Romeo High Premium (Hofer)

pidog · 45828

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 14 Avgust 2012, 16:08:38
Govorilo se je o zdravih psih in ne o tistih s posebnimi potrebami (bolnih). Tisti, ki hranijo surovo meso in se hvalijo, da za to ne zapravijo več kot bi za tapocen brikete, hranijo tistio, kar gre v tapocen brikete: klavnične odpadke. S katerimi sicer ni čisto nič narobe in so za pse boljši od čistega mesa, samo ne se potem fine delat. kadar moram za kakšno zelo staro psico pripravljat posebej hrano (nič posebnega, samo kvalitetno meso, ribe in krompir ali riž) pride hudičevo dražje od povprečnih briketov.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #31 : 14 Avgust 2012, 16:16:54
Imam s parimi druge vrste problemov tj. kako za vraga jih shujsati? Zmanjsas kolicino hrane, pa gres na light, pa teces, pa ne vem kaj se vse. Na koncu pa je po 1 letu 4 kg vec?! Kako? Drugih problemov s hrano pri nas ni. Je pa res, da dajemo kvalitetne brikete in kupujemo od distributerjev.

Tega pa ne pojem; ne pri ljudeh ne pri bilo katerem živem bitju. Manj v krožnik oz. več aktivnosti zmeraj pomaga  ;)
Smo pa seveda tudi gensko pogojeni glede debelosti, teže............lahko je nekoč suh, pa je njegovo počutje slabo. Kakor tudi obratno.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #32 : 14 Avgust 2012, 16:55:03
Ta, ki se je zredila na 48 kg ob istem nacinu zivljenja kot lani (si pisem kaj in kako je kateri kdaj delal), ko je shujsala iz 45 na 43 kg, ni bila nikoli suha. Res je, da sedaj, ko je bila vrocina, nisva delali veliko, samo zjutraj in zvecer, samo vseeno ni to tako dolgo obdobje, da bi sla teza tako gor. Ali pac?

Pa hrana je sla na light.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 14 Avgust 2012, 17:04:59
Z klavničnimi odpadki samimi ni nič narobe. Je moja hranjena z njimi (goltanci večinoma, pa tudi smrčki, srca, glave, mesnate kosti, različna drobovina, pljuča, piščančji hrbti, pa še kaj). Problem je v tem, ker ne veš v kakem stanju so šli not, kako dolgo so bili skladiščeni, kako. In nisem rekla, da psice ne bi hranila zaradi klavničnih odpadkov kot takih, ampak iz prešnjih razlogov in zaradi ogromne količine žit. Tudi to da je vse spečeno v majhne kuglice in konzervansi me moti, ampak ja, to je pri vseh briketih.
Psica ima nekje 35 kg, mogoče kako več (ZP/kraški ovčar mix, plečna 64cm). Je stelirizirana in niti pod razno ni namenjena za vzrejo  ::) . Drugace pa moja poje vse kar je hrana ;) . Ampak po nekaterih stvareh ima pač probleme pa jih zato ne dobi ali pa dobi v manjših količinah (če je v malih količinah se glede na njeno kilažo ne pozna).

In ja, pogledala sem embalažo in hrana je ista.




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 14 Avgust 2012, 17:06:01
barbara10, si ji probala kuhat ali jo dat na konzerve? Mojima gre teža avtomatično dol takoj, ko par dni ne jesta briketov. ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #35 : 14 Avgust 2012, 18:32:18
Se bi s Kalsang kar stinjal. Tudi moje, naše izkušnje so takšne, da briketi debelijo, je treba pazit; pa ne bi o vrsti, znamki. Če so psi samo na kuhani/surovi mesni hrani (+ največkrat kakšni ovseni kosmiči, zelenjava) so kljub, bi lahko rekel večjim količinam, zmeraj dovolj suhi, fit.

