Kako okrepiti odnos s psom?

rooxye · 35112

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 08 Januar 2014, 18:01:18
Ni nekaj kar bi bilo ''preveč ukvarjati se s psom''. Vsekakor pa je to zelo hitro lahko zamenjano s ''preveč rinat v psa''. Dve čisto različni stvari, ki pa imasta zelo tanko mejo  ;)
Jaz tud mam psico, ki ''dušo proda'' samo če jo kdo lepo pogleda...a samo do takrat, ko jaz ''sodelujem''. Ko je odpoklic je odpoklic. A to sva dosegli samo skozi skupno delo in utrjevanje osnovnih vaj. Je pač božanje eden od motečih dejavnikov med katerim se tudi uboga.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #61 : 08 Januar 2014, 18:05:26
no točno tko...to bi jaz rada, da k jaz rečem rečem pa konc...saj vem je še mladiček...amapk ko vidi nekoga drugega mene ni...brata ima zelo rada, sicer je še otrok ju omejujem...ker se preprosto bojim da se bo navezala na njega ne name...( smešno ja pa brez napadanja prosim  :-[)
jaz delam domol pridem ob 5h...in ta čas od 2 do 5 je pes z njim...



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #62 : 08 Januar 2014, 18:17:26
A za psa ni dobro da ga vsi božajo ?Kako natanko pa veš da si ti in samo ti gospodar psu ?
Malo izven teme ampak vseeno: Če psa vsi božajo in se vsem tudi pusti, verjetno tudi ne bo čuval hiše in avtomobila, kot bi si želel ali ne ? Veretno je pa tukaj tudi kaka posebna vrsta učenja ...

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


nayaa17

  • Gost
Odgovori #63 : 08 Januar 2014, 18:18:56
A za psa ni dobro da ga vsi božajo ?Kako natanko pa veš da si ti in samo ti gospodar psu ?


točno to mene bega???



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 08 Januar 2014, 18:30:16
Ne sej noben nobenga ne napada. Samo opažanja zapisujemo  ;)
Pa lih to je problem, da, ker si neki želiš in se ob tem počutiš nelagodno (ker ni po željah) temu primerno najbrž žnaraš psu. Aktivni ignor takrat, pa konc. Čohaj se ti tam jaz grem ''na lepše''. Če je to v okolju kjer ni varno psa kr pustit tam je pač povodec pasji najboljši prijatelj. Ok so potem načtrne vaje za take primere, a v večini primerov (tudi vajinem primeru najbrž) je povsem dovolj, da pač psa nekdo prečoha koker mu je volja in, ko se tudi druga stran odmakne se ti igraš na ful s psom. Pa naslednjič morda začneš turbo igro še preden se začne božat (takrat ko pes še ni euforičen nad prišlekom). Skratka nič drastičnega.
Ok psa za čuvanje...hehehehe...sori, sam a maš psa v civilizaciji in naj bi bil temu primerno prijeten al ga rabiš za čuvanje v gangsta lajfu  ;) To, da je pes prijazen do vseh še zdaleč ne pomeni, da pa potem ne bo ''čuval''. Mam same people-loving...veri veri veri mučh...pse...pa so lih prav ''ostri'' čuvaji. Torej so sposobni brez fizičnega napada pokazat kdo je kje doma (zadostuje mimika). Sej pa ne rabiš agresivca za čuvanje. Bog ne daj, da ti koga čopne maš lah hitro brezpotrebne probleme. Je že pojava dovolj. Pa večina večina psov brez lastnika pri sebi čuva kar koli. Pravzaprav se je ''čuvajev'' manj za bat, kot scartanih kavč riti, ki imajo radi svoje. Tisti vsaj vedo kaj imajo za čuvat. Razni ''profesionalni'' pa znajo na prvo družabno srečanje ''padit''.  ;) Tako, da za kaj takega ne rabiš nekih posebnih ''treningov čuvanja''  :) Samo pošlitanega psa, ki zna sodelovat s svojim človekom in to je to. Mogoče se ti nebi obnesel samo trening izrazito človekoljubnih dejavnosti. Npr. pasji terapevt.  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 08 Januar 2014, 18:34:08
Aja pa dejte nehat psu bit gospodar. Samo vodnik in to je to. Neke vrste ''pasja mama''. Ta ima zahteve in meje a hkrati pa tudi ogromno skupne zaposlitve, da krdelo preživi. Z vidika človek-pes to pomeni skupne dejavnosti za ''preživetje''. Nobenga brezpotrebnega žnaranja za detajle ala sedi.prostor.sem, pa siljenja v psa za mej.me.rad. In precej smiselnih in jasnih zahtev ''če delaš v skupno dobro, si del krdela in dobiš del prisluženega''.
aja pa pasje mame predvsem ne razvajajo...še najmanj z materialnimi dobrinami in posljenimi lupčki in objemčki.  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #66 : 08 Januar 2014, 18:35:28
ja nevem, je pa problem samo ta da me moti samo če ga boža brat????? zakaj že? nimam pojma..
se pa drugače velik ukvarjam z njo...on jo pride le počohat pa pač ven jo pelje lulat vaje in to so pa pri meni...in sprehodi...



