Romeo High Premium (Hofer)

pidog · 45836

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
: 14 Avgust 2012, 07:39:40
Tako rekoč "nizko cenovna" hrana. Na testih dokaj dobro ocenjena.
Pri nas (poleg kuhane in surove) zadnje čaše uporabljamo prav te brikete in se res nimam kaj za pritoževat ne z zdravjem ne z ješčostjo. Pred časom sem jih kupil pa mu niso najbolj prijali, kar je bila prej posledica "razvajenoati" z kuhano, surovo hrano (kakor tudi nobeni drugi ;D )
Sedaj mislim, da ima te brikete še najraje (en obrok briketi, en surovo/kunano) od vsega izprobanega (nekaterih "dragih" se skoraj ni pritaknil; do kruljenja želodčka ;) ) oz. so v vrhu "priljubljenosti".
Pa še link na popularne teste, katere prav vse je treba jemat malo z rezervo, ampak nekaj pa le povedo
http://www.testberichte.de/f/0/2932/1.html



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 14 Avgust 2012, 08:33:48
Sestavine pa so? Te povedo več od zvezdic in ocen.
Pazi le, da ni ta ješčnost posledica soli in kupa aditivov, stabilizatorjev okusa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 14 Avgust 2012, 09:42:47
Sem se enkrat že spravila iskat sestavine Hofer in Lidl hrane, ne vem več kje sem našla, ampak sestavine so take kot pri Pedigreeju. Bolj kompost kot hrana.... Ampak ne vem, če sem prav Hoferjevo našla... pidog, kaj če bi prepisal sestavine z vreče?



katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 14 Avgust 2012, 09:45:01
Citiraj
Stiftung Warentest bewertet nicht die Qualität des Futters Sondern nur, ob es alle nötigen Mineralien, Energiewerte, Vitamine usw hat, die ein Hund braucht (denen ist es egal ob es Chemisch/Gentechnisch dem Futter zugefügt wird oder ob die aus rein natürlicher Quelle kommen)! Aus welchen Quellen die Nährstoffe kommen wird da nicht beachtet!
 

Pri testu niso gledali ravno na kvaliteto hrane, ampak samo če zadovolji vsem potrebam, ne glede na izvor hranil.  Tudi na vsebnost konzervansov in količino žitaric se niso ozirali, je pa bil velik kriterij cena...

Od istih ocenjevalcev je dobil Orien adult najslabšo oceno...



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #4 : 14 Avgust 2012, 09:48:44
Saj pravim, meni se obnese dobro. Nobenih problemov. Pošteno povedano jih z nobenimi briketi tudi ni bilo (Happy dog, Canidae, Taste of Wild, Purina......). Hranim pa ne izključno samo z briketi. In dokler pes po hrani funkcionira dobro, jo rad poje, jo pač uporabljam.
Glede hrane "čez lužo"; ne oporekam, da lahko ni kvalitetna, je pa na tej strani atlantika upravičeno precenjena, zato zmeraj iščem hrano EU izvora.
Google prevod :-[

Sestava:
Žita (pšenica, koruza, ječmen), meso in živalski stranski proizvodi (perutnina moka, mesna moka, ocvirki (sušeni), hemoglobina, moka, meso hidrolizat) olja in maščobe (perutnina), rastlinska stranski proizvodi (pšenični otrobi, radič), ribe in ribje proizvode (ribja moka), ki kvasa ( pivski kvas, posušen), zelenjava (grah). Minerali (natrijev klorid, kalijev klorid)

(Uporabljeni beljakovine živalskega izvora, ki izhajajo izključno iz užitne, to je za zakol živali je odobren za prehrano ljudi)

Sestavine:

Surove beljakovine 25,0%
Surove maščobe 16,0%
Surova vlakna 2,5%
Pepel 6,5%
Kalcij: 1,30%
0,95% fosforja
0,13%, magnezij
Kalij 0,55%
Vlaga 10,0%
Ogljikovi hidrati 41,0%
Metabolizable energija 16,2 MJ Ustreza: o 3870 kcal na kg

