Druženje s konji, delo s tal, sprehodi

Gost · 5154

manca5

  • Gost
: 22 Januar 2013, 17:20:12
Iščem ljubitelja konj, ki bi meni in mojima konjičkoma delal družbo na sprehodih, delal z njima vaje s tal (parreli, horsemanship...), izvajal kake lažje trike... Primerno predvsem za nekoč bodoče lastnike konj, vsaka izkušnja šteje  :P Zaželjene izkušnje s konji, niso pa nujne, kobila s katero bi delal je mirna, prijazna, trenirana.
Smo iz okolice Celja.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 08 Februar 2013, 07:15:29
Kje iz okolice celja pa točno si? Jaz se že 2 leti ukvarjam s konji in bi dala dušo za to da bi se smela z njimi več časa ukvarjati. :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


ELČ

  • Gost
Odgovori #2 : 20 Februar 2013, 21:55:02
O, jas sem iz celja in s konji se ukvarjam 4 leta, svojega konja še nimam. Znam dobro lonžirati. Imam jahač 1 in kmalu bom začela skakati. Zelo rada mam konje. Delala sem že tako s poniji kot "velikani"  :)



Jo.

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 Maj 2013, 11:37:43
Meni se zdi da ljudje vsepreveč ljubijo kar jim konji nudijo in ne konje same. Z konjem lahko počeneš toliko stvari ki so (zame osebno) šebolj zabavne kot jahanje...
Res so lahko kot eni mali kužki, ki vam delajo družbo


http://www.youtube.com/watch?v=5ugFO71cVdY



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 Maj 2013, 14:07:14
jaz tudi to pogrešam... družbo, poleg jahanja... Ni to samo,d a greš tja in odjahaš tisto uro... Ampak če nimaš svojega konja skoraj nekako tako zgleda... Pri meni trenutno, ampak bom videla, ker sem šele začela in moraš najprej malo spoznat tud ljudi, navezat stike... Konjev je tam itak po mojem vsaj 30. Grem stavit, da jih večina nima vsak dan časa za svojega konja, če sploh nekateri enkrat na teden.  Navsezadnje je to žival, ne neka neživa stvar. Je pa mal to, da je pogosto v ospredju zaslužek, ne govorim za tu, kjer sem jaz sicer, to moram itak še videt. Itak, če mi kaj ne bo všeč, bom že poiskala kaj drugega.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #5 : 09 Maj 2013, 23:17:59
A horsemanning imate tudi v programu?  >:D (hec.)


manca5

  • Gost
Odgovori #6 : 10 Maj 2013, 19:39:00
Citiraj
Res so lahko kot eni mali kužki, ki vam delajo družbo
No kužki pa res niso. Konj ni plenilec, ampak je plen. To pomeni da se ustraši veliko prej kot pes, in je tudi ogromna razlika če se ustraši 20kg ali 600kg na povodcu ki ga držiš.

Drugače pa če še koga interesira preživljat čas s konji, mi naj pošlje zasebno sporočilo, pa se zmenimo.

Še par slikc:












Takle se pa cartamo:


in Cand lupčke vrača :P





manca5

  • Gost
Odgovori #7 : 10 Maj 2013, 19:43:24
Citiraj
A horsemanning imate tudi v programu?  >:D (hec.)

Itak xD




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 10 Maj 2013, 20:01:03
ha ha... super sta  :D :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 11 Maj 2013, 10:08:03
Delo s tal je super  :) Pravzaprav po nekaj prejezdenih letih na terenu mi ježa pol toliko ni zanimiva, kot odkrivanje konja z ''druge strani sedla''.
Pa daleč, da je to samo lonžiranje (v bistvu ga je malo). In ja konji so precej drugačni od psov. Pa bolj zaradi tega, ker mora vodnik veliko več vedet, delat in se prilagajat. Psi so tukaj v primerjavi na slabšem, ker žal prenesejo večje neumnosti s strani ljudi.
Pravzaprav sem jaz ''odkrila'' drugačno delo s psi preko konjev. Koncept dela z enimi in drugimi. Da ne rečem kakšne pozitivne spremembe.  :-* No danes smo na sprehodu s psi skupaj s konjem enotni. Ni razlik. Fino se imamo in imamo vsi nekaj od tega.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 13 Maj 2013, 12:53:19
Drugače pa če še koga interesira preživljat čas s konji, mi naj pošlje zasebno sporočilo, pa se zmenimo.

Manca5, od kod pa si? :)



manca5

  • Gost
Odgovori #12 : 13 Maj 2013, 14:08:06
Cca 12km iz Celja :)



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 16 Maj 2013, 09:47:05
Malo daleč za mene... škoda. :)



lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 09 Junij 2013, 22:19:01
Zakaj na Gorenjskem nikoli nihče ne išče koga za pomoč pri konjih?  ??? Ker mene pri večimi jahalnih šol moti ravno to da prideš, pripraviš konja, odjahaš in greš.. Jaz pa bi rajši s konjem pozneje delala še na tleh, se naučila lonžirati....



ELČ

  • Gost
Odgovori #15 : 15 Junij 2013, 19:19:24
ja, saj tega danes ravno primankuje... včasih je bilo dobro, jahal si, če si konju spucal boks, ga skrtačil, ... dans pa ljudje plačujejo za hlevarja, namesto da bi mel šolo organizirano tako, da bi plačeval sam za inštruktorja pa za hrano, za konja pa bi učenci poskrbeli. pa bi res pršl velik bol pocen za vse.... :-\



Love Horse

  • Gost
Odgovori #16 : 24 Junij 2013, 21:10:18
ELČ  madoleta oseba pa tudi če bi 100 krat bolje opravila delo ne sme kej bi bilo to nekakšno delo na črno. T da bi učenec očistil šolskega konja ja . ampak katerega drugega pa ne. Tudi njihovi lastniki verjetno nebi dovolili mladoletni osebi da bi pozabila na kaj pomembnega pri čiščenju boksa. sicer se pa strinjam.