Kje na sprehodu hodi vaš pes?

rooxye · 11505

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
: 23 Avgust 2012, 17:17:35
Do sedaj sem s psom delal po Cesar Millan tehniki in sva danes prešaltala na kliker.

Do sedaj sem mu pustil hoditi samo za mano ali pa ob meni in razmišljam, da bi mu pustil iti tudi pred mano in bi ob meni hodil samo na ukaz(občasno).

Jim vi dovolite, da hodijo pred vami?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 23 Avgust 2012, 17:27:35
Ko so spuščeni pred mano, ostati morajo v vidnem polju. Za sabo jih ne maram, ker nimam oči na riti, zraven pa naj bi hodili, ko so privezani.


gun

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Avgust 2012, 17:33:58
kako se je obneslo po Cesar Millan tehniki?

jst ga stalno popravljam k nogi oziroma sunek proti sebi ampak ko vidi kakšnega psa ali mačko se kr zateče in ne pomaga več.
prosim če malo opišeš da n ebo več vleku



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 Avgust 2012, 17:54:53
Ko je spuščena večinoma pred mano, ostati pa mora nekje v krogu 50 metrov, potem jo pokličem k sebi in se je kar navadila da dalje ne sme. Včasih je, ko je spuščena tudi na poleg, če je kakšna taka situacija (ljudje na drugi strani potoka, kaki gnoj na njivi...). Ko je na povodcu pa delam na tem, da hodi poleg. Navadno nama kar uspe, tudi ko srečama ljudi, ki hodijo mimo naju, ampak ko gre mimo kak tekač, pes ali pa kolesar ali če je kaka kura ali divjad zraven pa še vedno potegne.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Avgust 2012, 18:23:54
Ko je spuščen, je večinoma pred mano (načeloma se ne oddalji več kot 15m), občasno nekaj metrov levo ali desno - odvisno kje hodiva. Ni mi všeč, če je za mano, ker potem nimam toliko nadzora.
Poleg (na ukaz) je na povodcu, ko greva mimo koga, sicer na popuščenem nekako vzporedno z mano ali malo naprej - cca 1,5m dolg povodec. Še vedno pa se pojavlja problem s srečanjem določenih psov - predvsem malih, belih ali pa sedečih/ležečih ::) Skoraj vedno povleče tja :-X


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 Avgust 2012, 18:51:56
Moj tudi ko je spuščen večinoma pred mano, ker ga zadaj ne vidim. Ko je na povodcu pa različno, ko sva na glavni cesti pa tak je poleg mene, ko pa sva kje na polju pa ima prostost povodca (1,5-2m), vendar ne sme vlečt, ga že od malega tako navajam in tudi ne vleče več (razen seveda ko potegne za kakšno mačko ali drugo motnjo) ;D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 Avgust 2012, 20:41:18
Ko greva ob cesti po kakem ožjem pločniku zraven mene, če je malo širše pred mano (ampak ne veliko), spustim ga sicer ne, ampak je na slednem povodcu ki je dolg 15 m in v približno taki razdalji mora biti, lahko tudi malo več (povodec vleče po tleh). Za mano pa če greva ob prometni cesti kjer ni pločnika ali ko je ozko, drugače ne. :)Ljudi čisto ignorira, ampak ga vseeno dam na kratko ko se približujejo (nekateri se bojijo psov...), v pse pa se zaganja (slaba izkušnja... :-\) ampak poskušam to odpraviti. Mačke sem ga tudi naučila da ignorira, tako da ga sploh ne rabim več dati k sebi. ;D 8)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 Avgust 2012, 21:05:30
Ja, na cesti, pločniku, pa samo in izključno poleg. Isto se mora na prehodu za pešce oz. na semaforju vedno usesti. Upam, da bo/je tudi dojel, da se gre čez, ko je tisti zvok za gluhe :D


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #8 : 23 Avgust 2012, 21:39:48
kako se je obneslo po Cesar Millan tehniki?

jst ga stalno popravljam k nogi oziroma sunek proti sebi ampak ko vidi kakšnega psa ali mačko se kr zateče in ne pomaga več.
prosim če malo opišeš da n ebo več vleku

