Kastracija

Mašy · 203215

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #240 : 29 December 2008, 10:33:03
Pa neeeeeeeee noooooooooo!! >:( moja mai je ravnokar rekla da noče da ga kastriramo >:( >:( ampak meni jo je še vedno ratal prepričat (a ne LUCY?) >:D >:D upam da bo pustila (plačala bom pa itak jaz ) koliko bi stalo kastriranje 4 kg psa? (malo lažij je) (ker če bom na koncu leta odlična dobim kar lep kupček denarja.... ;D) 600 eurov ;D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #241 : 29 December 2008, 10:41:46
a ti ga res ne pusti kastrirat??mi smo to odlaočitev sprejeli še preden smo ga sploh kupili!!! ::)

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #242 : 29 December 2008, 10:52:18
Mi tudi ampak zdaj se neki zmrduje ::)


PS:ne pa niste ker se spomnem kok je bla tvoja mt proti :P ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #243 : 29 December 2008, 11:01:50
ne pa ne!!kaj kr neki nakladaš!!!!???

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #244 : 29 December 2008, 13:36:36
Joj,vidve ::)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #245 : 29 December 2008, 14:42:11
Temu midve rečeva prijateljski prepir ;D včasih se tako malo za brazveze zafrkneva tako da ne tega jemati preveč osebno ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #246 : 29 December 2008, 14:44:22
Temu midve rečeva prijateljski prepir ;D včasih se tako malo za brazveze zafrkneva tako da ne tega jemati preveč osebno ;)

Dajta se preko ZS, telefona, na štiri oči. Teme pa pustita pri miru.
 ::)



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #247 : 29 Januar 2009, 14:30:13
Mi smo včeraj našega kastrirali.Zdaj vsa bogi sedi v svoji posteljici ali pa hodi na okrog uležt se pa noče.Bojim se samo,da bi postal napadalen in len :-\

My best friend is a westie


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #248 : 30 Januar 2009, 19:56:50
eh,jaz sem slišala,da je nekaj časa malo 2čudno",ampak,da sepotem vse uredi(iz lastnih izkušenj ne morem govoriti-še)

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #249 : 31 Januar 2009, 09:18:31
No moram povedati, da je Miki malo boljše in ga ne boli več toliko.Vprašala sem veterinarja,če se mu bo res spremenil karakter ampak je rekel, da se spreminja samo velikim pasmam je rekel da bo mogoče samo bolj ubogljiv.Zdaj nevem ker nekatiri na pesjanaru imajo tudi manjše pse in se jim je spremenil karkater..

My best friend is a westie


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 31 Januar 2009, 09:46:23
Pri nas se ni nič spremenilo. Pes je vedno bolj agresiven, ravno tako naskakuje psice (ok, jih ne, ker ne dovolimo), po kastraciji je postal agresiven celo do domačih.
Pa s tem ne mislim, da je kastracija kriva za karkoli od tega, daleč od tega. Dejstvo je, da je pes prtegnjen, tega pa kastracija ne more popravit.


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #251 : 31 Januar 2009, 12:49:59
Ali je bil vaš pes že pred kastracijo agresiven?

My best friend is a westie


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #252 : 31 Januar 2009, 13:07:06
Moj je velika pasma in se mu karakter ni prav nič spremenil. Nevem po kateri logiki bi se karakter spreminjal samo velikim pasmam  ???
Višauska_terierka, kaj tablete proti bolečinam pa niste dobili? Mi smo dobili 2 (eno za prvi večer, polovica naslednje jutro in polovica zvečer) ampak je že brez bil v pripravljenosti noret, da sem ga morala prav nazaj držat.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 31 Januar 2009, 13:50:48
Ali je bil vaš pes že pred kastracijo agresiven?

Jp.


