Kastracija

Mašy · 203055

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #120 : 29 September 2007, 22:35:01
huh mi nismo meli obliža, samo z nekim srebrnim sprejem je blo pošpricano. Pol smo ga mogli nazaj peljat k vetu da so mu šive vn potegnli :S  pa je blo cviljenja kolkr hočeš..   ampak doma potem pa smo ga lahk prebožali tam okrog pa ni nč kej mrdnu, kr ležav je pa se pustu čohat  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


katka

  • Gost
Odgovori #121 : 30 September 2007, 09:53:34
huh mi nismo meli obliža, samo z nekim srebrnim sprejem je blo pošpricano.

?? kakšnim sprejem? Naš je imel le šive in vesoljski ovratnik ::

lp!



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #122 : 30 September 2007, 11:07:44
Ja,Paxx in Gaja sta bila tud srebrna  8) Paxxu se je vidu tist sprej še kak teden po tem,ko smo šive pobrali(ker je črn)  ;D Leteči krožnik okoli glave in srebrna zadaj-sta bila čist futuristična  :o



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #123 : 30 September 2007, 13:56:02
Ja,Paxx in Gaja sta bila tud srebrna  8) Paxxu se je vidu tist sprej še kak teden po tem,ko smo šive pobrali(ker je črn)  ;D Leteči krožnik okoli glave in srebrna zadaj-sta bila čist futuristična  :o


Jaa  ;D  dober opis - tudi tery se jima pridružuje  ;D


emm mislim da je tisti sprej imel neke zveze z razkužilom da se ni zagnojilo in je ščitlo rano. Ker se je tak zaščitni film gor naredu.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


katka

  • Gost
Odgovori #124 : 01 Oktober 2007, 19:18:14
Aham, okej. MI ni blo takoj jasno, kakšen srebrn sprej=)



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #125 : 01 Oktober 2007, 23:35:27
Ojej, si sploh ne znam predstavljat, da bi bilo treba pri Gusiju šive ven vlečt. On je imel notranje šive, ki so sami razpadli pa tisti obliž (mogoče je bil spodaj posprejan s srebrnim sprejem, se ne spomnim), ki ga je bilo treba povlečt dol 2 dni po kastraciji. Jest sem bila čisto preveč živčna za kaj takega, tako da se je mati spravila k zadevi in naredila tako kao mimogrede. Je šla z Gugijem na sprehod in sta se nekje sredi poti malo ustavila, pa mu je začela postopoma kar v stoje odlepovat obliž, vsakič malo več, enkrat je čivknil, ampak potem je obliž hvalabogu padel dol. Potem ni bilo treba nič z jodom mazat, samo enostavno pustit, da se na zraku zaceli, pa ovratnik je imel, seveda (kljub temu je izkoristil trenutke brez ovratnika in si en šivček na plano privlekel, ampak ni bilo hudega). Je pa jemal antibiotike, ker je imel hkrati s kastracijo drugo operacijo.


katka

  • Gost
Odgovori #126 : 02 Oktober 2007, 13:45:05
Naš ni nič čutil, ko so mu dajali šive ven, mahal je s tacam, da bi ga čohali  :o Se mi zdi, da je bila bolj muka hodit nekaj korakov po kastraciji, ker se je želel kar vsest in it nikamor, verjetno, da ga je srbelo. Drgugač pa tut za čip(tosto mesarsko iglo) ni tut trznil ne, medtem, ko je en kuža pred nami čist znorel  :P

lp!



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 02 Oktober 2007, 14:17:23
Naš je bil kastriran kar dvakrat :(, ker je mel en jajček not enga pa zunej. Pa prvi veterinar ni najdu notranjega, no čez čas se je spustu pa še drugi. Kastrirali smo ga predvsem ker je mešanček in pa tud ostali razlogi, k so že našteti v temi so pripomogli k temu. Bil je srebrn, dobil smo ovratnik, mel je notranje šive, vendar so mu hkrati odstranili še analne vrečke, tm pa je blo treba šive vn pobrat, in za konec smo dobile še jod.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #128 : 02 Oktober 2007, 19:11:58
Naš ni nič čutil, ko so mu dajali šive ven, mahal je s tacam, da bi ga čohali  :o Se mi zdi, da je bila bolj muka hodit nekaj korakov po kastraciji, ker se je želel kar vsest in it nikamor, verjetno, da ga je srbelo. Drgugač pa tut za čip(tosto mesarsko iglo) ni tut trznil ne, medtem, ko je en kuža pred nami čist znorel  :P

lp!


