Hrana za dolgodlake mačke - potrebujem nasvet

niniel · 1412

niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Potrebujem nasvet glede hrane za dolgodlake mačke. Moji kosmatinki se namreč zadnje čase dlaka zelo sprijema, kot da bi bila mastna in nastanejo 'žmuklji', ki se ne dajo razčesat, pač pa jih je treba odstričt. Predvidevam, da je kriva hrana, saj se nič drugega ni spremenilo v zadnjem času. Trenutno je Almo nature, ki jo z veseljem poje (tako brikete kot konzervice), ampak njeni dlaki pa očitno ne odgovarja.
Tako da me zanima, če ima kdo kakšen predlog, na katero hrano prešaltat? Ali bom pač morala sprobat in sama ugotoviti, kaj ji odgovarja? Mi lahko še kdo pove, po koliko časa se opazi sprememba, ko menjaš hrano?
Vesela bom vsakega nasveta. :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Julij 2012, 13:18:16
Mislim, da traja tam 4-6 tednov, predno vidimo učinke nove hrane.

Katero je pa prej jedla? In koliko časa že novo je?

Jaz imam 2 dolgodlaki, pa se jima je dlaka do zdaj edino med zadnjimi nogami kdaj malo skupaj sprijela, kar je ponavadi povezano z wc-jem in peskom, zato ju tam še bolj pogosto kot drugje češem. Sicer pa pri nas hrana zaenkrat še ni nekaj vplivala na dlako, smo imeli že različne znamke, pa sta vedno imeli lepo gladko dlako.

Če je sicer mačka zdrava in jo redno češeš, zna bit res hrana problem. Če boš hrano menjala, jo menjaj na katerokoli želiš. Ne vem če so tiste hrane prav za dolgodlake kaj boljše od navadnih. Pri nekaterih oglašujejo zgolj to, da mačke lažje prebavijo dlako zaradi te hrane, ampak za to imaš tako druge stvari na voljo. Tako da mogoče samo glej, da je prav tako kvalitetna, ali pa mogoče samo da je sestava drugačna - npr. namesto piščanca jagnje ali kaj podobnega.

Na dlako sicer vse vpliva, tudi stres pa zrak v stanovanju...



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Avgust 2012, 17:40:13
No, da odgovorim sama na svoje vprašanje. :) Muca je bila pri veterinarju, in ni kriva hrana, pač pa - njena lenoba. So ji vzeli kri in jo testirali, če gre slučajno za ka jresnega, ampak so na koncu sklenili, da se pač ne čisti dovolj in bo potrebovala malo pomoči. Smo jo že enkrat skopali in je bila razlika očitna. :)