elektronska ograda

zoa · 11168

zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
: 10 November 2012, 15:28:21
Živjo!

Zanima me če ima kdo dejansko izkušnje z elektronsko ogrado? Se selim v hišo z neograjenim vrtom (ograditev trenutno ne pride v poštev). Psico bi imel zunaj kadar se kaj dela okrog vrta itd. Do sedaj je bila ob meni na 10m dolgi vrvi, a potem se hitro zavije za kako drevo,okrog mize itd  :-9  Da ne omenjam velike možnosti,da se zvrnem čez to vrv. Sicer spi in biva v stanovanju
Naj še povem, da bi jo bolj težko navadila,da ne hodi iz parcele, ker imata 2 soseda mačke, kar ji je seveda silno zanimivo, sploh ko je treba "počistit" za njima. ::)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 10 November 2012, 17:57:30
hm, elektronska ograja?? kaj pa vem, če bi dovolila, da mojega psa nekaj trese..poskusi ti to prijeti, s tem da mislim, da bi jo komot preskočila, če ne bi bila dovolj visoka, sploh če bi bili na drugi strani mački  :P ;)



rebeka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 November 2012, 18:08:40
Mi smo jo imeli. Dvakrat ali trikrat jo je malo speklo, potem pa se je navadila.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 November 2012, 18:44:42
To verjetno misliš tisto, ki se nekaj položi po tleh, neki senzorji za mejo in pol če pes prečka to mejo ga vedno bolj trese... Jaz poznam ene, ki imajo to okoli hiše za labradorca, do zdaj deluje, amjo jo pa že kar dolgo, nikoli ni še šel kam izven parcele, niti v vodo, ki je blizu... Kako pa dejansko je, pa nevem a bi jaz to psu dala gor, nevem koliko trese in kako nepreijetno je to za psa..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 10 November 2012, 21:26:41
Ja, seveda je neprijetno. Do take mere, da si pes ne upa...Ampak realno gledano, ni fer do psa. Mačka mu bo prišla na pot, drug pes, človek, še kdo ga bo kam vabil....Edina dobra stvar je dovolj visoka in trdna fizična ograja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 11 November 2012, 07:48:27
No, ja, ni tako kruto, kot pripovedujete. ::) Ovratnica najprej spusti zvočno opozorilo, nato zavibrira, šelej nato je "električni impulz". Mački ali ljudje pa lahko dražijo psa tudi, če je privezan, v pesjaku, ali za ogrado a ne?
Rebeka ali še imate to ogrado? A ste psico na kakšen poseben način nanjo prej navajali?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 11 November 2012, 12:11:21
Nekaterim se ograje obnesejo, drugim se ne. Psa je treba na to, kje so meje dovoljenega ozemlja najprej naučiti. Ponavadi imaš označeno z zastavicami do kod gre lahko.
Naj naštejem nekaj slabosti take ograje:
- ograja deluje samo, če ima pes na sebi ovratnico z polnimi baterijami, pravilno nameščeno (kar pomeni pri dolgodlakih britje, da pridejo elektrode na kožo). Če gre ovratnica dol ali baterije crknejo, je pes prost (psi niso niti neumni niti nebogljeni. Elaktriko zaznajo, tisti bolj gajstni točno vedo, kdaj so baterije prazne.
- ograja zadržuje psa z ovratnico, ne preprečuje pa vstopa drugim psom, mačkom....
-pes, ki je v nagonu (recimo v polnem diru za mačko ali sredi napada na poštarje) lahko odignorira tako opozorilo kot el.sunek in se znajde na zunanji strani ograje. Noter ne more več, saj ga strese tudi, če hoče domov
-nekateri psi (zlasti terierji in polarci) namenoma potrpijo bolečino, če je na oni strani ograje nekaj dovolj vabljivega. Seveda pa ne bodo prostovoljno trpeli bolečine zato, da bi prišlp nazaj.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 11 November 2012, 14:24:29
In psi res niso neumni. Točno vedo katera ovratnica je bav-bav...In so psi, ki so občutljivi, nestabilni. Mojo je 1x stresel ozemljen el. pastir. Po tisti poti ni več možen sprehod, ker totalno zablokira, postane živčna, napsihirana totalno.
Psi tudi lahko povežejo čisto drugače - s kakim človekom, določenim psom, ki je "zakrivil" da ga je streslo.

Mene je že n krat stresel el. pastir-katastrofa. Blazno neprijetno in boleče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 11 November 2012, 15:10:14
Tudi mene je že stresel pastir, pa tudi psico. In sva obe še živi  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 11 November 2012, 16:46:08
Vsi se s tem, da je to, da ostanežš živ dovolj, ne strinjajo. V Angliji so povečali kazen za uporabo kakršnekoli el. ovratnice (torej tudi el. ograje) na 20 000 funtov.
Kar se mene tiče, je to sicer čisti nonsens - naj se sankcionira zlorabo orodja, ne pa njegovo uporabo v primerih, ko je dejansko več kot koristna (pri preprečevanju napadov na živali, zaganjanja v avtomobile...) ampak tako pač je.
Elktrične ovratnice so prepovedane tudi pri nas, samo da nihče ne sankcionitra niti prodaje niti uporabe.

Sicer pa: za psa ni dobro, da je na vrtu sam brez nadzora, sploh od začetka in ne za daljša časovna obdobja - ker se lahko razvijejo različne oblike nezaželenaga vedenja - od pumpanja ob ogradi do kopanja lukenj.


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 11 November 2012, 17:12:46
Lanabela, imaš mogoče kakšen link do zakona,ki to prepoveduje? Bi bila vesela za info.  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 11 November 2012, 17:35:30
Kaj pa če električnega pastirja napelješ? Pomoje je vseeno boljša opcija dolg povodec, ampak če primerjam nevidno električno ograjo in pastrija, se mi zdi pastir še vedno boljši...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 11 November 2012, 17:50:49
se strinjam z lanabelo, če bo pes preskočil oviro v polnem teku, ga to ne bo ustavilo.moja je hitra ko modri dirkač :P, ziher se ne bi ustavila,če bi bil pred njo kak muc, ki jih obožuje :-)




Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 11 November 2012, 18:11:11
kok pa je ta ovratnica težka?



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 11 November 2012, 20:10:57
Lanabela zanimajo me zakoni v Sloveniji?



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 11 November 2012, 20:16:39
Zoe, zaradi postavitve parcele itd je kakršnakoli ograda"neizvedljiva"  - žal. Naj omenim,da za tole elektronsko ogrado le poizvedujem (čeprav nimam toliko zadržkov proti njej). Tudi na dolgem povodcu je zelo nerodno,če je privezana. Imam pa še čas do pomladi nekaj "naumit"  in se mi ne mudi. Je pa fino imet nekaj idej :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 11 November 2012, 20:54:03
Zakoni v Sloveniji so javno dostopni in si jih lahko prebereš. Prepovedani so pripomočki za vzgojo in šolanje, ki lahko povzročajo bolečino.
Sicer pa lahko tudi ogradiš del parcle, kjer je potem lahko pes spuščen, drugje pa ga imaš tako ali drugače pod kontrolo.


rebeka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 November 2012, 16:27:46
El. pastir oz. ograda mora imeti ustrezno moč, ker so tudi psi občutljivi na električne impulze. Ker se profesionalno ukvarjamo s to dejavnostjo oz. z izdelavo električnih pulzatorjev vam lahko na vaše vprašanje odgovorim v zasebno sporočilo.