Naš se je drl kot bi ka kdo klal...  Tudi pri mikročipiranju..   sicer je imel pa že toliko slabih izkušenj pri veterinarju, da sedaj vedno ko ga dam na mizo pa se ga veterinar še dotakne ne, se začne z grozljivo predirljivim glasom dret..   ampak to je samo pri veterinarju..    popolnoma enake stvari bi mu lahko jaz doma počela brez da bi čivknil  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #129 : 02 Oktober 2007, 19:16:12
hehe,Paxx se je pa lepo nastavil,ker je mislil,da ga bo veterinarka počohala po trebuščku,pol pa sva ga mogle obe držat,ker je začel bezljat in skakat,ko mu je začela šive ven pobirat  :o Bučman  :D



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 03 Oktober 2007, 09:51:43
Naš se je drl kot bi ka kdo klal...  Tudi pri mikročipiranju..   sicer je imel pa že toliko slabih izkušenj pri veterinarju, da sedaj vedno ko ga dam na mizo pa se ga veterinar še dotakne ne, se začne z grozljivo predirljivim glasom dret..   ampak to je samo pri veterinarju..    popolnoma enake stvari bi mu lahko jaz doma počela brez da bi čivknil  ;D

Naš se je drl kot bi ga s kože dajal ko mu je veterinah hotel samo iglico ven iz noge vzet  :D Ko pa ga je nemški ovčar pohodil pa je revček šepal cele 4 dni. Ko sem ga peljala na pregled in slikanje je blo pa dost da ga je vet. samo pogledal in je že blo tuljenje  >:( No potem je sledila dvojna doza pomirjevala, ker enkratna ni zadostovala. Po drugi dozi je reku vet. da bi zdej že konja ubil, on pa je še kar skaku  :D  Jaooo bolj občutljivega bitja pomoje ni kot je naš  ::) Danes ga peljem kastrirat in me že full skrbi kako bo on to preživel  ???


malena3

  • Gost
Odgovori #131 : 03 Oktober 2007, 12:36:42
Naju pa vse to še čaka...in sicer ima en jajček v trebuščku.

Ampak, bomo že. :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #132 : 03 Oktober 2007, 16:53:22
Naš se je drl kot bi ga s kože dajal ko mu je veterinah hotel samo iglico ven iz noge vzet  :D Ko pa ga je nemški ovčar pohodil pa je revček šepal cele 4 dni. Ko sem ga peljala na pregled in slikanje je blo pa dost da ga je vet. samo pogledal in je že blo tuljenje  >:( No potem je sledila dvojna doza pomirjevala, ker enkratna ni zadostovala. Po drugi dozi je reku vet. da bi zdej že konja ubil, on pa je še kar skaku  :D  Jaooo bolj občutljivega bitja pomoje ni kot je naš  ::) Danes ga peljem kastrirat in me že full skrbi kako bo on to preživel  ???

to mi je pa znano  ;)  mi smo rabli dat dvojno pomirjevalo ko so mu pregledovali jajčke preden smo ga mogli dat kastrirat (nismo ga dali namreč po svoji volji ampak bolj iz zdravstvenih razlogov - imel je neko bulico na eni jajčki  :-\ )  ampak je po dveh pomirjevalih še kr skakal in so ga 4je držali + nagobčnik da so ga lahk z ultrazvokom (beri - NEBOLEČE) pregledli  ::)  jao

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 04 Oktober 2007, 14:30:54
Sobota se bliža in s tem pobiranjem ven šivov pri našemu kužmanu.

Zanima me, če ima slučajno kdo od vas izkušnje z Bio-groomovim  lido med anti itch sprejom

Zanima me, če je pametno (predvsem pametno v tem smislu, da nebi naredila več škode kot koristi s tem), če ga našpricam s tem sprejem po "rani" potem ko bodo šivi ven pobrani?

lp Nina


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 04 Oktober 2007, 14:43:22
Hmmm zanimivo, to bi pa tudi mene zanimalo  ::)


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #135 : 04 Oktober 2007, 18:38:58
Po moje pa ni treba ni kaj ekstra komplicirati, saj ko so šivi zunaj gre tudi ''lučka'' dol in se v bistvu že lahko čoha, če se hoče. In takrat tudi ne srbi več tako, saj je že velik del celjenja za njim. Vsaj pri nas je bilo tako...
Seveda pa bi se o uporabi prej pogovorila z veterinarjem za ziher.  ;)

Gigosy...zdravo tudi tukaj!  ;D

Lp, Tjaša



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 04 Oktober 2007, 19:45:37
 :D


Urseek

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kaj bi mi brez njih...
Odgovori #137 : 05 Oktober 2007, 07:38:23
Ali se lahko psa kastrira tudi pri petih letih? Naš je namreč precej napadalen in mora na sprehodu zato prebiti precej časa na vrvici. Sicer zelo uboga vendar, ko enkrat vidi psa mu vsa ta ubogljivost "uide" iz glave :(. Ali bi kastracija pomagla, da nebi bil več tako zelo napadalen?



