Brejost in paritev kunčice!! POMOČ

Gost · 15195

kajčainlucy

  • Gost
: 18 Februar 2013, 21:52:29
Kot vidite že iz naslova se tema navezujey na brejost in paritev zajkle. Domam imam leto staro zajklo Lucy. Odločili smo se ,da bi jo parili. Zato imam par vprašanj:
Kako poteka brejost?
Kako jo moramo hraniti?
Kdaj jo parimo in kako to poteka?
Koliko časa mladičkov ne smemo božati?
In seveda iščemo tudi primernega samčka za paritev. Ima morda kdo samčka za paritev?
Vesela pa bi bila tudi kakšnega opisa in prve roke (tisti ,ki sta že imeli mladičke).
Slišala pa sem ,da samica pri prvi kotitvi lahko mladičke zavrže ali celo pokonča.
Kako ravnati z zavrglimi mladiči?
Kje dobiti mleko za hranjenje?
Morda lahko kdo opiše svojo zgodbo o zavrglih mladičih .če se mu je to že pripetili.
Takole zdaj sem zastavila nekaj vprašanja čeprav jih imam še veliko ampak to je za enkrat dovolj.ž
Hvala lepa za odgovore že vnaprej.
LP Kaja in Lucy



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 19 Februar 2013, 09:20:49
izkušenj nimam z leglom, za pomoč pa naj povem, da boš podatke lažje našla, če boš iskala pod besedo kunec, ker nimaš zajkle, ampak kunčico

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #2 : 19 Februar 2013, 11:00:09
Aha ,hvala. Ali naj potem spremenim ime teme.



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #3 : 19 Februar 2013, 11:00:30
izkušenj nimam z leglom, za pomoč pa naj povem, da boš podatke lažje našla, če boš iskala pod besedo kunec, ker nimaš zajkle, ampak kunčico



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 Februar 2013, 11:32:23
Kako poteka brejost? pribl. 31 dni
Kako jo moramo hraniti? z kakovostno hrano v povečani količini
Kdaj jo parimo in kako to poteka? samico neseš k samcu, nikoli obratno
Koliko časa mladičkov ne smemo božati? Temu se čimdlje izogibaj. Prve dni se gnezdo pusti čisto pri miru. Tudi če mladič po nesreči spleza ven ga ne primeš z rokami ampak uporabiš rokavice oziroma razkužiš roke in nato s natreš s seno toliko da nimajo vonja, ki bi mamo odvrnil od mladičev.
In seveda iščemo tudi primernega samčka za paritev. Ima morda kdo samčka za paritev? Katere pasme je vaša samica? Je tetovirana? Poskrbite da ne boste parili z sorodstvom.
Vesela pa bi bila tudi kakšnega opisa in prve roke (tisti ,ki sta že imeli mladičke). Ne vem kaj točno bi rada slišala.
Slišala pa sem ,da samica pri prvi kotitvi lahko mladičke zavrže ali celo pokonča. Ja tole se zgodi kar pogosto, še posebej če imaš samico na neprimernem mestu/preveč drezaš v njo, je samica premlada itd. Se pa samico, ki pokonča dva legla trajno izloči iz reje. Pa tudi možnost je da se vsi mladiči že skotijo mrtvi.
Kako ravnati z zavrglimi mladiči? Boljše vprašanje bi bilo: Kako veš da so mladiči zavrženi.
Kje dobiti mleko za hranjenje? Kunci imajo zelo kalorično mleko, kupi se nadomestno mleko za mačje mladiče + posebni dodatki potem pa to hraniš z kapalko.

Priporočam da res dobro razmisliš o vsemu preden se odločiš za kaj takega. Kaj se bo zgodilo če bo v leglu 12 mladičev? Zakaj ste sploh prišli na idejo parjenja? Navidezna brejost? 

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 Februar 2013, 11:37:06
Tudi mene predvsem zanima zakaj bi jo sploh radi parili?