Ubistvu sva najprej probala z zatezno pa ni pomagalo. Potem sem pa vsakič, ko je potegnil mu dal RAHEL sunek v rebra - da sem preusmeril pozornost. Sva pa rezultat dosegla v enem letu.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 23 Avgust 2012, 23:50:08
Pred mano, levo, desno, gor, dol... Kjer ji paše, ko je spuščena. Pravzaprav ne maram, da hodi za mano iz že zgoraj navedenega razloga - ne vidim kaj dela. Za mano hodi samo na poti proti domu  :P .
Ko je na kratkem povodcu hodi ob meni na levi ali desni (kar določim) na popuščenem povodcu. Poleg hodi, ko delava poslušnost na poligonu.
Nadlegovanje psa, da mora hoditi za mano se mi zdi po pravici povedano "kr neki". Ne vem, če ima to kakšen posebno dober učinek, razen, da pes na sprehodu ne more biti sproščen... Brez skrbi, pes vam zaradi tega na bo zrasel čez glavo, avtoriteto in ne-vlečenje se da doseči tudi na drugačen način.

Upam, da bo/je tudi dojel, da se gre čez, ko je tisti zvok za gluhe :D

Jaz sem poznala enega mešančka, ki je sam španciral naokoli in se je naučil iti tako sam čez cesto  ;) .



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 24 Avgust 2012, 08:51:44
Eni pa grejo čez prehod, ko se promet ustavi (rdeča luč za nas ;)) :D

Joj, edino kar mi ni najbolj všeč, kadar hodi pred mano, je to, da je prvi, ko nekoga sreča. Zna biti malo nerodno, če si sredi ničesar in psa + tisto drugo osebo skoraj kap zadane ::) Po Murphyju se to itak vedno zgodi na ovinku, ko ne vidiš dobro naprej.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 24 Avgust 2012, 08:56:27
Jaz pa sem tip človeka, ki mi ustreza, da ko imam pse na povodcu, da me rahlo vlečejo in so spredaj tudi takrat. :D Psov zadaj ne maram. Hoja zadaj pri nas  pomeni, da nekaj ne štima, slabo počutje recimo ali pa vračanje domov :o,  razen pri ta malem, ki mu je v naravi dolgčas in se potem vleče zadaj, ker ni nič zanimivega za označevat.  Mi je dolgočasno, če psi ne švigajo sem in tja in da ne morem gledat njihovega veselja do življenja in na sprehodu imam rada sproščenost in ne nenehno nategovanje kje kdo je. Tudi, ko so spuščeni jih ne nadlegujem, ampak morejo biti oni pozorni name, če smo v situaciji, kjer bi jih morala neprestano klicarit in popravljat in težit, jih raje dam na povodec in imajo spet mir. Na splošno sem tip človeka, ki nerada težim  in jim oprostim tudi kakšne "napakice" in so mi dejansko zabavne (recimo vdor v hladinlnik in izpraznenje le tega  :o ), saj nihče ni popoln, tudi jaz ne, in bi sama verjeto doživela živčni zlom, če bi me nekdo neprestano opominjal. Imam raje malo žlehtnobe, samoiniciative in neumnosti kot absolutno ubogljivost in podredljivost. In pri psih ne želim, da me gledajo kot boga, ampak kot partnerja za igro, za skupno delanje neumnosti  ;)

Kar pa se tiče vlečenja in dreganja psa in da bi za to porabila celo leto...iskreno, raje nabavim halti ali kaj temu podobnega proti vlečenju in dam psu mir. 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 24 Avgust 2012, 09:20:11
Felina, se v celoti strinjam (razen, da ne pustim niti rahlega vlečenja  ;D ). Identično stanje in kadar vem, da bo na sprehodu večja frekvenca ljudi in drugih psov, grem vedno s flexijem, da ima še vedno nekaj svobode, ni pa mi jo ves čas treba klicati k meni. Pred ovinki pa jo vedno pokličem k sebi ali dam na "čakaj", dokler ne vidim za ovinek.

