Parson Russell Terrier

evjana · 132547

Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 24 November 2009, 07:53:03
Lih sem hotla komentirat, kwa so kosmati he he :)

Itak, da so lušni, pa majo Full lepa imena :D


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 24 November 2009, 11:53:42
Sinhrono fehtanje - parson style  8)




irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #152 : 24 November 2009, 21:02:25
parson style je sedečki ne? ;D thor izdajalec :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 24 November 2009, 21:10:43
mam vsaj deset fotk z raznih druženj, ko parsoni tko v zborčku sedijo  ;D pa vsem je skupno tud to, da thor nekje s strani daje očitno vedet, da on ne spada zraven 8) :)



Ora

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 24 November 2009, 21:45:27
tapasja; kakšni manekeni  8) Moj favorit je pa od obiska dalje "ta živ in nepotriman" ;D

thoranita; golobi :o Kok že pogrešam spet eno pošteno Parson srečanje. Ni lepšega, kot horda podivjanih belih vragcev na kupu... Sva se s tapasjo že menili, da spet počasi organiziramo eno druženje :) Sem pa danes vozičkala po Tivoliju z Jupijem (Ora tja zaradi veveric nima vstopa  ::)) in sva "za tolažbo" srečala Milota. Sta se super razumela in celo igrala  :D


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 24 November 2009, 21:57:10
Priden Jupson!  :-* Če bo vse po sreči, se boš lahko še z Anitko mal potolažila ta vikend, pa bo srečanje po obrokih - najprej mladički, pol Milo, pol pa še Anitka :) Sam ne bom nič obljubljala, ker se mi vedno v zadnjem trenutku plani spremenijo ... Tko da bom potrdila, ko bom pri Trojanah, prej ne ;D
Je blo pa prav fajn po dolgem času videt tolk belih na kupu, pa še same zakon babe zapovrh :) Še Thoru se je fajn zdelo 8)



Ora

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 24 November 2009, 22:08:40
Anitka bo kar dobra tolažba :-* upam, da se vidimo. Jupiju pa rajš ne bom povedala kako se Thoru godi, da ne bo kakšn ljubosumne scene delal ::)


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #158 : 20 April 2010, 15:27:58
Da malo oživim temo. Prva tekma s Flekico ;D:
http://www.youtube.com/watch?v=hyJM5MshZz8
http://www.youtube.com/watch?v=lBtUM3EiSFE&feature=channel



leti leti Flekica  :-*
ampak vsaj palisado pa le preštelaj na tekoče. Škoda zgube časa pri tolk dobrem psu  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #159 : 20 April 2010, 15:45:36
Sva agility malo rezervirano začele, ker je bil prvi tek in sem jaz bila malo nervozna, drugače ne upočasni tako močno. Pa vse "blinde" sva slabo naredile. Upam, da bo drugič boljše ::)


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 21 April 2010, 08:37:30
Martinca si me prehitela  :). Sem bila zadnjič spet malo na pesjanarju, pa videla, da naša tema kar redno počiva ( ja fb dela svoje  :D).
Še enkrat čestitke za tekmovalni krst s Flekico, res fajn šibata ;)

ena novejša od naših punc ;)

po spomladanskem kopanju:



Ora

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 21 April 2010, 09:30:39
Dan še od nas  :)

Martinca, res sta super, tamala je "ko sneta skera" :D

Dajte mi prosim povedati kdaj je kakšna agi tekma v okolici Ljubljane, da vas pridem pogledati.

Kamy, a vaše so pa že kopalno sezono otvorile? Vidim, da se je Kirica celo tunkala :o
Mi gremo ta vikend na Krk in mislim, da bom tudi lahko kakšno mokro, ko se vrnemo pripopala ;)

Drugače pa sta tudi Jupi in Ora super! 2x na teden hodimo na agiliti, Jupi skoraj vsak dan dobi še dozo frizbijev, vsako jutro imata z Janijem tek po Golovcu,... v glavnem dogaja jima na polno, zvečer pa sta takšni komi, da komaj čakata, da damo pamžka razgrajača spat in imata mir za počitek.


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #162 : 21 April 2010, 14:12:47
Kamy vidim,da ste uživali. Mi smo odprli plavalno sezone že zadnjič v Flavii Solvi, seveda samo Oscar, ker Fleka je čisto prefina, da bi se v mrzlem kopala.
Ais se je lepo razvila v širino. :)

Ora sedaj so tekme večinoma po našem koncu, junija pa se preselijo bližje k vam.


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 13 Maj 2010, 13:35:39
Uuu, mi ni Jure nič rekel, da Fleka že tekmuje! Super, fuuuul je hitra. Držim pesti za čim več uspehov!
V Flavii Solvi sta pa tud Thor in Anita otvorila kopalno sezono, če šteje, da sta se kopala v tisti črni mlaki, ki je še en teden nismo čist z Anite sprali :) Ji pa ful pašejo črne tačke, sem ugotovila :)



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 18 Maj 2010, 12:03:44
Ena pozerska " Amromeka familije" na agility tekmi na Ptuju :)

hja spet smo se malo kopali  :D



na sliki  Abella Bee(Nike), Ash, Ammy, Ais, Kira :), manjkata Alana in Asha(Sheila).


