American Staffordshire Terrier

Gost · 328690

Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #660 : 01 Marec 2011, 19:50:51
Zunanji pesjak zato, da se preden se psa vključi v popolno sobivanje s človekom "preveri" kako je z agesivnostjo do psov in ljudi brez, da bi bile ob tem ogrožene ostale domače živali oz. ljudje. Zunanji pesjak zato, ker je največkrat za odraslega psa, ki nikoli v življenju ni videl stanovanja, le-to prevelik stres, če vse to doživi čez noč. To so psi, ki ne vejo, da je človek dober, da boža, da hrani. Bližina ljudi 24/7 kar naenkrat je za take pse lahko preobremenjujoča. To so psi, ki niso sobno čisti, ki ne poznajo stopnic, ne parketa, ne vrat, ne kavča. Velikokrat se zato na začetku notri počutijo utesnjene in so, kot že povedano, v prevelikem stresu, da bi napredovali. Tako lahko celo nazadujemo, ker se psa nekako "stisne v kot". Kot boljša opcija se ponavadi izkaže postopno/počasno navajanje na vse elemente civiliziranega okolja. Ko tak pes začne človeku zaupati, začne tudi vse dejavnike iz okolja bolje in hitreje sprejemati. Počuti se varnega in takrat je notranje bivanje zaželeno oz. potrebno.  ;)

Ni mišljeno, da se pes za nadaljno življenje oddaja v pesjak. O pogojih z namestitelji se dogovarjamo in se potrudimo kar najbolj približati potrebam psa. Zunanji pesjak se zdi dobra opcija za začetek, da bi sploh lahko ocenili dejansko stanje psa o katerem pravzaprav vemo bore malo.   ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #661 : 01 Marec 2011, 20:04:59
Saj psi so že ši direkt iz ketn in boksov v notranji dom. Ne vem no, naredite kakor mislite.
Rabiš pa človeka, ki ve kaj dela in zna poskrbeti za varnost psa, sebe in drugih živali.

Je pa to skoraj podobno kot je bilo včasih v Dutovljah-ob sprejetju za prva dva meseca na zaprti oddelek, da so ga "spoznali" in da so videli, če osebju pretijo kake nevarnosti s strani uporabnika.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #662 : 01 Marec 2011, 20:20:32
Od mojih začasnikov med katerimi je bilo kar nekaj odraslih psov tipa bull, ki so živeli v istih ali slabših razmerah, kot tale pes, ni imel niti en večjih težav z navajanjem na stanovanje. Noben zaradi hitrega prehoda ni bil pod prevelikim stresom, noben se ni počutil utesnjenega in prav vsi so hitro napredovali, bi rekla, da dosti hitreje, kot če bi jih selili iz pesjaka/ketne, v drug pesjak in potem šele v stanovanje. Ravno nasprotno je pa moj Jaka, ki je šel iz takega posranega pesjaka, naprej v začasni dom, kjer je bival na ketni z uto, čez čas postajal vedno bolj depresiven in neodziven do ljudi, torej se mu je stanje poslabšalo. Na boljše mu je šlo šele, ko je prišel k meni v stanovanje. Navajanje na sobno čistočo, parket, stopnice in ostalo ponavadi traja kak teden, do zdaj se je še čisto vsak presenetljivo hitro navadil na vse to, s sobno čistočo je ponavadi še najmanj problemov. Zato ja, moje mnenje je še vedno, da bi se za takega psa moral iskati začasni dom, kjer bo pes že od začetka bival zraven človeka v hiši/stanovanju.



Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #663 : 01 Marec 2011, 20:31:12
Sem popolnoma za, če zmore kdo. Jaz ga ne bi vzela notri, ker zaenkrat pes renči na ljudi in se ne bi želela zbudit s psom nad glavo, oprosti.

Če imaš izkušnje - bi ga vzela? Z njim dobiš hrano, opremo, kastrirali ga bomo, cepili proti steklini, ...



Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #664 : 01 Marec 2011, 20:33:26
Sem popolnoma za, če zmore kdo. Jaz ga ne bi vzela notri, ker zaenkrat pes renči na ljudi in se ne bi želela zbudit s psom nad glavo, oprosti.