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #67 : 08 Januar 2014, 18:40:04
Pač ne morem napisat kako pes ve da si njegova mama  :D :D Gospodar je rečeno v retoričnem smislu, nisem s tem mislil da je pes moj suženj  ;)
Drugače pa ne potrebujem čuvaja v nobenem ''gangsta'' smislu, pač pa potrebujem da včasih v hiši in pa v avtu tudi zalaja zaradi različnih vzrokov  ;) Zanima me samo ali je pes sposoben  tujcu pokazati da ne sme  (npr. v avto) vstopiti ker mene (pasje mame ali gospodarja  :P) ni zraven, če je ves v cvetju če ga tujec počoha ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #68 : 08 Januar 2014, 18:41:00
ja nevem, je pa problem samo ta da me moti samo če ga boža brat????? zakaj že? nimam pojma..
Mogoče samo kanček lubosumnosti ?  :P

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


nayaa17

  • Gost
Odgovori #69 : 08 Januar 2014, 18:57:12
Mogoče samo kanček lubosumnosti ?  :P

ja reees je ??? zakaj že mi ni jasno  :'( pa tud mislm da ni glih normalno to? ;D



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #70 : 08 Januar 2014, 19:01:20
Mogoče si sam želiš da bi kuža  ubogal samo tebe in da bi ti ostali vsi zavidali  :P

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


nayaa17

  • Gost
Odgovori #71 : 08 Januar 2014, 19:04:52
pa zavidali ravno ne. bi rada da mene uboga ja ker pes je moj z mano bo šla k se bom preselila...in zarad tega potem tko...
vidim pa da me vsaj ti razumeš :P ;)



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #72 : 08 Januar 2014, 19:23:35
Mogoče sem bil tudi jaz v samem začetku tak, malo lubosumen.. Ampak vse zaman, če imaš rada kužata bo imel tudi on tebe  ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #73 : 08 Januar 2014, 19:25:17
Pes ni človek. So koristoljubni, živijo v trenutku in lej-če je tam en novi par rok za čohat-gremo preverit! Moja se tako razveseli vsakega neznanega človeka, če jo le tisti pokliče, pocmoka in jo tudi pustim da gre pozdravit (ste klicali hudiča, zdej ga pa mejte).

Ne komplicirat in travmirat ker gre drugim. Rajš delat na odpoklicu-da ne bo še s kom čist res šla.

CM ponavlja mantro gibanje-delo-pozornost. Kar ni čisto nič napačno (poti je pa ogromno, ne rabiš njegovih taktik prevzgoje etc uporabljat! boh ne dej, je kup boljših poti).

So pasme, ki vidijo samo enega človeka in tvoja to ni. :) predvsem pa psa kot je že bilo povedano-drugačen način življenja rabiš, da dobiš takega psa.

