dilema glede pasme

Putka · 43428

Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
: 09 Oktober 2012, 17:25:18
Smo mlada družina in že dalj časa kupujemo psa, vendar imamo probleme z izbiro primerne pasme.
Psa bomo vozili v pasjo šolo, hodili z njim na sprehode, v hribe, na kolesarjenje z možem...skratka, bo naš družinski član. Imamo tudi 4 leta staro mačko, ki živi z nami v hiši, zato je nujno, da se bo pes razumel z mačkami in majhnimi otroki. Želiva mladička in najboljše bi bilo, če bi vzreditelja spoznala že v času načrtovanja legla, ker možu ni všeč, da vidiva oglas, se peljeva k vzreditelju, kjer potem ugotovimo, da so psički v bistvu že vsi rezervirani ??? ali pa da je ostal samo še eden, pa solastništvo ponujajo, ki nama tudi ni všeč. Meni je vseeno, moj dragi pa bi rajši imel možnost izbire med prvimi.

Všeč so nama pasme, ki so pri nas že itak bolj slabo zastopane in težko koga kaj vprašava:
angleški springer spaniel, angleški seter, lagotto romagnolo, nemški kratkodlaki ptičar... Meni je všeč tudi kokeršpanjel,  ki pa se mojemu dragemu zdi preveč majhen, pa pudeljček, ki mu tudi ni všeč. Njemu je všeč nemški ovčar, ki pa se meni zdi prevelik in dlaka ni najbolj primerna za v stanovanje. Na nekaj vzrediteljev sva se že obrnila, a končna izbira še ni padla. Nekaj izkušenj že imava s šarivci.

Kaj nama predlagate? Imate še kak drug predlog za družinsko pasmo, čimmanj trmasto in čimbolj potrpežljivo, ljubeznivo, prijazno in učljivo...?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 Oktober 2012, 17:38:51
Nemški ovčarji se meni res ne zdijo primerni za v stanovanje. Veliki psi potrebujejo veliko gibanja in je za njih najbolj primerno okolje hiša z velikim dvoriščem, ne pa stanovanje.

Mogoče bi lahko razmislili tudi o nakupu Havanskega Bišona, Tibetanskega terierja, Francoskega buldoga, Cotona mogoče celo kakšen pritlikavi šnavcer itd.?

In ja rodovniške pse se že vnaprej rezervira ampak bi vama vzreditelj to lahko povedal že preko telefona ne pa da se za brezveze vozita na ogled legla?   ???

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 09 Oktober 2012, 18:31:12
Nemški ovčarji se meni res ne zdijo primerni za v stanovanje. Veliki psi potrebujejo veliko gibanja in je za njih najbolj primerno okolje hiša z velikim dvoriščem, ne pa stanovanje.

Mogoče bi lahko razmislili tudi o nakupu Havanskega Bišona, Tibetanskega terierja, Francoskega buldoga, Cotona mogoče celo kakšen pritlikavi šnavcer itd.?

Jaz kar alergicna ratam, ko preberem kaj takega. "Veliki psi potrebujejo veliko gibanja in je za njih najbolj primerno okolje hiša z velikim dvoriščem, ne pa stanovanje." In pes se bo na velikem dvoriscu sam zdivjal, ane? Dvorisce je za moje pojme samo potuha in izgovor, da  veliko lastnikom prihrani dolge sprehode (ne pravim da vsem, ampak jih je kar veliko takih). Jaz imam velikega psa v eno in pol sobnem stanovanju, pa v 6ih letih se ni bil prikrajsan za noben sprehod in potrebno gibanje.

Pa ne ljudem, ki so lepo jasno napisali, da bi s psom hodili v hribe, na kolo, itd. priporocat pasem, ki niso zmozne takih naporov. Recimo francoz. Coton in bison pa nista ravno primerna za obilno hribolazenje, da ne omenjam unicene dlake. Tibetanski terier ima pa karakter pac terierski, in ga jaz nebi priporocala.