Če imaš izkušnje - bi ga vzela? Z njim dobiš hrano, opremo, kastrirali ga bomo, cepili proti steklini, ...

Vem, da imaš trenutno doma pasjo družinico - ampak potem? Si upaš prevzet odgovornost socializacije? Misliš, da bi se dalo najt zanj dom? Sem te tudi na FB taggala na slikci.

LP



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #665 : 01 Marec 2011, 20:58:17
Vem, da imaš trenutno doma pasjo družinico - ampak potem? Si upaš prevzet odgovornost socializacije? Misliš, da bi se dalo najt zanj dom?
Ne samo, da imam tri pse v začasni oskrbi ta moment, kar nekaj jih tudi čaka v vrsti, da se mi kapacitete sprostijo tako, da žal ne moram pomagat.

Najbolj zaskrbljujoče je to, da pes od tretjega meseca starosti ni videl nič drugega, kot svoj pesjak in je imel stike samo s svojo lastnico. V vsakem primeru bi bilo treba tega psa ocenit in stestirat kako se sploh obnaša izven pesjaka. Zakaj renči na ljudi, iz teritorialnosti in čuvanja boxa, iz plašnosti in nesocializiranosti, iz dejanske agresije do ljudi? Kako se obnaša na sprehodih, a se ga sploh da sprehajat, kako reagira, če vidi mimoidočega psa? Take stvari je fajn vedet še preden se mu išče začasni dom, da ima človek vsaj približno predstavo o psu in lahko kaj več tudi v oglase napišeš.. Potem pa lahko samo upaš, da se bo našel kdo, ki ga bo bil pripravljen vzeti v začasno oskrbo ali pa stalno posvojitev. Se najdejo ljudje, ki posvojijo tudi odraslega/starejšega psa tipa bull, je pa res, da takih žal ne najdeš čez noč..



Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #666 : 01 Marec 2011, 21:09:04
Najbolj zaskrbljujoče je to, da pes od tretjega meseca starosti ni videl nič drugega, kot svoj pesjak in je imel stike samo s svojo lastnico. V vsakem primeru bi bilo treba tega psa ocenit in stestirat kako se sploh obnaša izven pesjaka. Zakaj renči na ljudi, iz teritorialnosti in čuvanja boxa, iz plašnosti in nesocializiranosti, iz dejanske agresije do ljudi? Kako se obnaša na sprehodih, a se ga sploh da sprehajat, kako reagira, če vidi mimoidočega psa? Take stvari je fajn vedet še preden se mu išče začasni dom, da ima človek vsaj približno predstavo o psu in lahko kaj več tudi v oglase napišeš.. Potem pa lahko samo upaš, da se bo našel kdo, ki ga bo bil pripravljen vzeti v začasno oskrbo ali pa stalno posvojitev. Se najdejo ljudje, ki posvojijo tudi odraslega/starejšega psa tipa bull, je pa res, da takih žal ne najdeš čez noč..

Pes je imel stike z lastnico samo toliko kolikor prinese hrano in vodo v box. Nihče ga ne boža nikoli. Stike z ostalimi ljudmi ... pa ja ... njegov 'pesjak' je obrnjen na prehod med barakami, zato je videl veliko ljudi. Tudi lastnica se ga deloma boji. Psa si jaz ne upam peljat na sprehod, niti dotaknit si ga ne upam, ker ga ne poznam. Potrebuje nekoga, ki bi s takim psom znal. Ki ima dovolj jajc. Na mimoidoče pse je baje agresiven. Psi se mimo pesjaka prosto šetajo, ga ne motijo, se mi zdi. Agresiven do ljudi - pomoje ne. Renči, ker je to vse kar zna. Ker nima niti osnovne socializacije, ker ga je verjetno kdo tudi udaril.

Ne, ne vem kaj bom.  :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #667 : 01 Marec 2011, 21:17:24
Kaj pa če bi kontaktirali koga da psa pride ocenit? Npr. Alfakan?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #668 : 02 Marec 2011, 09:19:55
Tudi jaz sem mnenja, da je za take primere najboljša prav šok terapija - popolna sprememba okolja skupaj z vsem ostalim. Seveda pod pogojem, da psa prevzame nekdo, ki ima s tem izkušnje.


Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #669 : 08 Marec 2011, 00:10:48
Če koga gane ... Gucci je na varnem!





Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #670 : 08 Marec 2011, 02:55:43
Kar celo njegovo zgodbo prilepi, je res vredna branja ;) :-*



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #671 : 08 Marec 2011, 07:54:27
Gane, gane.....zelo vesela, da je na varnem  ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #672 : 08 Marec 2011, 08:27:51
Super! Povej več!  :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #673 : 08 Marec 2011, 09:50:20
Sem upala, da bodo kake take slike pozitivne. Repek verjetno že kaj šviga sem in tja :) :-*



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #674 : 08 Marec 2011, 10:07:49
cestitke..  :o..vredno prebrat celo zgodbo



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #675 : 08 Marec 2011, 10:10:30
cestitke..  :o..vredno prebrat celo zgodbo

kje se da prebrat celo zgodbo?



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #676 : 08 Marec 2011, 10:46:19
ne vem ce je dovoljeno..na forumu slo-apbt :-[



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #677 : 08 Marec 2011, 10:47:37
ne vem ce je dovoljeno..na forumu slo-apbt :-[

Hvala!!!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #678 : 08 Marec 2011, 10:59:11
Bravo!! Srečno Gucci! Upam da čim prej najdeš čisto svojega lastnika  :-* :-*



Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #679 : 08 Marec 2011, 11:19:44
Gucci.

Pes z dizajnerskim imenom, ene izmed "tistih" pasem, točno "tiste" najstrašljivejše barve in oblike. Eden "tistih", ki niso za otroke. Eden "tistih", ki pobijejo vse kar leze in gre. Eden "tistih", ki ko zagrabijo, ne spustijo več. Razen takrat, ko se roka v ramenskem sklepu odtrga z žrtvinega telesa. Stereotipi. Napačna prepričanja, ki so v ljudeh zakoreninjena bolj kot kurja župca in kamilični čaj ob prehladih.

Gucci je eden izmed psov, ki si takega življenja, kot ga je živel, zagotovo ne bi sam izbral. Kot mladiča so ga k sebi vzeli ljudje, ki so odrinjeni prav na rob družbe. Ljudje s popolnoma drugačno mentaliteto in načinom življenja. Stigmatizirani ljudje. Romi. Kot mladiček se je menda igral z otroci. Menda je spal v baraki skupaj z ljudmi. Menda so ga vozili z avtom naokrog. Skratka, imeli so ga radi. Bil je družabnik. Potem ga je napadla neka psica in po besedah lastnice naj bi si pes to dobro zapomnil in takrat so ga zaprli v pesjak.

Takrat, ko smo Guccija spoznali, je v svojem pesjaku besno lajal. Pesjak je bil sestavljen iz različnih ostankov mrež in železja. Imel je celo neko streho, ampak se ne morem spomniti kakšno. Takrat je bil pes sestradan. Kosti so mu štrlele na vse konce, njegov pogled je bil popolnoma prazen. Prišli smo malce bližje, da bi videli kdo sploh rjovi v tisti majceni železni kletki. In tam je bil. Stafford mix, tigraste barve, z belo liso na prsih. S prav nič krivimi nogami, z zelo predolgimi kremplji, z dolgim repom in povešenimi uhlji. Njegov gromki lajež nam ni pustil prav blizu. Le toliko, da smo videli, da živi v lastnih iztrebkih in da naokrog leži nekaj starih obglodanih kosti. Vode ni imel. Hrane tudi ne. "Ta pes ne bo več dolgo živel" smo rekli. Videti je bil star in betežen. Popolnoma omagan. Lastnica je bila takrat v zaporu ali pa v bolnici, kdo bi pravzaprav vedel. Ko so okoliški romi zaslišali lajež so pritekli na kup in nas podili stran. Češ, da tam nimamo kaj početi. Da lastnice ni doma in naj se ne vtikamo v psa. Po njihovih besedah je to zelo nevaren pes in je z razlogom zaprt. V pesjaku je bil tudi privezan, kot da vso to železje ne bi bilo že dovolj.