Dodatki na kg:

Vitamin A: 13 000 ie
Vitamin D3: 1 100 ie
Vitamin E: 150 mg
Vitamin K: 1 mg
Vitamin B1: 10 mg
Vitamin B2: 10 mg
Vitamin B6: 6mg (
Vitamin B12: 30 mcg

Biotin: 200 mcg
Folna kislina: 2 mg
Nikotinska kislina: 40 mg
Pantotenska kislina 20 mg
Vitamin C 70 mg
Holin klorid 1300 mg
Železo 245 mg
130 mg cinka
Baker 10mg
Kobalt 0,4 mg
20 mg mangana
Jod: 2 mg
0,4 mg selen
Antioksidanti: tokoferola bogati izvlečki naravnega izvora, propilgalat


Če sem čisto pošten, je pa moje splošno mišljenje glede briketov: Pač plastika ;D ;)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 14 Avgust 2012, 11:07:08
No, saj, če pes ni hranjen izključno s takimi briketi, mu hudega verjetno ne bo. Je pa taka sestava kot pri pedigreeju - od mesa gredo notri deli živali, ki so za človeško prehrano neuporabni. Enako rastlinski stranski proizvodi.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #6 : 14 Avgust 2012, 11:17:18
Pustimo stat v katerih briketih so recimo "šniclni".......me samo zanimajo izkušnje kakega drugega, iz prakse seveda.
Je bil pa letos 14 dni na dopustu hranjen samo s temi briketi pa zopet vse OK. Mogoče premalo časa za negativne posledice sestave na papirju?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 14 Avgust 2012, 11:58:30
Sem prepričana, da bi jih moja tudi z veseljem pojedla. Pa problemov po njih verjetno tudi ne bi imela, ker ni ravno občutljive sorte. Se pa zagotovo lahko pojavijo težave po letih uporabe, predvsem zaradi prevelike količine soli in aditivov... Kakšna alergijska reakcija tudi prej (ni pa nujno, da že v 14 dneh).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 14 Avgust 2012, 12:21:11
Taka sestava mi pa ni všeč. Ajde, ko ti ravno zmanjka hrane  in rabiš nekaj nasut v skledo, bo preživel. Dolgoročna pa je izenačeno hamburgerjem za ljudi-bljak.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #9 : 14 Avgust 2012, 12:52:17
Ker vidim da obvladate idealno prehrano...................ka ko na papirju izgleda idealna sestava. Bi me prav veselilo, če bi napisale.
Pa da ne bomo preveč zasli z "boš že videl" mogoče realne izkušnje še koga s to hrano; slabe, dobre



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 14 Avgust 2012, 13:22:45
Pidog, upam, da nimaš občutka, da te prepričujem, da nehaj hraniti svojega psa s to hrano na vse pretege... Mi je gladko vseeno s čim ga hraniš, mogoče pa koga drugega stvari zanimajo.
Za moje pojme je dobra sestava hran Acana, Orijen, TOTW (sestavine najdeš na netu in tudi tem forumu brez problema). Pa tudi Proplan in RC sta veliko kvalitetnejša od tele Hofer hrane, ki je ekvivalent vsemu kar bi mi sicer vrgli v smeti (še slabše kot hamburgerji pravzaprav). Pa še kar nekaj hran je, ki nimajo tako zasoljenih cen kot RC in Proplan pa so približno enako kvalitetne. Vseh seznamov sestavin se mi pa res ne da iskat. Osnova za kvalitetno hrano je, da v njej ni rastlinskih in živalskih derivatov.
Praktičnih izkušenj ti pa res ne morem podati, ker moj pes tega ne je.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 14 Avgust 2012, 13:27:31
Za vsakega psa drugače. Vsekakor pa ne na prvem mestu žitarice in tooooliko je bilo predebatirano, tudi različni članki se najdejo o tem kako pasji organizem kaj izkorišča in kaj pomenijo oznake psi sestavah ter koliko česa je optimalno (vitaminov, mineralov).
ocvirki za moje pojme nimajo kaj iskati v pasji prehrani, stranski živalski proizvodi-v manjših količinah je OK, ne pa veliko. Za konkretno mojo psico je preveč maščobe. Tam okoli 10% je pri nas optimum.

