American Staffordshire Terrier

Gost · 328632

polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #420 : 19 Februar 2009, 12:53:35
ma kaj ma veze, če sta oba čistokrvna, če sta različne pasme in nimata vzrejnega...al je križanec al mešanc uglavnem čistokrven ni...kaj je tako težko razumet??

Pa še vprašaj če sta starša čistokrvna...a mata rodovnike?? Uglavnem sej to nima veze, tvoj je mešanec

Se pa ne bom več oglašala v tej temi na to temo al je rodovniški al mešanec, ker sem svoje povedala!

:)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 19 Februar 2009, 13:02:43
Ma, tudi, če imata oba starša mega rodovnike in oh in sploh, pa če imata vzrejnega in nevemkajše, je tvoj pes mešanec, saj sta starša različnih pasem. Ne vem, kaj tu ni jasno?
Sicer pa, zakaj vztrajno trdiš, da je tvoj pes AST. Ker je bila mama? Zakaj ne bi bil pudelj ali karkoliže, če je to tudi njegov oče?

Če si želela čistokrvnega, se pravi pasemskega psa, potem bi to kupila. Zdaj je prepozno. Kupila si mešanca in mešanca imaš doma.


Luccy_ka

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 19 Februar 2009, 13:31:17
v redu...hm nič ni prepozno ker imam namen imeti še enega psa ali rodovniškega ast ali argetinsko dogo. imam namen živeti za sebe tako da bi imela še enega...kakorkoli Len je pač mešanček ali karkoli;) lp

Pošiljama vama lep pozdravček iz najinega sprehoda :)

Lucija & Len želita lep dan :)


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #423 : 19 Februar 2009, 15:36:40
Mesanc je ne glede na to da je mama rodovniska (pa se ta mi ne zgleda nekaj extra na sliki), ze samo zaradi tega ker sta bile sparjene dve razlicni ''pasmi'', ti da zdrava pamet vedeti da je mesanec.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #424 : 19 Februar 2009, 17:38:09
Mislim, da to ni ravno za v to temo... Ampak vseeno. Ne bom trdila, da so ti psi hudobni. Čeprav imam 2slabi izkušnji z njimi. Tako, da nevem zakaj ima javnost te pse za hudobne. Uglavnem najprej povem 1. zgodbo.
Gremo jaz in moji dve prijateljici na sprehod. Ena je imela tudi psa(tibetanski terier). Pa se po kakšni uri poslovimo, da bi šle vsaka proti domu. In gremo. Nasproti mene in še ene prijateljice pa priteče ameriški staford. Z Abby se razumeta, ker smo skoraj sosedi se povohata itd. Gospa psa spusti, da bi šli oni po svoje. Nakar se prijeteljici pes iztrga iz rok(imela je moker flexi, ker ji je padel v sneg) in priteče nazaj. Ko sta bila psa mlajša sta se razumela. Zdaj pa kot odrasla samca ne več. Uglavnem se povohata in kar naenkrat staford skoči tibetanskemu terierju zavrat in se tepeta. Vseh 5 nas je začelo kričat naj zaboga nehata. Nakar je gospa svojega psa udarila s povodcem in se zadrla pes je končno spustil. Vse smo bile šokirane. Problem je tudi v tem, da pes ni napadel prvič ampak že nekajkrat. To se je začelo dogajati, ko je lastniku umrl sin. Saj je bil pes zelo navezan nanj. Potem smo šli vsak v svojo smer. * gospe se je pes iztrgal celo z ovratnice, ko ga je hotela zaustaviti
2. zgodba.
Danes se z Abby igrava na ulici pri babi. Jaz ji malo mečem žogo itd. Igrava se približno pol ure, ko kar naenkrat priteče sosedova psica(ameriška stafordka). Ko je bila še mladiček smo se otroci dosti igrali z njo. Potem pa je odrasla in je postala kar napadalna. No se nekaj časa vohata. Abby se ji takoj podredi in se "vrže" na hrbet. Potem jaz psico pokličem po imenu in ji ponudim brikete. Abby še vedno leži, medtem, ko ona je. Potem pa se psica nemudoma obrne in napade Abby. Jaz se zaderem: "Ina fuj!!!!" in psica spusti potem, ko je bila Abby čisto šokirana jaz pa tudi greva po 2minutah domov. Psica pa je takoj stekla stran. Potem se Abby pri babi hitro skrije in zaspi. Jaz gledam TV. Potem pa pride mami in gremo skupaj domov. In zdaj, sem šele opazila, da ima Abby krvav vrat. Hitro ji sperem malo sem ji tudi postrigla dlako in ji vse skupaj "zalepila".