Psa takrat nismo imeli kam namestiti. Fotografirati nismo smeli, če smo hoteli odnesti celo kožo. Ljudje nam še niso zaupali tam niti nismo bili zaželjeni. Vse nas je bilo strah njegovega laježa in agresivnosti. Povedali smo, da nujno rabi vodo in hrano, da je presuh. In šli smo mimo. S težkim srcem. Pes je preživel zimo in poletje tudi. Kadarkoli smo šli tam mimo, nam je nagnal strah v kosti in povzročil kurjo polt zaradi bede v kateri je živel. Nekega vročega poletnega dne je imel celo posodo in v njej nekaj starega suhega fižola iz konzerve. Vendar se ni premaknil. Ležal je zvit v klobčič in tulil. Njegovi uhlji in gobec so bili prekriti z ranami, ki mu jih je neusmiljeno zadajal mrčes. Nikamor se ni mogel umakniti. Ute ni imel. Čas je mineval, sonce je žgalo in pes je živel, ker mu drugega pravzaprav ni preostalo. Bližala se je zima, pritisnil je krut mraz. Tu in tam je imel v pesjaku nekaj sena. Na tistem skromnem kvadratnem metru tega ni bilo težko potacati in umazati, zato je bilo kmalu vse na debelo prekrito z iztrebki. In ja, tudi njemu je smrdelo. Večkrat smo šli tam mimo, pobirali pse enega za drugim, kolikor je pač šlo. Vsakokrat smo s stisnjenimi zobmi in na skrivaj pogledovali proti pesjaku, če je pes notri še živ. Vedno je izgledal komajda živ.



Lastnica se je vrnila domov in ugotovila, da še zase ne more skrbeti kaj šele za psa. Uboga starejša ženica je ostala sama brez moža in treh otrok, ki so 6 let nazaj psa pripeljali k hiši. Ostala ji je ena nagrobna sveča in nekaj zob v ustih. Drugega nima. Strop v njeni barakici se udira, okna nimajo stekel. V kotu stoji vreča s starimi cunjami, ki jih v res hudem mrazu zakuri, da bi ji bilo toplo. Drv nima, nasekati jih zaradi slabega zdravstvenega stanja sama ne more. Šepa in boli jo roka. Želi si vsaj elektrike, vode ni tak problem dobiti. Pravi, da psa hrani večkrat kot sebe. Slišala je, da tu in tam pridemo naokrog in psom poiščemo nove, boljše domove. Gospa je zelo zadržana in nerada govori z neromi. Sedaj ji ne preostane drugega, kot da zaupa prostovoljcem, ki jim pomagajo pri čisto vsakdanjih težavah v življenju. S težkim srcem nas je prosila za pomoč in nam slepo zaupala.



Tako smo spet prišli tja, pred tisti zarjaveli pesjak, ki niti to pravzaprav ni bil.  Pes je bil še vedno suh, mogoče vseeno malo manj kot prejšnje leto, ko lastnice ni bilo doma. Lajal je še vedno in njegov pogled ni bil nič manj obupan. Gospa si je zanj želela nov dom. Ni želela ne zavetišča in ne mrzlega objema skrinje v veterinarski ambulanti. Prosila nas je naj pomagamo. V predalu polomljene omarice je imela poleg lastnih zdravil njegov potni list. Presenečeni smo bili nad tem, da je pes celo cepljen proti steklini. Dve leti nazaj so ga celo spustili na prosto in ga oprali vse umazanije, ki se je nabrala na njem. Nihče ni imel pojma kaj naj s takim psom. Kdo bi ga vzel k sebi? Menda je popadljiv in tudi prav mlad ni več. Prepričani, da laževa sva lastnici obljubili, da bova Gucciju našli nov dom. Zagotovo obstaja nekje nekdo tudi zanj. Na forumih in facebooku je zgodba o njem zaokrožila, vsem se je zasmilil, redki so svetovali kaj naj storimo. Večina je zgolj nemo odkimavala. "Ta pes nima prihodnosti. Treba ga je uspavati". Mu humano odvzeti še toliko življenja kot ga premore z zgolj dvema injekcijama kemikalij. Neboleče. Zanj nevede in hitro. Za nas in lastnico nepredstavljivo težko. Vendar bi storili tudi to, v kolikor bi bil pes do ljudi nevaren in bi tam kjer je samo životaril. Nihče si ni mogel domisliti načina, kako to povedati lastnici, ki nas je obupana prosila za pomoč.