Pa se odgovor Putki. Vse nastete pasme puscajo dlako, nekatere vec, nekatere manj. Nemski ovcar ima drugacen nacin menjave dlake kot recimo seter (nemcu gre pac tisti puh ven), ampak brez dlak tudi pri setru ne boste (ali pri kateri drugi izmed napisanih pasem).
Mladici se ponavadi brez problemov navadijo na druge domace zivali (macke), vecji problem je pri macku, ce ni vajen psov (vsaj pri nas je bilo tako, ampak se je tudi macek navadil). Vzreditelje se spoznava prej, pregledati morate tudi prednike, se pozanimat naokoli kaksen je vzreditelj, ce je uredu (ni vsak vzreditelj oh in sploh, nazalost), ko najdete primernega se ga kontaktira, povprasa kdaj nacrtuje leglo, se zmenite da vas da v cakalno vrsto.
Pa se glede pasem. Tibetanski terierji znajo bit zelo trmasti, samosvoji, kar je pticarjev in spanjelov je potrebno vzeti v zakup nagon, psi pa seveda rabijo doloceno mero rekreacije, sola je obvezna, da imate nagon pod kontrolo, oboje (rekreacijo in solanje) pa itak pravite bo imel zagotovljeno. So pa pticarji in sarivci ucljivi in prijazni psi, tako da tu ne morete veliko "faliti". Predvsem je pri nakupu treba biti pozoren tudi na karakter psa, ne samo na zunanjost.

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 09 Oktober 2012, 18:37:55
Jaz bi k ovčkinem pisanju dodala še to, da je zelooo pohvalno, da ste se že pred nakupom začeli zanimati in iskati nasvete :) Ko bi bilo le več takih.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 Oktober 2012, 18:56:30
Glede gibanja se strinjam, da vrt ne pomaga, pri mojemu doma so imeli velik vrt in psica ni nič sama od sebe divjala naokrog po vrtu, ampak je poležavala naokrog in se zdivjala samo na sprehodih ali pa še si ti divjal z njo po vrtu  :) Drugače imamo ograjen vrt, ampak bo pes z nami...

Pritlikave pasme odpadejo, moj dragi je striktno proti, meni pa je od majhnih pasem všeč samo kokeršpanijel in pudelj.  :)
Vse pasme s potlačenimi gobci tudi odpadejo, terierje mi vsi odsvetujejo.
Glede dlake ni problema, samo baje da nemškim ovčarjem še prav posebej izpadajo ščetine...  :-\  Sicer pa naša mačka tudi pušča dlako in nas to nič ne moti... Pozna kdo kakšne vzreditelje angleških setrov? Sva enkrat na razstavi 2 leti nazaj na hitro govorila z eno tujo lastnico, pa ne vem, katero.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 09 Oktober 2012, 19:03:40
Samo opomba k Ovckinemu pisanju; tibetanski terierji so ime dobili zaradi zunanje podobnosti (čupavosti) s terierji. Sicer nimajo ničesar skupnega s 'pravimi' terierji (poreklo, namen, nagoni, karaker,...) in se jih zato tudi uvršča v deveto in ne tretjo FCI skupino.



Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 09 Oktober 2012, 19:11:49
Aja? To pa nisem vedela  :-[ bom šla še o njih malo prebrat, sicer pa se bodo po mojem mojemu zdeli preveč dolgodlaki...kolikor ga poznam  ;D



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 Oktober 2012, 19:16:33
Jaz kar alergicna ratam, ko preberem kaj takega. "Veliki psi potrebujejo veliko gibanja in je za njih najbolj primerno okolje hiša z velikim dvoriščem, ne pa stanovanje." In pes se bo na velikem dvoriscu sam zdivjal, ane? Dvorisce je za moje pojme samo potuha in izgovor, da  veliko lastnikom prihrani dolge sprehode (ne pravim da vsem, ampak jih je kar veliko takih). Jaz imam velikega psa v eno in pol sobnem stanovanju, pa v 6ih letih se ni bil prikrajsan za noben sprehod in potrebno gibanje.

Pa ne ljudem, ki so lepo jasno napisali, da bi s psom hodili v hribe, na kolo, itd. priporocat pasem, ki niso zmozne takih naporov. Recimo francoz. Coton in bison pa nista ravno primerna za obilno hribolazenje, da ne omenjam unicene dlake. Tibetanski terier ima pa karakter pac terierski, in ga jaz nebi priporocala.