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5

Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0

culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 27 Maj 2010, 21:48:05
Iiiiiii, kok kjut :)

Vse najboljše vsem!  ;)



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #168 : 27 Maj 2010, 22:55:14
Vse naj naj  :D


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 07 Julij 2010, 18:10:29
agility tek naše Ammy z nedeljske tekme v Feldbahu(Avstrija)

http://www.youtube.com/watch?v=Sw_gSG09WD8


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 14 September 2010, 11:44:51
naša pasja mularija na Otroškem bazarju v Ljubljani ;D












kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 23 December 2010, 09:53:18

Vesele božične praznike in srečno novo leto! ;)








martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #173 : 06 Januar 2011, 13:50:35
Kamy, smo mi potem, ko smo videli vaš video tudi začeli trenirati in zanimivo, da nam je hitro začelo uspevati, je pa res dobra vaja za koncentracijo.


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 01 Marec 2011, 08:10:05
od 16.02.2011 velja malce spremenjen standard za Parson Russell terierje, so pa nekoliko omejili višino, ki je sedaj za samce 36cm, samice 33cm, prej  samice 33(+/- 2cm), samci 35(+/- 2cm)


http://www.fci.be/uploaded_files/339g03-en.doc


ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 02 Marec 2011, 06:57:13
Kaj to potem pomeni za Pepperja ki je izmerjen na 33cm?
Da vzrejnega ne dobi? Namreč 3.4.2011 so vzrejni pregledi in sem ga imela namen prijavit, samo če ni
več odstopanja od všine, a potem sploh dobi vzrejno?
Ker 50EUR plačat da mi potem povejo da je premajhen se mi pa res brezveze zdi dat.

LP, Tanja



kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 02 Marec 2011, 10:43:49
Kaj to potem pomeni za Pepperja ki je izmerjen na 33cm?
Da vzrejnega ne dobi? Namreč 3.4.2011 so vzrejni pregledi in sem ga imela namen prijavit, samo če ni
več odstopanja od všine, a potem sploh dobi vzrejno?
Ker 50EUR plačat da mi potem povejo da je premajhen se mi pa res brezveze zdi dat.

LP, Tanja

Glede na izkušnje oz. videno na jesenskem vzrejnem pregledu lahko vzrejnega dobi vsak parson >:(, še vedno tudi ni javno objavljenih rezultatov ::)...se vprašam zakaj ???

Je pa res, da se meni osebno psi brez vzrejnega(oz. tudi nerodovnoški) nič ne razlikujejo od teh, ki pod takimi pogoji, ki jih ima SKT (govorim za parsone) naredijo vzrejni pregled(razlika je le ta, da je pri vzrejnem lastnik ob 50€, kar pa za pasmo žal nič ne pomeni), razen seveda, če je lastnik psa toliko zavesten, da pripelje na vzrejnega psa tipičnega izgleda, naredi zdravstvene teste kot so BAER, PLL DNA, pregled oči, pogačice in tako poskrbi, da je vzreja to kar mora biti - produciranje zdravih in tipičnih predstavnikov pasme, ne kar nekaj...






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #177 : 02 Marec 2011, 11:21:10
No ta pasma je IN pri meni. Zakaj so pa tako omejili višino? Pa saj je nemogoče da bi vsi psi, ki so karakterno in zdravstvenoi BP  imeli točno 36 oz 33 cm. ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #178 : 02 Marec 2011, 11:26:35
No ta pasma je IN pri meni. Zakaj so pa tako omejili višino? Pa saj je nemogoče da bi vsi psi, ki so karakterno in zdravstveno BP  imeli točno 36 oz 33 cm. ???
Jaz razumem to v standardu kot optimalna višina. Se pravi  da odstopanje ni izločilno iz vreje. Če bi bilo bi pisalo tako pod izključitvene hibe.
Poleg tega so merjenja (po izkušnjah  ;) )  +/- 2 cm natančna, kar pomeni , da se lahko vse pse med 34 in 38 nameri 36, če je tako v interesu tistega, ki jih meri   ::)
Vsekakor pa je bilo opazit v zadnjih letih na razstavah trend tja proti 40 in več, kar ni bilo ok.
Drugače je pa meni najbolj všeč razpon od NLT, ki je zelo velik (33- 40) in ne loči med samci in samicami. Navsezadnje, če je omejitev višine zaradi narave dela je vseeno ali gre v luknjo samec ali samica, optimalna velikost je enaka. In z mešanjem večjih in manjšiš staršev držiš povprečje na sredini, ne ožaš vzrejne baze in dopuščaš izbor po potrebi lastnikov  v tipu večji ali manjši. Standardi bi na splošno morali bit v vseh pogledih čim bolj ohlapni- po mojem mnenju seveda. To zagotavlja zdravje in širši spekter uporabe.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #179 : 02 Marec 2011, 11:28:37
Kaj to potem pomeni za Pepperja ki je izmerjen na 33cm?
LP, Tanja
a res ? Tolk majčken je  :o? Sem mislila,da je tam med 34- 35 cm .
A to ti nisi nč futrala al v čem je skrivnost  :D
Kolk pa vaga?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!