Kastracija

Mašy · 203166

Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 08 November 2008, 00:31:47
Tudi jst bom dala svojega psa kastrirati, zaradi zdravstvenih razlogov. Na živce mi pa grejo ludje, ker je njihov glavni razlog to, upajo, da bo pes spremenil karakter, da se ne bo pretepal, bil nasilen. A vzgojo ste pa izpustili?



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #211 : 08 November 2008, 10:17:44
No, ja...takim ljudem je treba povedat, da obstaja možnost, da se psu ''omili'' karakter, seveda pa ne gre zanemarit elementa vzgoje, ki je v primerih pretepaštva in agresije zelo pomemben del.
Meni pa grejo na živce ljudje, ki ne dajo svojih psov s/k, zato, ker jih je strah, da se bodo zredili  ::)  ::)  ::)  ::) Ok, če jih vsaj ne bi potem spuščali, da se potepajo...  :-\
Ampak te stvari jim je treba povedat - tisti, ki vemo kako to gre, si lahko vedno vzamemo pet minut časa, da razložimo tisto, kar ni jasno in morda še koga prepričamo v bolj odgovorno lastništvo živalce.  :)



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 16 November 2008, 13:24:57
No, jst bom pa dala jutr svojega kužka kastrirat. Upam, da bo vse uredu, pa da se mu ne bodo več ponavljale zdravstvene težave, ki jih je imel zaradi hormonov.



ares

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • ares
Odgovori #213 : 25 November 2008, 10:01:48
Jaz imam pa sledeče izkušnje z mojim Aresom. Kot mladič je imel neverjetno močen nagon, naskakoval je vse kar mu je prišlo v bližino, od ljudi, psov, psic,...  in to je bil glavni razlog da sem se odločila za kastracijo. To smo naredili ko je bil Ares star 1 leto. Karakterno se ni sprememnil razen to kar sem želela doseči, da ne skače na vse ljudi katere srečujeva in se hoče .... Tudi z odvečnimi kilogrami nimamo nobenih problemov. Ares je ostal čudovit razvajen pes. Edino kar pa me zelo čudi je to, ko se njegova "ljubica" iz vasi goni in prihaja pred naše dvorišče jo Ares še vedno naskakuje, ta teden sta se celo zlepila po opravljenem delu. Ne vem če je to normalno vendar mojemu Aresu se to dogaja. V glavnem vesela sem da sem se odločila za ta korak pa ne le zaradi mene, glede na njegov karakter in močan nagon tudi on sedaj veliko mirneje živi (razen ko ga pride kužika iz vasi snubit). Toliko z moje strani. Zanima me če ima še kdo podobne izkušnje o naskakovanju po kastraciji



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 25 November 2008, 13:40:37
No, pri Jamsiju se že poznajo prve dobre spremembe. Ne lula več na vsakem koraku, ampak samo še 1-2x na sprehod.  :P Moj je pa imel probleme, ker je prišlo do vnetja "glavce", zaradi preveč lizanja. To je bil glavni razlog zaradi katerega sem ga dala kastrirat. In upam, da se ne bo več ponavljalo, ker mi je doktorica rekla, da če se je navadu to počet, lahko še naprej. Težko verjamem, da bi se navadu, po moje prej zaradi potrebe.
Je pa tudi prej hotu naskakovat ljudi (nogo), sedaj pa ga sploh ne mika več. Res pa je, da je šele en teden mimo od kastracije. Upam, da je (bo) na to pozabil.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #215 : 25 November 2008, 13:51:59
Na živce mi pa grejo ludje, ker je njihov glavni razlog to, upajo, da bo pes spremenil karakter, da se ne bo pretepal, bil nasilen. A vzgojo ste pa izpustili?


Možno je da so že dobili vzgojenega psa ;) ;) in če je pes trmast mu ni vsak kos :-\ :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #216 : 25 November 2008, 14:11:57
Naš bo moral zdaj enkrat na operacijo ker se mu niso spustila jajčka.Mi ga najberž ne bomo kastrirali nimamo ga pa namena parit

My best friend is a westie


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 26 November 2008, 11:22:06
Naš bo moral zdaj enkrat na operacijo ker se mu niso spustila jajčka.Mi ga najberž ne bomo kastrirali nimamo ga pa namena parit

Če se mu jajčka niso spustila, ga MORATE dati kastrirat čisto iz zdravstvenih razlogov!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #218 : 26 November 2008, 14:30:09
Koliko je pa star ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #219 : 26 November 2008, 15:07:50
Kakšna operacija pa bo to potem, če ne kastracija? Lepotna? Jih boste samo dol potegnili? In potem? Čemu? Nespuščena moda so ponavadi zelo zakrnela in samo rizični faktor, tako da bi jih v bistvu bilo treba čist odstranit. Sej če ne mislite vzrejat, jih ne rabite!? Ali pač ???


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #220 : 26 November 2008, 16:07:04
Star je eno leto.Jajčka bi mu samu spustili in če jast toliko vem o psih to ni kastracija

My best friend is a westie


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 26 November 2008, 16:11:12
Nespuščeno modo ni dozorelo in ne opravlja dobene funkcije.. tako da z ohranitvijo (za kar prvič slišim) ne pridobiš nič



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #222 : 26 November 2008, 16:15:09
Saj mi bi ga mu spustili..