Da povzamem: nekateri jo prezirajo zaradi klavničnih odpadkov, soli (raje hranijo s tistimi, kjer odpadkov ni ;) ), papirja, ki se dosti ne razlikuje od drugih. Nekaterim s "problematičnimi" psi povzroča mozoljčke in kakajo 10x na dan (ni rečeno, da prav ta :) ), nekateri so čisto zadovoljni (tudi sam), nekateri bi raje hranili z drugimi briketi (čeprav po hranjenju s temi ni s psom nič narobe), nekateri preprosto ne hranijo z njo, ker se dobi v supermarketu in je prepoceni, nekateri ne hranijo ker je recept premalo eksotičen. Upam, da sem vse povzel ;D.
Ni pa "grain free" kot nekateri najdražji, najkvalitetnejši briketi. Kaj je s temi oz. ali odtehtajo ceno in zagovorništvo bo pokazal čas. Upan da in seveda na "normalno" ceno..........ali pa že sedaj pripravljajo teritorij, da nas zopet malo nategnejo ;)

Da ne zaidemo na vse konce :). Še kakšne izkušnje s "hamburger", odpadno hrano Romeo High Premium  ;D , baje!



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #36 : 14 Avgust 2012, 18:52:27
Tega pa do sedaj nisem niti pomislila (sem bila do sedaj prepicana, da so briketi manj redilni - ne vem niti zakaj). Sem sploh pazila pri tej psicki, da je dobila konzervo, dodatek le po vecjem naporu, sicer pa bolj brikete. Ko je dobila konzervo, briketov ni dobila. Pa vedno sem gledala, da je dobila manjso kolicino kot ta suha psicka.
Ce sedaj pomislim, imata morda kar prav, ker tista, ki je dobivala vec "mokrega", da bi prisla k sebi, je suha, druga pa vse obratno.

Naceloma lahko se to probam - ni kaj zgubiti (razen kilogramov ;)). Zal je tehtati doma ne morem, ker ni sans, da jo dvignem in se skupaj tehtava, pa potem racunam razliko... Lahko bi jo sicer merila, samo tudi ne vem, kje bi bilo najbolje.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #37 : 14 Avgust 2012, 18:57:53
Tejch, se oproščam; bi moral zapisat:  Nekaterim s "problematičnimi" psi povzroča mozoljčke in kakajo 10x na dan (tudi z drugimi briketi ni kaj bolje).
Glede v kakem stanju so šli not, kako dolgo so bili skladiščeni, kako, lahko pogledaš, kaj predpisuje standard oz kot je navedeno na prizvajalčevi strani "regulations IFS and DIN EN 9001, in combination with DIN EN ISO 14001" pa boš vse izvedela (čeprav je tudi tu prisoten ČE, ampak neka regulativa pa le obstaja). Lahko pa pogledaš tudi regulative drugih prizvajalcev, ki v briketih nimajo "odpadkov" ;). Papir zmeraj vse prenese; resnico, polresnico in laž.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 14 Avgust 2012, 19:30:01
Edina razlika, ki sem jo pri svojih psicah opazila, ko so bile na tadragih briketih (dobljenih za nagrado) so bili manjši dreki. Ker imamo svoj vrt in dreke pobiramo v glavnem z lopato, velikost  ni pomembna. Pa zdi se mi, da tudi za psa ni dobro, če ima hrano brez vlaknin (ki dajejo dreku volumen) drugo je seveda, če psi ne prebavljajo žitaric in izločajo neprebavljeno koruzo.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 14 Avgust 2012, 19:34:27
Tega pa do sedaj nisem niti pomislila (sem bila do sedaj prepicana, da so briketi manj redilni - ne vem niti zakaj). Sem sploh pazila pri tej psicki, da je dobila konzervo, dodatek le po vecjem naporu, sicer pa bolj brikete. Ko je dobila konzervo, briketov ni dobila. Pa vedno sem gledala, da je dobila manjso kolicino kot ta suha psicka.
Ce sedaj pomislim, imata morda kar prav, ker tista, ki je dobivala vec "mokrega", da bi prisla k sebi, je suha, druga pa vse obratno.

Naceloma lahko se to probam - ni kaj zgubiti (razen kilogramov ;)). Zal je tehtati doma ne morem, ker ni sans, da jo dvignem in se skupaj tehtava, pa potem racunam razliko... Lahko bi jo sicer merila, samo tudi ne vem, kje bi bilo najbolje.