Čeprav imam slabe izkunje s temi psi mi pač ne delujejo nevarni kakor jih mediji predstavljajo.
*Oba psa sta ne rodovniška. Tako, da je že iz tega razvidno, zakaj sta taka. Kakor jaz vem sta oba tudi ne šolana.....
Mislim ne vem nekateri lastniki si res ne zaslužijo imeti takega psa.
Samo povem, da mediji te pse nekako narobe predstavljajo. Se mizdi, da nikjer ni bilo omenjeno, nikoli, da je imel kakšen od psov, ki so napadli rodovnik tako da....

Lp Monika & Abby



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 19 Februar 2009, 19:11:28
Uglavnem najprej povem 1. zgodbo.
Gremo jaz in moji dve prijateljici na sprehod. Ena je imela tudi psa(tibetanski terier). Pa se po kakšni uri poslovimo, da bi šle vsaka proti domu. In gremo. Nasproti mene in še ene prijateljice pa priteče ameriški staford. Z Abby se razumeta, ker smo skoraj sosedi se povohata itd. Gospa psa spusti, da bi šli oni po svoje. Nakar se prijeteljici pes iztrga iz rok(imela je moker flexi, ker ji je padel v sneg) in priteče nazaj. Ko sta bila psa mlajša sta se razumela. Zdaj pa kot odrasla samca ne več. Uglavnem se povohata in kar naenkrat staford skoči tibetanskemu terierju zavrat in se tepeta. Vseh 5 nas je začelo kričat naj zaboga nehata. Nakar je gospa svojega psa udarila s povodcem in se zadrla pes je končno spustil. Vse smo bile šokirane. Problem je tudi v tem, da pes ni napadel prvič ampak že nekajkrat. To se je začelo dogajati, ko je lastniku umrl sin. Saj je bil pes zelo navezan nanj.
2. zgodba.
Potem jaz psico pokličem po imenu in ji ponudim brikete. Abby še vedno leži, medtem, ko ona je. Potem pa se psica nemudoma obrne in napade Abby. Jaz se zaderem: "Ina fuj!!!!" in psica spusti potem, ko je bila Abby čisto šokirana jaz pa tudi greva po 2minutah domov. Psica pa je takoj stekla stran. Potem se Abby pri babi hitro skrije in zaspi. Jaz gledam TV. Potem pa pride mami in gremo skupaj domov. In zdaj, sem šele opazila, da ima Abby krvav vrat. Hitro ji sperem malo sem ji tudi postrigla dlako in ji vse skupaj "zalepila".


*Oba psa sta ne rodovniška. Tako, da je že iz tega razvidno, zakaj sta taka. Kakor jaz vem sta oba tudi ne šolana.....


No takole je tole, v tvoji prvi zgodbi je nekaj napak.  ;)
Gospa, ki jo ti omenjaš je žena lastnika psa, ta je nažalost zbolel na srcu in še vedno žaluje za svojim sinom. Pes nje ne uboga nič! Pes je od gospoda in ni bil nikoli navezan na njegovega sina, in je rodovniški prihaja iz Zagrebške psarne.  ::) Kolikor je meni znano lastnik/gospod svojega psa obvlada, problem nastopi ko je z njim gospa, ker misli da jo mora čuvati.  :-X
Pri drugi zgodbi pa bi pripomnila samo to, da si ti izzvala tale spopad. Nikoli ne ponujaj hrane drugim psom, tudi če veš da tvoja ne bo nič naredila, so drugi tisti, ki lahko in na žalost se je to zgodilo tebi.  :(

