Briketi Lupo

manchy · 17154

manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
: 31 Januar 2013, 10:25:57
A je že mogoče kdo sprobal tole hrano? Je malo drugače toplotno obdelana kot ostale, oziroma je hladno stiskana? Tudi izgled briketov je drugačen po sliki sodeč.

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/luposan/303635

Bulldogs... And nothing else...


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 September 2013, 09:18:24
Živjo.

Včeraj sem zasledila, da to hrano prodajajo tudi v Mr.Pet trgovinah. No, v bistvu gre za Lupo Natural različico hrane. Tudi mene zanima, če jo je že kdo sprobal in če je primerna tudi za kužke majhnih pasem.

Hvala za odgovor in lp.  :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #2 : 06 September 2013, 17:18:18
Tudi mene zanima koliko so to veliki briketki, rabim čimbolj drobne pa da so sestavine dobre, kar pri Lupotu so :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 07 September 2013, 01:23:41
Ker sem to proizvodnjo videla sama lahko samo napišem, da po mojem mnenju ne gre za zelo "drugačno" proizvodnjo. Gre za postopek, pri katerem sestavine s hladnim stiskanjem spravijo skupaj. Tisto sušeno piščančje meso je piščančja mesna moka, ki pa je termično obdelana, zato po mojem mnenju kakšne velike razlike v primerjavi z briketirano hrano ni, ker tisto "hladno stiskano" je šele sekundarni proces, pri katerem sestavine spravijo v obliko peleta.

Vendar pa vse to (Lupo, Lupo Natural, Markus Mühle, Lukullus) dela ista firma.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 September 2013, 10:19:07
Hja vsaka pripravljena hrana je Pripravljena hrana  ;) Sicer vsaka na svoj način. A tale mi za pripravleno hrano deluje povsem ok. Sej lah zdj kompliciramo z samim procesom izdelave, a kaj hitro pridemo lahko tudi do tega, da katera koli pripravljena hrana pač ni surova in tudi do tega, da psi živjo že lep čas na tako ali drugače obdelani hrani (ja že od časa od kar je človek odkril ogenj  ;))...Tako, da če se že človek odloča za brikete/pelete so čist fina izbira.

Smo jo že pred časom probali, pa jo bomo še sedaj hranili, ker mi je koncept stisnjene hrane super. Peletki so sicer veliki a so tako z lahkoto drobljivi, da z njimi nima težav niti najmanjša in najbolj zbirčna rita.  8) Jih tik tak pohrusta. Če pa se komu za kakega malega pikeca zdijo preveliki pa jih z lahkoto s prsti podrobiš v mini koščke. Kar pomenit tudi to, da se po padcu v želodec hitro obdelajo. Edino pri menjavi so imeli psi velike kakce tko ene 3 dni. Zdaj pa miniaturno male in tudi nobenih težav, če jim v jedilnik pade še kaj mešanega. Zna bit, da se je prebava navajala na novosti. Kar pa še zdaleč ni trajalo tako dolgo kot traja pri drugih načinih obdelave. No vsaj pri naših. Tudi ni nobenih razlik v teksturi kakca, če se kdaj količina spremeni. Kar pa je bilo zelo pogosto pri ''močnih hranah''.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #5 : 07 September 2013, 11:42:59
super, Lunette, hvala za izčrpen odgovor, torej je  ta hraa podobne oblike kot 'Canis 2000'? Imam doma vzorček ampak pes ni bil navdušen, mogoče bi bil nad Lupotom ker vsebuje več mesa :) Cenovno je pa zelo ugodna, sploh če pes poje malo(dobi kuhano, brikete samo občasno) in imaš 1.5kg vrečo za 2 meseca:)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 07 September 2013, 14:17:19
Canis ne poznam (no nismo ga še probali). Pač probaš pa vidiš, če mu ustreza. Za moje pojme je še vendo najboljša hrana tega sveta točno tista, ki psu ustreza in ne tista ki je hit, novost, spešialiti... :) Imaš pa ja tele Markus muhle, lukullus...žnj...vse narejene bolja ali manj na istih linijah (če druga ne sem na vseh straneh zasledila isto tovarno naslikano :D). Edino so pa recepture različne. Pač neka znamka si želi toliko in toliko tega pa onega. Bolj razlika v ''okusu''. Psa ali lastnika. ;D
Po večini se, da dobiti tudi razne testerje ali manjše količine za manj tvegano testiranje, če bo mali izbirčni riti pasal.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #7 : 07 September 2013, 16:43:33
tale Lupo ni novost, je na zoohit že kar nekaj časa. je to kar dobra poteza mr.pet-a ker psi ne morejo bit stalno na trainerjih in royal caninih :)
sestavine so mi ok, bom probala pa sporočim,pes itak vse požre kar vidi in je trenutno na Arden Grange, iščem pa neke drobcene brikete za psičko papillonko,  AG so ji preveliki, RC ima preveč koruze...:)



