Kuža bruha v avtu

tina-briard · 9418

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
: 20 Februar 2013, 10:43:29
Pozdravljeni pesjanarji,
ptrebovala bi vašo pomoč z nasveti. In sicer, naša briarka stara 5 mesecev bruha v avtu. Zaradi tega je dobila tudi odpor do avta in ji sedaj dajem za jest kar v avtu na zadnjih sedežih. Če je avto pri miru, da se ne peljeva je ok. Takoj ko speljem in se voziva cca par minut že bruha, ne glede na to ali ima poln ali prazen želodec. Parkrat sem jo dala v avto na parkirišču, ko je bil avto ugasnjen, pa sem jo spustila iz avta, pohvalila, dala priboljšek ipd. Potem sem jo vozila do bližnjega travnika (cca 1km) z avtom, tam sva se poigrale malo pocartljale in spet nazaj domov. Opazila sem, da takoj ko je malo bolj ovinkasta cesta bruha. Po stranskih cestah sem jo peljala na sprednjem sedežu, pa poskusili sva tudi na zadnjem pa vedno bruha. Začne se sliniti, oblizovati in ponavadi avto takoj ustavim, ko sva tako pri miru nekaj časa se umiri, ko pa speljem in vozim kakšno minuto dve pa spet bruha. Sicer se ne premetava med vožnjo, leži pri miru, razen ko ji postane splabo se dvigne tako da sedi. Tablet ji nisem dajala, ker to niti ni rešitev za nas, (razen za dolge vožnje), ker bi potem pomeilo, da bi ji morala tableto dati vsak dan. Spomladi greva na pasjo šolo in si sploh ne znam predstavljat, kako bomo zmogli se skoraj vsak dan voziti.
Mislim da ne prenaša na sploh vožnjo z avtom, ker ko sedi v avtu recimo na parkirišču ni nič nervozna. Vse prevoha, celo laja iz avta če vidi kje kakšnega psa, ampak ko se začnemo voziti je konec. Čeprav imam odprta okna, vozim ekstremno počasi, počasi zaviram, speljujem..
Zelo bi bila vesela kakšnih predlogov in če je kdo imel takšne izkušnje z psom, ker to pri nas predstavlja velik problem. er mi pse ponavadi peljemo vsepovsod zraven, da niso sami doma. Ampak če ne zmore niti par kilometrov, si sploh ne upam predstavljati vožnje recimo na morje.



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #1 : 20 Februar 2013, 13:33:26
Lahko ti povem, kako je bilo pri nas in kaj je pomagalo...

Psička je bruhala vsakič, pa če tudi je vožnja trajal samo 5 minut. Tudi če je imela prazen želodec, tudi če smo ji dali kaj proti bruhanju, tudi če smo ji dali kaj za pomiritev, tudi če je dobila košček suhega kruha ali prepečenca (naj bi pomagal za umiritev želodca)... Pri mojem načinu življenja in dela s psi to pomeni, da smo se skoraj vsak dan preljali krajšo pot (2x) in skoraj vsak teden daljšo pot, recimo več kot 20 min. daleč (seveda 2x). In je vsakič bruhala. In potem je bruhala vedno manj. Po kakšnem letu je vzdržala večino voženj, če le niso bile predolge ali preovinkaste ali če nisem pozabila in sem ji dala kaj jesti pred vožnjo. Skratka navadila se je. Je pa tudi res in ne zanemarljivo, da se je večina voženj v eno smer končala z mega pasjo zabavo, v drugo smer pa z večerjo in počitkom - skrata po vožnji je bilo (skoraj) vedno super fajn.

Psička se vozi v boksu od vsega začetka - čisto iz praktičnih razlogov, ker je lažje počistiti boks, če se izbruha. Vedno imam na zalogi sveže krpe za v boks, ki jih enostavno vržem stran, če so pobruhane. Če jo slišim, ustavim ko lahko in počistim boks, če ne, pač počistim, ko pridemo na cilj. Več kot toliko se z bruhanjem ne ukvarjamo.

