgčas!  :D Včeraj smo si ogledali nogometno tekmo med NK Ločan Škofja loka in NK Visoko.
Tokrat si je tekmo ogledala tudi naša Juta. V delčku sekunde je zapustila svoj sedež med gledalci, našla luknjo v novi ograji in se pognala v igro v boj za žogo. >:D >:D  Žoga je pač zakon!  :o Seveda je bila glavna atrakcija za gledalce. ;) Od zdaj naprej na nogometnih tekmah povodec trdno v roki.  :P
No, njen silovit prodor proti golu pa je ujel fotoaparat  :-[ :D


Biagio

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3315 : 10 Junij 2015, 15:06:52
Evo, pri nas bo pa ta vikend novo leglo, če koga zanima  :o Lepo bi bilo, če bi mladički dobili lastnike, ki bi kdaj šli z psom tudi na kakšno razstavo, oziroma bi se z njimi ukvarjali in položili kakšen IPO izpit.. ti bodo tudi dobili prednost pri oddaji, saj gre za res kvalitetno leglo od katerega se precej pričakuje.




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda

xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #3317 : 11 Julij 2015, 12:05:53
mika me podpret nerodovniško vzrejo  :-[

http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/psi-brez-rodovnika/nemski-ovcar-prodam-samicko-1298905607.html

Malo čudno, ampak se mi starša zdita bolje grajena kot marsikateri rodovniški..



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3318 : 11 Julij 2015, 12:42:21
Ravno to je žalostno. Mene je kar malo groza videt te pokrivljene hrbte.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3319 : 11 Julij 2015, 13:53:05
Prav veliko konstrukcije psa in psice se pa na slikah tudi ne vidi. Ima pa foter sprednje tace kar precej na ven.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3320 : 11 Julij 2015, 16:58:14
Tako je Zoe, na slikah se ne vidi kakšne hrbte imata, nimaš napisanih izvidov za kolke, komolce in mogoče še kakšen drug test, ki za nemce sicer ne vem če je že obvezen, bi ga pa v primeru da bi kupovala mladiča zelo rada videla, recimo za mielopatijo. Ni navedeno, v kakšnek sorodstvu sta starša, in ja, lahko da je samo slaba slika, a sprednje noge samca mi zelo niso všeč (zadnjih se pa ne vidi dobro). Skratka, tile nerodovniški se mi ne zdijo ravno za pred rodovniške postavljat, ker predvidevam, da več kot generacijo ali dve od rodovniških nista oddaljena. Se pa  občasno, vse redkeje sicer, dejansko da videti kakšne nerodovniške nemce starega tipa in dobre konstitucije.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3321 : 11 Julij 2015, 19:58:32
Kako pa iz krivih razstavnih v dveh generacijah narediš ravne hrbte?




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #3323 : 11 Julij 2015, 22:18:37
Komot, saj razstavni nimajo krivih hrbtov

Seveda, da ne..  ::)

Za več slik klikni na fb profil, imaš link na oglasu. Pri nemcih zgleda drži pravilo, da se najboljšega dobi pri kmetu. Pa tudi, če ima tace rahlo na ven, nima riti 10cm nad tlom.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3324 : 11 Julij 2015, 23:18:14
Kriv hrbet je nekaj drugega kot padajoča linija križca. Zakaj so šli v selekcijo takšne - za nas, zunanje opazovalce -  oslarije, pa vedo samo takratni rejci sami, če sploh vedo. Meni osebno so bili najbolj všeč NO iz 60/ 70tih.


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #3325 : 12 Julij 2015, 00:15:07
Ok, potem pa padajoča linija. Kakorkoli, ni funkcionalno. Tudi jaz ne vem, ampak sklepam da je bil tak trend, NO s padajoco linijo so zmagovali na razstavah , zato so taksne zaceli vzrejati se drugi rejci.
Se strinjam, takrat so bili zares 'pravi' psi. In ta dva na oglasu sta prav taksna. Je res, rodovnik mora bit ampak nemci se mi velikokrat zdijo izjema pri tem. Pri psih pac ni  vse crnobelo na papirju.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3326 : 12 Julij 2015, 07:58:30
Potejto, potato, ko jih pogledaš so krivi. Nisem limala slik iz fbja, ker ne vem če se to sme, sta pa res tipična kmečka nemca in če jima pripada še tipično kmečkonemški karakter, bi se v primeru resnega zanimanja šla menit naj teste naredijo (kar je res škoda da jih nimajo, ali pa jih žal ne objavijo ker so slabi), magari jim dam malo zraven  :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3327 : 12 Julij 2015, 09:04:23
Sem šla pogledat vse oglase za nemce na bolhi pa žal večina nima slik staršev, bi bilo zanimivo za videti.

Tole pa je moj prijatelj iz otroštva - zame ideal nemca tako karakterno kot vizuelno.


Žal imam samo to sliko, ker takrat še ni bilo digitalcev.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3328 : 12 Julij 2015, 09:25:36
Lepota  :-*

Meni so navadni kmečki všeč ravno zaradi karaterja. Niso naviti delavni ali živčni ukrivljenci (da ne bo pomote, so ponavadi taki zaradi napačne vzgoje in ne zafurane genetike), ampak kmečki delavci zadovoljni s kmečkim delom, življenjem in spremljanem gazde po "birčefti". Skuliran, prijazen, čuvaj, mal še za živino poskrbi..Sam dlaka jim preveč izpada za moj okus  :)



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #3329 : 12 Julij 2015, 13:49:09
Zoe, taprava mrcina :)