Upam, da je z abby vse ok. Rano bi jaz pustila nepovito, da se bo hitreje zacelila, če je pa globoka pelji k vetu na čiščenje in da ji zašijejo.  ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 19 Februar 2009, 19:18:41
Psici sem hrano ponudila, ker jo poznam....Jo je tudi vzela. Ubistvu sem jo vrgla stran, da bi šla (mogoče sem narobe napisala).
Aja sem pozabila napisat psica je pritekla in imela rep pokonci-ni mahala z njim. Pa še tako imenovano grbo je naredila.
Za žensko vem, kako jo pes "uboga". Drugače pa kakor jaz vem psi katere je napdel prej, da je bil gospod z njim. So pa imeli prej istega pa, iste barve vse samo semi zdi, da je bil malo bolj "prijazen". Smo se kot otroci veliko igrali tam z njim.

Rana drugače ni globoka samo je koža predrta cca. 10-20mm



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 19 Februar 2009, 19:28:32
Psici sem hrano ponudila, ker jo poznam....Jo je tudi vzela. Ubistvu sem jo vrgla stran, da bi šla (mogoče sem narobe napisala).
Aja sem pozabila napisat psica je pritekla in imela rep pokonci-ni mahala z njim. Pa še tako imenovano grbo je naredila.
Za žensko vem, kako jo pes "uboga". Drugače pa kakor jaz vem psi katere je napdel prej, da je bil gospod z njim. So pa imeli prej istega pa, iste barve vse samo semi zdi, da je bil malo bolj "prijazen". Smo se kot otroci veliko igrali tam z njim.

Rana drugače ni globoka samo je koža predrta cca. 10-20mm

Ja imeli so prej tudi amstaffa,od tega zdajšnega polbratca. Na žalost je tragično preminil.  :-X  >:( Ko so policaji delali racijo so ga ustrelili dvakrat na vrtu, pes jim ni hotel nič. Lastnikom pa tudi niso dovololi da bi psu ponudili pomoč ali pa da ga bi odpeljali na kliniko.  :-X :-X >:( >:(
Ne bi pa tukaj kateri je bil oz. je bolj prijaznejši. Že tako sva zašli iz teme.  :( :-[



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 19 Februar 2009, 19:31:35
res je. Na žalost ne boš verjela sem morala videti kako se je pes zgrudil. Uglavnem važno, da ima rad Abby in to je to ;D



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #429 : 19 Februar 2009, 19:47:42
Malo izven teme, a slučajno govorite o Festiju?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #430 : 19 Februar 2009, 19:48:08
Ja. Vsaj jaz.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #431 : 19 Februar 2009, 19:50:47
Uf, madonca, res da se že dolgo nismo srečali, samo ko smo se, je bil kuža čisto skuliran tudi do mojih dveh samcev. Je pa tudi res, da ga je nazadnje gospod raje privezal in nas obšel. ???

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 19 Februar 2009, 20:38:18

No takole je tole, v tvoji prvi zgodbi je nekaj napak.  ;)
Gospa, ki jo ti omenjaš je žena lastnika psa, ta je nažalost zbolel na srcu in še vedno žaluje za svojim sinom. Pes nje ne uboga nič! Pes je od gospoda in ni bil nikoli navezan na njegovega sina, in je rodovniški prihaja iz Zagrebške psarne.  ::) Kolikor je meni znano lastnik/gospod svojega psa obvlada, problem nastopi ko je z njim gospa, ker misli da jo mora čuvati.  :-X
Pri drugi zgodbi pa bi pripomnila samo to, da si ti izzvala tale spopad. Nikoli ne ponujaj hrane drugim psom, tudi če veš da tvoja ne bo nič naredila, so drugi tisti, ki lahko in na žalost se je to zgodilo tebi.  :(

Upam, da je z abby vse ok. Rano bi jaz pustila nepovito, da se bo hitreje zacelila, če je pa globoka pelji k vetu na čiščenje in da ji zašijejo.  ;)