Eni pa grejo čez prehod, ko se promet ustavi (rdeča luč za nas ;)) :D

Ja, potem so pa tudi taki, ki mislijo, da so pogruntali zadevo pa je niso... En NO, ki je občasno "pobegnil" iz pesjaka je mislil, da je OK, če gre za avti, ker grejo takrat stran. Na štiripasovnici ne ravno najbolj pametna pogruntavščina, ker se vozijo v obe smeri....



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 24 Avgust 2012, 10:27:20
Citiraj
Joj, edino kar mi ni najbolj všeč, kadar hodi pred mano, je to, da je prvi, ko nekoga sreča.

Če pes pozna svoje meje, potem to sploh ni tako slabo: odvisen je samo od sebe, ne more se zanašati na pomoč na drugem koncu povodca (in mu tudi ni treba ščititi nikogar na drugem koncu povodca) zato se načeloma vede vljudno in dobro pazi, da ne izzove prepira. Pes, ki prepire izziva in mu je sprehod najboljši, če ga začini s pretepom pa tako ali tako ne sme biti nikjer spuščen.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 24 Avgust 2012, 10:40:24
Spuščena hodita pred mano, ker ju (kot jih je že veliko reklo) za sabo ne vidim. Na povodcu pa sta na poleg, oziroma ju spustim tudi malo naprej ampak brez vlečenja.

Kar se pa tiče vidljivosti naprej ko se pride do ovinka...jaz ju vedno pokličem k sebi, da gremo skupaj skozi nepregledne zadeve.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 24 Avgust 2012, 11:01:26
Brez povodca je pred mano, za mano (ker se je zavohala in jo čez nekaj metrov pokličem), vštric z mano...ob koncu sprehoda pa tudi počasi caplja za mano, kot najbolj zdolgočasen pes, jo navadno malo spodbudim da hodi vsaj ob meni.