Pri nas se obnese NatureDiet, pa Stuzzy Dog. Al pa kuhat. Po navadi pazim, kakšne OH dodajam - da je nizek glikemični indeks (oves, ječmen, rjavi riž), pa da ni jih ni preveč (raje več zelenjave) in to je to. ;)

Zdaj pa nazaj h glavni temi. :D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 15 Avgust 2012, 10:48:18
Če te dobro razumem, s procentualno sestavo ni nič narobe, narobe so samo "sestavni" deli le te, najbolj klavnični odpadki.
Se resno sprašujem kaj vsebujejo drugi briketi. Morda stegna, vratovino, pleča............... Upam, da nisi tako naivna ;)

...
Da zaključim: problem so klavnični odpadki in nekoliko prevelika količina soli.
Pravilno sklepam Roxy, ker iz napisanega pač še zmeraj nimam jasne predstave, kaj je narobe s "papirnatimi" sestavinami

Ja, prav sklepaš.
Pravzaprav me še bolj kot klavnični odpadki motijo rastlinski odpadki. Mislim saj jaz moji tudi dam kdaj dele zelenjave, ki jih ne bi pojedla, še celo olupek od melone poje. Ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi ji to dajala vsak dan... V tej hrani pa ni drugega kot to. Če ima seveda pes na voljo vsak dan še drug obrok, mu prehransko verjetno nič ne manjka.
V kvalitetnih briketih pa mislim, da je notri vse. Če je res, je pa pač treba verjeti proizvajalcem. Torej koža, kosti, drobovina in stegna, vratovina in pleča... Razen, če piše meso-imaš na etiketi lahko napisano meso piščanca ali samo piščanec, eno so "šnicli" drugo pa cel piščanec. Od rastlinskih odpadkov pa mislim, da se pojavlja samo pesina pulpa.

Še glede soli - psom, še bolj pa mačkam, sol bolj škodi kot ljudem in ni kar tako za zanemarit škodljivih učinkov.

Kar se tiče hujšanja psa in velikih prosečih oči... Ko imaš enkrat alergika, se zelo dobro navadiš upreti prosečim očem in se odvadiš kar tako dajati priboljške. Sigurno je psa težje shujšati z briketi kot s kuhano hrano. V večini dietičnih briketov je itak namesto mesa notri večja količina koruze in riža od česar se lahko pes še redi, ne hujša. Jaz sem pri moji psici ugotovila, da shujša na grain free hrani. Je manj OH-jev za rejenje notri. Če bi imela problem s predebelim psom, je prvo kar bi poskusila, da bi del navadnih briketov zamenjala z zelenjavo. Pa za priboljške, bi dobivala korenčke namesto salame. Tako, da tudi pri problemih z debelostjo je bolje imeti požrešnega psa, ker nima nič proti bučkam v skledi ;) .
Pa še to, Roxy se je od aprila do julija zredila za 1,5 Kg - tako pravi tehtnica pri istem veterinarju. Meni pa izgleda kot, da je shujšala. Predvidevam, da je to težo pridelala v mišicah.

Ni pa "grain free" kot nekateri najdražji, najkvalitetnejši briketi. Kaj je s temi oz. ali odtehtajo ceno in zagovorništvo bo pokazal čas. Upan da in seveda na "normalno" ceno..........ali pa že sedaj pripravljajo teritorij, da nas zopet malo nategnejo ;)

No, pri moji psici je razlika na grain free briketih očitna in to grain free briketom v prid. Se pa nategovati s ceno tudi jaz ne pustim, zato nikoli ne bom več kupovala npr. RC in Proplan, sta precenjena. Pa tudi za žakelj grain free briketov nisem pripravljena dati 90€. Zato pa sem tako ubrisana, da sem šla preračunavat koliko me katera hrana pride na dan in, če njena cena sovpada s kvaliteto.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #41 : 15 Avgust 2012, 10:50:32
s tole pasjo / mačjo hrano se je začelo konkretno preveč komplicirati, zadaj pa je kot vedno penez; prijatelj ima dva zavetiščarja, jedo pač to kar se je doma, + poceni briketi, včasih jima namaže na kos kruha kakšno pašteto, zmletega mesa tudi dosti pojestav,  15, 16 let; Tle pa ti že veterinarji podturjajo pasjo hrano, po forumih se hršijo kateri briketi imajo najbolj svežo meso še disečo po pašnikih, sami pa kupujejo zase meso v veleblagovnicah kjer imamo Slovenci po zadnjih podatkih katastrofalno slabe mesne izdelke brez znanega izvora, ali 6 let  zmrznjene izdelke