Doma, ko sediš za mizo in kosiš dunajski zrezek te preplavi vsa ta grenkoba prejšnjih dni. Spremlja te tudi v kopalnici in celo med spanjem. Meni Gucci ni šel iz glave niti za sekundo. Pa ni bil prvi pes, ki sem ga videla životarit. Vedeli sva, da ga ne bova pustili tam. Nedopustno bi bilo vedeti za njegovo trpljenje  in nič storiti. Nedopustno bi bilo preslišati klice na pomoč. A vseeno ... Bili sva praktično nemočni. Nikjer nikogar z več izkušnjami, nikjer nikogar z nekaj upanja. Vsepovsod samo smrtna tišina. Meni pa odmeva v glavi tisti gromki lajež in besede ljudi, ki pravijo, naj nehamo sanjati. "Pes nima prihodnosti." Hja, verjetno ga pesti tudi precej zdravstvenih težav. Navsezadnje je brez zavetja in konkretne hrane zunaj preživel že točno 6 poletij in 6 zim. In prav nobene več ne bo, svo sklenili. Nekako bomo že. O tem, kako svo se skoraj zapletli z "roko pravice" oz. pristojnim zavetiščem sploh ne bi izgubljala besed. Bilo je treba ukrepati hitro. Bilo je treba ukrepati zdaj. Najbolje bi bilo, da bi bili ukrepali že včeraj. Pripravili smo se na najhujše. Natisnili smo pogodbo o predaji psa, napolnili injekcijo s sedativom, v avtu pripravili boks, nagobčnik in nekaj najnujnejše opreme. Žal nam je bilo, da nimamo rokavic, da nimamo zanke. Zbralo se nas je nekaj, ki smo s cmokom v grlu odšli na pomoč z eno in edino možno rešitvijo. Da spravimo psa od tam. Da ga spravimo stran od tam brez institucij, ki bi zagotovo med romi povzročile več škode kot koristi. Nam prostovoljcem zaupajo.

Se nadaljuje ...



Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #680 : 08 Marec 2011, 11:20:49
Mrzlo nedeljsko jutro, Gucci je lajal, okrog njega se je zbralo celo naselje ljudi. Jaz sem bila mirna. Koleričnost psu ne bi prav nič koristila. Treba mu je bilo samo dati pomirjevalo in počakati, da zaspi. "Potem bomo že nekaj" smo si verjetno mislili prav vsi zbrani, vsak od nas brez točno začrtanega načrta. Tehtali in tehtali smo morebitne scenarije, ki čakajo vse nas, govorili smo bolj malo. Skušali smo ostati pozitivni pred ljudmi. Da ne bi opazili, da smo zbegani, da mogoče nimamo dovolj izkušenj, da mogoče ravnamo malenkost nepremišljeno. Drugega nam ni preostalo.
Približala sem se pesjaku z vrečko pasje hrane. Okrog mene so romski mladeniči vpili, naj ne vtikam roke k psu, čeprav menda še ni ugriznil človeka. Brikete sem mu metala notri. Stala sem blizu. Videla sem, da je pes prestrašen. Kadar je lastnica zavpila nad njim, se je sklonil kolikor se je le lahko in čakal. Povesil je temne prazne oči, spodvil rep pod trebuh prav do gobca in čakal. Kmalu zatem je nama obema jedel z roke. Prav lepo vzame z roke, za tako sestradanega psa. Njegove oči so težko pričakovale vsak naslednji grižljaj. Ovratnica mu je bila precej prevelika, ker je toliko shujšal. Lahko bi se mu brez težav snela. Zato smo mu raje nataknili zanko iz vrvi in ga pritisnili ob železne rešetke, da se ni mogel premikati. Prestrašen je bil. Ni vedel kaj se dogaja. Vsi smo si govorili, saj bo hitro, saj bo hitro. Potem bo vse dobro. Pogumna blondinka ga je z injekcijo špiknila v zadnjo nogo in revež niti trznil ni. Potem smo čakali. Kar nekaj časa je trajalo, da je postal omotičen in zaspan. Stal je sredi pesjaka s povešeno glavo in se zibal levo in desno. Ko si prišel bližje, da bi ugotovil, kako deluje pomirjevalo je začel repkati na vso moč. "Še malo" smo se strinjali. Usedel se je na edini kos ledu, ki ga je imel in počasi zaspal. Mi smo se spogledovali in upali na najboljše. Precej se je boril in ni se zlahka vdal. Takrat sem razmišljala o tem, kako bi bilo, če bi ga uspavali. Saj sploh ne bi zaspal kar tako. Pomirjevalo nanj ni močno vplivalo. Mogoče zato, ker je imel zaradi stradanja že tako upočasnjeno presnovo ali pa je kje kak drug razlog.