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #6 : 19 Februar 2013, 14:36:30
Kako poteka brejost? pribl. 31 dni
Kako jo moramo hraniti? z kakovostno hrano v povečani količini
Kdaj jo parimo in kako to poteka? samico neseš k samcu, nikoli obratno
Koliko časa mladičkov ne smemo božati? Temu se čimdlje izogibaj. Prve dni se gnezdo pusti čisto pri miru. Tudi če mladič po nesreči spleza ven ga ne primeš z rokami ampak uporabiš rokavice oziroma razkužiš roke in nato s natreš s seno toliko da nimajo vonja, ki bi mamo odvrnil od mladičev.
In seveda iščemo tudi primernega samčka za paritev. Ima morda kdo samčka za paritev? Katere pasme je vaša samica? Je tetovirana? Poskrbite da ne boste parili z sorodstvom.
Vesela pa bi bila tudi kakšnega opisa in prve roke (tisti ,ki sta že imeli mladičke). Ne vem kaj točno bi rada slišala.
Slišala pa sem ,da samica pri prvi kotitvi lahko mladičke zavrže ali celo pokonča. Ja tole se zgodi kar pogosto, še posebej če imaš samico na neprimernem mestu/preveč drezaš v njo, je samica premlada itd. Se pa samico, ki pokonča dva legla trajno izloči iz reje. Pa tudi možnost je da se vsi mladiči že skotijo mrtvi.
Kako ravnati z zavrglimi mladiči? Boljše vprašanje bi bilo: Kako veš da so mladiči zavrženi.
Kje dobiti mleko za hranjenje? Kunci imajo zelo kalorično mleko, kupi se nadomestno mleko za mačje mladiče + posebni dodatki potem pa to hraniš z kapalko.

Priporočam da res dobro razmisliš o vsemu preden se odločiš za kaj takega. Kaj se bo zgodilo če bo v leglu 12 mladičev? Zakaj ste sploh prišli na idejo parjenja? Navidezna brejost?

Res hvala za odgovore.

Seveda bomo dobro rezmislili  (zato tudi tule sprašujem o tem) ,pozanimali se bomo tudi pri veterinarju ali pa pri kakšnemu ,ki ima izkušnje z zajčki (da jih redi ali vzreja).
In zato bi prosila ,če kdo pozna koga ,ki se dobro pozna na kunčke ,da mi pošlje kontakt (da bom malce povprašala)

Na idejo smo prišli kar tako saj bi radi ,da ima kunčica mladičke in mislim ,da s tem ni nič narobe.

Ja tole z mladički pa je problem zato bom že pred kotitvijo  povprašala ,če bi kdo morda rad postal lastnik kunčka. In če se bo našlo dovolj ljudi ,ki bi kunčka vzeli bomo lahko parili.

Naša samička ni tetovirana (ubistvu nevem kaj to pomeni - pa ne me obtoževati ,ker nevem) pasme pa je ovnač (se mi vsaj zdi ,ker v trgobvini nam tega niso povedali  >:( )

In zdaj še uprašanja:
Kako veš ,da so mladički zavrženi?

Zavedam se da skoraj nič nevem o paritvi kučkov in zato me prosim ne obsojajte saj bi se rada o tem veliko naučila.

Hvala za odgovore!
LP Kaja in Lucy



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Februar 2013, 15:06:32
In kaj pozitivnega točno vidiš v tem, da bi tvoja kunčica imela leglo? Sploh glede na to, da je iz trgovine. Trgovinske živali so produkt množične reje. Za nobeno žival se ne ve popolnoma ničesar o njenih prednikih in o možnih genetskih boleznih. Prav tako tukaj po forumu sprašuješ, če ima kdo samčka za parjenje, to se pravi, te sploh ne zanima nič drugega samo, da bo tvoja kunčica pač imela leglo pa nima veze s kom jo pariš. Pač totalno neodgovorno za moje pojme.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 Februar 2013, 15:14:50
Koliko si pa stara?
Moj bog, kaj tako neumnega pa še nisem slišala.