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 September 2013, 09:23:15
Hvala vsem za odgovore.
Tudi mi smo že sprobali tole hrano, najprej so mi v trgovini dali nekaj za testirat, ko sem videla, da mu hrana tekne, sem pa kar kupila vrečo.
Mi je rekla prodajalka, da se zna zgodit, da bo imel kakšen dan mehko blato, vendar ni imel nobene reakcije. Hrana mu ustreza, rad jo poje in blato je normalno.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #9 : 09 September 2013, 15:08:14
aha, se pravi se dajo dobit vzorčki?
mi še poveš koliko približno so veliki briketki? moja ima zelo majhen gobček in so ji AG preveliki :(



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 10 September 2013, 07:31:50
Vzorček sem dobila, ker so imeli v trgovini en načet paket, pa mi je dala trgovka kar v vrečko.  :)
Velikost je pa ca. 0,8 mm premera, briketki so pa različne dolžine, vendar jaz jih pomanjšam tako, da večje kar prerežem, ker so precej krhki. Drugače so za našega yorkija tudi preveliki.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #11 : 10 September 2013, 11:21:49
aha ok hvala :) škoda ker niso že pripravljene kroglice:(



fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 23 September 2013, 07:52:14
Imamo tale Lupo Natural. Hrana je kvalitetna, za ješčnost ne morem nič reči, ker se pri nas je, kot da bi bili sestradani. Se je pa pojavila enormna količina iztrebkov. Vsaj 1x več na dan kakamo in količina v enem iztrebljanju je res velika. Sem šla tehtat psa, ker ob tako mali količini zaužite hrane in veliki količini iztrebkov sem bila prepričana, da pes hujša. No, pa temu ni tako. Pes je ok, ravno pravi, dlaka lepa, ...
So mi pa v trgovini šele čez čas povedali, da je to normalno za to hrano, da če me niso na to ob nakupu opozorili
Ne vem no, tole vrečko bomo pojdli, potem pa bomo verjetno prešli na kaj drugega.

Aja, blata je res veliko, so pa kakci res čvrsti, kompaktni in imajo vonj kot je treba, pač po blatu, normalen. To področje ocenim s plus :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 September 2013, 16:36:32
Enormni drekoli so bili pri nas pristoni par dni...zdaj pa so enormno mali :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 28 September 2013, 08:46:20

Morda nekaj informacij glede proizvodnje hrane Lupo.

Lupo hrana je narejena iz piscancev svicarske proste reje. Piscanci imajo prost izhod iz hale na travnik v vsakem vremenu. Ne krmijo jih s krmili, ki pospesujejo rast, ne prejemajo antibiotikov in steroidov. Mesna moka je narejena le iz mesa, ne iz celotne zivali. Proizvod je redno testiran.
Ne gre se le za to, da bi ti piščanci ziveli srečno, temveč za to, da je meso živali, ki se giblje na svežem zraku soncu in svetlobi,  koplje po zemlji in hrani z naravno hrano, kvalitetnejše.

Poanta tega, da je hrana hladno stiskana pa je, da se lahko v maso, k mesni moki, h krompirjevi moki, rižu (ki so že prej toplotno obdelani, da se zagotovi prebavljivost) doda še hladno stiskano olje, ki je, kot vemo bistveno bolj koristno, kot rafinirano. Ker temperatura med proizvodnjo ne doseže vec kot 50 stopinj se tudi olje ne pregreje, kot se to zgodi pri proizvodnji briketov. Tako se ohranijo mascobne kisline.
Vemo, da visoka temperatura unici vitamine v hrani, zato jih cez gotove brikete poskropijo. To je klasika pri proizvodnji briketov, saj se jih drugače ne da "vkomponirati".
V primeru hladno stiskane hrane, konkretno Lupo, je v maso dodana mesanica naravnih vitaminov, ki se, kot mascobne kisline iz olj, ohranijo. So naravnega izvora, ne sinteticni kot so v uporabi pri briketih.
Seveda je zato rok uporabe krajsi kot rok uporabe briketov.

Bistvena razlika briketi-peleti je tudi v prebavljivosti. Briketi se napijejo želodčnih sokov, se napihnejo in se daljši čas zadržijo v želodcu. Peleti pa se razgradijo in ne spreminjajo volumna, gredo hitreje v črevo kjer se zadržijo po zaslugi vlaknin in zaradi tega je izkoristek peletov glede na brikete boljši.


Nina Werdonig
Mr.Pet Maribor

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 28 September 2013, 22:18:17
A je Lupo na beli listi, ne testira sestavin na živalih? Ne najdem podatka na spletu.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 28 September 2013, 22:31:37
Bistvena razlika briketi-peleti je tudi v prebavljivosti. Briketi se napijejo želodčnih sokov, se napihnejo in se daljši čas zadržijo v želodcu. Peleti pa se razgradijo in ne spreminjajo volumna, gredo hitreje v črevo kjer se zadržijo po zaslugi vlaknin in zaradi tega je izkoristek peletov glede na brikete boljši.