Skratka pri nas je k rešitvi problema pomagal naš življenski slog in ignoriranje probelma samega.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 20 Februar 2013, 14:07:10
Moj mlajši avstralec je do dveh let starosti bruhal že v prvem ovinku. Dala sem mu homeopatske tabletke proti slabosti, vadila kratke in mirne vožnje po lepših cestah, pri dveh letih je minilo.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Februar 2013, 18:48:40
Živjo, hvala za odgovore.  ;) Res vidim da ni druge kot vztrajat pri kratkih vožnjah in ne obupat. Danes sva se peljali zjutraj na tešče z avtom, v eno smer je bruhala, v drugo skoraj, pa sem še pravi čas ustavila avto. :)
Samo želim si, da bi to bruhanje čimprej izvenelo, ker ponavadi če psička začne bruhat, bruha skoraj zraven še naša hčerkica...
:)



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Februar 2013, 19:58:21
Pes naj bi to "prerastel", ker imajo mladički tudi bolj občutljiv želodec kot odrasli psi in tudi zato pogosto bruhajo v avtu. Ko sem sama imela enega mladička je bruhal vedno, ampak res vedno, tudi če je avto stal. Imel je nek odpor in strah in je zaradi tega cel avto dobesedno pokozlal. Sem pa sčasoma ugotovila da če se pelje gor na sedežih, ne na tleh ali v prtljažniku, ne bruha. Zanimivo mu je bilo recimo sedeti na zadnjem sedežu in opazovati okolico, ali pa sedeti na polički od prtljažnika in iskati pse, na katere lahko laja. Če sem ga dala v naročje, je kar zaspal. Tako da sem ga nehala dajati na tla in bruhanje se je ustavilo. Če ima res tak hud odpor probaj s takimi forami, da lahko sedi kjer mu paše, da ga morda kdo malo zamoti z igračko ali piškotkom ki ga dobi šele potem, po vožnji, vendar v stoječem avtu, ne zunaj. Ker potem poveže da dobi priboljšek s tem ko gre ven iz avta in to lahko dopor še poveča. Upam da bo pomagalo, ni nevem kaj ampak moraš psa pogruntati, jaz tistega mladiča sem in hvalabogu avto ni več smrdel po bruhanju vsakih, ko smo se vsedli not.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 21 Februar 2013, 13:02:22
Živjo, ja pri nas je tako, da lahko sedi kjerkoli v avtu. Enkrat smo poskusili celo, da je sedela spredaj. V glavnem pa je na zadnjih sedežih. Poskusili smo tudi, da sem jo držala v naročju, pa vseeno bruha. Če jo dam recimo v avto, da se ne vozimo, pa da je avto prižgan je ok. Takoj ko se začnemo peljat se začne slinit. Priboljškov sploh noče vzet, razen če je avto ugasnjen in da v njem leži. Ko pa greva na kratko vožnjo in prispeva recimo na cilj, ali potem nazaj domov, ko gre iz avta jo pohvalim, se malo poigrava, pa še vedno noče vzeti priboljška. Potem doma nekaj časa izmučena počiva in gre šele po pol ure kaj pojest ali popit. Imam občutek da ji je v želodcu res neprijetno, ker ko se začneva vozit se ekstremno slini. In v bistvu zdaj ne vem, ali jo naj vseeno vozim na kratke relacije ali pa naj enostavno počakam kakšen mesec in spet probam.