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 05 Oktober 2007, 07:44:23
Ali se lahko psa kastrira tudi pri petih letih? Naš je namreč precej napadalen in mora na sprehodu zato prebiti precej časa na vrvici. Sicer zelo uboga vendar, ko enkrat vidi psa mu vsa ta ubogljivost "uide" iz glave :(. Ali bi kastracija pomagla, da nebi bil več tako zelo napadalen?

Seveda, da lahko kastriraš psa pri 5 letih, ne bo čisto nič narobe.
Če je napadalen do drugih samcev se bo to s kastracijo zelo omillo. Vendar ne gre izključevati posebnih primerov. ;)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #139 : 06 Oktober 2007, 13:57:59
Ali se lahko psa kastrira tudi pri petih letih? Naš je namreč precej napadalen in mora na sprehodu zato prebiti precej časa na vrvici. Sicer zelo uboga vendar, ko enkrat vidi psa mu vsa ta ubogljivost "uide" iz glave :(. Ali bi kastracija pomagla, da nebi bil več tako zelo napadalen?


Agresivno vedenje se pri psih najbolj opazno popravi (ob kastraciji) če se psa kastrira do devetih mesecev starosti. Seveda ga lahko daš kastrirat tudi kasneje, ampak da se bo vedenje opazno popravilo pa ni več 100%.  Sploh če mu je agresija že prešla v kri in nimajo hormoni in nagon več prevlade..   poskusiti ni greh pravijo  ;)  slabše po kastraciji vsekakor ne bo  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody

kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #141 : 10 Oktober 2007, 19:02:09
Seveda ga lahko daš kastrirat tudi kasneje, ampak da se bo vedenje opazno popravilo pa ni več 100%.  Sploh če mu je agresija že prešla v kri in nimajo hormoni in nagon več prevlade..   poskusiti ni greh pravijo  ;) 
Če hormoni in nagon nimajo več prevlade, potem jo ima kdo ali kaj  ???  Najbrž ga obsede sam hudič, pol ga lahko pelješ samo še k župniku, poizkusit ni greh :o

slabše po kastraciji vsekakor ne bo  :)
ja, v najslabšem primeru bo lažji za kak dekagram  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #142 : 10 Oktober 2007, 19:38:39
Če hormoni in nagon nimajo več prevlade, potem jo ima kdo ali kaj  ???  Najbrž ga obsede sam hudič, pol ga lahko pelješ samo še k župniku, poizkusit ni greh :o
te]

npr. pes se je z agresijo branil pred nezaželenim božanjem - ker pri tem ni dobil primerne kazni, se je naučil, da če bo pokazal agresijo, mu bodo dali mir.  Tega se je naučil in navadil, tudi po kastraciji se tole ne bo spremenilo  ;)
v takem smislu sem tole mislila..

ja, v najslabšem primeru bo lažji za kak dekagram  ;)

ali pa še to ne če lastnik ni seznanjem s tem da se presnova kastriranega psa spremeni  ;)  in zato marsikateri pes dobi prekomerno težo.. žal.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #143 : 10 Oktober 2007, 21:20:46
ali pa še to ne če lastnik ni seznanjem s tem da se presnova kastriranega psa spremeni  ;)  in zato marsikateri pes dobi prekomerno težo.. žal.
Me veseli, da se omenijo tudi negativne stvari  ;D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #144 : 10 Oktober 2007, 21:48:24
vsak plus ma svoj minus..   zato je pač treba stvari dat na tehtnico in ugotovit kaj je bolje  ;)