Saj imate oči, pes daje jasne znake katera hrana mu paše katera ne, pa naj bo to Bosch oz. Hofer hrana ali Acana, Orijen , PoN. Ko izdatki za pasjo hrano začnejo presegati tistim od človeka se pri ta normalnih vklopi alarm. Raje svojega partnerja Roxy  povabi na pošteno kosilo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 15 Avgust 2012, 11:11:50
Če bi bila toliko pri denarju, da bi izdatki za pasjo hrano lahko presegali moje, bi moji psici res v skledo samo še zrezki padali  ;D .



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #43 : 15 Avgust 2012, 11:39:40
Če bi imela problem s predebelim psom, je prvo kar bi poskusila, da bi del navadnih briketov zamenjala z zelenjavo. Pa za priboljške, bi dobivala korenčke namesto salame. Tako, da tudi pri problemih z debelostjo je bolje imeti požrešnega psa, ker nima nič proti bučkam v skledi ;) .
Takšna je pač zdrava pasja prehrana ;) ; shujševalna kura ........................ po korenčku in bučkah pa na kavč ležat :)
Kaj je pa recimo kurje, ovčje.....meso v briketi; kdor verjame v stegna, vratovino, prsa ; tako kot praviš. Čemu prepričevati ;D

Še kakšne izkušnje s "hamburge" briketi

PS
Pravzaprav me še bolj kot klavnični odpadki motijo rastlinski odpadki. Mislim saj jaz moji tudi dam kdaj dele zelenjave, ki jih ne bi pojedla, še celo olupek od melone poje. Ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi ji to dajala vsak dan... V tej hrani pa ni drugega kot to

 ??? ??? ???

Sestava:
Žita (pšenica, koruza, ječmen),  rastlinska stranski proizvodi (pšenični otrobi, radič), zelenjava (grah).

Pa še nekaj, da ne bo kdo mislil, da zagovarjam da so to "top of the top" briketi.................samo izkušnje me zanimajo ali so ti "hamburger" briketi primerna hrana oz. kako jih vaši psi sprejemajo; na vseh področjih (bolehni izključeni ;) )



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 15 Avgust 2012, 17:48:03
Kaj je pa recimo kurje, ovčje.....meso v briketi; kdor verjame v stegna, vratovino, prsa ; tako kot praviš. Čemu prepričevati ;D

Jaz ne verjamem v take lepe dele mesa da so not. Nikakor. Not je tisto kar bi ljudje drugače vrgli stran - torej klavnični odpadki, pretečeno meso, kosti pa še kaj ;) . 1x sem brala, da je v briketih z jagnjetino (tudi tistih kvalitetnih) not volna. Ki baje škoduje psom ;) . In to mi je nekako tudi logično, ker volna se drugače itak stran meče (vsaj pri nas). Ne vem, jaz nobenim briketom in konzervam ne zaupam... Zato pa hranim tako kot hranim.  ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #45 : 15 Avgust 2012, 18:27:56
Če že smetimo ;D ; danes govorimo od kje ime pašteta...........in žlahta pove, da je gospod Gavrilović zmeraj na koncu delovnega dne dejal: "Pa šteta ovo da se baca" :o



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #46 : 15 Avgust 2012, 21:39:41
Citiraj
je prvo kar bi poskusila, da bi del navadnih briketov zamenjala z zelenjavo.

Po čem sklepaš, da je zelenjava in sadje kot nadomestek zdravo za psa? marsikje sem prebral da ni

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #47 : 15 Avgust 2012, 22:35:10
ok, in potem ko tole vse preberem sem v dvomih kaj je sploh dobro dajati psu za jest.
Naš od vsega začetka je RC za YT, na začetku jih je jedel, potem začel bojkotirati. Pa smo kupili Eukanubo za YT, pojedel 2 pesti in je imel dost.
Tiste Scotty-e iz Spara pa je kot nor. In sedaj imam to foro, da mu 1/8 konzerve zmešam z briketi, tok da mu zadiši. Sicer so lahko briketi 5 dni v posodi in jih ne bo pojedel.
Od časa do časa mu skuhamo srčka. Poje tako hitro, kot bi bil na dieti. Včeraj sem mu dala pluča od jagenčka, surova. Zmazal na en-dva-tri. Pa še je prihajal lizat posodo s hrano.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #48 : 15 Avgust 2012, 23:10:28
Tudi kar psi obožujejo ni zmeraj zanič  ;D ;)
Psi so še zmeraj kanidi  ;)