Na povodcu, občasno povleče, sicer je ohlapen, hodi pred ali ob meni, kadar je strašno dolgočasno (pločnik, kolesarska/peš pot), kjer ji ne pustim cik-cakanja in mora lepo v liniji hodit pa začne dokaj hitro capljati za mano. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 24 Avgust 2012, 12:09:22
Če pes pozna svoje meje, potem to sploh ni tako slabo: odvisen je samo od sebe, ne more se zanašati na pomoč na drugem koncu povodca (in mu tudi ni treba ščititi nikogar na drugem koncu povodca) zato se načeloma vede vljudno in dobro pazi, da ne izzove prepira. Pes, ki prepire izziva in mu je sprehod najboljši, če ga začini s pretepom pa tako ali tako ne sme biti nikjer spuščen.
Ma ja, zdaj ne gre več vsakega pozdravit, gre večinoma kar lepo mimo, kolesarji in tekači ga pa na srečo nikoli niso zanimali. Upam, da ne bo zdaj imel kakšnih prebliskov. Samo je štos, ker sem ga ob srečanjih vedno pripenjala, ravno tako pred ovinki, da mi je zdaj nekajkrat nalajal koga :-[ - ko se je ustrašil, ker so ga presenetili. In ga spet pripenjam oz. je na takih nepreglednih poteh ves čas pripet. Ampak verjetno narobe delam, ker tako ne bova rešila tega. Samo je malce nerodno, ker tudi, če se ustraši, gre vedno potem od blizu pogledat. To pa verjetno zato, ker sem ga v obdobju strahu (ko je zagledal kaj novega in nalajal), spodbujala, da je šel pogledat oz. sva šla skupaj. To je tudi prerasel potem in se ne pojavlja več. Zdaj le še z ljudmi, ki ga presenetijo, ampak na srečo res redko. Kakšen nasvet? Čim je na slednem, takih primerov nimava, da bi vadila karkoli ::) ::)
Izziva ne, pretepa se sploh ne, vedno se umakne, če je čudna situacija.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 24 Avgust 2012, 13:03:00
Rešila boš tako, da dovolj dobro narediš poslušnost, da ga pred vsakim ovinkom pokličeš, daš na poleg (oz. zraven), brez povodca. Tudi povodec lahko pri njemu sproži potem vznemirjenje, ker se pripravi, da se bo ziher nekaj zgodilo, ker ga pripenjaš. Tudi drugače pri srečanjih, ga pokliči in daj na sedi ali prostor dokler se ne umiri, da ne bo hodil ljudi "strašit". Pa oči na peclje, da pred njim opaziš "nevarnost" in ga pravočasno pokličeš.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 Avgust 2012, 13:42:27
Ja, sej tako delam, da ga zdaj vedno pokličem, ampak ga moram tudi pripet, ker brez povodca ni šans, da gre poleg. No, nekaj metrov že, samo, če bi kdo prišel, bi šel potem 100% tja, ravno iz tega razloga - je še 100x bolj zanimivo  >:D
Je pa tako, da potem, ko je pripet, čutim tisto vznemirjenje, živčnost, pričakovanje, "strah" in verjetno sva ravno zaradi tega prišla v takšno situacijo. Bi bilo zagotovo bolje, če bi bil že od malega vedno spuščen oz. na slednem, brez krajšanja razdalje, a kaj, ko je vsakega lezel in težil, umazal in pač tako ne gre...ko je bil še čisto majhen, so pa ljudje vanj rinili. Pa smo tam, kjer smo ::) Saj dejansko strah ga ni, samo previden je postal in malce nezaupljiv, kar je v bistvu logično, ker odrašča. Le na drug način se mora(va) naučit to izražat - zame idealno bi bilo, da gre v manjšem loku mimo oz. greva skupaj.
Izgleda pa tako, da se postavi v pozo, močno zalaja, potem pa previdno teče bliže z mahajočim repom in ritjo ::)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 24 Avgust 2012, 14:21:43
Takrat, ko je bil čisto majhen in so ljudje rinili vanj, si imela priložnost....Te ljudi je zelo lahko pripraviti do tega, da ti lepo vzgojijo psa, samo nekaj preprostih  navodil jim moraš dati. Recimo to, da lahko božajo mladička kolikor jih je volja, a morajo najprej počakati, da se umiri in ima vse štiri na tleh.  Pri zelo majhnem mladiču nobenega od teh, ki rinejo vanj ne moti, če ga mladič spotoma malo potaca. Čez par mesecev si tega ne moreš več privoščiti.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 24 Avgust 2012, 14:26:21
Ja, saj sem imela jaz tudi problem, da je želela do mimoidočih in res dolgo ni mogla zdržati ob meni, če sem jo poklicala. Je navdušenje zmagalo. Zato sem pa zares natrenirala poslušnost in mimohod na ukaz, v veliko pomoč mi je bila žoga, ki ji že od nekdaj pomeni veliko več od druženja z mimoidočimi in bi zanjo naredila vse. Na začetku je bilo tako, da sem jo vedno dala s poti na sedi, veliko kasneje mimohod v gibanju (razen, če je kdo prišel mimo ravno, ko sva metali žogo in ga itak ni opazila). Sicer mi na ljudi ni nikoli lajala, ima pa enako reakcijo na sumljive predmete, sploh ponoči... Bolj na foro "ga najprej za vsak slučaj naderem, potem preverim"...

Lanabela, jaz sem žal prišla do ugotovitve, da naključni mimoidoči navodil ne upoštevajo ali pač niso pripravljeni zaradi par čohcev 5 minut čakat psa, da se umiri. Zato se mi zdi bolj uporabno zadevo simulirat z ljudmi, ki se bodo držali navodil (prijatelji, znanci, ljudje v tečaju, na KD...). 



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 24 Avgust 2012, 14:35:52
Takrat, ko je bil čisto majhen in so ljudje rinili vanj, si imela priložnost....Te ljudi je zelo lahko pripraviti do tega, da ti lepo vzgojijo psa, samo nekaj preprostih  navodil jim moraš dati. Recimo to, da lahko božajo mladička kolikor jih je volja, a morajo najprej počakati, da se umiri in ima vse štiri na tleh.  Pri zelo majhnem mladiču nobenega od teh, ki rinejo vanj ne moti, če ga mladič spotoma malo potaca. Čez par mesecev si tega ne moreš več privoščiti.
Ko so vsi rinili vanj, še ni skakal, norel in težil itd., niti mu drugi niso bili ultra mamljivi... je potem ugotovil, da se je full fajn družiti z ljudmi. Z nadlegovanjem je začel kasneje, ko je bil že večji in ni bilo več zaželeno :) (puberteta verjetno)

Bolj na foro "ga najprej za vsak slučaj naderem, potem preverim"... Točno to.