Vso hrano od tebe, vsak grižljaj prek želenih vedenj, treningih, ogromno, ogromno igre v kateri tvoja psica uživa in zmaguje in je oh in sploh.
Ampak se mi zdi, da imaš nerealna pričakovanja in rahlo ne-fer, v smeri posesivnosti/odvisnosti od odnosov. A pri prijateljih, fantu, družinskih članih se to ne pojavlja? Če se-imaš problem na drugi ravni, katerega pesjanarji ne bomo uspeli razrešit.

Jaz pri psih (niti pri ljudeh ali partnerju) ne kompliciram s kom se razumejo, koga pozdravljajo in se majo fajn v družbi, dokler gre domov z mano po svoji volji.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 08 Januar 2014, 19:31:01
Mal manj bit obremenjeni z okolico. Malo več se s psom po ''pasje'' ukvarjat. Pa čisto nič ga počlovečevat in čisto nič zahtevat od njega nekaj kar ga prej ne naučiš tako da razume  ;D
Mogoče ma pa brata rajš ravno zato, ker pač manj sili v njega z ''mej me rad, ker te vozim na sprehode in ti utrujam z znanjem človeških vaj''  :P
Se pol kdo sprašuje zakaj pa kake stare omike psi tok sveto gledajo in jih majo tooook radi. Simpl. Niso obremenjene s tem kaj mora pes znat in kako zahtevat od njega. Se pa večinoma 24/7 z njemu petlajo okoli štedilnika pa bolj kot jih zvesto gleda in zraven ždi/sedi prej kej dobi  :P pa omika nima časa letat za njemu pa to pa ono...čiča pa se pač cartata  ;) pa zuni je najbrž neobremenjena, če ga kdo boža (toliko bolje ko se ma s kom menit  >:D zna bit, da prej druga stran odneha kot ona  :P)... skratka psu daje skupni čas in se ne obremenjuje.  ;)
Denis...mislim, da se pri dogi ni za bat, da bi bil preveč paštetast  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #75 : 08 Januar 2014, 19:38:51
ja amapk zanimivo da me moti edino brat in nihče drug...ja mogoče je res takšna pasma ki ne vidi samo enega človeka...cotoni naj bi bili takšni ja. ja brat pa vedno čoha to je problem pa se umakne od njega, in pol jst čist živce zgubim da naj jo že enkrat pusti na miru...jaz jo počoham k pride k meni...ne letam za njo dej te bom čohala... :P




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 08 Januar 2014, 19:44:23
em nayaa ne narobe razumet...potem mislim, da ti noben nasvet na pasjem forumu ne bo pomagal, če se obremenjuješ z medčloveškimi ''odnosi'', da te iztiri, ker mlajši bratec čoha psa.  ;) ne morš, no, bit ljubosumna odrasla oseba na otroka, ker rad boža psa.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #77 : 08 Januar 2014, 19:46:05
ne, pa ne mislm tko, pač rada bi da uboga, ker konec koncu bo pes šov z nama.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #78 : 08 Januar 2014, 22:18:45
Ja in? Bo šel z vama, pa bo po vajino, še vseeno bo vesel brata ko se boste videli. Nema blema. Škoda pridelat gubice in sive lase zaradi ene reči, ki res ni škodljiva.

Moje pseto ponori od veselja in skače pri pultu in hodi mami pesmice pet, ji strogo pomaga kuhat, še na morje mi jo zapleni in odpelje, pa na kakšen pohod in izlet-pa je kljub temu "moja, moja", obožuje obiske, vse pozdravi, vsem bi se na hrbet vrgla in stiskala. Pa naj :) Dokler obiskov ne moti, tudi mene ne.