Pogrešam tudi podatek razmerje fosfor, kalcij, ki je pri večjih psih in pa odraščajočih zelo pomemben....Skratka še mnogo več se lahko sam naučiš o tem kaj pasji organizem potrebuje, če se le lotiš branja in iskanja podatkov.

Pri RC light in sterelised mi je občutno preveč koruze (rumen iztrebek, neprebavljeni delci koruze). raje od koruze in pšenice dajem proso, ajdo, rjav riž, ječmen....Vsaj za nekaj časa. In raje od piščanca kakšne ribe (brez kosti!) in govedino, divjačino, petešilj, nekaj suhih brusnic.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #12 : 14 Avgust 2012, 13:33:00
Oprostita, ampak če prav razumem, pristanem nekje "za moje pojme" ??? . Probala pa ni nobena ;) . Papir in realnost sta v pasjereji kdaj precej skregana ;)................seveda pa nikogar ne prepričujem v to hrano ::)
Mogoče izkušnje tistih, ki poleg mene še hranijo s "hamburgerji"?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 14 Avgust 2012, 13:37:02
RC ima tudi v svojih veterinarskih dietah veliko koruze (npr. urinary, ki ima manj mesa in zato več koruze). Glede priščancev, rib, divjačine - odvisno od psa do psa, moji ribe (losos) ne ustrezajo najbolje (razen v majhnih količinah), še najboljša sta pri njej piščanec in raca.
V glavnem je pa toliko različnih hran v različnih cenovnih razredih na tržišču, ki so kvalitetnejše od supermarket hran, da se ne da ravno trditi, da je vse predrago...



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 14 Avgust 2012, 13:43:17
Oprostita, ampak če prav razumem, pristanem nekje "za moje pojme" ??? . Probala pa ni nobena ;) . Papir in realnost sta v pasjereji kdaj precej skregana ;)................seveda pa nikogar ne prepričujem v to hrano ::)
Mogoče izkušnje tistih, ki poleg mene še hranijo s "hamburgerji"?

Ja, sorry, ne vem zakaj bi sploh kdo eksperimentiral s tako hrano zato, da bi ugotovil, če mogoče vseeno psi lahko živijo od nje, če lahko prebereš tudi kakšen znanstveni članek na temo pasje prehrane in škodljivih snovi....
Brez skrbi, prehrana mojega psa ni bazirana samo na mojem mnenju, ker nisem nutricionist.  Tisti "za moje pojme" se navezuje na to, da to niso edine kvalitetne hrane, ki obstajajo.

No, mogoče pa dočakaš koga, ki ti bo iz dolgoletnih izkušenj hranjenja Hofer hrane lahko kaj zanimivega povedal...



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 14 Avgust 2012, 13:48:37
Načeloma se je dobro izogibat stranskim živalskim proizvodom, ker to lahko pomeni vse, kar ni za človeško prehrano (če si samo zamisliš kaj vse zmeljejo v paštete in podobne zadeve si ne moreš predstavljat kaj je tukaj noter. Tukaj je nek pravilnik: http://europa.eu/legislation_summaries/food_safety/animal_nutrition/f81001_en.htm), pa če verjameš ali ne sem spadajo tudi evtanazirani psi in mačke ter druge živali. V nekaterih hranah so tako našli tudi sledi kemikalije, ki jo uporabljajo za evtanazacijo!

V nobeni pasji hrani pa ni šniclov, ker takšna hrana bi stala vsaj 20-25€ na kg!