aja, zakaj se pa ne bi omenjale tudi slabe stvari?  ???   saj navsezadnje tudi te pripomorejo k naši odločitvi a ne  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #145 : 13 Oktober 2007, 14:03:23
Zato, ker so kastracije postale taka moda, da te že postrani gledajo, če imaš psa, ki mu nisi porezal kar ima odveč. Ker naj bi celi psi in psice imeli celo morje težav, ki jih "popravljeni" nimajo. Ker naj bi živeli huhu dlje, ker naj bi ne imeli nobenih vedenjskih motenj več, s kastracijo psov bi naj kar na hitro rešili vse probleme s potepanjem, agresijo, dominantnostjo in kaj jaz vem kaj še vse.
No za psice lahko rečem, da je res problem, ko se pri kakšni prastari psici naredi kakšno vnetje na rodilih, ki se naj bi dalo pozdraviti samo z operacijo, ta pa zaradi starosti ne pride več v poštev. No potem se izkaže, da se da omenjene težave čisto lepo zdraviti tudi brez operacije, samo precej več dela imajo veterinarji in manj pokasirajo. Poleg tega pa pri nas nobena sterilizirana psica še ni dočakala niti približno tako visoke starosti. Samo slučaj, pa vseeno vredno omembe.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 13 Oktober 2007, 17:51:44
te]
ali pa še to ne če lastnik ni seznanjem s tem da se presnova kastriranega psa spremeni  ;)  in zato marsikateri pes dobi prekomerno težo.. žal.

S tem je seznanjev sigurno vsak. Itak je pa tukaj krivda lastnika, če se njegov pes zredi in ne direktno kastracija. ::)

Zato, ker so kastracije postale taka moda, da te že postrani gledajo, če imaš psa, ki mu nisi porezal kar ima odveč.

S tem se pa jaz definitivno ne strinjam.



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #147 : 13 Oktober 2007, 21:19:26
če je pes agresiven, dominanten se rad potepa in kajtijstvem kaj še, je treba najprej poiskat napake pri gospodarju. Ker, če ga kateri od mojih psov tako biksa, potem najbrž šepa moja vzgoja in za to niso kriva pasja jajca niti psica ki je v fazi gonitve  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #148 : 14 Oktober 2007, 15:18:31
Citiraj
S tem je seznanjev sigurno vsak. Itak je pa tukaj krivda lastnika, če se njegov pes zredi in ne direktno kastracija.
No ja, kakor se vzame. Dejstvo je, da se metabolizem spremeni. Zakaj pa mislite, da so kopuni boljši za jest od petelinov? Normalno je, da se razmerje med maščobo in mišicami spremeni tudi pri živalih ki se ne zredijo.
In dejstvo je, da so nekateri bolj nagnjeni k debelenju. Lastnik to lahko prepreči. Ponavadi. Če je pes nagnjen k temu, da se bo zredil, lastnik to lahko prepreči le z velikim trudom in disciplino. Včasih se zdi, da pes skoraj nič ne je, pa kar leze narazen. So pa tudi psi, ki se po kastraciji ob enaki hrani sploh ne zredijo.

Citiraj
če je pes agresiven, dominanten se rad potepa in kajtijstvem kaj še, je treba najprej poiskat napake pri gospodarju. Ker, če ga kateri od mojih psov tako biksa, potem najbrž šepa moja vzgoja in za to niso kriva pasja jajca niti psica ki je v fazi gonitve
Drži. Res pa je, da je prevzgoja takega psa po kastraciji ponavadi (žal ne vedno) lažja. Poudarek je pa na vzgoji, saj se bo brez tega tudi kastriran pes enako grdo obnašal. Edino vasoval ne bo več.

Citiraj
Zato, ker so kastracije postale taka moda, da te že postrani gledajo, če imaš psa, ki mu nisi porezal kar ima odveč.

S tem se pa jaz definitivno ne strinjam.

No mogoče malo pretiravam, gre pa trend v tej smeri in to zelo hitro.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 16 Oktober 2007, 08:00:33
Jaz se s tem trendom kar strinjam, če gledam koliko preveč je nezaželjenih mladičev, prekupčevalcev "čistokrvnih brez rodovnika",..
Jaz sem svojega psa dala kastrirati zaradi povečane prostate pri  5 letih. Teh prvih 5 let je bilo "grozljivih", kamor koli si odšel na sprehod se je kaka psica gonila, pes pa valda glavo dol in na vsakem vogalu scat,... >:( To zame definitivno ni bil sprehod. Da ne govorim kako je doma cvilil,tulil, zavračal hrano,...zdaj pa tega ni več in mi je zelo všeč. ::) Pri naslednjem psu naj si bo to psica ali pes definitivno dam sterelizirati/kastrirati če ne bom želela imeti legla (čistokrvnega z rodovnikom,...).
Tako je pač moje mnenje in večina ljudi gleda iz tega vidika. Res pa ne vidim nič slabega v tem. ;) :)