Hmm, potem moram cufo in žogo res povsod vlačit s seboj 8) Ampak, če bi slučajno res naletela na koga in bi začel lajat (spuščen), mislim, da ga celo to ne bi premamilo. Pa je čisto obseden s temi igračami.
In tudi mimo psov večinoma prideva brez problema, če imam igračo. Samo, ko je nimam, je spet isto - majhni in beli, sedeči in ležeči so spet wau.
Na sedi ga sicer lahko dam, ampak to je je najslabša varianta, če hočem srečat psa, ki mu je zanimiv oz. mu je potem celo bolj, ker misli, da ga čaka ::)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 24 Avgust 2012, 14:44:17
Roxy - mene so kar poslušali, ali pa mladiča niso božali. Pri nekooperativnih sem mladiča lepo vzela v naročje in šla.  Itak ni bilo treba čakat 5 minut ampak kvečjemu pol minute. Seveda takrat mladič še ne skače tako kot potem, ko je večji, a povsem miren mladič vseeno ni. Če se počaka da se umiri in se ga za to nagradi z božanjem, bo kasneje poskušal pozornost izsiliti s tem, da se bo pred nekoga vsedel in ga gledal v oči (ali po defoju, kar ga pač naučiš) in sploh ne bo začel skakati. Poanta je prav v tem, da neprimerno vedenje preprečiš prej, preden se sploh začne. Če mladič že od doma ve, da bo dobil, kar želi, če bo miroval, bo to taktiko poskusil tudi pri tujcih. Zrežirana srečanja so sicer boljša od nič, a real life situacij ne morejo nadomestiti.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 24 Avgust 2012, 14:55:04
Ja, se strinjam. Ampak verjetno res na začetku nisem opazila kakšnega večjega navdušenja z njegove strani. Saj mu je bilo kul, ampak nič ekstra. Je mirno stal in se nastavil, mogoče zarinil med noge. Na domače tako in tako ni nikoli skakal, tudi, ko je 1x začel poskakovat, smo hitro odpravili. Če že, potem skače 1m stran in se nato poskuša pritisnit k nogam in med noge.
No, ampak sej pravim, skakanja na tujce ni (več) in se je pravzaprav zgodilo samo nekajkrat. Njegovo teženje je bilo bolj v stilu, da je prišel zraven, se zarinil med noge ali pa poskakoval okrog njih. Tac na trebuh, hrbet ali stegna ni dajal.
Tu v bistvu niti ni nekega problema. Bolj je zdaj v tem, kako odpravit tole občasno, nepredvidljivo lajanje. Vsega skupaj do sedaj 5x v 4 mesecih (ali celo več). Nočem, da bi se stopnjevalo in bi to vedno počel.

Statisti? :D


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 24 Avgust 2012, 15:00:43
Lanabela, se strinjam in sem se točno tako lotila zadeve pa ni bilo nič iz tega. Skakala je pa že takoj na začetku, ni šele kasneje navzela vedenja. Da se name ne skače in se na ta način nič ne dobi, je hitro dojela, ampak tega ni prenesla na tujce. Rabila je pa kar dolgo, da se je umirila, ko se je nekdo vtaknil vanjo... Mogoče res nisem dovolj odločno nastopila in je popokala, če niso upoštevali navodil (sem se tega problema zavedla šele kasneje). Večinoma je bilo "nič hudega, če skače" in "ne bit tako strogi". Tisti, ki so se pa potrudili, so pa večinoma počakali prvi naval norenja, niso pa obmirovali pri drugem, namreč Roxy je po tem, ko je ugotovila, da jo bodo pobožali spet začela noreti... In to bi se pri njej res lahko šli potem vsaj 5 minut, če ne več...