Tocno to sem hotela tudi jaz napisat. Plus to, da je bila tudi tvoja psica spuscena zato krivda ni samo na eni strani ;)
Glede samca pa.. je logicno da odrasel amstaff samec ne bo maral ostalih samcev. Pri veliki večini je tako, tako da to ni nic novega.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 19 Februar 2009, 21:17:33
Sem slučajno rekla, da je kriva samo psica, ki je napadla?
Moj namen je bil povedati, da čeprav imamo nekateri slabe izkušnje s AST-ji še vedno zame ti psi niso nevarni.
Zato pa imamo mogoče več lepih izkušenj z njimi kot mogoče s kakšno čivavo ali zlatim prinašalcem...Samo to sta spet drugi zgodbi.
Itak pa smo res že ven iz teme.



dove desteny diva sting

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • DOVE
Odgovori #434 : 20 Februar 2009, 10:52:50
Žalostno da sem zvedela? Hem kaj sem zvedela vaše/tvoje mnjenje da vam ne zgleda AST? Vem kam sem odšla po njega in od kakšnega lastnika sem ga dobila in kakšni so bili starši njegovi. Če pa Len ni tako podoben mami (AST) pa pri temu ne morem nič. In nisem neka nepoznavalka živali oz. psov da nebi vedela kaj da bi morala use tukaj izvedeti no mogoče res ene stvari,ki jih ne vem in sem se poučila sedaj o njih. <Niti pa ne bom tukaj razgrabljala kaj je, je moj hišnji ljubljenček in pač koker vem kakšne pasme oz. križanca je vem...mnenje da mu ni podoben je prišlo prav ampak rezultat pravega njega bo do 12ih mesecov. Kakeršen koli bo pa če ne bo po rodovniški AST(materi) ali očetu (terrier večje višine kakšen terrier,ker sem bol razglabljala ko se je len kupovau o materi)pač nebo. Tudi ljudje se ne rodimo tako kot so si starši zamislili. (npr.fantek punčka, takšni lasje  bodo po materi oči po očetu višina itd...itd...itd...).Bom pa kar končala na to temo pogovor, ker se mi zdi da nebom odkrivala ali je podoben AST ali ni ali kakorkoli. Mogoče se boste bolje razumeli tisti ki je pes podoben ast Len pa po vaše ni in bi mi mogoče kdo na hitro prišepniu obrni se na forum mešančkov ampak se ne bom odskakala bova v voljo samega sebe in se naprej učila še ker je najina trma neznosna,...greva v šolo da bova pridna da nebova usakega ki gre mimo pozdravila z lizanjem in lupčkanjem....vam pa zaželim še veliko lepih trenutkov z vašimi žverinicami lepimi in lep pozdravček iz zasavja....
LEJ JAZ TI PA POVEM DA SE NE SIKIRAJ CE NI VSE UH IN AH,V GLAVNEM DA BO ZDRAV IN DA GA BOS LEPO VZGAJALA,,,DA NE BOS SE ENA TISTIH LASNIKOV KI ZVEJO DA NIHOV PES NI TISTO KO BI MORAL BIT IN GA POTEM ZAVRZEJO-PROSIM NE NAREDI TEGA SE TIIII...L.P BORUT

Borut-Boki


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #435 : 20 Februar 2009, 12:58:46
Borut piši z malimi črkami ;)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 20 Februar 2009, 15:09:28
Uf, madonca, res da se že dolgo nismo srečali, samo ko smo se, je bil kuža čisto skuliran tudi do mojih dveh samcev. Je pa tudi res, da ga je nazadnje gospod raje privezal in nas obšel. ???
No ravno zaradi tega je tudi mene presenetilo, da naj bi tudi pri gospode napadel.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 20 Februar 2009, 19:56:00
No, da povem do psic je pes prijazen. Do psov pa itak ni edini, ki jih ne prenaša. Saj nekaj jih samo ne vseh. (mogoče Nuk..)



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #438 : 20 Februar 2009, 20:07:45
Sem slučajno rekla, da je kriva samo psica, ki je napadla?