Preprosta reč izkoristi čas s psom kar se da koristno za psa in zate. In se ne obremenjuj, če ga brat čoha in se igra z njim. A ni fajn, da se razumeta?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 08 Januar 2014, 22:38:22
Keri problemi  ::)

Pa bom še jaz malo o moji psici, ki je zaljubljena v cel svet... V vsakega mimoidočega, psa ali človeka... Vsakega se razveseli kot že dolgo izgubljenega najboljšega prijatelja in pri vseh drugih se več crklja kot pri meni... Ja in? Ko se jaz obrnem in grem stran, je takoj prilepljena name in se ne proda za nobeno klobaso. Je ne rabim niti klicat... Zdaj v "zrelih" letih je še čuvajka postala (precej nadležno, če mene vprašaš). S psom se je samo treba ukvarjati na pravilen način in počasi zgraditi odnos z njim. Mu nuditi tisto kar potrebuje, ne samo tisto kar je nam všeč početi s psom (dva trikca, crkljanje, talanje priboljškov in en krog okrog bloka npr....to psu ne pomeni kaj dosti).

Še prej pa raje razmisli kaj vse lahko povleče za sabo pes, ki je preveč navezan le na enega človeka... Zna biti stvar precej neprijetna in tudi stresna, za psa in lastnika. Enako velja za psa, ki preveč čuva.



nayaa17

  • Gost
Odgovori #80 : 08 Januar 2014, 22:40:43
hehe mja vsi se razumejo z njo...mogoče res malo preveč ljubosumna, ker je to prvi najin pes, oz moj k sem si ga sama kupila, in se odločila da bom skrbela zanj. mogoče res malo preveč kompliciram, samo ko sem vidla pri moji inštruktorci kako jo pes upošteva sem si rekla to! točno to bi jaz rada pri svojem psu, vsi smo ga čohali pa božali pa pozdravljali, amapk ko je ona rekla da je konc je prišla k  njej se usedla in kar naenkrat je obstajala samo ona, brez nas, brez naših čivkajočih mladičkov...

roxy...saj je prav da ima ljudi rada, amapk ko se jaz obrnem, in grem pes ostane, ga moram priti iskat, ker kar gre, kdor jo lepo pogleda....



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #81 : 08 Januar 2014, 23:01:30
Odpoklic od drugih motečih dejavnikov je ena najtežjih vaj, ki jih mora pes znati. Pri 6 mesecih tega seveda še ne zna. Loti se učenja odpoklica postopoma. Ne moreš pričakovati, da boš psa, ki odpoklica še ne obvlada kar poklicala in bo prišibal k tebi... In smo spet pri delu na pravilen način. Popolnoma normalno je, da se mlad, družaben pes hoče družiti z vsakim, ki mu pokaže naklonjenost (in tudi s tistimi, ki mu je ne ;) ). Odnos s psom, kot si ga videla pri inštruktorici, se tudi ni zgradil čez noč. Čas potreben za grajenje odnosa s psom se prej šteje v letih, kot v tednih ;).