Pusti svojo bogo kunčico pri miru in ne delaj takih neumnosti. Na idejo o parjenju lepo pozabi in se raje malo več ukvarjaj z njo namesto da sediš za računalnikom in pišeš nesmisle.

"Naša samička ni tetovirana (ubistvu nevem kaj to pomeni - pa ne me obtoževati ,ker nevem) pasme pa je ovnač (se mi vsaj zdi ,ker v trgobvini nam tega niso povedali  >:( )"

Če ne veš sploh katere pasme je pa še toliko huje.

LP.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 19 Februar 2013, 15:16:39
"Jaz imam tudi podoben priblem kot INNA.
Doma imam zlatega prinašalca Tima. Ima precej vedenjskih težav:
Renči na druge pse in moške
Doma na dvorišču laja na ljudi
Brani svojo hrano (renči)
Ne pusti kosti in kdaj pa kdaj tudi igrač ne
Hodiva v šolo pasja šola fajn pes (bila sem, na dveh urah in bila sem navdušena ampak nisem bila dovolj odkrita in nisem povedala svojih težav). Ko je bil mladič ga nismo šolali in sicializirala zdaj pa je star 5 let. Kaj naj naredim. Dvakrat smo ga že hoteli oddati vendar ga nismo. Živi pa odzunaj občasno pa je v hiši.
Hvala za odgovore že vnaprej.  ??? :'( ???"

Pa s psom bi se lahko tudi malo več ubadala namesto da razmišljaš o leglu kuncev.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #10 : 19 Februar 2013, 15:54:22
Hvala ker me napadaš. Zelo si mi pomagal.

Poglej ne obsojaj ,če neveš kako je. Doma se zelo ampak res zelo ukvarjamo z zajčico (cele dneve spuščena - pod nadzorom ,z nami gleda televizijo se igra in spi) ,če ti to ni dovolj potem pa nič. Sem popolnoma prepričana da dovolj skrbim zanjo. Tudi prehranjuje se odlično , res skrbimo zanjo.

In glede mojega psa tudi ne govorite saj se z njim zelo ukvarjam. Obiskujemo pasjo šolo ,posvetujemo se z veterinarji in imamo ga zelo radi. Res je ,da smo v preteklosti naredili cveliko napak ampak za te napake nisem kriva jaz pač pa nevednost moji staršev.

Nevem kaj je narobe ,če smo se pač odločili ,da bi imeli leglo. Mislim ,da s tem zajčice ne mučimo in ji nočemo nič hudega.

In tude ,če nebomo imeli mladičev bi vseeno rada vedela več o brejosti in parjenju mladičev. Tako ,da če ima kdo odgovore na moja uprašanja bi bila zelo vesela.

LP Kaja in Lucy




kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #11 : 19 Februar 2013, 17:10:34
In kaj pozitivnega točno vidiš v tem, da bi tvoja kunčica imela leglo? Sploh glede na to, da je iz trgovine. Trgovinske živali so produkt množične reje. Za nobeno žival se ne ve popolnoma ničesar o njenih prednikih in o možnih genetskih boleznih. Prav tako tukaj po forumu sprašuješ, če ima kdo samčka za parjenje, to se pravi, te sploh ne zanima nič drugega samo, da bo tvoja kunčica pač imela leglo pa nima veze s kom jo pariš. Pač totalno neodgovorno za moje pojme.

Ne seveda mi ni vseeno ampak hotela sem ,da bi zajčica pač imela mladičke. Ali je v tem kaj slabega? Ali se zajčki iz trgovine ne smejo pariti?
LP Kaja in Lucy



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 19 Februar 2013, 17:50:22
Ne seveda mi ni vseeno ampak hotela sem ,da bi zajčica pač imela mladičke. Ali je v tem kaj slabega? Ali se zajčki iz trgovine ne smejo pariti?
LP Kaja in Lucy

Ja, vse je slabo in narobe, in KUNCI iz trgovine se NE smejo pariti, ker ne veš niti od kod so, niti točno katere pasme so, niti s katerim drugim kuncem so v sorodstvu..