Za primerjavo, jaz sem trenutno pri enem psu na hrani s takšno sestavo:
Sveže bio-kokošje meso*, dehidrirano kokošje meso, rjavi riž, bio-beli riž*, lucerna, dehidrirana jajca, kokošja maščoba, kokošja jetra, vitaminsko-mineralna mešanica s prebiotiki, celo laneno seme, posušena jabolka, lososovo olje, natrijev fosfat, regrat, peteršilj, glukozamin, hondroitin, MSM (naravno organsko žveplo).

Pri drugem pa na hrani s takšno sestavo:
Riž v zrnih (min 31%), Zrna koruze (min 31%), Piščančja moka (min 15%), Pesni rezanci, Piščančja maščoba*, Sveži piščanec (min 5%), Posušeni pivski kvas, Jajce v prahu, Ribja moka*, Laneno seme, Ribje olje*, Minerali, Vitamini, Nukleotidi, Probiotični FOS, Probiotični MOS, Izvleček brusnic, Kondroitin sulfat, Glukozamin sulfat, MSM, Izvleček yucce, L-karnitin. * Ohranjeno z mešanico tokoferolov in izvlečkom rožmarina.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #16 : 14 Avgust 2012, 14:02:43
(Uporabljeni beljakovine živalskega izvora, ki izhajajo izključno iz užitne, to je za zakol živali je odobren za prehrano ljudi)

Ne razumem ravno dobro od kje zmleti psi, mačke (čeprav se tudi strinjam, videl, kako je v masi za martodelo pristala podgana). Oporečni briketi, če se ne motim so bili največkrat ravno tisti "čez lužo"

Še en google prevod :-[ (Bosch Adult); mogoče kakšen komentar?

Analitske sestavine:
Beljakovine    21,50%
Vsebnost maščob    10,50%
Surova vlaknina    2,50%
Surovi pepel    5,50%
Kabriolet z energijo    15,25 MJ / kg
Kalcij    1,05%
Fosfor    0,90%
Natrij    0,30%
Kalijev    0,50%
Magnezij    0,12%
   
Dodatki: nutritivni dodatki na kg:
Vitamin    12.000 ie
Vitamin D3    1200 ie
Vitamin E    70 mg
Vitamin B1    10 mg
Vitamin B2    10 mg
Vitamin B6    6 mg
Vitamin B12    30 mikrogramov
Biotin    250 mcg
Pantotenska kislina    20 mg
Nikotinska kislina    40 mg
Folna kislina    2 mg
Vitamin K    1 mg
Vitamin C    70 mg
Holin klorid    1.650 mg
   
Elementov v sledovih na kg:
Železo    140 mg
Cink (kot cinkov oksid)    70 mg
Cink (kot cinkov kelat amino kislin, hidrata)    45 mg
Baker (baker (II) sulfata pentahidrata,)    10 mg
Kobalt    0,20 mg
Mangan    20 mg
Jod (kot kalcijev jodid, brezvodni)    2 mg
Selen (kot selenit)    0,20 mgAnalitske sestavine:



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 14 Avgust 2012, 14:15:29
S hoferjevo hrano ni popolnoma nič narobe. Razen za pse s posebnimi potrebami (alergiki, pa tisti, ki potrebujejo tako ali drugačno dieto) so hrane tega tipa (ki vsebujejo žitarice) povsem ok. Tudi z živalskimi stranskimi proizvodi ni nič narobe, če zagotavljajo, da so od živali, primernih za človeško prehrano. Kar se tega tiče evropskim hranam veliko bolj zaupam kot ameriškim. Osebno mi Bosh bolj odgovarja (je nekoliko izpopolnjena varianta) Romeo je tak, kot je bila osnovna boševa varianta Osco ali pa Dog  - tudi cena je podobna. Ko mi je šlo za nohte z denarjem, sem kupovala osco, naše so ga poleg boljših variant boša pojedle kar veliko, pa živijo 14 - 17 let.
Moje mnenje je, da so psi od kar so se ljudje naselili in niso več prvenstveno lovci jedli žitarice, mleko in mesne ostanke. Normalni, zdravi psi ne potrebujejo zrezkov.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 14 Avgust 2012, 14:37:27
Potem ceneje prideš čez, če psu daš za jest vse kar bi sicer romalo v koš za bio-odpadke. Še bolj zdravo pravzaprav, ker ni dodanih soli. Večji problem pri supermarket hranah so ravno vsi aditivi, ki izboljšajo okus. Psi pa itak lahko preživijo tudi pri kruhu in vodi...