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 09 December 2009, 13:52:11
Mi smo našega pred skoraj 2 tedni kastrirali.Zdaj je čisto ena kot je bil (živahen..),ni pa čisto nč agresiven.Smo ga pa res da pozno kastrirali (1,5 leto),zo pa zato ker ko je bil majhen nismo nič gledali njeggovih mod,ko se pa je enkrat zdaj nekaj kotalil po trebuščku,tam kjer bi imele za bit jih n bilo :-\ :)Šli smo k veterinarju a je rekel da je zdaj žal pre pozno in da so njegove mode (pre) majhne da bi se jih sploh spustilo.No naš je zdaj čiso enako kot je bil prej,EDINO NEKI.Do samoec je bil zelo napadalen,zdaj pa je manj ;D

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #255 : 09 December 2009, 14:48:01
Naš je tudi kastriran. Edino, ne lula z dvignjeno nogo. Nimam pojma, a zaradi kastracije ali ne. No, vsaj ko bo veter pihal se ne bo polulal =P
Lp, Tjaša



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #256 : 09 December 2009, 18:12:42
Naš tudi ne lula z dvignjeno nogo. Nisem pa nikoli pomislila da bi bilo to lahko zaradi tega ker je kastriran. :)

My best friend is a westie


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 09 December 2009, 18:32:34
Naš pa ''lepo'' lula z dvignjeno nogo.Že pred kastracijo je kdaj tako dvgnil nogo da je skora padel :D,zdaj pa je ne več tako,ampak normalno

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #258 : 09 December 2009, 23:26:10
Tjaša, kdaj pa je bil Jon kastriran? Ponavadi je tako, da če so kastrirani preden se navadijo dvigovat nogo, je ne bojo dvigovali tudi po kastraciji.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #259 : 10 December 2009, 07:45:36
Tjaša, kdaj pa je bil Jon kastriran? Ponavadi je tako, da če so kastrirani preden se navadijo dvigovat nogo, je ne bojo dvigovali tudi po kastraciji.
Uf, majhen, okoli 4-5ih mesecev =)  A to zaradi nagona, oz. ker nimajo nagona označevat svojega teritorija?
Lp, Tjaša



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #260 : 10 December 2009, 09:48:15
Mladi psi večinom vsi lulajo brez dvignjene noge in se to razvije kasneje, kot posledica delovanja spolnih hormonov. On pa do te faze ni prišel in zato tako lula še zdaj.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 10 December 2009, 15:52:44
zoe hvala za pojesnilo.Morem reči da nisem vedela za to kar si mi povedala :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #262 : 14 December 2009, 12:27:37
Razpredelnica: plus pomeni da so to prednosti, minus pomeni da so to slabosti  :D

-slabost kastracije je, če je pes npr. rodovniški in nameravaš pariti
-možnost povečanja telesne teže, zato je treba paziti pri prehrani
+ kot je že napisala kaskae, dominanten pes bo s tem imel manj moških hormonov, ki pripomorejo k dominantnosti (poleg kastracije pa je potrebna še primerna vzgoja /avtoriteta)
+nimaš težav, ko so v bližini goneče psičke
+veliiiiko manj možnosti, da ti pes uide
+neželeni mladiči
+pri našemu se je spremenilo tudi obnašanje (prej je na povodcu vlekel sedaj veliiiko manj kot je prej, bolj poslušen-to je bil tudi prvotni razlog zakaj gre na kastracijo pri nas)
+manj "označevanj" ozemlja z lulanjem na vsakih 5 metrov (tudi to moramo izvajati-vsaj jaz delam tko- tako, da poleg kastracije ne pustimo, da se pes na sprehodu ustavlja in bere "časopis" ob cesti ter lula na vsakih 5 metrov, kaj hitro bo skapiral da se lula na začetku sprehoda večjo količino in je potem cel sprehod mir)


Tole sem se zaenkrat jaz spomnila in takole delamo pri nas, res pa je da se psi med seboj razlikujejo.
Pa srečno.
danes je bil na 24 ur en članek o moškem,ki se je kastriral sam.V članku so bili navedni tudi pričakovani neg. učinki kastracije. Ker so pri psih podobni in s evedno poudraja samo + učinke , ta del članka kopiram tule:

