bula / prehlad !!! nujno....

sandrainzona · 4427

sandrainzona

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 13 Avgust 2012, 04:36:19
Pozdravljeni, imam zlato prinasalko ki bo dopolnila 5 mesecev danes sem opazila da ima na sprednji desni tacki bulo malo vecjo kot oreh. Zanima me kaj bi to lahko bilo... Ali je mogoce od kaksnega udarca, pika? Povsod berem o tumorjih kar se mi zdi malo verjetno ker je tk mlada.. razmisljala sem o veterinarju pa upam da bi bla kaksna druga moznost ker je veterinar drag... Bula je trda, da se jo premikat psicka ne pokaze znakov da bi jo bolelo .. zdi pa se mi da nekaj dni ze samo polezava in spi sprva sem misnala da se ji pac ne lubi ker sem jo malenkost zredila nc hudga, vmes ima zelo moker smrcek in smrka ter lize mrzle predmete kaj je to prehlad? Proosim ce mi pomagate hvaalaa



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 Avgust 2012, 09:15:54
Kje na taci ima bulo? Mogoče pa težko hodi...
Se je bula pojavila kar čez noč ali je morda že dlje časa nastajala?
Glej, za začetek vsaj pokliči na veterino in opiši težave. Morda se lahko kakšen dan potem tudi počaka, če bi šlo na bolje.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 13 Avgust 2012, 09:55:13
Nihče, niti veterinar, še manj pa mi, ki to nismo, ne more na daleč postaviti diagnoze. Bo kar treba stopiti do veterinarja, pa če je težava z denarjem mogoče ne bi bilo slabo že kar na začetku stopiti do kakšne klinike, kjer lahko opravijo morebitne preiskave, če bodo potrebne in ne bo treba plačevati več pregledov.
Bula je lahko posledica pika, poškodbe, infekcije, lahko je tudi tumor (ja tudi pri mladičih, a ne zrastejo kar čez noč). Karkoli skratka. Če bi šlo samo za bulo, bi lahko eventuelno počakala par dni da bi videla, ali bo izginilo samo od sebe ali ne. Ker pa opisuješ tudi druge znake, ti svetujem, da greš do primernega veterinarja še danes. ko vzamepš psa, moraš računati tudi na to, da bodo z njim stroški.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Avgust 2012, 10:04:44
Če bi bilo to pri mojem psu, bi definitivno šla do veterinarja. In upoštevaj Lanabelin nasvet, pojdi na kliniko, ne k "vaškemu" veterinarju. 


sandrainzona

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Avgust 2012, 17:29:37
Najlepsa vama hvala! Tud js sm misnala kr k dezurnemu oddrvet pa z mojmu nisma dobila prevoza je pa kar dalec tk da nama ne preostane druga kot da gremo ju3 na dolgi sprehod in sam upam da ni kaj hudga obenem mi jo bojo pa tudi pomoje cepli ker drgac je bil plan cepitve spomladi ko talrat bi sla od mame psicka tudi.. celo noc nisem spala pazraven iskala kje hudica je veterinar v laskem ker bi bil se najblizje kajti z mojim smo se en mesec nazaj na novo preselila in se nic ne poznava zdej sem vse nasla ju3 pa oddrvim kokr sm dolga pa sroka .. zdej mava ze en teden se zraven muco ki sva jo resla ker jo je nekdo kr odvrgel morma pa njo se tudi cepit zanima pa me kolk bi to kej racunal da si sposodim denar :)



sandrainzona

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Avgust 2012, 17:34:23
Inanna: kaj imas to labradorko?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Avgust 2012, 18:19:45
Ja, labradorec je :)

Imaš daleč za pešačit? Če jo boli oz. vidiš, da se ne počuti dobro, poskusi najti prevoz...hoja je napor, sploh daleč in še vroče je.
Samo res, pojdi na kliniko, mene je tudi že izučilo - k lokalnim vetom le za cepljenja ipd. Iz kje pa si?
Aja, še to, če je psička bolna (očitno kaže takšne znake), cepljenje prestavite na kasnejši čas. Ne je obremenjevati še s tem, cepljenje lahko počaka.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 13 Avgust 2012, 18:58:59
Saj ravno za k dežurnemu letet tole ni. Bo jutri povsem OK.  Če ni prevoza, je najbližji veterinar boljši kot noben veterinar. Nekateri so zelo v redu, a če je potrebna kakšna preiskava, ki je ne more narediti, je treba potem vseeno drugam, pa moraš plačati oba.
Koliko bo računal je nemogoče reči, ker imajo zelo različne cene in se ne ve, kaj bo potrebno delat. Če jo je treba cepit spomladi, potem jo boste dali cepit spomladi in ne zdaj. Sploh pa ne, če je razen tiste bule z njo še kaj drugega narobe. Itak bo verjetno treba tja večkrat.

Ampak nekaj pa ne razumem. Imaš psa, preselila si se v nov kraj, pa nisi poiskala kje so veterinarji? Saj imaš vendar dostop do interneta, stric gugl vse najde. Kaj pa če bi bilo kaj res nujnega? poleg tega imajo v vseh ambulantah telefon, pa se pokliče, pove kaj je narobe in se zraven še vpraša za okvirno ceno.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 Avgust 2012, 19:49:22
Sej to, samo, če je denar problem, je bolje direktno na kliniko ravno iz razloga morebitnih dvojnih stroškov. V vsakem primeru je najlažje najprej še poklicat in preverit...
Aja, pa sporoči, kako boste opravili.


sandrainzona

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 14 Avgust 2012, 20:48:54
Danes sem se menla z vetu pa smo zjutri naroceni :) po opisu sodec sklepa da je od udarca bomo se pa vidli ze tk dva dni nism neki spala .. denar sem pa tk mela na strani za mojo slikarsko solo ampak stokrat raj dam za kuziko ko pa za vse druga :D



sandrainzona

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 14 Avgust 2012, 20:50:31
Cudovitga kuzija mas ;)) bom pa ju3 sporocila kok pa kej :D



sandrainzona

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 21 Avgust 2012, 10:50:04
Ewoo psicka pozdravljena smo zrihtali :DD kok sem srecna da je vse cool! Lep pozdravcek



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 21 Avgust 2012, 17:47:45
Super! Kaj je bilo?