Problem-kampiranje

Nox · 3771

Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
: 17 Junij 2012, 16:04:53
Zdravo.
Mi2 z mojim nagajivčkom pa imama težavico, zeeelo si želimo iti kampirat, pa smo to doma probali in nikakor ni delovalo, spali smo na njemu znanem travniku ob gozdičku, v glavnem ful lepo (pač da smo probali kako bi to funkcioniralo). Nastal je problem, Nox (pes :D) je lajal in renčal na vse, v bistvo ničesar ni bilo, le kakšna žuželka. počakali smo več kot 2 uri, sem mislila,d as e bo umiril, a ni blo nič boljše :(... Zanimajo me nasveti, kako to preprečit, ker načeloma ni nek ful lajast pes, laja, na kakega ćudnega tujca ali če misli, da je kdo v nevarnost. Star pa je 1 leto.
Upam, da mi kdo lahko kaj svetuje :)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 Junij 2012, 11:45:02
Zdravo.
Mi2 z mojim nagajivčkom pa imama težavico, zeeelo si želimo iti kampirat, pa smo to doma probali in nikakor ni delovalo, spali smo na njemu znanem travniku ob gozdičku, v glavnem ful lepo (pač da smo probali kako bi to funkcioniralo). Nastal je problem, Nox (pes :D) je lajal in renčal na vse, v bistvo ničesar ni bilo, le kakšna žuželka. počakali smo več kot 2 uri, sem mislila,d as e bo umiril, a ni blo nič boljše :(... Zanimajo me nasveti, kako to preprečit, ker načeloma ni nek ful lajast pes, laja, na kakega ćudnega tujca ali če misli, da je kdo v nevarnost. Star pa je 1 leto.
Upam, da mi kdo lahko kaj svetuje :)

Lajal je medtem ko je bil v šotoru?



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #2 : 18 Junij 2012, 12:07:35
Moj pes tudi laja skoraj na vse, ki pridejo mimo, če smo zunaj na vrtu.
V kampu je bilo popolnoma drugače. Cel dan je plaval + večerni sprehod v mesto (vsaj 1 ura hoje + veliko dogajanja) in ponoči je spal celo noč brez lajanja. Imel pa je svoj šotor, ker pri nama ni bilo dovolj prostora, ampak ga tudi to ni motilo (šotora sta bila pol metra narazen in sta vhoda gledala eden proti drugemu. Sem pričakovala probleme z lajanjem, ampak smo se imeli res super.   


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3 : 18 Junij 2012, 12:15:04
hej

Jaz sem sla z mojim prvic kampirat ko je bil star 9 mesecev. V sotoru tudi ni bilo prostora, tako da je imel kletko direkt pred vhodom v sotor, tako da sem ga videla. Cisto prvo noc mu je bilo itak vse cudno, ob vsakem hrupu se je zbudil, vsak ko je sel mimo mu je bil sumljiv, je lajal, tako da sem ga skoz morala mirit. Proti jutru smo bili vsi ze tako utrujeni, da sem ga vzela v sotor in je zaspal, potem mu je postalo vroce, sem ga dala nazaj v kletko, in je tam spal naprej. Drugo noc ni bilo nobenega problema vec, ce je sel kdo mimo je samo pogledal, lajal ni vec.

Psi se kar hitro prilagodijo novim situacijam, pa ce te uboga, pomoje ni problema, treba mu bo samo dopovedat, da se ponoci ne laja.. :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 Junij 2012, 12:20:57
Najprej je bil zunaj, pa je lajal ko nor in samo letal okoli, sva ga vzela not v šotor in zaprla tisto mrežo, da ni mogo ven, pa je skos samo gledal sem ter tja in renčal, včasih tudi zalajal, pa sem jaz bla budna pa nič ni blo zunaj nenavadnega ??? ... Pri nas je problem, ko enkrat začne na nekaj lajat ne neha kar hitro, more it preverit kaj je (npr. vrečka ki se kotali po polju, je moral it do nje in preverit da je vse OK, šele potem se je umiril) ... Zdaj pa ne vem ali naj tvegam in gremo kampirat, pa nas sredi noči ven iz kampa vržejo, če je že doma na vikendu, ko vse pozna na vsak šum lajal, aja pa njegov lajež je zeeelo odmeven in tak močan, da ga res sliši se daleč :-\ ... Videla sem, da imajo nekateri te hišne boxe zraven, naš nanj ni navajen, pa nevem če bi šlo :S
Pozabla sem dodat, da smo bili prej celi dan v akciji, sem tudi jaz mislila, da bo kar padel in zaspal, pa ni, pol ko smo sredi noči šli domov, je že v avtu zaspal na mojih nogah, pa mamo do doma 5minut vožnje, ko smo prišli domov je pa tudi kar pado in zaspal...



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 19 Junij 2012, 13:09:32
Vsekakor bi bilo najlažje in najbolj elegantno, da ga čimprej navadite na kovinski boks, ki se lahko potem po potrebi pokrije. Boks je varen, zračen in zelo praktičen, ker se ga lahko zloži. In po mojih izkušnjah, tudi večina hotelov, penzionov itd pustijo pse imeti v sobah, če vedo, da bo pes v času vaše odsotnosti lepo varno v kletki.



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 Junij 2012, 15:20:07
Pri nas je tudi tako, prvo noč laju na vsak šum, glas...vse...naslednjo in vse ostalo pa je prespal celo noč :), seveda pri nama v šotoru :) zdej pa velikrat na vikendu spimo v šotoru...nam je vsem trem ušeč :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Junij 2012, 23:32:19
Bomo nabavli box, pa se počasi navadli :)
Čeprav me skrbi, ravno danes smo bli zvečer zunaj (ob gozdu na terasi, na njemu neznanem terenu) in je ful lajal na vse oz. na nič.. Probala ga bom po temi ven vozit, da se malo navadi, upam, da bo pomagalo, ker do 6 meseca sploh ni lajal na nič, zdaj pa na kocko sena laja, pa ni blo nič takega da bi nevem imel kakšno izkušnjo ali kaj podobnega :-\ ..Meni je kampiranje zakon, pa si ful želim, da bi lahko kampirali :)