My best friend is a westie


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #223 : 26 November 2008, 16:38:48
Moda sta v vašem primeru že predolgo v trebušni votlini in kot ne razvita/v napačnem okolju ter kot taka rizični faktor za rakave tvorbe-tumorje. Po vsej verjetnosti boste prej kot slej morali moda odstraniti. Pri katerem veterinarju nameravate opravit ta poseg? Če že, je modo smiselno spustiti nekje pri 5. mesecu starosti, vse kar je poznej ni ok. Zato je bolje kastracija. A se vam res zdi potrebno tvegati ??? Btw. je to kar nameravate (spust moda) "lepotna operacija" torej nepotrebno mučenje psa z narkozo.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 26 November 2008, 16:54:48
Zakaj? Da bo imel večja kot sosedov ali kako?
V tem primeru ga lahko tudi kastrirate, pa date silikonske vsadke, če vam ego raste premosorazmerno z velikostjo pasjih jajc.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #225 : 26 November 2008, 17:01:46
Kot verjetno veste, zelo ne maram kastracij kar tako. V tem primeru pa je nujna. Nobenega smisla nima pri tej starosti spuščati mod, ker so verjetno že preveč okvarjena. Če je nespuščeno samo eno, lahko odstranite samo to. Če vam je res toliko do pasjih jajc.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #226 : 26 November 2008, 23:07:17
V tem primeru ga lahko tudi kastrirate, pa date silikonske vsadke, če vam ego raste premosorazmerno z velikostjo pasjih jajc.
Evo, popolna rešitev za vse, ki ne prenesete, da vaš pes ne bi bil ''moški''. In za vse, ki lastnike kastratov na ulici nadlegujete z vprašanji a la : a teb bi pa pasalo, če bi tebe kdo steriliziral, da ne bi mogla imet otrok? in podobnimi.

Baje se dobijo tudi v Sloveniji. Ve kdo kaj več o tem?



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #227 : 27 November 2008, 14:48:45
Operirali ga bomo pr dr.Anton Lavrenčič,ki ima ordinacijo v Vipavi.
Nam je rekel, da ni potrebno spustiti jajčka že pri petem mesecu ampak moramo mu jih spustiti do 7 leta sicer se lahko razvije tumor.Enemu pudeljčku so jih šli ravno pred kratkem operirati in je star 2 leti. :)

My best friend is a westie


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 27 November 2008, 15:07:03
Ja samo plemenjak tako al tako ne more več bit...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #229 : 27 November 2008, 15:19:15
nyssa to delajo ze na kliniki 300 kosmatih ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 28 November 2008, 15:10:16
Baje se dobijo tudi v Sloveniji. Ve kdo kaj več o tem?

Ja, na klinikah "ponujajo" silikonska jajca. Pravzaprav povsod. Mislim, kar nekaj. Žalostno, da psu nabašeš silikonska jajca, da se sam počutiš... M, kaj jaz vem, kako naj bi se počutil. Bedarija v glavnem.


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #231 : 28 November 2008, 16:51:33
Nisem rekla da bi mu dali silikonska jajca!! >:( >:(
Sploh pa ali je kaj narobe če ga ne kastriramo ??? ???

My best friend is a westie


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #232 : 28 November 2008, 18:16:14
Višauska_terierka, ko se psu ne spusti modo, obstaja precejšna verjetnost, da se razvije rak in če ga pravi čas odkrijete, je super in boste itak morali dat psa spet pod narkozo in kastrirat... Če pa ga ne odkrijete pravočasno.... :(
Čudi me, da vas veterinar ni seznanil s to možnostjo  ???



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #233 : 01 December 2008, 15:44:36
VIŠAUSKA_TERIERKA: če se psa ima že pod narkozo zaradi takih nepravilnosti, je vseeno, če se mu pobere jajčka stran. Pes ne bo čisto nič drugačen, kot če bi jih imel.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #234 : 01 December 2008, 15:49:01
Sploh pa ali je kaj narobe če ga ne kastriramo ??? ???
če ga ne kastrirate pustite več možnosti, da se tam razvije rak...
lahko da ne... ampak je več šans.
presodili boste pa sami. seveda.
in če psa nimate za pleme, ne vem, zakaj naj bi potem imel kuža nujno moda.



aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 23 December 2008, 18:41:22
Ker tudi mi razmišljamo o kastraciji, vas prosim za nasvete. Naš Aris bo namreč star junija prih. leto 5 let, pa me zanima, če smo morda pozni za ta poseg. Ali bi bil na sprehodih kaj mirnejši?  Zdaj namreč tako markira in vse ovohava, da se kar peni. Najhuje pa je to, da vleče kot nor in ga ne moremo tega odvaditi. Od doma ne beži, tudi naskakuje ne, ampak je nor,ko se kakšna psička blizu goni, tudi liže se tako, da kar gruli zraven.

Lep pozdrav in prelep, vesel božič vsem! Hojka



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #236 : 28 December 2008, 20:19:50
aris: nekaj teh problemov bo izginilo s kastracijo (npr: lizanje in penjenje), vlečenje na povodcu pa (kot smo že ugotovili) ni povezano s hormoni, ampak z vzgojo.
Manj bo markiral, ampak pri štiriletnemu psu je mogoče to že navada. Ko se bodo psičke gonile pa še vedeli ne boste, vendar šele nekaj tednov po kastraciji. ;)



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #237 : 28 December 2008, 20:26:55
jaz bom tudi cookija dala kastrirat,ker se tako(baje)zmanjša možnost raka na modih in potem ni  obremenjen z razplodom(ne teče za eno psico,na drugi konec slovenije(malo pretiravam))

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #238 : 28 December 2008, 20:31:42
urmas je sedaj super pes. Bolj pozoren, psice ga ne motijo.
Mogoče so kastrirani psi bolj vodljivi - zaradi ne-divjanja hormonov. Baje so vsi psi, ki iščejo tartufe kastrirani prav zato.



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #239 : 28 December 2008, 20:38:30
ja ;D

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html