cena pri Veterinarju (krvne,urinske ali preiskave blata)

Natalija · 3909

Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Ne vem če ta tema kje obstaja če da prosim da jo moderator prestavi!

Danes smo se doma pogovarjali in prišli do zaključka da bi naši Piki dali s preventive  pregledat kri, mogoče (blato, urin) tako kot včasih ljudje hodimo na sistemacke preglede. Prvo me zanima če se to pri psih sploh dela in če kdo ve koliko to pri veterinarjih stane?

Natalija s Piko ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 15 November 2012, 19:54:52
Pokliči veterinarja in ga vprašaj. Cene se od kraja do kraja in od klinike do klinike razlikujejo.
To seveda se dela. Celo priporočljivo je pri psih v zrelih letih, da se enkrat letno naredi popolno krvno sliko (in s tem pravočasno odkrije morebitno slabše delovanje ledvic, jeter.... ter prilagodi prehrana).

Pri vsakem cepljenju pa naj bi veterinar tudi poslušal srce.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #2 : 15 November 2012, 20:03:29
Pokliči veterinarja in ga vprašaj. Cene se od kraja do kraja in od klinike do klinike razlikujejo.
To seveda se dela. Celo priporočljivo je pri psih v zrelih letih, da se enkrat letno naredi popolno krvno sliko (in s tem pravočasno odkrije morebitno slabše delovanje ledvic, jeter.... ter prilagodi prehrana).

Pri vsakem cepljenju pa naj bi veterinar tudi poslušal srce.

Hvala Čara za odgovor. Zanimala me je okvirna cena a saj ko grem prvič kupit hrano bom vprašala pri veterinarju. moja Pika je stara komaj leto dni tako da jo do zrelih let še kar precej manjka ;D. Pri nas je je pri vsakem pregledu (ceplenja,sterilizacija,) poslušal srce pa če smo šli stričt samo kremplje tako da v njenem življenju že najmanj 7 krat.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 16 November 2012, 10:20:42
Mi smo dali spomladi pregledat blato za parazite in smo plačali 19,80 eur, če ti kaj pomaga...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 16 November 2012, 12:11:48
Jaz sem lani jeseni za kompletne teste krvi( nativna kri + citratna kri) ter urinske preiskave brez odvzema(sem sama vzela kri in urin) plačala za psico 70€.



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #6 : 16 November 2012, 17:16:27
Hvala vsem skupaj za odgovore, torej za vse trojno lahko računam nekje med 100 do 150 evrov. :) Kar ni tako veliko če potem veš da je kuža res tipitopi kar pa je najbolj pomembno.



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 November 2012, 19:18:08
Mi smo en mesec nazaj imeli:
-pregled krvi na klopne
-pregled krvi za delovanje ledvic in jeter
-infuzija
-pregled kolkov
-pregled analnih
...
-zdravila
Plačala sem 160e.
Pa sem najbrž še kaj pozabila :-[