Ali si res želiš leglo polno mutantskih, pohabljenih in za življenje nevitalnih mladičkov? Če imaš kunčico res tako zelo rada, ji ne naredi tega, da bi se mogla spopasti z celim leglom čudnih, pohabljenih mladičev, ki bodo v najboljšem primeru poginili že v prvih dneh življenja, ali pa v najslabšem že v njej in ti bo kunčica umrla.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 Februar 2013, 17:51:33
Hvala ker me napadaš. Zelo si mi pomagal.

Poglej ne obsojaj ,če neveš kako je. Doma se zelo ampak res zelo ukvarjamo z zajčico (cele dneve spuščena - pod nadzorom ,z nami gleda televizijo se igra in spi) ,če ti to ni dovolj potem pa nič. Sem popolnoma prepričana da dovolj skrbim zanjo. Tudi prehranjuje se odlično , res skrbimo zanjo.

In glede mojega psa tudi ne govorite saj se z njim zelo ukvarjam. Obiskujemo pasjo šolo ,posvetujemo se z veterinarji in imamo ga zelo radi. Res je ,da smo v preteklosti naredili cveliko napak ampak za te napake nisem kriva jaz pač pa nevednost moji staršev.

Nevem kaj je narobe ,če smo se pač odločili ,da bi imeli leglo. Mislim ,da s tem zajčice ne mučimo in ji nočemo nič hudega.

In tude ,če nebomo imeli mladičev bi vseeno rada vedela več o brejosti in parjenju mladičev. Tako ,da če ima kdo odgovore na moja uprašanja bi bila zelo vesela.

LP Kaja in Lucy

Pa da nebo pomote, ne obsojam samo realno povem kako je in pač se sliši malo kruto in nesramno, ampak sem UGOTOVILA :) da se le tako ljudi zbudi iz sanj in neumnosti, da jih malo pretreseš in šokiraš.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #14 : 19 Februar 2013, 18:18:03
Ja, vse je slabo in narobe, in KUNCI iz trgovine se NE smejo pariti, ker ne veš niti od kod so, niti točno katere pasme so, niti s katerim drugim kuncem so v sorodstvu..

Ali si res želiš leglo polno mutantskih, pohabljenih in za življenje nevitalnih mladičkov? Če imaš kunčico res tako zelo rada, ji ne naredi tega, da bi se mogla spopasti z celim leglom čudnih, pohabljenih mladičev, ki bodo v najboljšem primeru poginili že v prvih dneh življenja, ali pa v najslabšem že v njej in ti bo kunčica umrla.


Ne seveda tega ne želim in nisem vedela ,da bi se lahko to zgodilo. Hvala za opozorilo.
Šele zdaj se zavedam kakšno napako smo storili ,ko smo jo kupili v trgovini. Malce mi je žal saj je nebomo parili ampak vem za vnaprej.
Bi me pa veseno zanimalo kaj pomeni ,da je zajec tetoviran?
Izvedela sem ker nekaj novih informacij.
mogoče kdo pozna  vzreditelja (če se tako reče) ,da vseeno malce povprašam (tudi drugr reči).
LP Kaja in Lucy





kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #15 : 19 Februar 2013, 18:19:32
Pa da nebo pomote, ne obsojam samo realno povem kako je in pač se sliši malo kruto in nesramno, ampak sem UGOTOVILA :) da se le tako ljudi zbudi iz sanj in neumnosti, da jih malo pretreseš in šokiraš.

Mislim ,da sem na realnih tleh saj vem kaj se dogaja (tudi glede mojega psa) ,še posebaj zdaj ,ko ste mi malce svetovali.
LP Kaja in Lucy



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 19 Februar 2013, 18:25:01
za vzreditelja za kunce nisem prepričana ker se z njimi ne ukvarjam kaj preveč, ampak tetovaža je neka številka vtetovirana v uhelj da se žival prepozna po tej cifri.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 19 Februar 2013, 18:25:54
Kunce se tetovira v uho če so pasemski (čistokrvni), dvigneš uho in pogledaš če ima notri številko. Če kunec te številke nima ga ne smeš vodit na razstave itd.