Tibetanskih terierji nimajo terierskega značaja. Njihovo ime je zavajajoče. Rekla je da želijo imeti družinskega psa, te pasme so primerne za družine.

Mi imamo velikega psa (50 kg) in gre sam podnevi velikokrat kljub sprehodom ven na dvorišče in se tam pač z užitkom meče po travi, koplje itd. Pa tudi igranje z takšnim psom je veliko lažje na ograjenem dvorišču kjer je pes lahko brez skrbi spuščen in ima dovolj prostora za gibanja. Si ne predstavljam kako poteka igranje z velikim psom v stanovanju?. Majhnemu lahko mečeš flisasto žogico, kaj boš pa z velikim psom? Tako da ja jaz sem proti temu da so veliki psi v stanovanjih, še posebej kakšne doge itd. To ni nobena potuha za lene lastnike, jaz osebno se pod nobenim pogojem ne bi odločila za velikega psa če bi živela v stanovanju.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 Oktober 2012, 19:39:04
Mi imamo labradorca in glede na to, da imamo hišo z dvoriščem, mu mečem žogo ali katerokoli igračo tudi v stanovanju, da se zdivja. Sploh ne vidim kje je tu problem, pa tudi nimamo ne vem kako veliko stanovanje. Tukaj se čisto strinjam z Ovcko, da tudi velik pes spada v stanovanje.



LacenS

  • Gost
Odgovori #9 : 09 Oktober 2012, 19:41:31
Jaz sem tudi bila v precepu, katero pasmo izbrati, ker se mi tiste, ki so mi  bile res vizualno všeč niso zdele primerne-argentinska doga na primer, pač nisem želela tvegat, da je ne bi obvladovala, ker takšnega psa jaz ne zadržim, če se odloči it po svoje(prvi pes in zagotovo delaš napake). Na koncu sem izbrala srednjega šnavcerja :D in še mi zaenkrat ni žal. Odločila sem se predvsem na podlagi karakterja, ki se mi je zdelo, da bi mi odgovarjal, zdaj pa so mi že vizualno super všeč :).
No iz vašega pisanja se mi zdi, da se res primerno pripravljate na prihod psa, kar je najbolj pomembno.
Mislim, da nobena od teh pasem ni nekaj problematična, razen nagona, tega pa se da s primerno vzgojo obvladovat. Edino se mi zdi, da vsi potrebujejo precej gibanja.
Tako, da izberite, tisto v katero ste se res zaljubili, na koncu bo pes tako tak, kot si ga boste naredili- on se bo prilagodil vam.
Samo dovolj gibanja in miselne  zaposlitve mu nudite in ne bo problema.
Bi vam priporočala srednjega šnavcerja :), res super pes, ampak ja žal znajo bit nekoliko svoje glavi in pa mislim, da to ni kuža ki bi se ure in ure cartal-to pa si verjetno želite.
Pa pozanimajte se o  značilnih zdravstvenih problemih za posamezno pasmo, morda bo tudi to pomagalo pri odločitvi.
Potem pa še samo poiskat primernega vzreditelja.
Kar se pa tiče dvorišča. Doma imamo dvorišče in je psička ogromno zunaj s starejšim psom-berncom, zdaj pa jo imam zraven v Ljubljani in sploh ni nobenega problema. Pri večjem psu je verjetno edino problem, da zna kaj z repom mahnit iz mize ali kaj podobnega, pa laufa res bolj težko not, ampak po tem sploh ni potrebe.
Vso srečo!
lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #10 : 09 Oktober 2012, 19:51:30
Tudi jaz se strinjam z Ovcko. 


Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 09 Oktober 2012, 20:12:09
Saj imate vsi po svoje prav glede velikosti in stanovanja. Eni tako, eni drugače, cenim vsakršno mnenje :) Midva spadava nekam vmes, ker imava v bistvu veliko teraso in izhod na vrt, hkrati pa vrata zaradi mačke ne morejo biti kar odprta, tako da bo pač pes tam, kjer bomo vsi.

