Študenti s psi

ZurieMae · 1138

ZurieMae

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 27 November 2012, 17:50:18
Živijo, že nekaj časa spremljam forum bolj od daleč, zdaj pa sem se odločila vpisati, ker imam konkretno vprašanje :D
Sem študentka in živim v ljubljani v garsonjeri. Živim sama. Doma je bil pes pri hiši že ob mojem rojstvu in od takrat smo bili brez psa mogoče eno leto, ko smo prebolevali izgubo prejšnje psičke in iskali novo. Vsi se ukvarjamo z vzgojo kosmatih družinskih članov, saj so vsi naši kužki reševalni psi, kar zahteva veliko ukvarjanja in treninga. No, ko sem se odselila od doma sem ugotovila, da neizmerno pogrešam pasjo družbo. Trenutno razmišljam o nakupu/posvojitvi kakšnega majhnega kužka, saj za velike pse nimam prostora, čeprav so mi zelo pri srcu. Časa za psa mi ne bo manjkalo, vsako jutro bi imela čas za sprehod, saj se mi faks običajno ne začenja prav zgodaj, urnik imam pa tak, da imam tudi med predavanji luknje dolge po 2 do tri ure in glede na to da živm 10 min hoje od fakultete kuža ne bi bil dolgo sam, saj med luknjami običajno hodim domov. No, to niti ni važno ker vem, kakšna odgovornost je pes in sem je pripravljena sprejeti (in to z največjim veseljem)  ;D Skrbi me dejstvo, da bom verjetno kmalu iskala novo stanovanje (problemi z najemodajalcem in stanovanjem) in ni tako lahko najti človeka, ki dovoli živali v stanovanju... Zanima me, če kakšna dobra duša tu gor pozna kakšnega psom naklonjenega stanodajalca, mogoče kdo potrebuje cimro in ga kuža ne moti? Saj iščem in kličem naokoli za stanovanja, pa zaenkrat še nisem imela sreče...



rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 November 2012, 00:10:51
uf...veliko sreče z isknjem. Jaz mam v LJ slabe iskušnje z najemodajalci, kar se tiče živali v stanovanju. Če ni bil problem v najemudajalcu, je pa bil problem v sosedih. Na koncu je bilo tak, da če je kje v radiju 50 m okrog bloka bil kakšen nepobran kakec, sem takoj bla jaz kriva in moj nedolžen štirinožec!  >:(  Sedaj se pa mi je res nasmehnila sreča, da sva si z fantom našla luškano garsonjero v samostojni hiši, kjer so štirinožni prijatelji dovoljeni in celo zaželjeni. Na žalost so vse garsonjere v hiši zasedene, če se pa kakšno mesto sprosti, pa sporočim  ;D

Lp :)


LacenS

  • Gost
Odgovori #2 : 28 November 2012, 08:11:36
jaz sem tudi dobivala mešan feedback-eni zgroženi, kako sploh lahko pomislim, da bi imela psa, drugi ne navdušeni, se je pa našel kakšen, ki ga to ni motilo.
Tako, da se da najt-je pa res, da moraš naredit več kompromisa kar se tiče cene, lokacije....kot če bi bila brez psa.
Če še psa nimaš je res najbolje, da prvo najdeš sobo.
Veliko sreče
lp



ZurieMae

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 November 2012, 10:02:22
uuu rovena hvala :D glede na dvomesečni odpovedni rok sem se odločila, da bom do konca študijskega leta še zdržala  tu  (če me prej stanovanje ne ubije   ::) ) potem pa bom iskala naprej.. mogoče bom res počakala, da najprej najdem naslednje stanovanje, do takrat pa bom enega izmed domačih psov vzela na kakšne  počitnice v ljubljani, da mi ne bo tako zelo dolgčas brez kosmatincev  ;D Kar pa se mojih sosedov tiče mislim da tu ne bi bil problem, ker je veliko psov v bloku (in z lastnikom ene krasne doge sm se že dogovorila, da mu peljem psa na sprehod, če ne bo imel časa  :o) Sploh se mi zdi škoda, da se bom mogla preselit, ker je trenutna lokacija popolna tako zame kot za kužka (travnate površine, pasji park, sprehajalne potke v neposredni bližini).. ampak s takim najemodajalcem pač ni za shajat  >:(
Hvaležna sem vam za vse informacije, upam da bom našla nekoga, k bi odprtih rok sprejel mene in kužka  :)



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 November 2012, 16:36:44
ZurieMae imaš zs.