No, s tem zadnjim se ne strinjam. Napihnejo se nekvalitetni briketi, polni žitaric, Peleti pa v vodi razpadejo v kašo. Hrano in proizvodnjo Markus Mühle poznam, stestirala sem vse različice (na kar precejšnji populaciji, pa me niso prepričali. Izkoristek? Kakšen pa je točno? In v primerjavi s katero briketirano hrano?


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #17 : 02 Oktober 2013, 17:51:29
Evo mi smo tudi kupili Lupo in smo zadovoljni. Papillonka zgrize kar cele, dišijo ji, poje jih zelo malo, za kakec bomo pa še videli, treutno je malo bolj mehak, ker iz sklede poje samo Lupo, AG pa pusti :P



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 08 Oktober 2013, 09:36:31
Naš je čisto navdušen nad to hrano. Imam pa občutek, da je kar naprej lačen. V navodilih piše, da naj bi kuža pojedel za 1,2% svoje teže, briketov na dan. Zdaj to pri mojemu znese borih 40g briketov. On bi pa toliko pojedel za jutranji obrok. Ko pa sem mu dala več, je pa kar naprej kakal. Zdaj mu dajem manj, pa ne vem če se naje ali ne. Nočem da bi bil lačen.  ???



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #19 : 08 Oktober 2013, 11:57:40
Moji dajem 3 obroke zjutraj popoldne zvečer, vem da ni več mladiček ampak je boljše tako. če je še lačna pa dobi malo konzervice pa je :)



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 08 Oktober 2013, 12:11:19
Koliko pa ji daš gramov če sešteješ vse 3 obroke?
Jaz drugače našega tudi hranim 2x dnevno.   :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #21 : 08 Oktober 2013, 13:19:45
dnevno je to ena pest briketov, 50g tam nekje. ima pa 4,5kg in je le redko še lačna  po tej 'dozi' :)



Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #22 : 23 December 2013, 17:37:18
Ima kdo izkušnje s temi hladno stiskanimi hranami? Mi imamo trenutno 5 kg Lupo (tisti s Švicarskimi piščanci) in se psici zelo prijema na zobe. Praktično po vsakem obroku ali pa samo grižljaju hrane ji moram čistit molarje ::).  Prej je jedla navadne brikete (ToTW) in ni bilo nobenega problema s prijemanjem na zobe. Je kdo opazil kaj podobnega pri svojem psu?


radirka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 10 Marec 2014, 14:30:46
Živjo,

morda kdo ve, ali je Lupo primeren tudi za mladiče? Nimajo prav posebne linije za njih, na njihovi hrani piše, da naj bi mladič zaužil 2,5 % telesne teže, vendar sem v dilemi - mladiči naj bi imeli malce drugačno hrano, več beljakovin, vitaminov...

Hvala in lp



rokv

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 09 April 2014, 16:18:08
Pozdrav vsem!

PRODAJAM: 15kg Lupo Natrual celoten žakelj za 50 eurov

Sem iz zoohita.cz naročil 2x15kg Lupo Natural (ki je bistveno kvalitetnejši od Lupo Sensitiv).
Cena tam za 30kg je 2790 kron -> torej 1395 kron za 15kg =50,89 eura.

Prevzem možen v Ljubljani.
kontakt: [email protected]

LP



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 10 September 2014, 11:36:11
Našo 6 mesečno nemško ovčarko hranim z briketi Lupo (kupila pri Mr. Pet). Zelo ji ustrezajo, prebava je OK. Pravkar sem porabila prvo veliko vrečo (10 kg?). Zdaj na dnu vreče pa je ostalo kar precej prahu (briketov, ki so se zdrobili čisto v prah). Ti briketi so namreč hladno stiskani in (menda zato) precej drobljivi in ob stiku s tekočino se ne napihnejo, ampak razpadejo.

Ne vem, kako naj jih porabim - vsekakor mi jih je škoda vreči proč. Jih lahko npr. pomešam z vodo ali mlekom ali juho v nek "čokolino"?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 10 September 2014, 12:08:13
Ne kompliciraj. Jaz dam cel žakalej na koncu psici, da poliže kar je ostalo. Če je malo praha čez porcijo briketov se tudi preživi.
A imaš res ogromno, za eno merico? Pač porabiš pri obrokih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 10 September 2014, 14:36:57
Hvala, Čara. Ja, saj sem tako počela že nekaj časa, ko je šel žakelj h koncu in je bilo vedno več prahu. Zdaj pa ga je res ostalo kar za celo porcijo-obrok in bi se samo davila, če bi ji to vsula v skledo.
Ga bom pač počasi vmešala med "čiste" brikete iz naslednjega žaklja. Pa en "čokolino" dobi danes, jih bom zamešala v mleko, ki ga obožuje! :P



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 10 September 2014, 15:11:42
Lah tudi kak delež konzerve vmešaš zraven.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.