LacenS, lepo si napisala, vsak si na koncu izbere in si naredi psa takega kot si želi.  :)
Meni so angleški setri nekaj posebnega, tudi irski setri so obema zelo všeč. Nisva pa še šla do nikogar, ki bi jih imel in si ne predstavljam dobro, kakšni so izven razstavnih prostorov. Ali so res tako eksplozivno energični ali v mejah normale itd. Kljub temu, da se bomo rekreirali, nočemo prevelikega divjaka. Jhhh...Težko je to izbrat :) Šnavcer mi je tudi všeč  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 09 Oktober 2012, 20:19:59
Očitno so vama všeč lovske pasme in res ne vem, zakaj bi zraven štulila nemškega ovčarja. Čeprav ga je seveda mogoče imeti v stanovanju. Vse naštete pasme so primerne, meni se najbolj dopadejo lagoti, ker so taki veseljaki. Pa zna bit, da jim dlaka ne odpada toliko . Setri so bolj nežne sorte, mogoče nekoliko bolj zahtevni za šolat, nemški ptičarji so pa izjemni delavci, ki  morajo imeti resno delo - če jim zaposlitve ne morete zagotoviti, je bolje, da si ga ne omislite. Ima ogromno energijo, ki jo mora pokurit.
Če ne želite nekoliko manj energičnega psa, je špringer ali lagoto boljša izbira.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 09 Oktober 2012, 20:20:26
Tibetanskih terierji nimajo terierskega značaja.

Kolegica ima TT psicko in smo ravno zadnjic govorile o tem, kako je psica trmasta, v soli nikakor ni mogla dobit njene pozornosti, ker ji je bila sola zadnja briga, ni "palila" ne na hrano, ne na igraco, doma unicuje stvari, ve kaj pomeni "ne" ampak izziva in ne uboga. Zato sem prej omenila terierski karakter.


Putka glede vzrediteljev setrov kontaktiraj uporabnico Agnes na tem forumu. Te bo sigurno usmerila v pravo smer.  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14 : 09 Oktober 2012, 20:29:21
Mi imamo velikega psa (50 kg) in gre sam podnevi velikokrat kljub sprehodom ven na dvorišče in se tam pač z užitkom meče po travi, koplje itd. Pa tudi igranje z takšnim psom je veliko lažje na ograjenem dvorišču kjer je pes lahko brez skrbi spuščen in ima dovolj prostora za gibanja. Si ne predstavljam kako poteka igranje z velikim psom v stanovanju?. Majhnemu lahko mečeš flisasto žogico, kaj boš pa z velikim psom?

Moram se na tole odgovorit, ceprav se to ne nanasa na Putko.

Kako se igrat z velikim psom v stanovanju? Obstajajo se kaksne druge vrste igre kot samo metanje zogice, kajne? Midva doma delava trikce, tudi kaksno vajo poslusnosti povadiva, se vleceva z igracami, tudi vrzem mu jo (ne 50m ampak ene 5m), vcasih mu igraco skrijem in jo mora najti, igrava se z igraco od nine ottoson, nafilam mu zogo s priboljski katero potem kotali po stanovanju, itd. Vse se da. Za taresno rekreacijo greva pa ven na travnik, kjer mu mecem zogo, ali pa na daljsi sprehod, da se oba utrudiva. In za mojo pasmo drzi, ce bi bil zunaj na vrtu, nebi imeli nobene trave vec na vrtu, pa prekopano bi bilo ker bi skopal miljon lukenj. Pa tudi to drzi, moj pes je izredno navezan name (zato ker je ze od malega kot moja senca), in tudi kadar sva pri ocetu na vikendu, kjer ima moznost biti notri ali zunaj na ogromni parceli, pa so odprta vrata da gre lahko kamor hoce, gre pes povsod za mano, in ce sem jaz notri je tudi on notri, nima zelje biti sam. Torej tudi ce bi imela hiso z vrtom to za mojega psa nebi pomenilo nobene razlike, ker on je najraje v moji druzbi, in bi mu zunaj na vrtu sle po glavi same lumparije ce bi bil sam (oz. kolikor ga poznam bi najverjetneje lezal pred vrati kot kup nesrece in se spraseval zakaj sem ga zaprla ven).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 09 Oktober 2012, 20:30:33
Šnavcer bi res bil doba izbira, pa še v treh (no, pri vas samo v dveh) velikostih jih lahko izbirate. Dlaka ne izpada, primeren za vse vrste športov, učljiv, prilagodljiv, poleg tega je pa še en res dober samec na tem forumu, ki pričakuje svoje potomce.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #16 : 09 Oktober 2012, 20:44:49
Kaj pa Nova Scotia duck tolling retriever? Tisti, ki jih jaz poznam, so mi zelo všeč. Odličen družinski pes, precej "easygoing", a tudi aktiven, bi z vami užival v hribih, lahko tudi tekmuje v različnih kinoloških športih.