Pidog, glede te sestave Bosch adult - najbolj pomemben del si izpustil:
(Bosch adult s perutnino in piro)
Sestavine: Perutninska mesna moka (min. 15%), ječmen, koruza, pšenična moka, pšenica, živalske maščobe, pira (min. 5%), pšenični gresni otrobi, sveži mesni obrok, osušeno meso, ribja moka, osušeni pesni rezanci (brez sladkorja), kvas (osušen), grah, natrijev klorid, školjke v prahu (min. 0,1%), kalijev klorid, prah cikorije.

To je največji pokazatelj kvalitete. Tisti procenti ti pa potem pomagajo pri izbiri za svojega psa, recimo za primer, da ne prenaša visokega deleža beljakovin ali maščob, je predebel ali pa visoko aktiven... 

Jaz sicer večkrat menjam hrano, tudi cenejšo kupim, če mi škripa pri financah. Ampak za kupovat Hofer hrano pa ne vem, če se izide na koncu računica pri količini porabljene hrane. Nekje imam celo tabelo koliko na dan me pride katera hrana glede na priporočeno dnevno količino, ki je navedena na hrani.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #19 : 14 Avgust 2012, 14:45:44
Citiraj
Potem ceneje prideš čez, če psu daš za jest vse kar bi sicer romalo v koš za bio-odpadke.

katero hrano pa ti prodajaš?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 14 Avgust 2012, 14:51:33
kako pa veš, da so dodani aditivi ravno v teh hranah v drugih pa ne? Če jih med sestavinami ni navedenih? In ko smo že pri soli, ali je je preveč se najlepše vidi pri razpredelnici, kjer je naveden Ca in Na.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 14 Avgust 2012, 14:57:53
katero hrano pa ti prodajaš?

Ker mi ni všeč sestava Hofer hrane, sigurno prodajam nekaj drugega... Ali kakšna naj bi bila to logika  ???

kako pa veš, da so dodani aditivi ravno v teh hranah v drugih pa ne? Če jih med sestavinami ni navedenih? In ko smo že pri soli, ali je je preveč se najlepše vidi pri razpredelnici, kjer je naveden Ca in Na.

Jaz nikoli ne gledam samo enega ali samo drugega podatka, ker en sam podatek ne govori o kvaliteti hrane. Hrana, ki vsebuje samo ostanke se meni ne zdi kvalitetna.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #22 : 14 Avgust 2012, 15:03:15
Mi jo je ravno zmanjkalo in kljub danšnjim opozorilom kupil (pa ne zaradi denarne stiske ampak skeptičnosti ;D ). Še direkt



Prizvajalec:
http://www.saturn-petfood.de/en/homepage.html

Bi pa resnično prosil, da napišete kaj je z njo narobe oz. kaj je tisto kar jo uvršča med bio odpadke. Me prav res zanima Roxy. Imam občutek, da vse manj vem :-\
Nenamerno sem izpustil najpomembnejši del Bosch a. Kje je tista pomembna razlika?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #23 : 14 Avgust 2012, 15:10:38
Saj tudi Bosch ni top of the top.

Je pa Hofer... vsekakor bolje od nic.
Pa tu in tam malo junk fooda tudi ne skodi.
Pa ce mu sam kuhas, tudi ni nic narobe (ce le ne solis...).

In ko so taki casi, je tudi polenta bolje kot nic... To je reklo eno zavetisce, potem pa je drugo v luft skocilo, ker niso razumeli poante ali pa v njihovi okolici ni ljudi, ki nimajo...


