Porodna teža mladičkov

diva1 · 4457

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
: 05 Avgust 2012, 07:47:33
Hvala vsem za čestitke :) Ne manjka dosti, da se bom kar preselila čez cesto, enostavno se jih ne morem nagledat...Pa kako dobra mamica je Ajda, res neverjetno kako lepo skrbi za njih. So pa precej izenačeni kar se velikosti tiče-psička je najlažja in ima 345g, najtežji samček pa 390g, ostali so nekje vmes :)  In ja, vsi so trobarvni ;)

Helca, jaz še vedno ne morem "verjeti", da novorojenčki tehtajo od 345 do 390 gramov.  Ogromna teža za "frišnega" beaglčka...
Vsaj meni se zdi tako. No, je pa super dobiti "debeluščke"..

Me pa zanima, ali je to običajna porodna teža ali pa gre v primeru Ajde za "izjemo"? ...  Res bi rada slišala vzreditelje beaglov, ker jaz še kar ne morem verjeti.. Vem pa , da tehtnica ne "laže".. Ker je bila"testirana"...

Pri naši pasmi  (pa so podobne velikosti kot beagli) tehtajo mladiči v povprečju 240-250 gramov... proti beagločkom so naši torej kot "dahauski manekeni" (he-he)..  Pa saj ni važno...

Helca, ti jih kar hodi gledat.. E, vidiš... To je "čudež"... In potem še praktično i "čudežno" hitro rastejo...  V enem tednu bodo podvojili porodno težo...

Lepo nedeljo želim.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Avgust 2012, 11:10:28
Naše prvo leglo je bilo težko od 300g do 350g najtežji, imeli pa smo 6 mladičkov. Pri drugem leglu sem mislila da bosta vsaj dva več, saj je bila bolj obilna kot prvič ampak se je izkazalo, da so bili le večji mladički (so mi potem povedali, da je ponavadi tako da so v drugem leglu mladički težji saj je več prostora)...Imeli smo prav tako 6 mladičev ki pa so tehtali tako kot pri Ajdinem leglu (od 340g do 390g).
Je verjetno zelo odvisno koliko je mladičev in koliko imajo prostora...me zelo zanima, kakšna je porodna teža mladičev, če so v leglu samo trije?
diva1 kolikšna je bila teža punčke, ki se je skotila sama (iz prejšnjega legla)?
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Avgust 2012, 13:18:47

diva1 kolikšna je bila teža punčke, ki se je skotila sama (iz prejšnjega legla)?
LP

Larra, naša edinka je tehtala "borih" 240 gramov..  :o

Letošnji osmerčki pa od 200 do 240 gramov... :)
Najbrž ni pravila glede premosorazmerja teže in števila mladičev....Ker če bi recimo naša edinka tehtala tako kot vaši krepki beaglčki, se bojim, da bi šli na carski rez...
Nikoli, pa res še nikoli, nismo imeli v leglu mladička, ki bi presegal težo 270 gramov. Pa se nam je čisto zares zdel pravi orjak.

Izgleda, da so beaglčki res krepki dojenčki.  :P
Naši so stari  5 tednov. Najtežji tehta 2100 gramov... Tako, da me res zanima teža teh malinovcev pri 5 tednih.  Kot izgleda, bodo presegli "magično" mejo  3 kg. 




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 05 Avgust 2012, 15:12:25
Zanimiva tale debata o teži pasjih novorojencev. Pri shih tzujih velja, da je normalna porodna teža 160-180 gramov, ampak zadnje čase se v različnih leglih različnih staršev in linij vse bolj pogosto pojavljajo novorojenci, težki več kot 200 gramov - 220-240 g. Ampak ko odrastejo, niso neki strašni orjaki. Zanimivo, glede na razliko v velikosti kokrov in šicujev, da so si v porodni teži kar podobni. :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 05 Avgust 2012, 15:31:30
Pri nas so imeli mladiči goldnov 300 - 400gramov, odvisno od števila mladičev, samojedi, ki so sicer precej lažji, a imajo redko več kot 6 - 7 mladičev pa so imeli celo med 450 in 500 gramov.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #5 : 05 Avgust 2012, 17:13:38
V leglu od Wi je bilo 9 mladičev, porodna teža je bila 290-320g. Zdaj imajo pa 14-24kg. :o Pa niso bili ravno majhni mladiči glede na pasmo. Tudi zdaj niso ravno med najmanjšimi.
Pri 5 tednih pa je bil najlažja 2200g in najtežji 2410g (imam dnevne teže do 7,5 tedna za celo leglo). Za NLTja se pa zdajle ne spomnim koliko je imel. Vem samo da je imel pri 2 mesecih malo pod 2 kg, zdaj pri skoraj 2 letih jih ima pa celih 6,5 kg. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Avgust 2012, 00:30:24
Pri vižlah smo imeli zadnje leglo od 278g pa do 380g...(9 mladičev)

Helca, je drugače kaj težko kotila? Ker mi smo zdaj pri drugem leglu imeli kar malo težek porod zaradi velikosti mladičev...sploh pri prvem sva se namučili in sem ji jaz pomagala ven mladiča potegnit in potem še enega vmes, saj jih ni mogla iztisnit in se je zelo mučila...(sem bila na tel. z super veterinarko Neco, ki mi je zelo pomagala - v Lescah žal niso imeli časa, ker so imeli operacijo in se jim izgleda to ni zdelo pomembno :-\ ).

Diva1, zelo zanimivo :) Sem mislila da je imela gotovo več gramov...in zelo me čudi da glede na to da sta koker in beagle precej enakih velikosti da je takšna razlika v porodni teži...Koliko tehtajo normalni odrasli kokri?

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 06 Avgust 2012, 06:55:24
Kot zanimivost naj še jaz napišem našo izkušnjo. Jenny, bologneserka (teža 3,15 kg) je imela samo eno mladičko in ta je imela ob kotitvi neverjetnih 201 gram!!! Seveda je bila (pre)velika in se je skotila s carskim. Se je zaradi velikosti zataknila v porodnem kanalu.  :-\



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 06 Avgust 2012, 07:20:34
Uh,imate srečo z majhnimi mladički.Pri nas je imel do sedaj najmanjši mladič 370g najtežji pa so bili lanski trije,ki so imeli vsak zase 600g porodne teže.Pa razen lanskega legla so bila vsa ostala bolj številčna.