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 15 Avgust 2012, 23:26:38
Naš Milan pa še  vedno vsak četrtek hodi v Tovarno mesnih Košaki... Po "klavnične odpadke"... In sicer po "goveje gurgle" -goltance.
Naši jih naravnost obožujejo... In še vedno kuha tisto staro "alfo". :P :P :P





pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #50 : 16 Avgust 2012, 07:50:06
Mogoče še malo o konzervansih in ostali svinjariji.

Da počlovečim "bio" shranjevanje mesa; vsi vemo koliko časa nam sveže meso zdrži (brez smrada) v hladilniku. Recimo par dni. Razna drobovina še manj.
Če meso skuhamo zopet pridobimo par dni.
Če mesu odvzamemo vlago tudi verjamem, da se "užitnost" podaljša (v hladilniku seveda)
Za bolj trajno konzerviranje ga je potrebno prej nasoliti, nato še prekaditi, okaditi, dimiti (nekje to "konzerviranje" tudi ni potrebno; kras, primorska) in nazadnje posušiti. Da tudi to ostane užitno ga moramo zopet skladiščiti pod določenimi pogoji in ne bilo kje.
Zamrznitev bi izpustil, ker nima neke direktne zveze z briketi.

Sedaj, poglejte rok trajanja briketov. Tudi tistih boljših. Kako jih skladiščimo.
Samo v premislek  ;) (lahko, da se tudi motim v svojih prepričanjih; mogoče še kakšno mnenje bolj od "foha")
Lahko, pa da je samo odvzem vlage zadosten konzervans :-\ .............in če je to res, zakaj kljub temu dodatni konzervansi.

PS
Seveda, še zmeraj hranim tudi z briketi ::) . Se pa kdaj resno vprašam ali je hranjenje SAMO z briketi, nič važno katerimi, res tako primerno, super kot je opevano v današnji praksi (neposplošeno :) )



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #51 : 16 Avgust 2012, 08:49:28
Tudi jaz nekako tako razmišljam in tudi hranim mešano... občasno brikete, občasno pripravljeno doma kuhano/surovo. Pač... ni ga čez komot in tako padejo tudi briketi ;)

Pazim pa, pač kolikor je realno možno, da izbiram hrano, ki je proizvedena blizu nas in upam, da ni predolgo stala v skladišču. To stanje in čas od nastanka do porabe je vejetno še bolj "rizičen" za raznorazne snovi v hrani. Če že sveža zelenjava recimo izgubi ogromno svojih vitaminov in še česa že po parih dnevih od nabiranja...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 16 Avgust 2012, 08:59:47
pidog če je ta pašteta letela name... Ja, vem kaj je v raznih paštetah, hrenovkah, polikah. Oz. pač predvidevam kaj dajo not. In zato tega ne jem. Mi je nagravžno samo ko vidim ;)

Bonnie, če je mali nor na surovo in kuhano pa ga daj na surovo. Ali pa če ti žita in zelenjavo lepo je in jih prenaša potem pa na kuhano ;) . Meni je sicer bolj všeč surova, ampak boš videla kaj tvojemu najbolj paše ;) . Ko bo nekaj časa na surovi, ti lahko garantiram, da bo brikete včasih lepo pojedel (malo kot spremembo) ;) .
Jaz sem tudi imela iste probleme, psica briketov ni hotela jest, razen takrat ko še je imela neke junk. No, ko je jedla 1 od 4 obrokov brikete jih je lepo pojedla, res redko pustila (tudi kvalitetne, ne samo junk). Ko smo pa šli na 2 - 1 briketi in 1 surov, pa sem morala brikete z čim mešati in je še vseeno redko pojedla. Ko smo spraznili vrečo smo šli samo na surovo (je moj plan itak bil tak) in sedaj ji dam ene 2x na mesec brikete pa jih ful z veseljem poje (OK, navadno malo pusti, ker ji dam očitno malo preveč), obožuje pa jih tudi kot priboljške ;)