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 14 Avgust 2012, 15:20:07
Moja ima neke brikete iz Hoferja. Sicer ne vem ali je ravno ta hrana ali ne... Ampak... Tole hrano dobi mogoče 2x na mesec (drugače hranjena z surovo hrano) in takrat, ko jo dobi, kaka 10x na dan in vsakič 3x večjo količino kot ponavadi. Aja, pa še živo oranežn je. Drugače je kakec majhen, čvrst, črn, gre pa 1x na dan, včasih 2x. Po tej hrani se ji pojavijo se ji tudi mozolčki. Tako da ja, se sprašujem, če sploh kaj v njej ostane  ::) . Toliko o kvaliteti. Sicer mojo sumim, da ima neko blažjo alergijo na žitarice (ogromen, smrdljiv, mehek drek + mozolčki, praska se pa ne). Ima pa tudi resnično nagravžn zadah po tem, plus to, da se ji vse lepi na zobe. Če dobi hrano Trainer Natural je malo boljše (malo manj dreka, ni živo oranžen). Po moje bi bilo (če bi bilo) OK na kaki grainfree hrani, ki ima not  vsaj 90% mesa  ;) . Ampak raje hranim z surovo hrano, ki ji vsekakor preverjeno ustreza na vseh področjih, rada jo ima in rada jo ima tudi moja denarnica (cena primerljiva z junk briketi)  :P . Pa tudi jaz sem mnenja, da je sveže boljše  :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #25 : 14 Avgust 2012, 15:32:22
Oprosti, ampak malo čudno pišeš. Hraniš s hrano za katero ne veš, če je ista. Hraniš, kljub mozoljčko. Pes kak 10x na dan........
Tudi z drugimi briketi ni kaj bolje........
Za 2x na mesec lahko resnično kupiš tisto s primesjo "zlata"
Pomoje imaš "bolehnega" psa. Toliko o kvaliteti ;)

Pri nas tudi po tej hrani kaka 1x, mogoče 2x na dan. Kot po vseh drugih briketih ali pa kuhanem/surovem.
Kako je pa kaj s težo tvojega psa. Mogoče kakšna slikca za boljšo predstavo, ker 10x na dan dreka je pa malo čudna :o

Me pa še zmeraj zanima kaj je narobe s sestavo te hrane.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 14 Avgust 2012, 15:43:30
Citiraj
Bi pa resnično prosil, da napišete kaj je z njo narobe oz. kaj je tisto kar jo uvršča med bio odpadke. Me prav res zanima Roxy.
Med bio-odpadke jo uvrščajo derivati-ostanki hrane, ki jih ljudje ne pojemo (klavnični odpadki npr.). Sicer s kožo pa kakšnimi zelenimi deli zelenjave ni nič tako zelo narobe, je pa tu vmes potem tudi vse ostalo. Torej kot bi psa hranil z ostanki, ampak  ne samo tistimi, ki ostanejo na krožniku ampak tudi s tistimi, ki gredo že pred pripravo hrane v smeti. Barvila se pa tudi jasno vidi v tistih briketih, ki imajo kao ločene zelenjavne in mesne brikete.

Sem se spomnila še glede soli - sem enkrat hranila s hrano, recimo malo boljša od RC, ki pa je imela notri precej soli. Psica je bila po njej znatno bolj žejna in je zato ne kupim več pa čeprav ima drugače v redu sestavine.

Sem šla vseeno še primerjat s Pedigree-jem in ugotavila, da očitno ni vsak Pedigree enak (pa cenovno ugoden tudi ne). Za primerjavo sestavine:

Sestavine ( vir: http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/pedigree/adult/245187 ) :
Žita (min. 4% pšenice, min. 4% koruze), meso in živalski stranski proizvodi (min. 4 % od 5 vrst mesa v rjavih briketih), olja in maščobe (min. 0.2% ribjega olja), rastlinski stranski proizvodi (min. 3% sladkorne pese), minerali, izvlečki rastlinskih beljakovin, zelenjava (min. 4% korenje v koščkih oranžne barve, min. 4% stročjega fižola v zelenih kosih).
Dodatki:
Vitamin A (8,100 IU / kg), vitamin D3 (810 IU / kg), vitamin E (180 mg / kg) baker kot bakrov (II) sulfat (1 mg / kg), železo (0.01 mg / kg) .
Antioksidanti (BHA, BHT propylgallate), barvila (anata, baker-klorofil) in konzervansi (kalijev sorbat), ES dodatki.