Najtežje mi je bilo pri srcu, ko smo sklenili, da je čas, da pesjak odpremo. Vem, kaj si predstavljate. Odpreš zapah na vratih in to je to. Pri Gucciju si za to potreboval konkreten železen klin, da si odstranil žeblje. Še med potjo sem rekla kolegoma v avtu, da sploh ne vem, če ima pesjak vrata, pa sta me samo debelo pogledala. Lastnica je udarjala po žebljih in iz njenih ust so se zaslišale kletvice. Žeblji so bili že hudo zarjaveli, gospa pa brez moči, prepričana, da mora to storiti sama. Gucci je bil živ zabit v svoj "pesjak". Ko smo odstranili "vrata" je nastal grozen zvok, ki ga ne bom pozabila. Stala sem prav blizu, ko se je železna stranica odlepila od vseh iztrebkov spremenjenih v debelo smrdljivo plast. In ta zvok para srce. Gucci je še poskušal nekaj renčati, a nikogar ni ganilo. Namestili smo mu novo rdečo ovratnico in nagobčnik ter ga naložili v avto. Še vedno je nekaj brundal. Lastnica je s popolnoma rdečimi očmi in tresočimi ustnicami jokala, ljudje, ki so se nam prej smejali so zdaj samo še strmeli. Pogledala sem njegov klavrni pesjak. Poskusila sem si predstavljati kako je biti tam dan za dnem. Kaj vidi, kaj mu lahko polepša dan. Nič. Daleč okrog samo blato in smrad.



Zdaj je Gucci nastanjen v boljšem pesjaku. V takem z veliko uto in mehko debelo odejo. V takem s posodama za vodo in hrano. V takem, ki se ga vsak dan počisti. V takem, ki se ga tudi ogreva, če je mrzlo. In nazadnje a nič manj pomembno, ljudje so ves čas okrog njega in ga imajo radi, pa čeprav ga skoraj ne poznajo. Tudi on še ni povsem prepričan ali lahko kar vsakemu zaupa. Ampak zdaj ni več lačen, zdaj ni več žejen. Zdaj roke božajo njegovo kratko in umazano dlako. Pripnejo ga na povodec, mu namestijo nagobčnik in ga skupaj z ostalimi peljejo na sprehod, na travnike obsijane s soncem. V tem neskončno uživa. Ko zagleda ljudi prav veselo repka. Njegove oči niso več tako ubite, niso več tako prazne in napolnjenje z grozo.



Gucci je pes, s katerim bo treba še veliko delati. Gucci je pes, ki ni brez težav, a mu seveda ne gre zameriti. Nikogar več ni imel, ko so za živega zazidali med železje. Ne vemo še, ali obstaja nekdo nekje, ki se mu bo Gucci usedel v srce in ga bo sprejel z vsemi pomanjkljivostmi, ki jih ima. Gucci bo dober pes, v to sem prepričana. Gucci bo srečen. Pa tudi, če nam bo gorelo za petami, se bomo metali na zobe in se bomo morali braniti proti tistim, ki mislijo, da bi znali bolje. Imeli so svojo priložnost, verjemite. Gucci je ves ta čas čakal. Zdaj je končno dočakal, odprl se mu je popolnoma nov svet. Po vseh teh letih mu je ponoči toplo. In verjamem, da se tudi v spanju preganja z drugimi psi po travnikih, uživa v polni posodi hrane in veselo repka. Zadnje besede njegove bivše lastnice, ko smo odhajali, so bile: "Pa prosim ... prosim, prinesite mi kakšno sliko." Gucci si zasluži. Dajmu mu priložnost, da postane zgodba o uspehu.