Je pa surova hrana meni praktična. OK, če imaš velikega psa rabi on svojo skrinjo. Ampak... Jaz 1x na 1,5 meseca dobim meso (ene 30 kg), sporcioniram v vrečke (tudi razrežem če je kaj treba, ampak navadno ni) in zamrznem. Potem pa vsak dan (ali vsak drugi dan) 1 vrečko ven, daš psu in je to to. Sicer za 1 obrok ostane v hladilniku (ali pa za naslednji dan če vzamem veliko vrečko ki je za dva dni), ampak tudi ne zavzame toliko prostora ;) . Z kuhano je pa več dela ja. Je pa seveda bolj komot dajat brikete kot pa surovo, ampak u surovo tudi ni nekaj dosti dela ;)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 16 Avgust 2012, 09:52:49

Je pa surova hrana meni praktična. OK, če imaš velikega psa rabi on svojo skrinjo. Ampak... Jaz 1x na 1,5 meseca dobim meso (ene 30 kg), sporcioniram v vrečke (tudi razrežem če je kaj treba, ampak navadno ni) in zamrznem. Potem pa vsak dan (ali vsak drugi dan) 1 vrečko ven, daš psu in je to to. Sicer za 1 obrok ostane v hladilniku (ali pa za naslednji dan če vzamem veliko vrečko ki je za dva dni), ampak tudi ne zavzame toliko prostora ;) . Z kuhano je pa več dela ja. Je pa seveda bolj komot dajat brikete kot pa surovo, ampak u surovo tudi ni nekaj dosti dela ;)

Meni pa žal skrajno nepraktična, ker je nimam kje shranjevati. Za redno kupovanje nekje, kjer bi bilo ceneje pa tudi nimam v bližini. Čisto iz firbca - koliko pa daš za teh 30 Kg?
Pa tudi za kuhano, ni toliko dela, če bi imela dovolj prostora za zmrznit hrano za vsaj en teden vnaprej. Pač čez vikend pripraviš in zapakiraš. Dokler je bila Roxy majhna in manj pojedla mi je še zneslo, potem pa ne več... Poleg tega tudi kvlitetni briketi manj stanejo.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 16 Avgust 2012, 11:19:38
Nekje 25€ ali pa še manj. Imam pa psico, ki poje skoraj 1 kg na dan (sedaj bom količino zmanjšala, ker se redi, ampak bo še skos nekje 800g).
Kuhana hrana je pa dražja, ja. Še bolj pa briketi.  ;)



waccos1

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 02 Oktober 2014, 15:23:56
Čeprav je tema že malo zamrla pa vseeno…   :) jaz hranim mojega psa z to hrano že 4 do 5 let in vam lahko iz lastnih izkušenj povem da tale hrana sploh ni tako slaba ( seveda se nikakor ne more primerjati z acano, orijenom, canidae in podobnimi visoko kvalitenimi hranami), je pa vsekakor boljša od pedigreeja, chapija, tačka in podobnih nizkocenovih hran, ki se jih da dobiti v supermarketih, in ne vsebuje barvil, za razliko od večine ostalih nizkocenovnih hran. Kot že zgoraj omenjam, psa z to hrano hranim že 5 let, in do sedaj še nisem imel nobene negativne izkušnje, pes hrano je z užitkom, iztrebek je tudi ok, dlaka lepa sijoča, zobje zdravi in lepi, skoraj bele barve ( kljub temu da moj pes šteje že 9 let), pes je v odlični kondicji ( sicer nevem če lahko to ravno pripisujem k hrani, pa vseeno), pije normalno ( tako da predvidevam da tudi ni preslana kot nekateri sklepate).  :) Je pa res da so nekateri psi bolj občutljivi in  jim ne paše vsaka hrana , ampak moj jo dobro prenaša. :) Ne me narobe razumet, ne delam nobene reklame za hrano, povedal sem samo moje mnenje in moje izkušnje z to hrano, in mislim da je veliko bolje za psa če je kdo v finančni stiski da da 10€ več za hrano in vzame tole, namesto chapija, pedigreja in ostalih. Da pa nebo pomote, sam sem preizkusil že tudi druge malo boljše hrane, ki jih namensko raje ne bom objavljal, želim vam samo povedati, da ni bilo nobene razlike ko je pes jedel ˝boljše˝ brikete in te sedaj, zato sem ostal pri tej hrani, in tistih 20,30€ ki bi jih drugače porabil za kvalitetnejšo hrano, porabim za izlete z mojim kosmatinčkom, njegove priboljške ali pa igrače.
Vse lepo in brez zamere  :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 02 Oktober 2014, 18:19:31
Pri nas pa je razlika od prej, ko je moj pri prejsnjih lastnikih dobival to hrano in sedaj ko dobiva Acano ogromna. Prej je imel grdo dlako, po bozanju si imel cisto crne in mastne roke (pa ni bil kopan nic vec kot zdaj), dlaka ni imela nobenega sijaja.zdaj pa je res lepa, taksna kot mora biti. :) Tudi iztrebki so bili prej v ogromnih kolicinah, nekompaktni in svetli, zdaj jih je res obcutno manj, so bolj temni in prav trdi. Tudi tezav z usesi po menjavi hrane ni vec. Aja, pa dolker nismo menjali hrane nisem niti priblizno tako opazila vsega tega, zdelo se mi je, da je vse ok - sele zdaj ko vidim kako je prav da je, vidim razliko. :)