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 09 Januar 2014, 11:23:59
Tudi moja obožuje vse ljudi in pse. In je to velik problem na sprehodu, zato pač uporabljama povodec in postopoma učima, da bo lahko spuščena. Ko je bila mladiček nisi moral nič, je videla človeka z psom na 100 metrov pa je že več ni bilo, pri ljudeh pa na malo manjši razdaliji. Sedaj je za ljudi je že po večini porihtano, je lahko tudi spuščena par metrov stran pa bo hodila poleg mene, srečanja še ne grejo, ampak tudi to bo. Za pse je pa zaenkrat še katastrofa. Če je pes v pesjaku 10 m stran pa ona že od prej ve, da je tam ga ne bo šla pozdravljat, ampak se bo delala kot, da ni nič, ampak ko srečaš sprehajalca z psom je pa katastrofa  ::) . Mene ima sicer najraje, ampak tudi laufa stran od mene ko se brat dere pa laufa pred njo pa se ful igra z njo  ::) . Čist logično, keri dela največji cirkus, tisti je najbolj zanimiv  ::) . Pa se on ne ukvarja z njo, ne vodi je na sprehode, ne hrani je, ampak pride bolj malokrat domov in k njej in takrat se pač dela ful veselega, zato ga je tudi psica vesela in prav je tako  :) . Če jo parkrat pokličem in postanem bolj zanimiva pa bo prišla k meni in tudi ne bo šla stran, če ji tako rečem, pa se lahko brat po tleh meče  ::) . Enako dela pri mojem mlajšem bratrancu, ker jo je tudi on najbolj vesel. Pozdravit pa gre tudi vsakega tujca, ki pride v ogrado. Najprej laja na polno že od malega, ampak komaj lani je začela tisto bolj čuvat. Več ne gre k njemu tisto skakat po njem in naj jo boža ampak samo stoji/sedi zraven in ga gleda. Če jo odpokličem pride, ampak, če se človek premakne bo vsekakor šla k njemu in ga spet gledala. Verjetno si misli, da ga more zadržat na dvorišču in da ne sme zbežat  ::) . Včasih se je tudi bala nekaterih ljudi, sedaj odkar špila čuvajko pa se več ne. Je pa ko je v pesjaku res grozno zgleda, ko laja tisto prav agresivno in ima ful močen glas in včasih še malo skače po njem, ampak ko je zunaj pa tudi nič ne naredi. Razen enega res ne mara, ker jo je izzival, ko je bila mladiček in pri tistem je ne upam ven spustit. Sicer pa človek, ki večkrat pride ji več ni tujec, zato npr. tudi nič nima proti poštarjem  :P

