IZVOZ PSA V RUSIJO

Talija · 5857

Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
: 08 Februar 2013, 21:12:17
Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje z izvozom psa-mladiča, mlajšega od 3 mesecev, v Rusijo?
Na VURSU nič kaj ne vedo, kaj je potrebno. :(


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #1 : 09 Februar 2013, 09:18:47
Ker se ravno ukvarjam z isto zadevo..

Nobenega kompliciranja - lahko se uvozi psa, ki je mlajsi od treh mesecev in se ni cepljen proti steklini. Normalno z evropskim potnim listom, po normativih in obveznih cepljenjih, ki jih imamo dolocene mi - s tem da se veterinar poda izjavo, da je zival zdrava, da je bila v domaci oskrbi in ni bila v stiku z divjimi zivalmi. To mora biti tudi zapisano v potnem listu, v sekciji X. (ali nekaj podobnega).

Naj za vsak slucaj se bodoci lastnik(-ca) vprasa, ampak glede na to da gre za eksport iz EU-non EU, naceloma ne bi smelo bit problema :)

lpm

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 09 Februar 2013, 13:11:42
Super, najlepša hvala!


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #3 : 09 Februar 2013, 20:37:44
Prejsnje info so bile neuradno pridobljene iz forumov in osebno od ljudi, ki so ze uvazali.
Sem pa danes se malo brskala po Googlu in tukaj je navedeno drugace:

KLIK.

Tako da daj si se tukaj preberi - kot sem pa ze omenila, pa naj se se bodoci lastnik osebno pozanima, bo najbolj sigurno.

Kdaj predvidoma pa naj bi sel mladic v nov dom? Da slisim se kaksno konkretno Slo izkusnjo :)

lpm

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 09 Februar 2013, 21:24:22
Ja, ta link sem potem tudi jaz našla. Menda so se zdaj vse zmenili in psička (njena mama je iz moje vzreje in jim skušam malo pomagat) naj bi šla na pot naslednji teden-verjetno v spremstvu stevardese.
Upam, da bo vse ok-sporočim, kaj vse so rabili za prevoz. Hvala še enkrat za vse info!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5 : 10 Februar 2013, 08:08:25
Te informacije tudi meni pridejo zelo prav. Povabljena sem, da grem v Moskvo sodit eno tekmo, po možnosti bi vzela enega psa s sabo. Hvala za link in delitev vaših uzkušenj!

A je potrebno imeti tudi mednarodno zdravstveno spričevalo (tisto, kar mora VURS izdati) ali je dovolj podpisana in žigosana izjava v potnem listu, da je žival zdrava? Za ZDA sem dobila prvo in drugo.



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 10 Februar 2013, 15:13:00
Ja, kolikor vem, je potrebno. Vse podrobnosti bom pa še napisala, ko se bodo dokončno dogovorili, kako bo psička potovala.


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #7 : 20 Februar 2013, 10:47:55
Hoj,

Talija, kako je slo potem skozi? Iz kje/kam je tamala letela, je bilo vse OK? Sla je pa torej pred dopolnjenim tretjim mesecem?

Ma jaz sem vedno bolj zmedena.. Uradno naj bi se zahtevalo eno, v praksi pa vsi delujejo povsem drugace - torej import pri osmih tednih - pa se nisem slisala za nikogar, ki bi imel tezave. 

Lpm

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 20 Februar 2013, 11:17:13
Se opravičujem, vem, da sem napisala, da bom sporočila-potem pa čisto pozabila  :-[
Torej-ni šlo skozi, ker naši komplicirajo do onemoglosti in Rusinja je ugotovila, da kaj takšnega še ni doživela.
Najprej so rekli na postojnskem VURS-u, da ni možno pred 3 mesecem in pred cepljenjem proti steklini. Potem so na ljubljanskem rekli, da je možno (ko smo jim poslali uradne ruske linke, kjer piše, da je mogoče psa pripeljati v Rusijo pred 3 mesecem in da ni cepljen proti steklini, le certifikat rabi, da je zdrav in da ni bil v stiku z divjimi živalmi). Jaz sem vseeno pisala še na celjski VURS in tam spet dobila odgovor, da ne bodo dali certifikata, če pes ni cepljen in od cepljenja mora miniti najmanj 30 dni. Poslala mi je tudi certifikat, ki je namenjen prav za rusko federacijo.
No, ampak, ker so na ljubljanskem VURS-u rekli, da je možno in da bodo izdali certifikat, smo mislili, da je stvar zaključena, za psičko so že uredili let v Moskvo, v kabini in vse ostalo. Potem pa je čez dva dni prišel tudi z ljubljanskega VURS-a nov mail, kjer so napisali, da ni možno. Na vprašanja , kako to, če pa Rusi dovolijo brez cepljenja, je bil odgovor standarden: Taka so pravila v Sloveniji.
Zdaj bo psička cepljena in po 30 dneh bo lahko dobila certifikat, kjer bo pisalo, da ni minilo več kot 48 ur od pregleda živali pred načrtovano potjo.
No, saj po eni strani je boljše, da psička ne gre tako majhna na pot, ampak prav neverjetno pa je, kako nobeden na VURS-u nič ne ve in potem pa se držijo pravil (ki v Rusiji ne veljajo) kot pijanec plota.