Se pa ne strinjam s tem, da je boljse zapraviti za priboljske in igrace ter dajati cenejse brikette. Meni se zdi vsakodnevna prehrana zelo pomembna, ce ne celo najpomembnejsa, se zdalec ne tako kot igrace in priboljski, ki jih sama z malo truda naredim doma (vecinoma). :) Tako da jaz na hrani res ne sparam prevec.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 12 Junij 2015, 07:50:13
Od fanta pes je to hrano začasno, teden dni... Drek total rdeč, je sprva mislil, da je krvav  :o  Iztreblja 4x dnevno po res konjske kupe, pa niti ne mara preveč..Prej je bil na taste of the wild in mu je veliko bolj pasala. Pa tudi driskal je vmes, drek je še pa sedaj vedno ogrommen in zelo mehak.

Naj povem, da je nenadoma dobil tudi hud prhljaj.



mešanček

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 22 Julij 2015, 04:29:22
Mojemu mešančku odgovarja, govorim o Romeo Excellence 3kg vreči. jo še kdo uporablja?
Po raznih TOTW in Orijenu kakec nikoli ni bil čvrst, vedno je bila prisotna tudi sluz.. Pri tej hrani tega ni. No, ker sicer malce nasprotujem kupovanju hrane za živali v supermarketih, mu bom verjetno kupil kako hrano z manj mesa, ker mu očitno prevelika količina beljakovin dela težave.
Konzervice pravtako obožuje(400g Romeo v pločevinki), nikoli driske, pa je strašno občutljiv(pa tudi izbirčen, konzervico pomaže 123). Tudi sama struktura konzerve(al kako naj se izrazim) je ok, vidiš delce mesa.... Pohvale, ampak jemljem to hrano z rezervo :) LP



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 23 Julij 2015, 18:35:26
Orijen ali Romeo sploh nista primerljivi hrani po kvaliteti. Orijen vsebuje cca. 70% kvalitetnega mesa v briketu in kvalitetne sestavine (je točno napisano na vreči kaj vsebuje), medtem ko ima Romeo verjetno 70% žit ostalo pa so živalski stranski proizvodi ( to so lahko povožene živali, mrtve živali iz živalskih vrtov, poginula perutnina po prevozu, evtanizirani ljubljenčki ter živina, ki je umrla zaradi bolezni), ojačevalci okusa, soli....
Dolgoročno hranjenje psa s hrano, ki ima tako visoko količino žit, zna pripeljati psa do zdravstvenih težav (debelosti, deabetesa,...) imajo pa tudi ogromne iztrebke, ker ni takšnega izkoristka.

Nekateri psi potrebujejo kar dolgo časa, da se prebavni sistem navadi hrane z višjo količino beljakovin, zato pa se pojavljajo mehki iztrebki.