Sem tudi pristašica avtralskega ovčarja, a zna biti precej zahteven, bolj kot toller.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #17 : 09 Oktober 2012, 20:57:02
Kolegica ima TT psicko in smo ravno zadnjic govorile o tem, kako je psica trmasta, v soli nikakor ni mogla dobit njene pozornosti, ker ji je bila sola zadnja briga, ni "palila" ne na hrano, ne na igraco, doma unicuje stvari, ve kaj pomeni "ne" ampak izziva in ne uboga. Zato sem prej omenila terierski karakter.


To kar naštevaš nikakor niso terierske lastnosti (da psica ne pali ne na hrano, ne na igračo). In tudi ne TT lastnosti, poznam kar nekaj ustrezno vodljivih, uspešno izšolanih, tipičnih predstavnikov pasme. Takole na pamet bo prej problem v tvoji kolegici kot v čem drugem- se mi zdi škoda, da se posplošuje in širi slab glas o terierjih in tibetanskih terierjih.

Tudi jaz bi premislila o srednjem šnavcerju, se mi zdi kar primerna pasma za vaše potrebe.



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 09 Oktober 2012, 21:01:25
Pri reševalcih je nekaj odličnih špringer španjelov, samo nekateri so čisto preveč požrešni :)
Pa si predstavljam, da so taki kot moje koker španjelke pred leti: da preden kaj požrejo (kot npr. labradorci :) ) se po smrdeči 'hrani' prej še povalajo :)

lp ž & l & h


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 09 Oktober 2012, 21:05:34
Vsekakor pa raje psa z daljšo, mehko dlako, kot kratko in trdo - ne samo, da so čisto povsod, še zapičijo se v tkanine in jih ne spraviš več ven. No, s težavo >:D Ravno danes sem se lotila avta s silver tape-om ::)
Torej je šnavcer sploh idealen, če vam ni kaj preveč do dlak.
Poznam dva irska setra, res lepo vzgojena in šolana, ne predivja, ampak živahna, prijazna, nežna...meni so krasni psi.
Najbolje, če se dogovorite za srečanje z ljudmi, ki imajo vam všečne pasme. Lahko vzreditelje ali posameznike, da pse "spoznate" v živo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 09 Oktober 2012, 21:27:42
Kaj pa Airedale terier? Malo večji - bolj po meri moža in dovolj aktiven, hkrati pa baje tudi dober družinski pes. In dlaka tudi ni problem ;)



LacenS

  • Gost
Odgovori #22 : 09 Oktober 2012, 21:33:00
hehe :)...
moram reči, da ste me malo presenetili kar se tiče šnavcerjev....1 točka za šnavcerje  ;D
Ker do zdaj so mi že 2x reklli, če se sploh zavedam kako zahtevno pasmo imam. Meni se pa zdijo super. Se pa res ekstremno navežejo na lastnika. Pa samčki znajo bit bolj "šarf" kot psičke. Pa še en plus je, da kot pasma nimajo značilnih zdravstvenih problemov.
Zadnjič je bilo vzrejno in sem prvič od blizu videla velikega šnavcerja in so res ogrooomni...predvsem samci, čeprav so že samičke precej velike.
Jaz imam psičko staro pol leta in  ko hoče dela fenomenalno- v šoli in drugje. Ampak ima pa momente, ko ona pač ne bo. V glavnem moraš vložit kar nekaj truda, da jo prepričaš, da pa bi(od pravih priboljškov do prave igračke...) :). Se mi pa zdi, da vseeno to ni nek ekstrem. Ker, ko bereš opise, piše da je precej zahteven pes. Meni se še zaenkrat ne zdi, morda pa me še čaka.
Dlake pa res ne pušča, v stanovanju skoraj, da ne najdeš dlake.(manj kot človeških las) Edino, kar je verjetno minus je urejanje. Če voziš k frizerju in želiš, da je urejen, moraš na vsaj 2 meseca, ali pa da nakupiš vso opremo in se sam naučiš.
Če pa želite spoznati srednjo šnavcerko, pa samo recite, čez teden sem v Ljubljani, čez vikend pa v okolici Ptuja :D.