In očitno nekoliko boljša sestava ( vir: http://www.pedigree.com/really-good-food/pedigree-large-breed-nutrition-for-dogs.aspx ) :

GROUND WHOLE CORN, POULTRY BY-PRODUCT MEAL (SOURCE OF GLUCOSAMINE), CORN GLUTEN MEAL, ANIMAL FAT (PRESERVED WITH BHA / CITRIC ACID), MEAT AND BONE MEAL (SOURCE OF CALCIUM), SOYBEAN MEAL, GROUND WHOLE WHEAT, BREWERS RICE, DRIED PLAIN BEET PULP, NATURAL FLAVOR, SALT, CALCIUM CARBONATE, VEGETABLE OIL ([SOURCE OF LINOLEIC ACID] PRESERVED WITH BHA /BHT), POTASSIUM CHLORIDE, MONOCALCIUM PHOSPHATE, VITAMINS (CHOLINE CHLORIDE, a-TOCOPHEROL ACETATE [SOURCE OF VITAMIN E], NIACIN, BIOTIN, d-CALCIUM PANTOTHENATE, RIBOFLAVIN SUPPLEMENT [VITAMIN B2], PYRIDOXINE HYDROCHLORIDE, VITAMIN A SUPPLEMENT, VITAMIN B12 SUPPLEMENT, THIAMINE MONONITRATE [VITAMIN B1], VITAMIN D3 SUPPLEMENT), MINERALS (ZINC SULFATE, ZINC PROTEINATE, COPPER SULFATE, POTASSIUM IODIDE, COPPER PROTEINATE, MANGANESE PROTEINATE), ADDED FD&C COLORS (RED 40, YELLOW 5, BLUE 2).

Da je ta druga boljša sestava pravim zato, ker ima notri celo koruzo (ne samo zelenje in storže, ki ni za ljudi), poleg derivatov še moko iz mesa in kosti in nič rastlinskih derivatov (razen pesine pulpe). Glede na to, da piše pri "poultry by-product meal" - vir glukozamina, so notri verjetno tudi zmlete kosti in hrustanci.

Reakcije kot so mozoljčki ipd. se ne pojavijo samo zaradi slabše kvalitete hrane, mora biti pes občutljiv na nekaj v prehrani. Sem imela prej alergika in vem kako to izgleda. Nobeni briketi niso bili v redu. Zdaj pri neobčutljivi psici pa je bila največja reakcija mehkejši kakec pri Hils briketih.
Pa za priboljške (tudi večje količine) je že večkrat dobila Frolice ali pedigree brikete in zaradi tega ni imela nobenih problemov...



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #27 : 14 Avgust 2012, 15:50:35
Morda je pri njej problem menjava hrane. Enim lahko brez problemov vsipas kar imas, drugim moras postopoma menjati, eni psi so pa obcutljivi na dolocene zadeve. Pri slednjih dajes pac tisto, kar jim odgovarja. Jaz takih ne bi glih razplajala dalje oz. bi vsaj pazila se na ta parameter pri izbiri partnerja.

Eni psi lahko jedo vse brez problemov (si ne predstavljam, kako je, ko moras tako zelo paziti pri hrani - vam ne zavidam), eni pac ne.

Eni pojedo vse, kar je hrana, drugi so lispavi (ker imajo to moznost).

Enim se prebava uredi, enim se kar naenkrat poslabsa in vec ne prenesejo dolocene hrane. Tudi alergija se lahko pojavi kar naenkrat.

