posvojitev psa (starega 9 mesecev)

Xwoman_ · 1781

Xwoman_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 13 September 2012, 13:22:13
Pozdravljeni!

Čez nekaj dni pride v naš dom psička, stara 9 mesecev(prejšnja družina se ga je enostavno naveličala). Kuža je ne rodovniški Jack Russell terier. Je živa, navajena bivanja v stanovanju, predvidevam, da se niso preveč posvečali njeni vzgoji. Nameravam z njo v pasjo šolo (upam, da se bova še lahko vpisali, ker so se tečaji že začeli). Zanimajo me izkušnje, kako ravnati z njo na začetku, na kaj bom pozorna....(sama sem doslej že imala psa). Ima kdo izkušnje?



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #1 : 13 September 2012, 13:57:33
Imamo.  ;)

Dopust prvi teden.
Že takoj jo navadi na določen red, ki bo tak tudi ostal (kdaj se je, kdaj se gre na sprehod, lulat/kakat, kdaj se miruje, kdaj se "zabava"). Navajajta se na čim več različnih situacij. Čim več se tudi igrajta skupaj, ali pa samo počnita stvari skupaj.
Že sedaj si zamisli kakšen red si želiš: kaj bo dovoljeno, kaj prepovedano in se tega drži od prvega trenutka naprej.
Pa čim prej v dobro pasjo šolo: najprej kakšna individualna ura, da inštruktor vidi "kje sta". Na podlagi tega vaju bo "priključil" v skupino.
Nikakor je ne spuščaj s povodca, dokler nimata narejenega odpoklica. Nabavi si sledni povodec, ko bo že malo navajena na vas.
Pozorna bodi na kakšna "izsiljevanja" (uveljavljanje svoje volje). To ne dovoli. Drugače bo pa verjetno prvi teden precej opazovala tebe& ostale ožje člane, potem ali pa še kasneje se bo pričelo obdobje poskusov uveljavljanja njene volje.  ;D
Srečno!

PS: Ni noben bav-bav. Najkasneje v enem mesecu ne bo več "vedela", da je bilo kdaj drugače...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 13 September 2012, 14:08:25
V bistvu skoraj isto kot, če dobiš mladiča. Ona pride v VAŠE življenje torej se mora ONA prilagodit vašim zahtevam. Je pa ena manjša prednost ...psička je že dokaj odrasla pa ni onih mladičkastih for zraven  ;) Torej lahko mirno nadaljujete od tod naprej. Če je hiperaktivna jo zmatrajte. Doma pa jo nujno takoj naučite da se tam ne žura tako kot zunaj. Pri vseh novih psih je dobro pravilo, da se že od prvega dne naprej delate kot, da ni to nič posebnega in se držite svojih hišnih pravil. Nobenih vselitvenih partyov  ;) Enostavno ji pokažete da se mora ona vključit v vaša pravila in način življenja in ne da je ona center vesolja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Xwoman_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 September 2012, 16:42:14
Hvala za nasvet in spodbudne besede...jih človek kr potrebuje, kadar se spušča v neznane vode ::)



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4 : 14 September 2012, 07:58:32
Ni kaj.
Saj bo! Samo brez "panike"...  ;D
Čeprav je to lažje reči, kakor pa storiti...
Raje sploh ne pomislim kako "splašena" sem bila jaz tisti teden, ko smo se pripravljali na prihod...
Kaj bo, če bo, kaj bo, če ne bo...  :-X Ni, da ni skeps in strahov.

Še nekaj: hrana naj ostane vsaj nekaj časa ista, kot jo ima sedaj, četudi ni najboljša. Če bosta menjali, to storita počasi (z mešanjem stare/nove, vsak dan v malo večjim dodatkom nove).

Posvojenčki so zakon!  :-*