MANDY

  • Gost
Odgovori #6 : 21 Februar 2013, 13:45:23
 :) Pri naši psički je slinjenje pomenilo strah, in nato bruhanje. Poskusila sem vse, res vse pozicije počasna vožnja kartke relacije in ni bilo boljše. Pol sem se pa ujezila jo pustila parkrat doma, ko smo šli na izlet, kot po čudežu je kmalu sama skočila v prtlažnjik in nič več bruhala ter se slinila. Strah je prevladala želja, da je z nami. Bodi vztrajna naj se v avtu čim manj premika, naj bo tešča mogoče jo kdaj nalašč pustiš doma in ona vidi, da greš z avtom. Avto mora povezat z nečem prijetnim, mogoče na koncu vožnje igro s psi ......
Saj bo  ;)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 22 Februar 2013, 14:58:01
Hvala Mandy...bom poskusila še tako ja, da se bom kam odpeljala brez nje..pa da vidimo. :)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 26 Februar 2013, 20:07:09
Tudi mi še vedno bruhamo v avtu. Kot sem že v eni temi napisala, sem ji dala tudi tablete proti slabosti, ki pa pri nas ne učinkujejo. Ponavadi se vozi z mano na prvem sedežu, če nas je več je pripeta na zadnjem. Ponavadi se uleže, ko pa ji postane slabo, sede in takrat smo pripravljeni  ;D. Sem pa sedaj po par mesecih ugotovila, kako ne "pobruhat " avto. Prej sem menjala rjuhe in brisače. Če je bila pot dolga 15 km smo tudi 5 x bruhale...sedaj pa je najbolj enostavno tko..ko vidim da se usede, 3 x "rigne" ji podstavim pvc skledo, v katero dam papirnate brisačke, pa ponovi vajo čez par km :P :P :P.
Upam, da mine ...res upam, če pa ne..pa tudi prav.

Aja pozabila sem napisat, da naša se avta ne boji več, sama gre not, tudi če rečem samo da gremo domov, gre čakat pred vrata. Sem pa tudi ugotovila, da ji je lažje izbruhat hrano, kot pa da se vozi na tešče, takrat je pa res boga...tak da jaz ji obrokov več ne omejujejm. Je zjutraj in zvečer, pa ni važno, če gremo kam al pa ne  :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 01 Marec 2013, 14:29:27
Kimi koliko je pa stara tvoja psička?



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 01 Marec 2013, 16:09:26
Zdej bomo stari 9 mesecev



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 Marec 2013, 18:45:28
Moj ni nehal kozlat dokler ni bil star nekaj čez eno leto.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 01 Marec 2013, 19:20:16
po vsem tem, kar doživljamo, se mi zdi da naša sploh ne bo nehala  :P :P ;D.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 Marec 2013, 19:28:13
se podpišem...tudi jaz imam takšen občutek za našo. čeprav danes v eno smer ni bruhala...uspeh!!! :)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 01 Marec 2013, 19:49:16
čestitammmmmm :P :P, hehe, mal heca, verjamem pa da si bila vesela  :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 01 Marec 2013, 20:12:42
Noro vesela.... ;D
Upam da se bomo tega znebili....ker mi potujemo s psom po celi Evropi...tale naša mala pa niti 3km ne zdrži... :(



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 02 Marec 2013, 18:43:55
opaa, tale bo pa mal težka...pa sej mi tud hodmo na vikendico, pa na morje, tak da upam da neha do poletja. :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 02 Marec 2013, 20:37:02
vem.. :-\...sej zato sem zaskrbljena. nismo še sicer probali nobenih tablet...to bomo poskusili preden bomo šli na kakšno dolgo pot.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 02 Marec 2013, 21:00:11
Pri nas tablete niso ucinkova :-\le. Sem ji dala 4x pa ne bom vec.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 02 Marec 2013, 22:49:05
Res škoda...čeprav nisem ravno zagovorik tablet, ampak kadar ne gre drugače je to edina rešitev. če pa še to ne pomaga potem je pa res s.... :(



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 03 Marec 2013, 08:15:36
Tocno tako mogoce pa pri vas uspe :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 03 Marec 2013, 19:56:46
hvala za lepe žeje... :) poročam ko bomo sprobali. :)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 04 Marec 2013, 07:08:08
mi smo včer šli na vikendico, v eno stran je 20 km, pa smo bruhal po 2 x tja in nazaj ;D v skledo :P :P, tak da avto ni bil neič pokozlan :D



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 04 Marec 2013, 08:37:32
dobra ideja...to bomo tudi mi uvedli.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 25 April 2013, 10:34:00
Uspeli smo prebroditi bruhanje v avtu... ;D ;D ;D
Sedaj je že skoraj mesec dni od kar ne bruha in zdaj vedno tudi z veseljem, ko kam gremo, skoči v avto. :)
Recept: vožnja in vztrajnost..:) Hvala vsem za pomoč in nasvete. :)