Posledice tovrstnega dejanja so usodne za vso življenje, saj se v testisih proizvaja moški spolni hormon testosteron. Zaradi kastracije bo gospod izgubil mišično maso, razvile se mu bodo prsi, stanjšale se bodo dlake na prsih, nabirati pa se bo začela podkožna maščoba. Telo se bi hitreje utrudilo, povečala se bo možnost osteoporoze, spremenil se bo vonj kože in nevarnost je za pojav diabetesa. Pojavijo se lahko motnje v spominu, vročinski valovi, kar močno spominja na simptome ženske menopavze. Pravzaprav gre za nekakšno transformacijo v nežnejši spol in nesrečni Alfonzo se bo spremenil v damo, vsaj na tistih delih telesa, kjer je to mogoče.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #263 : 14 December 2009, 12:40:00
za tiste, ki razmišljajo o kastraciji iz zdravstvenih razlogov: kastracija res zelo zmanjša možnost težav zaradi povečane prostate. Žal pa novejše raziskave kažejo, da niti najmanj ne ščiti pred rakom na prostati.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #264 : 05 April 2010, 11:18:32
Kali je trenutno na vrhuncu gonitve in glede na Budijevo stanje mi ne preostane drugega, kot da razmišljam o posegu. Sam zdej ne vem, koga je boljš dat pod nož. Nobenga ne bom imela za vzrejo, za Kali sem sicer planirala, a sem zarad alergije to misel opustila. Problem je pa res edino v tem, da je Buda cel živčen, ne je, ne pije, noče na sprehod, cvili večino časa.. In verjetno ta živčnost dolgoročno ni ravno koristna.

Torej, na hitro - a je boljša sterilizacija al kastracija? Če je vseeno, pa je v mojem primeru sterilizacija verjetno cenejša?  :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #265 : 05 April 2010, 13:23:51
Zame osebno je boljša sterilizacija psičke. Lahko tudi samčka kastriraš, če ti povzroča težave, vendar ne boš preprečila drugim samcem, da ti jih povzročajo.
Jaz sem imela sterilizirano psičko in tri nekastrirane samce.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #266 : 05 April 2010, 13:34:50
Ma, jaz najraje ne bi nobenga in tehtam, če se "samo" zaradi tega obsedenga stanja poseg sploh splača. Ostali gonitveni problemi s samci, flekci ipd., seveda so, ampak me ne motijo do te mere, da bi zarad njih šla kastrirat. Najhujše pa itak traja samo tri dni  :)



bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 13 April 2010, 22:58:59
Moj je star 4 leta. Nismo ga dali kastrirati prej ker sem mislila, da ga bom dala parit, pa sem se kasneje premislila. Sedaj premišljujem o kastraciji, vendar me je malo strah narkoze ( čeprav vidim, da pravite, da naj to ne bi bil problem). Edini razlog za kastracijo je pri meni ta, da sem slišala, da naj bi kastrirani samci imeli manjšo možnost obolenja od raka prostate. In potem v enem od zgornjih postov preberem, da tudi to ni znanstveno dokazano. Tako da ne vem ali naj se odločim za kastracijo ali ne. Težav s tem, da bi mi pes uhajal ali bil neposlusen nimam. Ko je bil mlajši smo imeli nekoliko težav zaradi tega, ker je napadal nekastrirane samčke, ampak sedaj to ni več tak problem. To ni vzrok, zaradi katerega bi ga kastrirala. Do samcev je še zmeraj agresiven, vendar kljub temu, da je na sprehodu spuščen, uboga takoj na moj ukaz. Kadar se približuje pes, ga pokličem, privežem in ko gre pes mimo ga spustim. Tako, da s tem nimam problemov. Včasih ko gre mimo njega samec ( ki je večji od njega) moj sicer malo zarenči, ampak se ne zaganja ali karkoli drugega. Celo tako je, da če on opazi večjega psa preden ga opazim jaz, pride sam do mene, da ga privežem. Zato mislim, da je to pri njemu bolj strah do psov, kot pa hormoni in da kastracija ne igra bistvene vloge. Zanima me, ali naj se odločim za kastracijo samo iz razloga preventive pred rakom prostate?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #268 : 14 April 2010, 07:45:21
Prezgodnja sterilizacija/kastracija preprečuje dokončen razvoj .

Za mene sterilizacija  / kastracija  iz nemedicinskih razlogov ni prav nič drugega kot kupiranje repa, ušes ali drugi posegi zaradi človekove odločitve spreminjati kar nekaj, kar je naredila narava.

Tudi še nisem naletela na kakšno dokazano znanstveno ugotovitev o prednosti le-te.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


kodr

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 14 April 2010, 09:56:21
Vsaka narkoza je v osnovi intoksikacija in kot taka nezaželena, če ni druge možnosti. Narkoza je "problematična" za nekatere pasme psov in žal še vedno predstavlja tveganje, pri vseh pa so možne komplikacije.

Kastracija samo zaradi preprečitve možnega raka na prostati je "nesmiselna".