LacenS

  • Gost
Odgovori #23 : 09 Oktober 2012, 21:34:52
aja, pa glede na vse opise, vso srečo pri izbiri pasme  8)
namesto, da bi zožali krog možnih pasem, smo ga še razširili  ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #24 : 09 Oktober 2012, 22:18:08
Dlake od lagotto romagnolo NI po stanovanju! 8) in govorim iz izkušenj ;) MAmo eno psičko in je krasna. Rabi pa veliko gibanja, kot seveda vsi lovski ki so našteti, tako, da če mate izkušnje z njimi je lagotto lahko super izbira :)

PS: Naša ljubi otroke in se z mačko odlično razume - beri - jo ignorira ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 09 Oktober 2012, 22:23:23
Aaaa? Od kdaj pa imaš lagota?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #26 : 09 Oktober 2012, 22:30:30
2 leti :) Uradno od mojega očeta, ki je sicer vedno težil da psa nikoli več pod njegovo streho, idejo je pa dobil ko je šel v penzijo :P
Glede na njegove želje mu je pisana na kožo in moja dva "tastara" sta čisto zaljubljena, mene je pa tudi kar prevzela tale naša žvau. Glih danes nam je pomagala pri motenju na poslušnosti ;)
Živahni dobrovoljčki, ki so pa ob tem, da so trmasti kot biki če hočejo, zelo učljivi.



http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 09 Oktober 2012, 23:40:44
Glede snavcerja sva v bistvu tudi razmisljala! Sva gledala velikega, ampak sem dobila obcutek, da so prevec zahtevni za vzgojo...glede srednjih pa res nisem se gledala :) Mesancka ne bi, ker res zeliva mladicka in da veva, kaj pricakovat, jaz zelim, da imajo zdravstvene teste in sva prevec ziherasa... Meni je vazno, da vem v kaksnem okolju je zivelo leglo, kaksne izkusnje so imeli mladicki, da vidim starse in odnos lastnika do psice...



Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 10 Oktober 2012, 00:05:54
...Airedale terier je bil tudi ena opcija. Pa sem dobila zelo mesane informacije o njihovem karakterju... Od tega da ne mara mack, da zelo rad unicuje stvari, grize pohistvo, da rad laja in da je zelo trmast... Pa vsi po vrsti terierje odsvetujejo. Sem se odlocila, da ne bomo 'tvegali' :) Scotia tolling... Nisem se nic brala o njih



Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 10 Oktober 2012, 08:55:37
Hvala vsem, tudi po zs, nisem pričakovala takega odziva   :) Vsekakor bom kontaktirala omenjene vzreditelje setrov, ker se mi res zdi, da bi nama znali biti karakterno zelo všeč, je pa res boljše, da se srečamo na domu, ker na razstavah in slikah so nama bili recimo weimeranerji tudi zelo všeč, po obisku pa so naju pustili hladne in nama sploh več niso všeč :D Sem pa našla stran nemškega kluba angleških setrov, kjer je pasma bolj zastopana in bom poizkusila še tam poiskati kakšno informacijo.
Glede novoškotskih prinašalcev se bova tudi malo pozanimala, ker o njih pa res čisto nič ne veva. Lagotti so nama zelo všeč, a ima kdo kakšne informacije, če se pri nas še kakšno leglo drugo leto načrtuje?