 
Hvala vsem, ki vam ni vseeno, predvsem pa hvala tebi M., ker si verjela.

S.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #681 : 08 Marec 2011, 11:39:00
Gucciju želim veliko dobrih stvari, vam , pa da vam s tem delom uspe, če se najde kak strokovnjak, inštruktor z iskušnjami s takimi psi, ki imajo nerožnato preteklost in bi za lastno veselje pomagal, pa še toliko bolje.

Vidim da nima vedno nagobčnika gor.  :-*

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #682 : 08 Marec 2011, 11:42:04
Tole pravi še začasna skrbnica ...  8)

Citiraj
Nagobčnika ne nosi zato, ker bi bil blazno agresiven, ampak zato, ker vsak dan z njim spoznavamo nekaj novega, srečujemo različne ljudi in živali in smo se po posvetovanju odličili, da je bolj varno za Guccija, nas in okolico, da ga nekaj časa še nosi (mu pa le ta ne predstavlja nobene groze, ker ko odpreš pesjak kar sam sede in počaka, da mu ga nadaneš).

Našla se je ena gospodična, sicer švicarka, ampak živi pri nas, ki študira v Švici pasjo psihologijo in bo brezplačno pomagala pri Gucciju!  :o :o Bomo poročali!  :P



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #683 : 09 Marec 2011, 13:29:48
Joj kaksna zgodba :'( vsaka vam cast res!
Navijamo za Guccija :)

battito animale


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #684 : 09 Marec 2011, 14:18:54
OMG :'(

Držimo pesti za Guccija, res lepo, da se najde še kdo, ki je pripravljen pomagati. :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #685 : 09 Marec 2011, 15:55:20
Ojojoj  :'( :'( Ampak ta pes ima pomoje tako mocno voljo do zivljenja, ko je to vse prezivel, pa se vedno vztrajal.. Punce res, vsaka vam cast..

Drzimo pesti, da se najde nekje nekdo zanj..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dr. Miška

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #686 : 10 Marec 2011, 12:44:29
Za Guccija iščemo začasni dom, lahko pesjak, lahko notranje bivanje. Tam kjer je zdaj, ne more več dolgo ostati, saj smo bili zmenjeni za en teden, ki pa je že skoraj mimo. :(

Lahko tudi nekdo samo posodi pesjak na območju LPP in ga sama hodim hranit in sprehajat in se ukvarjat z njim. Pes je prijazen, zaenkrat neproblematičen, pač bumbar kakršni so vsi bulli :)

Filmček - http://www.youtube.com/watch?v=bOfF5d1sVSk

Lepo lepo prosim.  :'(



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #687 : 10 Marec 2011, 19:14:32
Gucci lepotec... Za psa, ki je 6 let preživel v usranem pesjaku je neverjetno skuliran. :)  Prav tako je manjši, kot izgleda na slikah. Tak veseljak, z veliko volje do življenja.. Bučman tako, kot večina bull samcev  ;D  Morajo it pa obvezno čimprej jajčka stran, to pa defenitivno, hehe.. Je pa res, da se mora revež še malo porediti pred takim posegom... Bogi, kako je on preživel 6 let v takem sranju mi ni jasno...  :'( :-*
















Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #688 : 10 Marec 2011, 19:20:05
Kot, da ni isti pes.....krasen :-*

Šapa, kaj je pri tebi zdaj?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #689 : 10 Marec 2011, 19:37:10
Šapa, kaj je pri tebi zdaj?
Ne, zaenkrat je še v istem začasnem domu, kot je bil do zdaj.