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #9 : 20 Februar 2013, 11:36:47
Ni problema, nam se tako ali tako (se) ne mudi - se cakamo mladice, da pridejo na svet :)

O moj bog, kompliciranja..  :-\ Torej bo potem drzalo, cepljenje proti steklini + 30 dni.
Ampak, kdo pa zahteva da ta certifikat prav VURS potrdi? RKF/njihova veterinarska uprava? A ne bi bilo dovolj potrdilo osebnega veterinarja? Meni je bila pri vsakem importu dovolj izjava veterinarja, ki je potrdil da je mladic zdrav in da ni bil v stiku z divjimi zivalmi + izpolnjena dolocena sekcija v Pet Passportu. Ki jo na koncu seveda sploh ni nihce pogledal. Prav tako naj bi bilo pri njih - po informacijah parih interesentk. Torej, ce prav razumem, zadevo komplicira samo VURS?

A lahko prosim prilepis se tiste uradne ruske linke, ki si jih omenila - kjer pise, da pred tretjim mesecem ni potrebno cepljenje proti steklini?

Hvala za informacije! :)

lpm

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 20 Februar 2013, 11:49:40
Komplicira VURS. Problem je, ker oni izdajo ta certifikat, lokalni veterinar ga pa izpolni in podpiše.
Najbolj jasno je napisano tu: http://www.moscowanimals.org/advice/import.html pod točko 2/e-potovanje brejih psic in mačk ter mladičev (na VURSU so to razlagali, kot, da piše, da morajo mlajši psi od 3 mesecev potovati v spremstvu matere).
Potem je pa še to: http://www.fsvps.ru/fsvps-docs/ru/laws/instructions/2012/fc-en-7-9078.pdf


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #11 : 20 Februar 2013, 13:23:29
Talija ti si potem iz naših koncev, vidim da imamo isti območni VURS  ;D

Uraden postopek je čipiran pes, cepljenje proti steklini + 1 mesec (ponavadi je sicer 21 dni) in certifikat, ki ti ga izpolni lokalni veterinar (bianco obrazec dobiš na VURS-u)

se mi pa najbolj dopade tale odgovor ene uporabnice drugega foruma  :D

When you arrive in Russia with the dog and all of the dog's documents, no one will pay any attention to any of it. They will not ask to see the documents and will ignore the dog. You will go right through the green channel "Nothing To Declare" and no one will pay any notice whatsoever.

But just on the off chance somebody at customs is having a bad day and decides to select you as the victim of their attention, you will need to have these documents with you. Meaningless, because very few (any?) of the customs officials at the Russian airports read or speak English. Your documents will be in English.




Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 20 Februar 2013, 13:40:05
Čipiran pes, cepljenje proti steklini in 30 dni od cepljenja-tak odgovor sem dobila. Obrazec-certifikat pa dobiš samo, če pes izpolnjuje te pogoje ,na VURS-u in tega potem izpolni veterinar (tako, da kakšno poznanstvo veterinarja nič ne pomaga  ::) )
http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageuploads/PDF/obvezna_navodila/Navodilo_izvozniki.pdf 

Ja, odgovor s tega foruma je dober- in nekaj takega je meni tudi Rusinja napisala pa zraven še, da takega kompliciranja še ni videla  :'(


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #13 : 20 Februar 2013, 14:10:15
ja seveda morajo biti pa izpolnjeni pogoji, da ti na VURS-u izdajo obrazec. Nisem imela v mislih poznanstva z veterinarjem

 



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 20 Februar 2013, 15:05:57
zakaj se pa za Rusijo tako komplicira?
Kaj ima VURS pri tem?  A ne sledite ruskim pravilom?
OK - jaz sem izvažala v državo sredi Eu, ki ni članica, pa je bilo čisto enostavno. Z izjavo, brez obrazca.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15 : 20 Februar 2013, 15:40:01
Rusi uradno zahtevajo certifikat, za katerega na našem VURS-u pravijo, da naj bi bil to poseben obrazec in ne potrdilo v potnem listu. Vendar če pogledam link od Talije se obrazec nanaša na izvoz, ki pa to ni. Gre za nekomercialen premik živali, v času "izvoza" je namreč lastnik psa rezident Rusije. V glavnem kot že zmerom do sedaj - najmanj vedo na VURS-u samem  ;)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #16 : 12 Marec 2014, 12:12:52
Ker sem ponovno zasledila to temo in lani potem iz naše strani ni bilo epiloga, povzemam sedaj - če še komu prav pride - uspešno in brez problemov je šel mladič iz našega legla v Rusijo, pred dopolnjenim tretjim mesecem starosti :)

lp, Maša