Za mladiče veš da so zavrženi če plazijo naokrog (ko bi morali siti spati v gnezdu), so nepravilne barve, mrzli na otip, pretirano zgubani itd. Vedeti moraš da kunci za mladiče ne skrbijo enako kot kakšen pes ali pa mačka. Ne posvečajo se jim konstantno oz. bolje rečeno izgledajo kot da jim je za mladiče vseeno (čeprav temu ni tako).

Tudi v naravi lahko najdeš leglo zajčjih mladičev - mame pa ni nikjer. Pa to ne pomeni da so zavrženi - tudi takrat se mladiči pustijo pri miru. Jaz sem enkrat sicer vzela divjega zajca domov, ki ga je oče našel ko je kosil na polju in mu nehote presekal uho - pa sem mu zgolj uho namazala da je nehalo krvavet in mladiča nesla nazaj. Naslednji dan ga ni več bilo (skupaj s preostalima dvema članoma iz tistega legla).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 19 Februar 2013, 18:28:52
Pa tvoja kunčica tega nima( vrjetno, glede na to da je iz neke petshop)  tako da parjenje še posebej odpade, ravno zaradi pohabljenih in mutiranih mladičkov. Moja bivša kolegica je imela doma nekaj kuncev pa se ji je vmes znašla še kunčica, katera se je sparila z bratom in skotila same mrtve mladičke, dva sta imela celi eno tačko preveč.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #19 : 19 Februar 2013, 18:37:15
Hvala za odgovore. Ne naša res nima vtetoviranega v ušesu cifre.
Joj bogi mladički (od veše prijateljice). To se je naredilo tudi pri nas (ker so v trgovini zamešali spole) in mladički so bili katrstrofa. Nisem pa vedela ,da se lahko to zgosi tudi zajčici (iz trgovine) ,če jo pariš ne v sorodu. Ubistvu zakaj se lahko to neredi (ker je mešana ali kaj) vem ,da ste že napisali ampak ne razumem čisto. Zakaj bi lahko skotila take mladiče ,če bi jo parila z kuncem izven soroda?
LP Kaja in Lucy



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 19 Februar 2013, 18:39:44
Ker ne veš kateri kunec je izven soroda, ker tvoja kunčica nima vtetovirane nobene številke, ker ne veš niti katere pasme točno je tvoja kunčica in le kaj bi se zgodilo če bi jo sparila z kuncem druge pasme? Katastrofa. Žal v tvojem primeru nobeno parjenje z nikomer ne pride v poštev ker nikakor ne veš s katerim kuncem je v sorodu in s katerim ni, na slepo pa tudi ne moreš delati in ugibati.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #21 : 19 Februar 2013, 18:43:12
Aha ,zdaj pa rezumem.
No nažalost parjenje in mladički odpadejo saj res nočem škoditi naši zajčici.
Pa vseeno ,če ima kdo mogoče še kaj pripomniti glede brejosti in parjenja (nasplošno ne v mojem primeru) lahko kaj doda saj je zanimivo malce brati o tej temi.
LP Kaja in Lucy



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 19 Februar 2013, 18:58:30
Verjemi mi da je boljše imeti samo 1 kunca brez mladičev. Pri nas je bilo nešteto legel, različnih pasem ker jim je moj oče redil vrsto let. Pa jaz nisem bila nikoli navdušena nad mladiči, saj so lepi za pogledat ampak medtem ko je odrasel kunec že navajen božanja in pozornosti z strani človeka mladiči niso - preprosto povedano to pomeni, da praskajo, grizejo in se na vsak način trudijo da bi ušli proč od tebe.  ::)

Drugače pa je fajn če greš kdaj na kakšno razstavo ki jih prirejajo DGMŽ-ji, tam vidiš vse različne pasme tudi z mladiči. Pa rejci ponavadi z veseljem govorijo o svojih "prvakih", edino rejcev angor se izogibaj - ti ne marajo da se kdorkoli dotika njihovih stvaritev.  ;)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.