Skratka kaj sem hotla povedat. Ne obremenjuj se z drugimi ljudmi in z odnosom. Logično je, da če je psička prijazne narave in tako mlada, da ne bo nekaj ful ubogala pri srečanjih. Moja je sedaj stara skoraj 3 leta. Tale prava ubogljivost se je začela nekje pri 2 letih pa to, da me ima rada tudi. Saj me je že prej mela najraje pa me najbolj ubogala ampak vseeno je bila nula proti sedaj. Predvsem vpliva na to drugačen način dela in več ukvarjanja z njo. Vsekakor pa tudi, da je sedaj bolj stara in bolj zrela. In ja, mene ima najraje, rada pa ima tudi ostale družinske člane in tako je tudi prav in zato, prosim, ne bodi ljubosumna na brata in mu pusti, da se ukvarja z njo. Vsekakor pes čuti kako se ti počutiš in, da si ljubosumna na brata vsekakor ni OK. Tako, da ukvarjaj se z psičko, imej jo rada, ne obremenjuj se z odnosom, pusti, da ima rada domače ljudi in odnos ti bo vsekakor prej ali slej prišel.  ;)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 09 Januar 2014, 17:02:17
Tejch, se popolnoma strinjam z zadnjm odstavkom  :)
Saj ne da jaz tega nikoli ne delam (se poskušam odvaditi) :-[ , a že malo mi gre na živce da vedno iščeš oz. nasplošno ljudje iščejo izgovore v drugih. A ni lažje svojega imeti lepo vzgojenega, pa ti ni več nič problem, kot pa da čakaš da bodo enkrat prišli popolni pogoji?!
Nočem biti napadalna, ampak nekaj najbolj neumnega se mi zdi, da ne dovoliš bratu (in ostalim) da se z njo ukvarjajo. Zakaj pa ne? Da ne bo imela njega raje od tebe in da bo on njen gospodar? Meni se zdi čisto v redu da ga ima rada, a bi raje da ne mara nobenega drugega razen tebe, da je le nate prilepljena in da imaš velike težave ko enkrat ne moreš biti samo ti? Kaj pa, če boš enkrat potrebovala bratovo pomoč glede psičke, pa bodo problemi?
Se opravičujem, ampak jaz (stara sem šele 14) bi znorela če bi mi sestra oz. starši omejevali ukvarjanje s psom in mi ne bi dovolili. Še tako se v družini jaz daleč največ ukvarjam s psom, ubistvu je moj, uboga samo mene in staršev ter starejše sestre skoraj nič. Pa se staršev vedno zelo razveseli in jih ima zelo rad, prav tako druge ljudi - ampak jih popolnoma nič ne uboga, samo teži, ne znam razložiti, ampak hitro vidi da oni ne znajo z njim, da se z njim ne znajdejo (ne vedo kaj jim hoče pokazati, kako ga prav prijeti ipd.) in potem po nekaj časa vedno pristane pri meni vsa zadovoljen, ker ga končno nekdo razume (no, vsaj približno), nikoli ne ostane z drugimi za dlje časa.  :) In čeprav gre mogoče k staršem, ki jih vidi redkeje kot mene bolj zadovoljen (pa gre tudi k meni zadovoljen, po pravici povedano sploh nisem probala h komu gre prej) - ampak ''dolgoročno'' pa veliko bolj pogreša mene kot njih če me dolgo ni, vem da bi bil veliko hujši če bi samo starši zanj skrbeli brez mene kot pa obratno.  :) Jaz sem se tudi včasih obremenjevala s tem, da mu starši ne postavljajo pravil, da mu vse stvari dovolijo ali pa delajo z njim čisto drugače kot jaz, pa sem se po eni strani kar malo bala, da bo imel njih zdaj raje. Ampak jim nikoli ne prepovem druženja z njim, prav rada imam da ga kdaj tudi oni vzamejo. Pes pa dobro ve, da so najini sprehodi oz. to kar vse počneva v pesjaku na na sprehodih veliko bolj zanimivi, kot pa s starši, ve da ga jaz malo bolj razumem kot oni, da bolj znam z njim, da imam vedno ista pravila, da mi lahko kolikor-toliko zaupa (na tem še delava, a bolj kot staršem vsekakor), predvsem pa se z njim veliko igram in delam razne zanimive trikce, tako da nikoli nisem imela težav, da bi imel njih raje kot mene - pa tudi če, ne rečem da bi mi bilo prav, ampak to je od psa odločitev...
Jaz bi na tvojem mestu pustila bratu da se ukvarja s psičko. Saj ima 12 let (tako imam v spominu z neke druge teme)? Jaz sem se pri tej starosti čisto samostojno ukvarjala s psom brez kakršne koli pomoči in počela vse mogoče z njim, saj to ni ravno več otrok.  :P Bi pa poskrbela, da imaš ti vedno enaka pravila, da ti psička lahko zaupa, da je s tabo vedno najbolj zabavno - torej en kup igre, zanimivih trikcev in različnih dejavnosti, ki so vama v veselje. Je res da ni tako enostavno kot se sliši biti psu najbolj zabaven, ampak pri enem igrivem mladičku se mi zdi to veliko lažje kot pri odraslem, že narejenem psu.  :) Ko bo psička ugotovila da je s tabo vedno žur in da si ti njen pravi vodnik pa dvomim da bo imela brata najraje.  :)