Ma ni panike, vem kaj si hotela povedat ;)



dove desteny diva sting

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • DOVE
Odgovori #439 : 21 Februar 2009, 11:44:14
Borut piši z malimi črkami ;)
ZAKAJ??? :P

Borut-Boki


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #440 : 21 Februar 2009, 12:17:49
ZAKAJ??? :P

Ker, če na forumu pišeš z velikimi črkami pomeni, da se dereš al nekaj tazga...
Preberi si pravila obnašanja na forumu... ;)



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 22 Februar 2009, 00:46:20
Danes smo uzivali na soncku v Trzinu, je bilo kar pestro, smo imeli 7 psov s seboj:) Kako so noreli najbrz ni treba omenjat..










Za konec pa se ena gasilska.




sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 03 Marec 2009, 19:47:01
Porocilo in slike z razstave v Zagrebu ;)

Sobota:
Jolly odlično, brez naziva. 

Nedelja:
Jolly odlično + CACIB, Dixi zelo perspektivno + best puppy.





























Cestitke vsem udelezencem! :)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #443 : 03 Marec 2009, 20:01:05
Sara, čestitke!  8)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Luccy_ka

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #444 : 09 Marec 2009, 18:17:33
LEJ JAZ TI PA POVEM DA SE NE SIKIRAJ CE NI VSE UH IN AH,V GLAVNEM DA BO ZDRAV IN DA GA BOS LEPO VZGAJALA,,,DA NE BOS SE ENA TISTIH LASNIKOV KI ZVEJO DA NIHOV PES NI TISTO KO BI MORAL BIT IN GA POTEM ZAVRZEJO-PROSIM NE NAREDI TEGA SE TIIII...L.P BORUT
Živvjo..hvala vsaj eden z lepim odgovorom. Mah ne, sem vedela da ne bo podoben čisto AST tako da zavrgla da bi ga nikoli nebi mogla tega narediti. Pa še vzljubili smo ga na 1  2 3 tako da kakeršen koli bo neglede na use ostane pri nas, mi ga mamo radi takšnega kot je. Pa če je rodovniški al pa ne je pes pes. Lep pozdrav

Lucija & Len želita lep dan :)


majci

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #445 : 09 Marec 2009, 19:42:55
Živvjo..hvala vsaj eden z lepim odgovorom. Mah ne, sem vedela da ne bo podoben čisto AST tako da zavrgla da bi ga nikoli nebi mogla tega narediti. Pa še vzljubili smo ga na 1  2 3 tako da kakeršen koli bo neglede na use ostane pri nas, mi ga mamo radi takšnega kot je. Pa če je rodovniški al pa ne je pes pes. Lep pozdrav
Ja itak,pohvalno,le imejte ga radi,ljubezen je to kar vsi psi potrebujejo.

love dogs


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #446 : 25 April 2009, 18:39:31
Par novick in novih fotk po dolgem casu..  :)

Na razstavi ki je bila prejsnji vikend v Mariboru se je ekipa odrezala odlicno,
na CAC MB smo dobili z Jolly CAC, Dixi ZP1, na specialki pa smo odnesli Jolly odl2 RES. CAC, Dixi ZP1, Bacho ZP, Dixi PUPPY BIS 1, Bacho PUPPY BIS 2. Kasneje smo na specialki dobili 1. mesto kot vzrejna skupina, in prvo mesto v parih (Tula&Bacho).
Oba sodnika sta bila zelo korektna.

Par slik









Sola Dils Proud to be mine - Rocky : odl.1,PRM, mladi klubski prvak, BOB, J BIS, BIS3








Ostale fotke..


Pa se ena kar tako :)






Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #447 : 25 April 2009, 18:53:31
Sara, cestitke se enkrat!  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #448 : 25 April 2009, 19:06:35
Citat:  

Naj se 3x tresknem okrog stene, če ni tale fant Grega?!  :o :o  :o

Sory za OT, pa čestitke za rezultate.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #449 : 25 April 2009, 19:11:43
Bravo sošolci. Super rezultati  :o

Sara veš kaj me zanima: ali imate z Jolly namen še kakšno leglo imet?