Inanna, a rabiš statiste, ki ti bodo psa strašili izza vogalov?  :D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 Avgust 2012, 15:10:26
Lanabela, se strinjam in sem se točno tako lotila zadeve pa ni bilo nič iz tega. Skakala je pa že takoj na začetku, ni šele kasneje navzela vedenja. Da se name ne skače in se na ta način nič ne dobi, je hitro dojela, ampak tega ni prenesla na tujce. JA; TAKO! :D
Rabila je pa kar dolgo, da se je umirila, ko se je nekdo vtaknil vanjo...  ;D O, ja
Mogoče res nisem dovolj odločno nastopila Tu ga zagotovo tudi jaz lomim
in je popokala, če niso upoštevali navodil (sem se tega problema zavedla šele kasneje). Večinoma je bilo "nič hudega, če skače" in "ne bit tako strogi".mhm ::)
 Tisti, ki so se pa potrudili, so pa večinoma počakali prvi naval norenja, niso pa obmirovali pri drugem, namreč Roxy je po tem, ko je ugotovila, da jo bodo pobožali spet začela noreti... In to bi se pri njej res lahko šli potem vsaj 5 minut, če ne več... Vsakič znova. Meni je najhuje, ko mu eni zraven še govorijo "priden, priden". Pol pa jaz začnem, kakšen Priden, ne tega govorit, še misli, da dobro dela ::)


Inanna, a rabiš statiste, ki ti bodo psa strašili izza vogalov?  :D
Jih moram nekje dobit očitno :D Pa še male, bele pse...z lastniki, ki se jim da :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 24 Avgust 2012, 15:21:59
Citiraj
Mogoče res nisem dovolj odločno nastopila
Točno to. Temu se reče nedoslednost. vsaj na začetku, ko se uči, ne sme doseči cilja na napačen način. Če s skakanjem doseže zaželjen učinek recimo v enem od desetih primerov, bo pač poskušala srečo. In če poskakani vrešči in se jezi je svoj cilj zanesljivo dosegla.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 24 Avgust 2012, 16:02:50
Poskakani so vsekakor vriskali in se smejali...  ::) Jezila sem se bolj jaz (recimo  :P ) in je tako dobila dvojno dozo pozornosti...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 24 Avgust 2012, 16:03:37
Poskakani so vsekakor vriskali in se smejali...  ::) Jezila sem se bolj jaz (recimo  :P ) in je tako dobila dvojno dozo pozornosti...
Mhm ::)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 27 Avgust 2012, 16:52:04
Kje hodijo? S svojimi tacami po trdnih tleh (ne z glavo med oblaki :P). Vejo kje jim je mesto - ob meni, pred mano, za mano...ampak v radiusu tam do 15m. Od vsega najmanj rada jih vidim zadaj (tudi mi še nimamo oči zadaj :D). V urbanem delu sprehoda so na povodcih vsak na svoji strani, nekje blizu noge. Brez ukaza, ker jim je že sam povodec predstavljen kot pripomoček na katerem se vedejo kulturno. Poleg ''šparamo'' za poligon ali samo kot ponovitve vaje na sprehodu. Če narava sprehoda zahteva privezane pse jaz pa jim želim več šnofanja so pa na flexih (brez da vlečejo seveda, na razdaliji 8m).

Da bi se pa mogli vlečit za mojo nogo...nop takega psa pa nočem. Pri takih psih se značilno pojavljajo problemi s komunikacijo z vodnikom. Ne sprejemajo nagrad. Ne sodelujejo.

Ne me rooxy narobe razumet ampak jaz nimam časa 1 leto psa, ki ga dobim v varstvo rahlo suvat v rebra za preusmeritev pozornosti  ;) niti ne uporabljam zateznih. Jih pa v roku parih dni s klikerjom, oprsnikom (eventuelno s haltijem) kaj hitro začnem učit lepe hoje na povodcu. Večinoma se v dnevu dveh poznajo prvi pozitivni učinki učenja.

Sem pa po eni strani vesela povratnih informacij CM sistema. No upam da se jih čim manj na novo odloči za stare metode dela s psom.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.