Pri nas imamo in lispave in jedce (tudi paradiznikova solata ni varna, pa kis od solate, pa kivi... sicer si sami ne vzamejo, jim sicer pokazes, ker mislis, da ne bodo... pa si negativno presenecen). Tudi zivljenje z jedci je stresno, ko te tiste mile ucke gledajo... pa si ne mores pomagati. Si prav recem, da ne bom delila, pa ne morem iz svoje koze, da zadnjega koscka ne razdelim na 7 delov.

Imam s parimi druge vrste problemov tj. kako za vraga jih shujsati? Zmanjsas kolicino hrane, pa gres na light, pa teces, pa ne vem kaj se vse. Na koncu pa je po 1 letu 4 kg vec?! Kako? Drugih problemov s hrano pri nas ni. Je pa res, da dajemo kvalitetne brikete in kupujemo od distributerjev.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 14 Avgust 2012, 16:02:41
Dino je tudi hranjen s to hrano, ampak tudi on dobiva pogosto ostalo hrano (meso...). In mu čisto odgovarja, zelo rad jo poje... Ampak zanj jaz ne kupujem hrane tako da nimam vpliva, če ne bi kupila vseeno kako bolj kvalitetno. :)
Aja pa briketi so vsi iste barve :P



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #29 : 14 Avgust 2012, 16:07:40
Med bio-odpadke jo uvrščajo derivati-ostanki hrane, ki jih ljudje ne pojemo (klavnični odpadki npr.). Sicer s kožo pa kakšnimi zelenimi deli zelenjave ni nič tako zelo narobe, je pa tu vmes potem tudi vse ostalo. Torej kot bi psa hranil z ostanki, ampak  ne samo tistimi, ki ostanejo na krožniku ampak tudi s tistimi, ki gredo že pred pripravo hrane v smeti. Barvila se pa tudi jasno vidi v tistih briketih, ki imajo kao ločene zelenjavne in mesne brikete.

Sem se spomnila še glede soli - sem enkrat hranila s hrano, recimo malo boljša od RC, ki pa je imela notri precej soli. Psica je bila po njej znatno bolj žejna in je zato ne kupim več pa čeprav ima drugače v redu sestavine.

Če te dobro razumem, s procentualno sestavo ni nič narobe, narobe so samo "sestavni" deli le te, najbolj klavnični odpadki.
Se resno sprašujem kaj vsebujejo drugi briketi. Morda stegna, vratovino, pleča............... Upam, da nisi tako naivna ;)
Glede klavničnih odpadkov. Pse se prav s tem hrani doma že recimo 30let; požiralniki, glave, vranice, ostali klavnični mesni "odpadki"; pa zaenkrat (trk,trk) z nobenim psom ni bilo problema ne z zdravjem ne z življensko dobo.
Poleg raznih klavničnih odpadkov imam možnost dobiti tudi "človeške" mesne odpadke ; pečene kokoši, zrezki, kuhano meso, polpete...... Največkrat hranim en obrok prav s tem (z dodatkom OH ter zelenjave) in občasno nekaj surovih klavničnih odpadkov (mogoče še kakšna jetra za priboljšek) + en obrok briketov. Soli kot "dreka".
Vsak dan pogledam plakat: košček pice zadovolji celodnevno potrebo ljudi po soli. Ne da ne verjamem; glede na "škodljivost" bi pa moral biti na dializi že vrsto let (pes pa prav kmalu; po izkušnjah s prejšnjimi pa ne ;) ).

Da zaključim: problem so klavnični odpadki in nekoliko prevelika količina soli.
Pravilno sklepam Roxy, ker iz napisanega pač še zmeraj nimam jasne predstave, kaj je narobe s "papirnatimi" sestavinami

PS
Ja, Barbara tudi to je ena zelo pomembna stvar pri vzreji za katero ni nobenega testa, vzrejnega pregleda ;) . Nekateri vzreditelji o tem nimajo pojma oz. jih to ne zanima. Starejši so dejali: tako kot je, tako dela ;)
Ko psi začnejo po mesu povračat (in ni jih več malo), takrat je ni stvari, ki bi me prepričala v ljubezen, zdravje, rodovnike, DNK, itd........