Kako pa da še vedno nista šli v pasjo šolo? Jaz bi se na tvojem mestu opremila s čimveč literature in poskusila čim več izvedeti o vzgoji, predvsem pa šla k enemu dobremu inštruktorju s katerim bi delala na odpravljanju vseh teh težav, o katerih pišeš (ki jih ni tako malo). :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 09 Januar 2014, 17:10:40
Saj ne da jaz tega nikoli ne delam (se poskušam odvaditi) :-[ , a že malo mi gre na živce da vedno iščeš oz. nasplošno ljudje iščejo izgovore v drugih. A ni lažje svojega imeti lepo vzgojenega, pa ti ni več nič problem, kot pa da čakaš da bodo enkrat prišli popolni pogoji?!
Joooj jaz sm pa tok vesela takileh mladincev, kot si ti Airedale  :-*  :) :) :) Čist podpis pod tole!

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nayaa17

  • Gost
Odgovori #85 : 09 Januar 2014, 17:19:02
uuuh koliko odgovorov...hvala vam...
no da povem. psa sem kupila jaz, da bo meni in fantu delav družbo, sprehodi in igra. mogoče res malo konpliciram pa naj opišem kako to poteka.
pes spi pri nama, (v postelji  :-[ pride ob 3h zjutraj) in seveda če ji ne paše pod mizo kjer ima svoj brlog.
je skoz pri nama v sobi, ker je mami malo obsedena s čistočo in ne dovoli da se giblje po kuhinji bla bla...
uglavnem, psa vzamem samo ko grem domov k fantu čez vikend in to je milina, lahko teča po celi bajti, fant ima sestro ki sicer jo počoha amapk to je vse.
moj brat pa vedno si je želel psa, amapk je premali da bi zanj skrbel, ker se naveliča vsega po hitrem postopku.
tako da ko pride s šole jo pelej lulat in potem sta na dvorišču, potem pa ko prideva s fantom s službe, je najina, brez pardona. tako da sta skupaj le nekaj ur na dan. urco- urco in pol....
je pa res da z  bratom bol kot ne samo norita oz malo po dvorišču, z nama  je pa potem akcija.
ravno danes ko sem prišla domov je bil brat na dvorišču s sesstrično in sta imela psičko, ko sva prišla je skočila k nama naju celo prelizala, in pozdravljala.
ne je pa tak karakter psička da ni problem če je dalj časa brez naju, mogoče se bo z leti odnos izboljšal, in se bo na naju navezala, bolj kot pa na brata, ki se polek naju največ z njo ukvarja.,..






nayaa17

  • Gost
Odgovori #86 : 09 Januar 2014, 17:19:53
aja glede šole....hodimo v malo šolo...ja...oba s fantom...oboga oba tako da je inštruktorca rekla da se lahko izmenjujeva



Zarja

  • Gost
Odgovori #87 : 09 Januar 2014, 17:40:44
Iz lastnih izkušenj ti povem, da ko/če (iskreno upam, da ne) boš kdaj zbolela za dlje časa, boš prekleto vesela, da obstaja nekdo, ki ti je pripravljen peljat psa ven in se ukvarjat z njim v tem času.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #88 : 09 Januar 2014, 17:47:43
Vem pa za eno odraslo psico, ki se sicer čist rada pride komu pocartlat in to. Ampak, če je gazda doma, ne bo šla z nikomer drugim na sprehod, niti z mami, ki ji pse res razvaja in jih ima čist rada. Ta druga psica bo veselo šla zraven mame, tadruga pa vik in krik, skakat po njej in silit nazaj. Zdaj si pa zamisli, da imaš takega psa in si zlomiš nogo-ja res fajn. Pes z nikomur ne bo želel it na sprehod, če boš doma in kaj, se preseliš potem k sorodnikom za en čas?

To je pa zame preveč navezanosti, odvisnosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 09 Januar 2014, 18:10:15
Vem pa za eno odraslo psico, ki se sicer čist rada pride komu pocartlat in to. Ampak, če je gazda doma, ne bo šla z nikomer drugim na sprehod, niti z mami, ki ji pse res razvaja in jih ima čist rada. Ta druga psica bo veselo šla zraven mame, tadruga pa vik in krik, skakat po njej in silit nazaj. Zdaj si pa zamisli, da imaš takega psa in si zlomiš nogo-ja res fajn. Pes z nikomur ne bo želel it na sprehod, če boš doma in kaj, se preseliš potem k sorodnikom za en čas?

To je pa zame preveč navezanosti, odvisnosti.

Moja je točno taka. Vsakega ima bolestno rada, po vsakem mimoidočem bi skakala in ga lizala - pa je stara več kot 4 leta. Obiskov doma je vesela bolj kot mene, ko pridem domov.

Ampak - ko me ni doma, je nihče drug ne spravi iz stanovanja, kaj šele iz hiše - se skrije pod klop in se je ne spravi ven. Če sem doma, mogoče še gre nekaj metrov, ravno toliko, da se polula, potem pa takoj nazaj. Nič več ne doseže niti sestra, ki živi v isti hiši. Kaj mi potem pomaga cela skupina pomagačev, če npr. zbolim ali sem bohnedej v bolnici? 
Moja odsotnost jo sesuje in veselje iz prvega odstavka izgine, tudi, če gre za domače, nečake..

Evo, dve nasprotji v istem psu.. težko verjet, če ne doživiš.

Tebe pri tvoji moti lastnost moje v prvem odstavku, za katero praviš, da pomeni, da odnos psa do lastnika ni trden. Pa vidiš, da to lahko še zdaleč ne pomeni tega, kot v mojem primeru.