Sneg

*nastja* · 2806

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 25 Marec 2006, 08:58:11
Ok, res ga ni več, ampak vseeno .
Indi je jedel sneg, ko je bil ( ;) ) . Ko smo ga spustili iz boksa, šli na sprehod se igrali z njim, se je vedno poknil v sneg pa ga jedel. V bistvu ga je kar dost pojedel. Če smo rekli ne je hitro letel drugam se spet ulegel in jedel naprej. Ko smo bili pa na sprehodu v gmajni je pa kar letal pa vmes pobiral sneg.
Je možno da sneg je ker je žejen, pa nima časa it v boks pit oz. ne more, ker ni tam?

Lahko sneg psu škodi? Pljučnica? Prehlad? Angina?



Hvala, Nastja



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 25 Marec 2006, 13:46:35
To mislim, da sem nekje že pisala ampak ok....rondo je lansko zimo (2004) pojedel kar nekaj snega in nekakega jutra ko sem se zbudila je bilo v kleti vse pobruhano, stopnice vse posrane. želodec je imel popolnoma razdraženega, dobil je brikete...dietne in smo mu jih dajali 6 na dan skoraj po tri briketke....to je trajalo nekje 3 tedne. tako, da kontrolirat kolko poje.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 25 Marec 2006, 14:33:20
Naša sta (lani) začela tudi kašljat, ker sta imela rahlo vnetje grla. Pa tudi to kar je Irena napisala se je zgodilu psički od prijateljice. :( Tako da ja, preveč ni dobro. Raje ga malo zadržuj pri tem. Saj tudi mi ne smemo pojesti preveč sladoleda pozimi (pravzaprav tudi poleti ni dobro veliko, a kaj hočemo če pa takrat tako paše), pa tudi psi ne smejo pojesti preveč snega. Vsaj tako se meni zdi, lahko pa da se motim.

Lp



zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #3 : 25 Marec 2006, 17:07:51
Moji psi tudi veliko pojejo snega, čeprav mislim, da ni zdravo, raje ga zadržuj, da ne bo jedel. Lahko pa zanalašč je sneg ker mu prepoveduješ. Mojim psom ni bilo nič slabo,ko so jedli sneg, je pa verjetno odvisno od psa kakšen želodec ima. Vsekakor pa ni dobro, če ga je. lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 31 Avgust 2009, 18:07:56
Moja Nala ga tudi je, vendar jo probam preusmerit na žogo, priboljšek, briget  in potem neha... Sneg res ni zdrav, saj lahko kuža zboli. Mislim(nisem sigurna) da lahko tudi za pljučnico...