Monge

fun · 5996

fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 18 Oktober 2012, 21:07:20
Pozna kdo kaj to hrano? Sem naletela nanjo, našla tu tudi reklamo oz. ponudbo :

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9345.30


Bi kdo, ki se spozna na to, komentiral prosim?

Hvala



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Oktober 2012, 06:24:45
Limam sestavine Monge Dog Adult Lamb & rice:

Sestavine: Jagnjetina (sveže meso min.  10% in dehidrirano meso min. 26%), koruza, riž (min 23%), piščančje olje, pulpa sladkorne pese, krompir, pivski kvas, sledi moke, Yucca Schidigera, cistin, F.O.S. - fruktooligosaharidi 381mg/kg, M.O.S. - Mannanooligosaccharides 381 mg/kg.

hrana je srednjega ranga z dostojno mero mesa in s koruzo ter rižem. To sestavlja večino hrane. Hrana je v redu za to ceno (akcijska cena in še dodatnih 3kg)

 :) 

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 November 2012, 07:30:29
Če morda koga zanima:

Po enem 15 kg žaklju:
Pes, ki je nagnjen k izbirčnosti in odklanjanju hrane, jo je brez težav, dlaka lepa, iztrebek skromen in čvrst (pri vseh prejšnjih hranah se je po cca 2-3 tednih začel pojavljati mehkejši iztrebek - tik pred drisko), s težo napreduje (ima 1 leto), tako da zaenkrat ostaja na tej hrani, kljub temu, da ni super premium.
Prej je jedel od Orijena, Regala Platinuma, Belcanda, ...., vedno se je pojavilo mehko blato.
Vem, da en žakelj še ne pomeni nič, da je potrebno več časa, a zapisala sem opažanja v primerjavi z drugimi hranami.



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #3 : 24 Julij 2014, 12:26:57
Sem iskala, če je kaj več napisanega o teh briketih. Naša je na začetku imela Hills, potem smo pa prešli na to, vmes sem ji pofutrala še eno vrečo Bosha. Pa se mi zdi, da ji Monge še najbolj paše. Po Boschu je bil kakec manj čvrst, pa še sestava je boljša od Monge. Moj prodajalec  v trgovini za male živali pravi, da je to najboljše razmerje med ceno in kvaliteto. Sem razmišljala, da bi mogoče poskusila še Happy dog, pa mi je odsvetoval, sva šla skozi sestavo, pa je res Monge dost boljši.

http://www.monge.it/pdf_en/scheda%20maxipuppy_ENG.pdf

Mogoče še kakšne izkušnje?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 Avgust 2014, 13:02:45
Naša izkušnja je verjetno zelo specifična. Imamo labradorko, ki ima težave z alergijami, zato dobiva že nekaj let Arden Grange, odlična hrana, a žal tudi draga (vem, da so še dražje). Pri zadnjem obisku v pasji trgovini nam je prodajalec ponudil Monge, saj Arden Grange lososa žal ni bilo na voljo. Vzela sem Monge losos in riž (15 kg). Dokler smo hrano še mešali, jo je naša damica še jedla. Ko je pa stara zaloga povsem pošla, je naša psička povsem protestirala. Hrane se ne dotika, se je izogiba. So bili pa iztrebki izjemno črvsti, lahko bi celo rekla zelo trdi. Na blato je šla kar malo s težavo. Za vsakega pač ni, čeprav sem pred nakupom skrbno preverila sestavine in ugotovila, da ima Monge celo več deleža lososa od Arden Grange. Mi gremo (žal) nazaj na Arden Grange.